Detoxikace od těžkých kovů

Těžké kovy byly v historii využívány v ničivých válkách jako smrtící zbraň. Co je však mnohem horší, že i v současnosti jsou součástí prostředí, ve kterém žijeme.

O tom, že jsou hrozbou pro zdraví všech živých organismů včetně člověka, není pochyb. Ostatně plyne to již ze samotné definice těžkých kovů. Těžké kovy jsou charakteristické právě zdravotními riziky.

I přesto se tyto a další toxické látky vyskytují v půdě, ovzduší i vodě. Můžeme je dýchat i pít. Dostávají se do potravinového řetězce. Dají se najít v jídle, ale i běžných předmětech v domácnosti.

Denně jsme vystavováni nebezpečí. Na druhé straně máme k dispozici přírodní prostředky a metody, jak těžké kovy z těla dostat ven. Řeč je o detoxikaci od těžkých kovů.

PŘÍPRAVKY NA DETOXIKACI
Detoxikační balíček
DetoxActive
Blendea
Chlorella
Kolik potřebujete zhubnout?málohodněextrémně

Proč vůbec detoxikovat?

Životní prostředí, detoxikace od těžkých kovůRůzná průmyslová odvětví, těžba a metalurgie, automobilismus, farmaceutický průmysl nebo také zemědělství – to jsou hlavní zdroje těžkých kovů v přírodě. Následkem rozvoje průmyslu a zemědělství žijeme bohužel ve znečištěném životním prostředí.

Těžkými kovy je kontaminovaná půda, voda i ovzduší.

Vnitřní prostředí člověka odráží to vnější, bohužel plné toxických látek.

Těžké kovy v lidském organismu můžeme změřit ze slin, moči, vlasů nebo mateřského mléka. V lidském těle, stejně jako v každém živém organismu, se vážou na bílkoviny, nukleové kyseliny a enzymy. Nahrazují minerální látky, například olovo nahrazuje v kostech vápník. Těžké kovy tak mohou být jedním z původců osteoporózy (řídnutí kostí), mohou stát také za potížemi s vlasy a pokožkou.

Těžké kovy působí negativně především na nervovou a cévní soustavu. Protože se ukládají zejména v játrech a ledvinách, zhoršují funkce těchto orgánů. Ohrožují detoxikační a vylučovací pochody v organismu. Dle odborníků však stojí také za celou řadou chronických zdravotních potíží. Údajně jsou také jedním z faktorů způsobujících chronické záněty.

Těžké kovy narušují jednotlivé složky imunitního systému. Poškozují strukturu buněčných membrán a jsou jim připisovány i karcinogenní účinky.

Těžké kovy jsou toxické i ve velmi nízkých koncentracích. Při nahromadění kovů hrozí otrava. I v případě, že množství toxických kovů nedosáhne kritické hranice, způsobují zdravotní potíže. Jednotlivé těžké kovy navíc spolu působí synergicky. Jejich účinky přitom nemusejí být patrné. To je důvodem, proč se o těžkých kovech jako původcích zdravotních potíží málo ví.

ÚPLNĚ NEJRYCHLEJŠÍ DETOXIKACI OD TĚŽKÝCH KOVŮ dosáhnete, když koupíte doplněk na detoxikaci určený. 

My doporučujeme českou směs zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS s řadou pozitivních benefitů na celé vaše tělo. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

Nebezpečné těžké kovy

  • Hromadí se v organismu.
  • Jsou smrtelné i v nízkých koncentracích.
  • Působí vzájemně synergickým efektem.
  • Mají jen velmi omezený a pomalý rozpad.
  • Jsou všude kolem nás.

O jakých těžkých kovech je řeč?

Toxické kovy, těžké kovyTěžké kovy jsou takové, které jsou toxické pro živé organismy. Ohrožují zdraví člověka.

Vedle zmiňovaného olova patří k těm nejnebezpečnějším toxickým kovům rtuť, kadmium a arzén.

Mezi zástupci těžkých kovů najdeme také kobalt, nikl nebo stříbro.

Jako těžké kovy se dokonce někdy označují i železo, chrom, měď nebo zinek, které jsou však rizikové jen ve větším množství. V malých dávkách jsou naopak pro fungování lidského organismu potřebné.

Více se těžkým kovům věnujeme v samostatném článku: Těžké kovy ohrožují zdraví. Pomůže detoxikace.

Detoxikace od těžkých kovů. Jak na to?

Detoxikace od těžkých kovů (někdy se užívá i výraz „chelatace“ zahrnuje eliminaci kontaktu s toxiny na jedné straně, na druhé straně příjem takových látek, které očistu podpoří.

Eliminace kontaktu s toxiny zahrnuje omezení v jídelníčku, ale celkové změny v životosprávě. Týká se také změn v domácnosti, kdy vyloučíme působení toxinů například z čistících a úklidových prostředků. Pozor, zdrojem těžkých kovů mohou být i zdánlivě nevinné předměty, například kuchyňské nádobí nebo bižuterie.

Detoxikace od těžkých kovů v první řadě spočívá v dostatečném příjmu minerálních látek. Detoxikaci podpoří i vláknina a antioxidanty. Samozřejmostí je také dostatečný pitný režim.

O samotnou detoxikaci se postarají přírodní chelatační prostředky. Najdeme je i mezi potravinami.

Koriandr, detoxikace od těžkých kovů

Potraviny, které podporují detoxikaci od těžkých kovů

Silná trojka: chlorella, koriandr a medvědí česnek

Mnozí výživoví specialisté vyzdvihují detoxikační účinky superpotraviny známé jako chlorella.

Jedná se o unikátní jednobuněčný organismus, který dokázal v téměř nezměněné podobě přežít na planetě Zemi miliardy let. Chlorella, sladkovodní modrozelená řasa, je v současnosti dostupná také jako potravina či doplněk stravy. Užívá se jako prášek nebo tablety.

Je významným zdrojem chlorofylu, cenných minerálů a bílkovin. Cení se také pro obsah vlákniny. Váže na sebe toxiny. Japonští vědci ji doporučují konzumovat při každém jídle, kde hrozí obsah těžkých kovů, jde například o mořské ryby. Osvědčila se také ve stomatologii při odstraňování amalgámových zubních plomb. Ty obsahují rtuť, která se bohužel při odstraňování ve velké míře uvolňuje do dutiny ústní.

Chlorella je v rámci detoxikace nezřídka spojována s koriandrem. Koriandr se dá velmi snadno přidat do jídla, kterému navíc dodá zajímavou chuť. Tato rostlina z čeledi miříkovitých, která planě roste ve Středomoří, je oceňována nejenom pro schopnost podpořit očistu od těžkých kovů, ale také prospěšné působení na celý zažívací trakt. Koriandr působí protizánětlivé, má také antivirové a antibakteriální účinky.

V gastronomii i léčitelství najdeme vedle koriandru také medvědí česnek. Tento silný životabudič a antioxidant je jedním je nejcennějších darů naší jarní přírody. Nejenže pomáhá vyloučit z organismu nežádoucí látky, na druhé straně mu dodává látky více než potřebné – mj. antibakteriální allicin, vitamín C nebo minerály jako je železo.

Medvědí česnek, detoxikace od těžkých kovů

Česnek a cibule

Obdobně jako medvědí česnek také klasický česnek nebo cibule obsahují antibakteriální allicin. Pyšní se také obsahem dalších účinných látek, díky kterým pomáhají s detoxikací. Vyzdvihován je zejména obsah síry.

Obecně má síra podporovat odstraňování olova z organismu. Užitečné tedy budou i další potraviny obsahující síru. Vedle česneku a cibule jde například o květák, růžičkovou kapustu, brokolici nebo zelí.

Jablka zelenáOvoce a zelenina

Zelenina, kterou jsme výše vyzdvihovali pro obsah síry, obsahuje také další užitečné látky. Z hlediska detoxikace jde především o pektin, zástupce rozpustné vlákniny.

Pektin je jednou z klíčových složek zelí nebo červené řepy. Najdeme ho i v jablkách, hroznovém víně nebo dřeni citrusových plodů.

Pektin neřadíme mezi živiny, prochází trávicím traktem, aniž by docházelo k jeho vstřebávání. Prostřednictvím vody zvětšuje svůj objem a podílí se tak na vytváření stolice. V trávicím traktu na sebe také váže nejrůznější odpadní látky a toxiny včetně těžkých kovů.

Minerální jíl

Obdobně jako vláknina, také minerální jíl na sebe v zažívacím traktu nabaluje nejrůznější škodliviny. Mechanicko-fyzikální cestou absorbuje toxiny, patogenní mikroorganismy, ale také tukové částice. Navíc podporuje zdravou střevní mikroflóru a regeneruje sliznice.

Nejde sice přímo o potravinu, přesto stojí za zmínku v seznamu prostředků podporujících detoxikaci od těžkých kovů.

Minerální jíl je totiž také zdrojem zásaditých minerálů, jako je vápník, hořčík, sodík, železo nebo draslík. Pomáhá proti překyselení, které je mj. spojováno právě s usazováním těžkých kovů v organismu.

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

Použité zdroje:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..