Rychlá detoxikace? Máme pro vás 7 denní jídelníček!

Každodenní hygiena je v současné společnosti samozřejmostí. Každý den si čistíme zuby, omýváme tělo i obličej, oblékáme čisté oblečení. Zatímco vnější očistu považujeme za nezbytnou, na tu vnitřní neprávem zapomínáme…

Jistě, v těle, dokonce v každém okamžiku, probíhá očista (detoxikace) přirozeně. Avšak v důsledku přemíry toxinů, kterým organismus musí neustále čelit, přestávají detoxikační mechanismy fungovat.

Zažívací potíže, pálení žáhy, zácpa či průjem, pocity těžkosti, ale i únava – to vše mohou být první příznaky toho, že tělo je zanesené toxiny a přirozené detoxikační funkce jsou oslabeny. V tu chvíli přichází na řadu řízená detoxikace zvenčí. Ta napomůže vnitřní očistě a podpoří přirozené detoxikační procesy.

Detoxikace přináší úlevu detoxikačním orgánům. Také tyto velmi důležité a abnormálně zatěžované orgány potřebují odpočinek. Stejně jako si člověk dopřává odpočinek po těžké námaze, měl by ho dopřát detoxikačním orgánům. Odměnou pak bude nová energie, vitalita a schopnost poradit si s všudypřítomnými toxiny.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Rychlá detoxikace

Detoxikace je očistnou metodou, kterou lidé využívají již tisíce let. Patří k základním nástrojům indické ajurvédy a je nedílnou součástí tradiční čínské medicíny.

Právě v současnosti, kdy jsme denně vystavováni škodlivinám z ovzduší, vody i půdy, kdy se denně potýkáme se stresem, kdy konzumujeme nezdravou stravu plnou umělých konzervantů, barviv a jiných aditiv, kdy nemáme čas na pohyb ani odpočinek, je detoxikace nutností. Bohužel, právě v současnosti si její význam mnohdy nepřipouštíme. Třeba proto, že pro samou práci na to není čas. Tělo se však ošálit nedá a dříve či později se ozve.

Mezi mnoha různými způsoby detoxikace se přitom dají najít i krátkodobé programy. Nemohou slíbit kompletní očistu těla a možná neodstraní všechny toxiny nahromaděné za několik dlouhých let. I tak mohou být prospěšné.

Stačí 7 dnů detoxikace, aby se člověk cítil lépe. 7 denní jídelníček se může stát základem pro zdravější životní styl a motivací pro pokračování ve správné cestě. Již pár dnů stačí k tomu, aby si detoxikační orgány odpočinuly a následně zvýšili svůj výkon.

7 dnů je skvělým začátkem pro obnovu přirozených detoxikačních mechanismů těla. Jak na to?

Detoxikační program - zdravé tělo

 

7 denní detoxikace

Existuje mnoho podob a metod detoxikace. Žádný návod není univerzálně platný. Detoxikační program by měl být individuální, každý totiž máme jiné návyky, jiný metabolismus a jiné potíže. Přesto se dá říct, že obecným cílem jakékoliv detoxikace je ulevit přetíženému organismu. To obnáší především změnu jídelníčku a vůbec celkové životosprávy.

PŘÍPRAVKY NA DETOXIKACI
Detoxikační balíček
DetoxActive
Blendea
Chlorella
Kolik potřebujete zhubnout?málohodněextrémně

Během detoxikace je třeba zvýšit příjem vlákniny a zaměřit se na detoxikační potraviny. Na druhé straně je třeba ze stravy zcela vyloučit škodlivé látky a potraviny způsobující překyselení organismu.

Dodržujte základní detoxikační pravidla – desatero pro každou detoxikační kůru.

Detoxikace - pitný režim

Pitný režim je velice důležitý i mimo detoxikaci. Čistou vodou šetřit nemusíte.

 

Detoxikační desatero

 1. Eliminujte ze 7 denního jídelníčku červené maso a nezdravé tuky.
 2. Zcela odstraňte také kávu, černý čaj, alkohol, cigarety a jiné drogy.
 3. Vyhněte se cukrovinkám, slazeným nápojům a bílému cukru.
 4. Maximálně snižte příjem soli.
 5. Omezte konzumaci potravy z bílé mouky, vajec a mléčných výrobků.
 6. Vynechte průmyslově zpracovávané potraviny plné aromat, barviv a konzervantů.
 7. Zaměřte se na příjem vlákniny a antioxidantů.
 8. Jídelníček doplňte detoxikačními bylinami.
 9. Podpořte trávení vhodnými probiotiky.
 10. Dodržujte pitný režim!

 

Jablkový detoxikační program – 7 denní jídelníčekJablková detoxikace

První den

Během dne sníme 3 jablka a 1 – 3 mrkve. Mohou být čerstvé nebo mírně podušené.
Nezbytností je pitný režim sestávající z 1,5 – 2 l neperlivé vody.

 

Druhý den

K jablkům a mrkvi můžeme přidat banán a kousek tmavého pečiva, pufovaný chlebíček nebo knackebröt. Opět nesmíme zapomenout na pitný režim.

 

Třetí den

Na den máme opět 3 jablka. Ty doplníme zeleninovou polévkou (mrkev, hrášek, cibule, česnek, celer, brambory apod.). Polévku jen mírně osolíme, raději ji dochutíme bylinkami. Talíř polévky si dáme na oběd i na večeři. K tomu musíme průběžně vypít asi 1,5 l vody.

 

Čtvrtý den

Zůstaneme u jablek, příp. je vyměníme za jiné ovoce. Opět si dopřejeme zeleninovou polévku, příp. zeleninový salát (ideální je listová zelenina, červená řepa, zelí, okurky apod.). Pitný režim můžeme rozšířit i o ředěné zeleninové šťávy.

Pátý a šestý den

Obdobně jako předchozí dny. Konzumujeme jen ovoce a zeleninu v různých podobách (dušená zelenina, polévka, saláty, šťávy). Můžeme si dopřát i tmavé pečivo, pufovaný chlebíček, knackebröt apod. Jako přílohu lze využít tmavou rýži, jáhly, pohanku, kroupy nebo mořské řasy.

 

Sedmý den

K ovoci a zelenině můžeme přidat semínka, oříšky, lušteniny a omezeně i bílé maso, nejlépe z farmy (kuře, krůta, králík, ryby).
Nadále si hlídáme pitný režim. Pomalu se vracíme k běžné stravě.

rychlá detoxikace těla recept

 

Jarní bylinková detoxikace

Detoxikace - bodlák7 denní jídelníček spočívá v dodržení základních detoxikačních pravidel (viz výše).

V rámci jarní bylinkové detoxikace si hojně dopřáváme zejména zeleninu, doplněnou o luštěniny, rýži, pohanku, jáhly apod. Chutě zaženeme ovocem, hlad případně tmavým pečivem, lépe knackebrötem.

Všechny pokrmy doplníme o jarní bylinky (kopřivy, pampeliška, medvědí česnek, jitrocel, petrželka, březové listy, řeřicha aj.). Bylinky poslouží i k přípravě zeleninových salátů, které tvoří základ jídelníčku. Dochutit je můžeme kapkou olivového oleje, kmínem, koriandrem, fenyklem, bazalkou, majoránkou, zázvorem, křenem apod. Solí šetříme.

Detoxikační kůru musí provázet příjem vody, denně vypijeme asi 2-3 l neperlivé vody. Dochutit ji můžeme citronem, kořením nebo naředit čerstvě připravenou zeleninovou či ovocnou šťávou (pasterizované džusy jsou nevhodné). Detoxikaci podpoří i šťáva z kysaného zelí nebo syrovátka. Každé ráno je vhodné zažít vodou s citronovou šťávou, ta povzbudí celý organismus a nastartuje metabolismus.

 

7-denní jídelníček s rýží

Detoxikační jídelníček - rýže s borůvkami

Detoxikační kúry mohou být i jednostranné. Jejich nevýhodou je to, že se daná potrava může „přejíst“. Skýtají však obrovskou výhodu v tom, že není nutné řešit, co jíst. Jí se pouze jedna zvolená složka. Takto se detoxikační 7 denní jídelníček může skládat pouze z kvalitní tmavé rýže a samozřejmě i dostatku pitné vody.

Rýže se jí 3 – 5 denně, cca po 50 g. Vaří se ve vodě, nejlépe bez soli. Příp. se může dochutit olivovým olejem, lněnými, slunečnicovými či sezamovými semínky a kořením – kmín, fenykl, koriandr, petržel, bazalka aj.

Pokud pro vás bude rýžový týden přece jenom příliš monotónní, dá se rýže doplnit čerstvou či vařenou zeleninou (mrkev, zelí, listový salát, červená řepa apod.).

 

Motivační závěr

Ať již se pustíte do jakéhokoliv programu, mějte stále na mysli svůj cíl. Myslete pozitivně, motivujte se a odměňujte za své úspěchy. Odměny by měly detoxikaci podpořit – může jít třeba o detoxikační masáž, aromaterapeutickou koupel nebo výlet.

Jídelníček je pouze základem detoxikačního programu. Detoxikace nabývá mnohem širších rozměrů. Více se dozvíte v našich dalších článcích, například o v článku o dlouhodobé detoxikaci.

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

5/5 - (1 vote)
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

7 KOMENTÁŘE

 1. Vše je perfektně popsané, ale nedovedu si představit, jak budu fungovat první dny jen o 3 jablkách a 3 mrkvích. A třetí den s polévkou zeleninovou, kde také není žádný tuk. Nebudu mít podle mě energii na práci a děti. Z toho bych měla obavu.

 2. Jo, držel jsem taky jablečnou dietu. První den jsem snědl asi 10 jablek, druhý 7, třetí 5, čtvrtý 3, pátý den už jsem se nemohl na jablka podívat. Mezitím jsem měl neskutečný průjem. Ale ubyl jsem na váze asi osm kilo.

 3. První dny jsou opravdu těžké. Během celého detoxu cítím únavu a díky tomu, že jsem zvyklá na kávu tak i bolest hlavy. Zkusit si to můžete ale já už raději asi ne. ????

  • Dobrý den,

   jsem si jistý, že bolest hlavy nezpůsobuje to, že jste vyřadila kávu. Jako nejlepší nakopávák doporučuji pořádně se vyspat. Na kávu si ani nevzpomenete.

   Bolest hlavy může mít různé příčiny: stres, nerovná páteř, málo pohybu, sedavá práce, nesprávná skladba jídelníčku. Také diety nebo půsty mohou za bolest hlavy, jelikož mozek nedostává dostatek živin – hlavně sacharidů.

   Doporučuji zaměřit se na zdravou a pravidelnou stravu s dostatkem čerstvého vzduchu, pohybu a regenerace.

   Jsem si jistý, že bolest brzy ustoupí.

   Přeji hezký den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..