5 tipů jak si usnadnit detox

Žádné drastické omezování, jednotvárný jídelníček bez chuti nebo velké trápení. Detoxikaci organismu můžete pojmout zcela jinak. Může to být zábava, hra, která vás naučí kousek ze zdravé životosprávy, vylepší váš stravovací režim a udělá vám dobře na těle i na duši. Jen vědět jak na to.

Detoxikace organismu má mnoho podob. Stačí dodržet několik základních pravidel. Důležité je setrvat. Konkrétní návody a postupy, jak na detoxikaci, najdete v dalších článcích našeho blogu. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, jistě vám přijdou vhod tipy na to, jak si detox usnadnit – a také zpříjemnit. Tady jsou!

MODERNÍ A RYCHLÁ DETOXIKACE, KTERÁ NAVÍC CHUTNÁ: Užívejte denně 1 odměrku zelené detoxikační směsi Blendea SUPERGREENS. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

 

Tip č. 1 – Oživte svůj jídelníček novými potravinami, barvami a vůněmi

Žádný alkohol, nejlépe žádný kofein, méně bílého cukru a rafinovaného tuku. Tabu by mělo být také červené maso, uzeniny, tučné pokrmy a pokud možno rafinované potraviny. Že v detoxikačním jídelníčku nic nezbude? Omyl!

Detoxikační jídelníček může být pestřejší, barevnější a voňavější než ten klasický. Stačí se poohlédnout kolem sebe, hledat inspiraci v přírodě, objevovat dosud nepoznaná jídla, nové kulinářské vychytávky a nové potraviny. K dispozici je celá řada detoxikačních potravin, energií nabitá zelenina, luštěniny, obiloviny, tradiční i exotické ovoce, hřiby, mořské řasy a mnoho dalšího. Využít můžete i detoxikační bylinky a aromatické koření. Možností je více než dost.

Inspiraci najdete v našich článcích, např.:

Ani to nejzdravější jídlo vám však neudělá dobře, pokud ho zhltnete „v běhu“ při práci. Připravujte své jídlo s péčí, kterou si zasloužíte. Dopřejte si i čas na jeho konzumaci. Zkuste pojmout detoxikaci komplexně, detoxikujte tělo i mysl. Udělejte si čas na sebe a to, co vám dělá dobře.

Sladké, chuť na sladké

 

Tip č. 2 – Dejte si vitamíny. Vitamínů není nikdy dost!

Vitamíny, potažmo enzymy, také minerální a stopové prvky hrají v lidském organismu řadu významných funkcí. Současná strava přitom tyto cenné mikroelementy bohužel často přehlíží. Vitamíny jsou však nenahraditelné. Dopřejte si proto vitamíny, nejlépe v přirozené podobě, do sytosti.

Doplňte svůj jídelníček o vitamíny, kterými čiší mnohé ovoce a zelenina, nejlépe organicky pěstovaná.

Při detoxikaci přijde vhod také antioxidační působení některých vitamínů a minerálů.

keto dieta

 

Tip č. 3 – Pijte, pijte a zase pijte…

Bez vody není život. Bez vody nemohou probíhat biochemické reakce uvnitř lidského organismu, bez vody nefungují ani detoxikační mechanismy. Při detoxikaci dochází (za pomoci vody) k vyplavování škodlivin z tkání a je nutné, aby tyto škodliviny byly z těla vyloučeny. Také vylučování se děje prostřednictvím vody.

Voda je nezbytná pro správnou činnost ledvin a tvorbu moči, ale také optimální činnost střev nebo jater jako klíčového detoxikačního orgánu. Škodliviny se z těla vylučují také prostřednictvím kůže nebo dýchacími cestami.

Jakými cestami probíhá vylučování škodlivin?

  • močí prostřednictvím ledvin
  • stolicí skrze trávicí ústrojí
  • potem přes kůži
  • dýcháním díky dýchacímu systému

Javorová limonáda

Optimální pitný režim zahrnuje 2 – 3 litry vody denně, nejlépe čerstvé, pramenité nebo odstáté kohoutkové vody.

Tekutiny doplňujte pravidelně během celého dne. Nejlepší je čistá voda, která je také skvělým pomocníkem při detoxikaci. Dochutit ji můžete šťávou z citronu, ta podporuje očistné procesy. Obdobně užitečné budou i lístky máty.

Zajímá vás více?

Citronu, mátě a vodě se věnujeme v samostatných článcích:

 

Tip č. 4 – Dýchejte a buďte aktivní

Pokud potřebujete energii, tou nejjednodušší a nejrychlejší cestou, jak si ji obstarat, je hluboký nádech. Kyslík je nezbytný pro fungování každé jediné buňky lidského těla, je nezbytný pro činnost všech orgánů, i těch detoxikačních. Dýchejte zhluboka, podpoříte tak vnitřní očistné procesy.

Prostřednictvím hlubokých výdechů se lépe zbavíte škodlivin. S každým výdechem z těla odchází až 70 % škodlivin. Využijte toho!

Dýchejte čerstvý vzduch. Hluboké dýchání podpoří také pohyb na čerstvém vzduchu. Taková procházka zeleným lesem je přímo očistnou procedurou. Pohyb pomáhá prokrvení tkání, a tím také zlepšuje činnost vnitřních orgánů. S pohybem dochází také ke zvýšenému proudění lymfy, která se podílí na odvádění škodlivin ven z těla.

Detox, detoxikace

 

Tip č. 5 – Hlavně v pohodě!

Detoxikace představuje i příjemné wellness rituály, které podpoří vylučování škodlivin ven z těla, nejenom skrze kůži. Wellness (masáže, hydroterapie nebo saunování) přináší pohodu a odpočinek, to se při detoxikaci hodí stejně jako pohyb a některé typy cvičení.

Více se dozvíte v článku: Wellness procedury – zkrášlují, omlazují, detoxikují… A ještě jsou příjemné!

Jak si detox co nejvíce zpříjemnit? To se dozvíte v našem dalším článku: Detoxikace v pohodě? Víme, jak na to!

Detoxikace vyžaduje pevnou vůli, ale ještě důležitější je vytrvalost. Pokud od svého programu malinko ustoupíte, nevadí. Důležitější je pozitivní přístup. Těšte se na výsledky detoxikace a myslete pozitivně. Nebojte se přizpůsobit detoxikaci tomu, co vám vyhovuje. Každému sedí něco jiného a u každého také něco jiného funguje.

Detoxikace je individuální, berte proto také všechna doporučení s rezervou!

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..