Prášky na hubnutí – pomohou nebo spíše uškodí?

Prášky na hubnutí považuje mnoho lidí s nadváhou za poměrně snadný a rychlý způsob, jak se zbavit přebytečných kilogramů. Podle průzkumu z roku 2017 užívá prášky na hubnutí až 62% lidí ve Velké Británii ze zoufalství, že se jim nedaří zhubnout. Co je však podstatně více zarážející, až 40% z nich si prášky objednalo z internetu s vědomím, že mohou být nebezpečné.

Na českém trhu je volně dostupných několik značek prášků na hubnutí. Odlišují se jak svým složením, tak způsobem účinku. Výrobci si uvědomují, že lidé jsou schopni udělat pro pěknou postavu cokoliv, a tomu přizpůsobují i své marketingové aktivity. Předtím než si některý přípravek na hubnutí zakoupíte, přečtěte si naši podrobnou recenzi. Dokážete tak ušetřit nemalé peníze.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Typy prášků na hubnutí

Zatímco některé prášky na hubnutí obsahují látky na odvodnění organismu, jiné zase mají za cíl urychlit spalování tuků či potlačit chuť k jídlu.

Prášky působící na CNS

V odborné literatuře se označují jako „anorektika“. Prostřednictvím neuropřenašečů nebo specifických hormonálních mechanismů přímo působí na určité části v mozku. Jejich hlavním posláním je navodit pocit sytosti a ztlumit hlad. Na první pohled se může tento typ prášků zdát jako nejvhodnější a velmi jednoduchý způsob, jak zatočit s ručičkou na váze. Opak je však pravdou. Vzhledem k tomu, že anorektika přímo ovlivňují činnost CNS, často způsobují nespavost, malátnost, bolesti hlavy, zrychlený tep a v některých případech dokonce i závislost. (1)

UPOZORNĚNÍ: Do této skupiny prášků patřil i Adipex retard, který byl stažen z prodeje právě pro vysoké riziko vzniku závislosti.

Přípravky zvyšující energetický výdej

Fyzická aktivita je efektivním, avšak ne jediným způsobem, jak zvýšit energetický výdej organismu. Identickou funkci mají také vybrané prášky na hubnutí s obsahem efedrinu a kofeinu. V kombinaci s dalšími látkami podpoří v organismu termogenezi (tvorbu tepla), díky čemuž dochází ke zvýšení energetického výdeje. Podobně jako v předchozím případě, ani jejich užívání se neobejde bez rizika vedlejších účinků jako je nespavost, sucho v ústech či změna psychického rozpoložení. (1)

Prášky na hubnutí s obsahem kofeinu
Prášky na hubnutí s obsahem kofeinu zvyšují termogenezi

Doplňky redukující vstřebávání tuků

Obsahují látky, které dokáží zredukovat vstřebávání tuků v lidském organismu o 30%. Na podobném principu funguje i lék na hubnutí Orlisat, který se sice skloňuje v souvislosti s léčbou obezity, avšak v případě skutečného úbytku kilogramů se žádný velký zázrak nekoná. Zhubnete max. 2- 3 kilogramy. Navíc bývá užívání doprovázeno mastnou stolicí, nevolností a bolestmi břicha. V případě, že máte rádi jídla bohatá na tuky a nechcete je vyloučit ze svého jídelníčku, vyzkoušejte Nutrifood dietu, která je založena na zvýšeném příjmu tuků. (1)

Prášky na odvodnění

Zadržování vody v organismu rozhodně nesmíme brát na lehkou váhu. Kromě otoku končetin a nadměrného pocení má za následek i zvýšení tělesné hmotnosti. Jednou z možností, jak tělo odvodnit, jsou přípravky s obsahem diuretik, tedy látek podporujících pohyb střev a odstranění přebytečné tekutiny. Tak jako každá mince má dvě strany, ani užívání přípravků na odvodnění se neobejde bez vedlejších účinků v podobě možné dehydratace organismu a ztráty prospěšné střevní mikroflóry. (2)

Čističe organismu

Zbavit organismus všech toxických látek a bakterií nahromaděných ve střevech rozhodně není na škodu. Existuje několik způsobů účinné detoxikace, včetně prášků na hubnutí s obsahem celulózy. Ta přispívá nejen ke zlepšení peristaltiky střev, ale i prevenci zácpy a žaludečních vředů. (2)

POZOR: Při užívání výživových doplňků s obsahem celulózy je nutné dodržovat pitný režim. V opačném případě způsobují zácpu a nadýmání.

Spalovače tuků

Široká skupina výživových doplňků a prášků, která osloví jak vrcholové sportovce, tak i jednotlivce toužící zhubnout pár kilogramů. Spalovače tuků nejčastěji sestávají z L-karnitinu – neesenciální aminokyseliny. Ta je schopna navázat mastné kyseliny z tuků a přenést je do mitochondrií, kde se spalují. K dalším látkám urychlujícím spalování tuků patří kyselina hydroxycitrónová (HCA), kofein či chrom, které se také nacházejí v některých práškách na hubnutí. (2)

TIP: Pro dosažení maximálního účinku je vhodné užívat spalovače tuků alespoň 30 minut před tréninkem. (2)

Recenze TOP prášků na hubnutí

Pro lepší orientaci a snazší výběr těch nejlepších prášků na hubnutí vám přinášíme výběr 9 různých značek spolu s jejich výhodami a nevýhodami.

POŘADÍNÁZEVOBRÁZEKBALENÍE-SHOP
#1eSlim“Prášky60 tablet
#2Garsin“Prášky60 kapslí
#3Zerex Assassin“Prášky60 kapslí
#4Chilliburner“Prášky30 tablet
#5Lipoxal UltraFit“Prášky180 tablet
#6Fykotin“Prášky60 tablet
#7Exadipin“Prášky60 kapslí
#8Obezin“Prášky90 tablet
#9CLA“Prášky100 a 200 kapslové balení

eSlim

Doplněk stravy ve formě prášků se může pochlubit 100% přírodním složením. Obsahuje extrakt z pomeranče, který zrychluje metabolismus a spalování tuků, podobně jako L-karnitin a zelený čaj. K termogenezi zase přispívá kofein s chilli. Seznam obsažených látek uzavírá známý antioxidant – vitamín C.

Jak funguje?

Díky kombinaci jednotlivých přírodních extraktů dokáže eSlim snížit chuť na sladké až o 85%. Také má příznivý vliv na rychlost metabolismu a spalování tuků, což se po určité době odrazí na úbytku tělesné hmotnosti.

balení prášků na hubnutí eSlim
Prášky eSlim

Dávkování:

Na výběr máte z několika výhodných balení, přičemž v jednom balení je 60 tablet. Každý den se doporučuje užít max. 4 tablety, 2 ráno a 2 odpoledne před cvičením.

Výhody

 • čistě přírodní složení (žádné vedlejší účinky)
 • cenově výhodné balíčky
 • lze užívat i dlouhodobě

Nevýhody

 • v jedné dávce se užívají dvě tablety

Garsin

Hlavní složkou je garcinie kambodžská. Původem asijský strom má vysokou koncentraci kyseliny hydroxycitrónové, která se využívá na kontrolu hmotnosti. Sekundují jí CLA, L-karnitin, zelená káva, acai, zelený čaj, vitamín C a pomerančovník hořký.

Jak to funguje?

Pečlivě vytvořená kombinace složek zrychluje metabolismus, vylučování vody z těla, ovlivňuje chuť k jídlu a energetický výdej. Již krátce po užívání se vaše hmotnost upraví, zejména kvůli odvodnění. Po cca 2 týdnech je citelný lehčí pocit. Po doužívání jednoho balení, v období cca 2 měsíců (2 tablety denně), je výsledek mínus 3 kilogramy.

Jedno balení Garsin s obsahem 60 kapslí
Garsin 60 kapslí

Dávkování

Jedno balení obsahuje 60 kapslí. Doporučená denní dávka sestává z 1 kapsle 2-3x denně. Tabletu zapijte dostatečným množstvím vody. 1 balení Garsinu vám vydrží na cca 2 měsíce.

Výhody

 • snižuje chuť k jídlu
 • podporuje vylučování vody z těla

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Zerex Assassin

Zerex Assassin do boje s nadbytečnými kilogramy vyslal trojici silných bojovníků. Metabolismus má pod palcem extrakt z pomerančovníku spolu s chromem a kontrola nad celým průběhem hubnutí je zase v rukou garcinie.

Jak funguje?

Spojení těch správných bylin dokáže nejen nastartovat váš metabolismus, ale pomoci i při spalování tuků. Výsledkem bude požadovaný úbytek na váze a pocit spokojenosti se sebou samým.

Prášky na hubnutí Zerex Assassin
Zerex Assassin 60 kapslí

Dávkování:

Jedno balení s 60 kapslemi vám vystačí přibližně na 30 dní, jelikož za jeden den se doporučuje užít 2 x po 1 kapsli.

Výhody

 • bylinné složení
 • pozitivní ohlasy uživatelů
 • příznivý účinek na trávicí ústrojí

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Chiliburner

Chilliburner se skládá z chilli papriček, které obsahují kapsaicin. Další složkou je zelený čaj s vysokým podílem antioxidantů, díky čemuž rozproudí metabolismus. V tom mu pomáhá i vláknina inulin z čekanky.

Jak funguje?

Chilliburner využívá ověřených účinků kapsaicinu při hubnutí. K tomu, aby člověk přijal doporučenou denní dávku kapsaicinu, musí sníst několik chilli papriček denně, a to nemusí vyhovovat každému. Pokud pálivé nemáte rádi, Chilliburner se stane vaším náhradním zdrojem kapsaicinu bez jakéhokoliv pálení v ústech. Chilliburner podporuje trávení a vylučování žaludečních šťáv, udržuje zdravou střevní mikroflóru a zaručí delší pocit nasycení.

30 tablet Chilliburner
Chilliburner tablety

Dávkování

Jedno balení obsahuje 30 tablet. 1 tableta ráno na prázdný žaludek. Zapijte ji dostatečným množstvím vody. Tabletu nedrťte a nechroupejte.

Výhody

 • několik let v řadě je oceněn zákazníky jako účinný přípravek na hubnutí
 • pomáhá udržet zdravou střevní mikroflóru
 • doporučují ho i výživoví poradci
 • výhodná cena

Nevýhody

 • není vhodný pro lidi, kteří mají problémy se štítnou žlázou

Lipoxal UltraFit

Jednou ze složek je vláknina konjac. Vláknina je pro hubnutí mimořádně důležitá, neboť vyvolá pocit sytosti na dlouhou dobu. Doplňuje ji zelený čaj, synefrin a extrakt z pampelišky, která podporuje detoxikaci organismu.

Jak to funguje?

Účinky Lipoxalu UltraFit jsou postaveny na benefitech, které tělu přináší vláknina. Má téměř nulovou energetickou hodnotu, ale vyvolá pocit sytosti žaludku. Váš energetický příjem z jídla je tedy nižší a tělo musí čerpat z vlastních zásob. Abyste zabránili pocitu nadýmání, je důležité přijímat dostatek tekutin. V opačném případě vláknina způsobuje zácpu.

prášky na hubnutí Lipoxal UltraFit
Lipoxal UltraFit prášky

Dávkování

Balení obsahuje 180 tablet. Doporučená dávka jsou 3 tablety 2x denně. Tablety zapíjejte dostatečným množstvím vody. Užívejte před jídlem v rámci nízkoenergetického příjmu. Balení vám při tomto způsobu dávkování vydrží do 2 měsíců.

Výhody

 • využívá benefity vlákniny, která je při hubnutí mimořádně důležitá
 • zahání hlad, tudíž během dne sníme méně

Nevýhody

 • 3 tablety v jedné dávce

Fykotin

Jádro složení Fykotinu tvoří modré a červené řasy s detoxikačním účinkem, jestřábník chlupáček, jalovec a bříza, které pročišťují organismus. Složky doplňuje ginko dvoulaločné, pomáhá prokrvit organismus a má antioxidační účinky.

Jak Fykotin funguje?

Americký výrobek funguje na principu ovlivňování glykemického indexu jídla. Tím zabraňuje vystřelení hladiny cukru v krvi do astronomických výšek a díky její stabilizaci vás nepřepadne pocit hladu. Fykotin se snaží, abyste se déle cítili zasycení a tělo tak začne čerpat energii z vlastních tukových zásob. Jelikož bříza a jestřábník mají močopudné účinky, během užívání je potřeba myslet na příjem dostatečného množství tekutin. V důsledku odvodnění během prvních dnů užívání můžete rychle zaznamenat úbytek 1 až 2 kg.

balení Fykotin prášků na hubnutí
Fykotin prášky

Dávkování

Jedno balení obsahuje 60 tablet. Podle výrobce stačí jedna tableta ráno a večer. Fykotin není vhodný pro těhotné ženy, osoby mladší 18 let, lidi s vysokým krevním tlakem a onemocněními srdce. S jedním balením Fykotinu můžete absolvovat měsíční kúru.

Výhody

 • možnost vyzkoušet výrobek na 30 dní
 • delší pocit zasycení
 • přírodní složení

Nevýhody

 • Fykotin má močopudné účinky, proto je potřeba pít dostatek vody

Exadipin

Exadipin využívají pacienti s diabetem 2. typu. Hlavní složkou Exadipinu je vitamín D3 a extrakt z rostliny Salacia reticulata, která je využívána v indické medicíně. Obě složky stabilizují hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu.

Jak to funguje?

Pacienti, kteří se léčí na diabetes, mají poruchy tvorby inzulínu, který může za to, že hladina cukru v krvi se po jídle vrátí do normálních hodnot. Exadipin se díky svým účinkům využívá jako podpůrná léčba. Lidé s nadváhou mají často problém právě s výkyvy hladiny cukru, a proto pociťují hlad a nedostatek energie. Účinné látky Salacinol a Cotalanol zpomalují rozklad sacharidů a výkyvy glukózy, která může za to, že pociťujeme hlad nebo chuť na sladké.

krabička Exadipin kapslí
Exadipin balení

Dávkování

V jednom balení se nachází 60 kapslí. Doporučená denní dávka jsou 3 kapsle, které se užívají spolu s jídlem a dostatečným množstvím vody. Jedno balení vám tedy vydrží asi 3 týdny.

Výhody

 • reguluje hladinu cukru v krvi po jídle
 • díky stabilnímu množství cukru v krvi nepociťujete hlad a únavu
 • má antioxidační vlastnosti

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Obezin

Český lék Obezin obsahuje přírodní polysacharidový komplex PSC, glukomanan, který reguluje hladinu cholesterolu a následně přispívá ke snižování hmotnosti. Zlatý len a spirulina obsahují velké množství vlákniny, která se využívá při hubnutí. Spirulina má však také silné antioxidační účinky, které podporují celý imunitní systém a vysoký obsah bílkovin, který zasytí na delší dobu.

Jak to funguje?

Obezin pracuje opravdu rychle. Již půl hodiny po požití se v žaludku rozpustí a několikrát zvětší svůj objem. Vytvoří se gelová substance, která se pak smíchá s jídlem a naplní žaludek. To vyvolává pocit nasycení a vy sníte menší množství jídla. Trávení je pomalejší, a proto nebudete cítit hlad. Velkou výhodou je, že nevyvolává JOJO efekt.

Obezin 90 tablet
Prášky na hubnutí Obezin

Dávkování

Jedno balení obsahuje 90 tablet. Výrobci doporučují 1-2 tablety 3x denně. Tablety pořádně zapijte vodou a užijte půl hodiny před jídlem. Dle způsobu užívání vám balení vystačí na minimálně 1,5 měsíce.

Výhody

 • český výrobek
 • snížení hladiny cholesterolu
 • přírodní rostlinný produkt
 • delší pocit sytosti

Nevýhody

 • začátky užívání mohou být doprovázeny mírnými střevními potížemi jako průjem, nadýmání či zácpa

CLA

Výrobek je pojmenován podle své hlavní účinné složky CLA neboli konjugované kyseliny linolové. Tuto nenasycenou mastnou kyselinu přijímáme z olejů, mléčných výrobků nebo masa, avšak nikdy ne v požadovaném množství.

Jak to funguje?

Výrobci využívají schopnost CLA redukovat podkožní tuk, který způsobuje, že oblečení je vám těsné. CLA zpomaluje aktivitu enzymu zvaného lipoproteinová lipáza, který je vlastně přenašečem tuků z krve do tukových buněk. Užívání CLA však bude zbytečné, pokud se nezačnete hýbat a lednici budete mít naplněnou stejnými potravinami, které vám kila navíc přinesly.

CLA balení kapslí
CLA – kapsle na hubnutí

Dávkování

V balení se nachází od 100 do 200 kapslí. Doporučené užívání je 1 kapsle 2krát denně spolu s jídlem. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody.

Výhody

 • redukuje podkožní tuk
 • v kombinaci se cvičením a vyváženou stravou lze dosáhnout velmi pěkných výsledků

Nevýhody

 • nenašli jsme nic

Prášky na hubnutí, u kterých buďte opatrní

Uživatelé nás u některých značek upozornili na neověřený původ či nepřesné údaje na webstránce, případně je jejich prodej v Evropské unii zakázán. Proto při koupi těchto přípravků na hubnutí doporučujeme zvýšenou opatrnost:

 • Bioxyn
 • Nidora
 • Kankusta Duo
 • Piperine Forte
 • Forskolin

Přírodní prášky na hubnutí vs. léky na hubnutí na předpis

Stejný účinek, avšak diametrálně odlišné složení, dávkování a dostupnost. Volně prodejné, tudíž podstatně snáze dostupné, i bez lékařského předpisu, jsou prášky na hubnutí. Můžete si je zakoupit nejen v lékárnách, ale také ve vybraných kamenných a online prodejnách s výživovými doplňky. Vzhledem k přírodnímu složení prášků na hubnutí nevyžadují k užívání povolení od lékaře. Všechny potřebné informace, včetně dávkování, se dozvíte z příbalového letáčku.

Bez receptu se však neobejdete u léků na hubnutí, které jsou dostupné výhradně v lékárnách a váží se na lékařský předpis. Během jejich užívání musíte být neustále pod dohledem lékaře. Ten vám na základě vašeho zdravotního stavu a stupně obezity vybere ty nejvhodnější a určí dávkování. Podobně jako jiné léky na lékařský předpis, i léky na hubnutí obsahují směs léčiv, která se nesmí kombinovat s alkoholem a jinými omamnými látkami. (3)

Tipy, jak se vyhnout podvodníkům

Určitě to znáte. Na internetu jste si vyhledávali diety na hubnutí a od té doby na vás z každé strany vyskakují reklamy s výživovými doplňky na hubnutí. Některé slibují zázraky na počkání, jiné zase lákají skvělou cenou či pozitivními recenzemi. Ne všechny jsou ovšem pravdivé. Často se za nimi skrývají podvodníci, kteří vám buď dodají nekvalitní zboží, nebo žádné. Přečtěte si několik bodů, jak nenaletět podvodníkům a vybrat si kvalitu:

 • Nikdy neplaťte za produkty předem. V případě, že obchod nenabízí jiný způsob platby, pátrejte po recenzích a zkušenostech lidí. Buďte nanejvýš obezřetní.
 • Důležité jsou také kontaktní údaje o dané společnosti. Na stránce nesmí chybět název společnosti, sídlo, IČO, DIČ, aktuální telefonní číslo, případně kontakt na obchodní inspekci v příslušném kraji.
 • Mějte se na pozoru před stránkami s gramatickými chybami a nedostatečnými informacemi.
 • Zdaleka obcházejte inzertní portály bazoš a bazar, kde sice najdete cenově výhodné prášky a léky na hubnutí, avšak ne každé jsou vhodné pro vás. Obzvlášť tehdy, pokud jde o léky na lékařský předpis, které nesmějí být užívány bez souhlasu a odborného dohledu lékaře. (4)
 • Ruce pryč od prášků, které obsahují zakázané látky nebo různé konzervanty. Prášky na hubnutí využívají sílu přírodních extraktů, proto věnujte pozornost podrobnému prostudování složení. Hlavně v případě, pokud máte alergii nebo intoleranci na některé látky.
 • Nejjistější je nakupovat prášky na hubnutí z lékárny. Státní ústav pro kontrolu léčiv nedovolí distribuci zakázaných přípravků a lékárník vám navíc vysvětlí princip účinku jednotlivých složek.
 • Pokud se přípravky neprodávají v lékárnách, nakupujte pouze ze stránek oficiálních distributorů. Každá seriózní stránka obsahuje podrobné informace o složení, dávkování, případných vedlejších účincích nebo zákazu užívání, pokud se léčíte na dlouhodobé onemocnění.

Zkušenosti uživatelů

Cenným zdrojem informací, který vám také pomůže vyhnout se firmám s nekalými praktikami, jsou recenze. Podobně jako se spokojení zákazníci rádi podělí se svou zkušeností, ani ti nespokojení nezůstanou zticha a na klamného prodejce prášků na hubnutí upozorní i ostatní prostřednictvím diskusních fór.

Pozitivní ohlasy mají zejména prášky na hubnutí Lipoxal a XL-S Medical. Jak jsem zmiňovala výše, beze změny životosprávy byste výsledky čekali marně. Uživatelky dosáhly úbytku hmotnosti právě v kombinaci s úpravou stravovacích návyků.

„Mně pomohl Lipoxal Extreme. Užívala jsem dva prášky ráno a 2 večer. Samozřejmě musíte pro zhubnutí udělat něco i vy, nezhubnete pouze s pomocí léků. Já chodím 3x týdně běhat, udržuji si zdravý jídelníček a kila se mi už nevrátila.“

Zdroj: Nika_nika, forum.zdravie.sk

uživatelka má pozitivní zkušenost s tabletami Lipoxal
Příspěvek uživatelky na diskusním fóru

Zdroj: Nataly, forum.zdravie.sk

„Reaguji na prášky XL-S Medical – modré. Užívám je třetí týden a jsem nadmíru spokojená. Byla jsem mile překvapená po užití již první tablety. Půl hodiny před jídlem stačí jedna tableta a zapít hodně vody… Úplně vás to zasytí a sníte velmi maličko… Změnila jsem úplně životosprávu, jím hodně zeleniny a nejím sladkosti. Prášky potřebuji jako pomoc při hubnutí, protože potřebuji shodit po porodu min. 20 kg! Zatím se mi podařilo sundat 4 kg a vůbec mě neláká mlsat a to byl můj velký problém.“

Zdroj: Dominickaa, forum.zdravie.sk

Mezi pozitivními ohlasy se našly i negativní ohlasy a varování před podvodníky. V této souvislosti byly často skloňovány prášky Purple Mangosteen a Kankusta Duo.

uživatelka nedoporučuje doplněk stravy Kankusta Duo
Negativní zkušenost uživatelky

Zdroj: jurgens, diskusneforum.sk

„Pozor na tyto podvodníky, připravili nás o peníze. Přípravek vůbec nefunguje a lékaři, co to propagují, neexistují. Je tam hodně otazníků. Nechci to už do sebe dávat od té doby, co jsem našla tento článek. Prosím, varujte před Purple Mangosteen na všech místech, kde je to jen možné.“

Zdroj: Valeria V., kombo.sk

Časté dotazy

Předtím než s nadějí shozených kilogramů a představou dokonalé postavy sáhnete po přípravcích na hubnutí, nezapomeňte si o nich vše důkladně nastudovat. Na škodu vám určitě nebudou ani následující odpovědi k často kladeným otázkám.

Můžu docílit úbytku hmotnosti pouze s prášky na hubnutí?

Asi vás zklamu, ale rozhodně ne. Prášky na hubnutí nejsou žádný zázračný proutek. Ten je výlučně ve vaší mysli, odhodlání a trpělivosti. Bez dávky sebezapření a změny stravovacích návyků to nepůjde. Stejně důležitá je i pohybová aktivita, pitný režim a pozitivní myšlení. Přípravky na hubnutí fungují pouze jako doplněk, akcelerátor hubnutí. Pěkných výsledků v podobě výrazného a trvalého úbytku hmotnosti beze změny jídelníčku a fyzické aktivity nedosáhnete. (2)

prášky na hubnutí fungují pouze v kombinaci se zdravou stravou a pohybem
Beze změny životosprávy, pouze s prášky na hubnutí, se zhubnout nedá

Mohu přípravky na hubnutí užívat dlouhodobě?

Vše se odvíjí od jejich složení. Doporučení týkající se délky užívání, stejně tak i upozornění na možné vedlejší účinky a další potřebné informace, najdete na etiketě. Před užíváním si ji tedy důkladně přečtěte a řiďte se předepsanými pokyny. Pamatujte však, že dlouhodobé užívání často přináší více komplikací než užitku.

Jsou prášky na hubnutí vhodné i pro těhotné ženy?

Ne. Těhotné maminky potřebují zajistit správnou výživu nejen sobě, ale i děťátku. To potřebuje pro svůj správný vývoj dostatek živin, minerálních látek a vitamínů. Z tohoto důvodu jakýkoliv způsob úbytku hmotnosti představuje určité riziko pro vývoj dítěte.

Které jsou nejlepší prášky na hubnutí?

Asi vás zklameme, ale takové neexistují. Každý organismus je jiný. Vaše kamarádka může mít skvělé výsledky užíváním jedné značky a pro vás nemusí být prášky této značky vůbec vhodné. Proto nelze říci, která konkrétní značka bude fungovat a se kterými prášky na hubnutí na 100% zhubnete.

Pár slov na závěr

Hubnutí řeší lidé již od nepaměti a mnozí obchodníci si uvědomují, jak výhodný byznys jsou přípravky na hubnutí. Pamatujte, že jakýkoliv lék je naprosto zbytečný, pokud budete pokračovat v životosprávě, která způsobila to, že chcete shodit kila. Prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neodmakají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s nutričně bohatým jídelníčkem a pravidelným pohybem.

Zdroje:

(1) JANCOVÁ, JANCO: Ambulantná liečba obezity. Dostupné na: https://www.solen.sk/casopisy/via-practica/ambulantna-liecba-obezity

(2) Tabletky na chudnutie – Kombo.sk

(3) JUHÁSZOVÁ A. Pozícia prípravkov na chudnutie v lekárni, Diplomová práca: Univerzita Komenského v Bratislave: Farmaceutická fakulta, 2013.

(4) Prípravok sľubuje rýchle chudnutie. Klientov firma láka cez hoax. Dostupné na: https://www.aktuality.sk/clanok/405036/pripravok-slubuje-rychle-chudnutie-klientov-firma-laka-cez-hoax/

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..