7 známek, že je čas na detox

Zvažujete, že zkusíte některý z detoxikačních programů, ale pochybujete o tom, zda je právě teď ta správná doba? Přestože se detoxikace tradičně provádí zjara nebo na podzim, nemusí být nutně spojena s určitou roční dobou.

Detoxikace organismu přijde vhod kdykoliv, když je tělo toxiny zanesené natolik, že přestávají fungovat přirozené detoxikační procesy.

Tělo se samo dokáže s toxiny vypořádat, ale jen do určité míry. Pokud toxiny, kterým je člověk vystaven, překročí určitou mez, hodí se detoxikaci organismu podpořit…

Jak podpořit detoxikační funkce, které v organismu běžně přirozeně probíhají, se dočtete v našich dalších článcích. Najdete v nich celou řadu praktických informací, doporučení a návodů na detoxikaci. Níže najdete odkazy na některé z nich.

V tomto článku si popíšeme příznaky, že je na detoxikaci organismu nejvyšší čas. Odhalíme potíže, které mohou mít původ právě v tom, že je organismus zanesený toxiny.

V případě zdravotních potížích je samozřejmě v první řadě třeba vyloučit konkrétní zdravotní problém. Zdravotní doporučení jsou čistě v režii lékaře. My přinášíme jen subjektivní pohled na možné příčiny některých problémů.

TIP PRO NETRPĚLIVÉ: Užívejte denně 1 odměrku zelené detoxikační směsi Blendea SUPERGREENS. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

 

 7 projevů, že byste měli okamžitě detoxikovat organismus

1. neúspěšná snaha o zhubnutí

Detoxikace, hubnutíNe, detoxikace není hubnutím. Nejde o redukční dietu, ač z jídelníčku některé složky eliminuje nebo se je snaží omezit. Primární cílem detoxikace není hubnutí jako u diety, ale očista těla. Samozřejmě, že hubnutí však v omezené míře může detoxikaci provázet.

Detoxikační program může dietní program skvěle nastartovat, před dietou (redukčním režimem) je vždy více než prospěšný, zvláště pokud se vám i přes vynaloženou snahu hubnout nedaří.

Detoxikace totiž pročistí střeva a aktivuje metabolismus, který je při hubnutí nanejvýš důležitý. Detoxikace také usnadňuje přechod na nové stravování a zdravější jídelníček.

 

2. neodbytné pocity únavy a vyčerpání

Krátkodobá únava je po náročné fyzické či psychické aktivitě normální. Nejednoho z nás však únava trápí dlouhodobě.

Existuje mnoho cest, jak se s únavou vypořádat, většina z nich však vyžaduje energii, kterou člověk subjektivně nemá. Detoxikace může být jedním ze způsobů, jak znovu získat ztracenou energii, vitalitu a chuť do života. Často je totiž únava projevem toho, že tělo je zanesené toxiny, střeva nefungují, jak mají, a metabolické pochody jsou v útlumu.

 

3. bolesti hlavy či jiné nespecifikované bolesti

Podobně jako únava také bolest hlavy sužuje mnoho lidí bez toho, aby věděli proč. Růžová pilulka není všelékem a s bolestmi pomáhá jen dočasně, navíc často přináší i nepříjemné vedlejší účinky.

Pokud bolesti hlavy nemají původ v konkrétních zdravotních potížích (stejně jako další obdobné bolesti), mohou mít původ v přemíře toxinů. Detoxikace se tak může odrážet také v „čistější“ hlavě a zbavovat nejrůznějších bolestí, vedle bolestí hlavy například také bolestí zad, svalů či kloubů.

NÁKUPNÍ RÁDCE: Nadměrně zatěženým kloubům dodá „koňskou“ sílu, pružnost a pevnost směs Alavis Triple Blend.

alavis triple blend

ONJEDNAT 700 g za 1129,- Kč

 

4. problémy s usínáním a nekvalitní spánek

Toxiny se v těle hromadí a škodí, ačkoli velmi nenápadně. Mohou se zrcadlit v celé řadě problémů, které se s nimi běžně vůbec nespojují. Již byla řeč o různých bolestech. Projevem nadměrného množství toxinů v těle mohou být i problémy s usínáním nebo nekvalitní spánek. Očista organismu prospěje v mnoha ohledech a jejím výsledkem může být i klidnější a hlubší spánek či lepší usínání.

 

5. špatná nálada, podrážděnost, deprese

Psychické a nervové poruchy jako je podrážděnost, přecitlivělost, špatná nálada či depresivní stavy bez zjevného důvodu mohou zrcadlit vnitřní stav organismu. S toxiny se nezřídka pojí nejenom tyto problémy, ale i problémy s koncentrací či pamětí. To vše může pomoci vyřešit detoxikace. Detoxikace funguje také jako prevence nepřiměřeného stresu při náročném zaměstnání.

Výsledkem detoxikace může být i dobrá nálada, lepší psychický stav a psychická kondice. To už stojí za to!

Detoxikace, šťastná žena

 

6. zácpa a jiné trávicí potíže

Zácpa dle statistik trápí třetinu dospělé populace. Mnoho lidí zácpou, tedy bolestným či nepravidelným vyprazdňováním, trpí bez toho, aby se snažili o nějaké řešení. Zácpu navíc provázejí i bolesti břicha, únava a další nepříjemné doprovodné projevy.

Ve většině případů má zácpa původ v nezdravém životním stylu. Detoxikace je způsobem, jak alespoň dočasně životní styl a stravovací návyky změnit. Přináší tak i lepší trávení, efektivnější činnost střev, a tím i bezbolestné a pravidelné vyprazdňování.

Více o zácpě, jejich příčinách a také řešeních se dozvíte v samostatném článku: Zbavte se zácpy. Jednoduše!

 

7. regenerace po náročném období

Detoxikace, vitalitaNěkdy má člověk pocit, že by potřeboval restart. Není náhodou, že detoxikace se tradičně pojí s jarním obdobím, kdy tělo potřebuje po náročné zimě s omezeným množstvím slunečních paprsků nabrat novou energii.

Náročným obdobím však může být i léto, kdy dochází k narušení přirozených biorytmů a často i mnoha stravovacím prohřeškům.

I po létě či dovolené může být detoxikace užitečná, stejně tak i po svátečním období Vánoc, době hojnosti a také vánočního cukroví. To jsou jen některé z příkladů, kdy může detoxikace prospět. Obecně se pojí s regenerací a očistou po nepřiměřených zásazích do běžného životního režimu a tedy i do celkové rovnováhy organismu.

 

Je právě teď pro vás ta správná doba?

Pusťte se do detoxikace! V dalších článcích našeho blogu najdete konkrétní návody, postupy a celou řadu praktických informací.
První krok vaší detoxikace může být zcela jednoduchý!

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

2 KOMENTÁŘE

  1. Detox je důležitý jako jarní uklid domácnosti. Ja to spojila ještě s kolonhydroterapií a cítila jsem se skvěle. Za mě palce nahoru. Ale já jsem takový přirodní člověk 🙂 Mám ráda bylinky, dávám je všude, dětem jsem nasadila mediciální houby, v rodině používáme homeopatika. A musím říct, že i když mi je 45 let, na třídním srazu ze základky jsem vypadala o 10 méně než spolužačky :-))

    • Díky za komentář, Liduschko. Těší mě, že se u vás detox osvědčil a jde to i vidět.:-) „Detox je důležitý jako jarní uklid domácnosti.“ – Ano, máte pravdu, úklid je vlastně také takový detox, již příští týden o tom vyjde článek na našem blogu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..