Očista lymfatického systému – návod, jak na to

Lymfatický systém funguje obdobně jako kanalizace, omývá tělesné orgány, stará se o vnitřní očistu tkání, ničí škodlivé mikroorganismy.

Dle Dr. Emila Voddera, zakladatele moderní lymfologie, je lymfatický systém zdaleka nejdůležitějším ekologickým systémem pro život člověka. I proto by měl fungovat správně. Lymfa musí volně protékat.

Pokud neprotéká, odráží se to v celé řadě zdravotních potíží. Někdy se hodí proudění lymfy podpořit. Jednoduše řečeno, obdobně jako se čistí kanalizační potrubí by se měl občas pročistit i lymfatický systém člověka.

Jak na to? To se dozvíte v tomto článku.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Proč je vlastně očista lymfy tak důležitá?

Lymfa je doslova pramenem zdraví. Je pochopitelné, že by tento pramen měl být čistý a že by měl téct. Lymfa může protékat pouze čistým a správně fungujícím lymfatickým systémem.

Lymfa, lymfatické uzliny na krkuLymfatický systém hraje významnou roli také v imunitních reakcích organismu. Nefunkční lymfatický systém může být prvotní příčinou celé řady zdravotních potíží. To potvrzují i mnohé vědecké studie.

 

Jak však poznat, nedostatečnou činnost lymfatického systému?

Jako ukazatel stavu lymfatického systému mohou fungovat krční mandle. Jedná se vlastně o lymfatické uzliny, dokonce jedny z těch největších lymfatických uzlin v těle. Pokud mandle otékají, zpravidla to vypovídá o přetíženém lymfatickém systému. Otoky jsou obecně odrazem toho, že se s lymfatickým systémem něco děje.

 

Projevy oslabené funkce lymfatického systému:

  • Otoky mandlí, mízních uzlin, kloubů a svalů, očních víček nebo otoky v krajině břišní.
  • Poruchy obranyschopnosti, častý výskyt infekčních chorob.
  • Potíže dýchacího systému, které nemají zjevnou příčinu.
  • Nadměrná únava, zpočátku únava nohou, posléze únava celého těla.
  • Celulitida, akné, kožní problémy.

TIP: Kompletní detoxikaci včetně lymfatických cest nastartujete díky směsi Blendea SUPERGREENS.

blendea_koupit

 

Co škodí lymfě?

Každodenní stres, nepravidelná životospráva, jídelníček s přemírou sladkostí, rafinovaných potravin, chemických aditiv, tučných pokrmů, červeného masa nebo mléčných výrobků. To vše se může projevit v podobě zdravotních potíží, to vše škodí celému organismu a také lymfě. Činnost lymfatického systému negativně ovlivňuje také nedostatek času. Pokud si neuděláte čas na sebe, třeba na vyléčení chřipky, škodíte tak i lymfatickému systému.

Jak vysvětluje MUDr. Etela Janeková pro server Rehabilitace.info: „Ochablost svalů, nedostatek pohybu, a jednostranná zátěž jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a hromadění těchto škodlivých látek ve tkáních a kloubech. Následkem toho vznikají pocity únavy, těžkých nohou, celulitida, oslabení imunitního systému a otoky.“/1/

Platí to i naopak. Klid, potřebný odpočinek, prostor pro regeneraci, ale také pohybové aktivity, zdravá strava, dostatek vlákniny, vyvážený jídelníček, pravidelný pitný režim. To vše podpoří činnost lymfatického systému.

Očista lymfatického systému tak může spočívat v omezení nevhodných potravin.

Detoxikaci lymfy podpoří i pohyb, například jóga či skákání na trampolínách. Prospěšně působí i speciální wellness či léčebné procedury, zejména tzv. lymfodrenáž.

 

Joga má také vliv na hormonální rovnováhu. Denisa Pahrová vás naučí cviky hormonální jogy pro optimální hladinu hormonů. 

 

Lymfodrenáž – masáž, která rozproudí lymfu

Jako lymfodrenáž se označuje speciální masáž, které napomáhá zprůchodnit povrchové lymfatické cévy. Lepší průchodnost lymfatických cév znamená zvýšený odtok škodlivin z tkání. Lepší tok lymfy má mj. také estetický efekt, dochází ke zmenšení otoků nebo zlepšení projevů celulitidy. Lymfodrenáží může být myšlena přístrojová či ruční lymfatická masáž, také lymfodrenážní gymnastika nebo bandážování.

Masáž, lymfodrenáž, lymfatická masážPřestože může být lymfodrenáž prováděná i strojově, skutečná léčebná lymfodrenáž znamená ruční hmatovou techniku, kterou provádí zkušený fyzioterapeut. Ten využívá speciální hmaty na určitá místa na těle, kdy je důležitý také směr pohybu a tlak na dané místo. Pokud má lymfodrenáž léčit konkrétní zdravotní problém, měla by být prováděna pod odborným lékařským dohledem.

Lymfatická masáž může prospět činnosti lymfatického systému, není však vhodná pro každého. Nedoporučuje se lidem se zvýšenou funkcí štítné žlázy nebo lidem s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, žilního systému, žlučníku nebo ledvin. Rozhodně není pro pacienty se zhoubnými onemocněními nebo při akutních infekčních stavech.

 

Rozpumpujte lymfatický systém pohybem!

Lymfatický systém se úzce váže na krevní oběh. Pokud rozpohybujeme krevní oběh, odráží se to i ve zlepšeném oběhu lymfy. Krevní oběh se dá povzbudit pohybem. Pohybem tedy aktivujete také lymfatický systém a odplavování škodlivin z tkání.

Jakýkoliv pohyb je pro lymfatický systém prospěšný. Některé formy pohybu jsou však prospěšné více než jiné, jde například o lehký běh, skákání na trampolínách nebo jógu, která klade důraz na správné dýchání. Také hluboké dýchání se totiž odráží na zvýšeném toku lymfy.

Více se dozvíte v článku: Jak detoxikovat, hubnout a cítit se dobře? Klíčem je pohyb

Existuje dokonce jóga přímo zaměřená na lymfatický systém. Jak taková jóga vypadá, můžete vidět na videu. Nic vám nebrání si dle videa jógu zacvičit doma:

 

Očista lymfatického systému citrusy

Dr. Norman W. Walker ve své knize Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy popisuje hodně drastickou metodu detoxikace lymfatického systému. Je založena na působení Glauberovy soli a citrusů.

Tato detoxikace trvá tři dny a má za cíl zcela vyměnit kyselou lymfu za lymfu vysoce zásaditou. K tomu pomáhají právě kyselé citrusy.

Pokud byste měli odvahu se do této formy detoxikace pustit, níže najdete návod.

Pomerančový nápoj, citrusy

 

Návod na detoxikaci s citrusy a Glauberovou solí

Ráno nalačno vypijte sklenici vlažné vody, ve které jste předtím rozmíchali lžíci Glauberovi soli. Následkem bude zřejmě vyprázdnění střeva. Glauberova sůl přitahuje škodliviny, které pak prostřednictvím střev odcházejí ven z těla.

Během dne by pak měl člověk vypít 4 litry tekutin, z toho 2 litry vody a 2 litry v podobě šťávy z citrusů (grep, pomeranč, citron). Začít se šťávou by se mělo asi půl hodiny po vypití solného roztoku. A pokračovat poté každou půlhodinu po sklenici šťávy, příp. vody.

Detoxikace je provázena půstem, jíst by se měli případně jen citrusy.

Ano, tato drastická detoxikace rozhodně není pro každého. Citlivým jedincům, při potížích se zažíváním nebo sklonu k zánětu slepého střeva může způsobit více škody než užitku. Proto ji nedoporučujeme.

Feminus, účinky

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Přehled použitých zdrojů:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..