Aktivní detoxikace? Hubnutí? Hot jóga!

Detoxikace organismu nemusí nutně znamenat pouze změny v jídelníčku. Existuje celá řada metod detoxikace, které stimulují činnost detoxikačních orgánů zvenčí. To však neznamená, že by byly méně účinné. Vysokou účinnost slibuje především hot jóga, moderní cvičení, postavené na tradičním východním učení.

Hot jóga je způsobem aktivní relaxace i detoxikace organismu. A není to jenom proto, že využívá působení tepla. Důmyslně sestavené pozice působení tepla umocňují a slibují významné zdravotní benefity.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Co to hot jóga vlastně je?

Hot jóga, někdy také nazývaná česky „horká jóga“, je sadou jógových pozic (asán), která je specifická a má dané pořadí. Charakteristickým rysem hot jógy je, již dle samotného názvu, teplota. Místnost, ve které se hoj jóga cvičí, je vyhřátá na vyšší teplotu. Pohyb v teple je sice náročnější, ale cvičení se tím pádem stává i intenzivnější. Díky vyšší teplotě slibuje hot jóga i vyšší účinky.

Celkem se jedná asi o dvacetšest konkrétních jógových pozic, především z hatha jógy. Jednotlivé asány na sebe plynule navazují tak, aby se vzájemně doplňovaly a ve výsledku přinesly vytyčený cíl.

Hot jóga je odnoží birkam hot jógy, která má pevně daný řád, pořadí i počet pozic (26). Lekce hot jógy se oproti tomu může studio od studia lišit, každý lektor si systém může upravit dle svých preferencí.

Cílem hot jógy je vždy lepší fyzická kondice, rozvíjení možností vlastního těla, protažení nebo uvolnění – těla i mysli. To však zdaleka není vše.

Hot jóga, jóga

Hot jóga a její účinky

 • zlepšuje fyzickou kondici
 • rozvíjí možnosti vlastního těla
 • přináší pružnost
 • posiluje a protahuje svaly
 • uvolňuje tělo i mysl
 • zvyšuje vytrvalost a odolnost
 • příznivě ovlivňuje činnost vnitřních orgánů
 • povzbuzuje činnost endokrinních žláz
 • stimuluje imunitní systém
 • harmonizuje psychiku
 • podporuje hubnutí
 • nenásilně povzbuzuje metabolismus
 • pročišťuje lymfatický systém
 • napomáhá přirozené detoxikaci organismu

Jak taková lekce hot jógy vypadá?

Na to se můžete přímo podívat, třeba prostřednictvím tohoto videa:

Lekce hot jógy je dynamickým programem, který trvá většinou 90 minut. Za tu dobu stihnete projít asi 26 poloh hatha jógy, ale také dýchací cvičení. Vše se odehrává v sále, který bývá vyhřátý na teplotu kolem 40 °C. Jde o vědecky sestavené cvičení, založené na tradiční józe a východním učení.

Při jedné lekci můžete spálit více než 1000 kalorií, pravidelné cvičení tak přináší i viditelné změny v hmotnosti. Současně dochází ke zlepšování pružnosti, posilování svalů, modelování pevných linií.

Hot jóga pomáhá harmonizovat hormonální hladinu, výsledkem je mj. i snížení chuti k jídlu.

Bojujete s nezdravými chutěmi?

Pak se vám bude hodit i náš článek: 5 kroků, kterými přelstíte nezdravé chutě.

Celou řadu zajímavých informací najdete také v článku: Co prozradí nezdravé chutě?

Hot jóga příznivě ovlivňuje i srdeční činnost, zlepšuje kapacitu plic, posiluje klouby, zajišťuje dostatečné množství maziva v kloubech.

Dokáže také odbourat stres. Po cvičení přichází pocity hlubokého psychického uvolnění.

Kde se hot jóga vzala?

Moderní dynamické cvičení čerpá z prastarých jógových tradic.

Základem je bikram jóga, bikram hot jóga.

Zakladatelem hot jógy, resp. bikram hot jógy je Bikram Coudhury, celosvětově uznávaný cvičitel jógy. Bikram Coudhury systém bikram hot jógy poprvé představil ve Spojených státech v 70. letech minulého století, brzy si s ním získal celosvětovou oblibu.

Bikram jógu přivezl z Indie, aby postupně založil vlastní školu a vytvořil ucelený systém jógových pozic pro moderní svět. Čerpal přitom z východního učení, ale také spolupráce s lékaři Univerzitní nemocnice v Tokiu. Bikram také vědecky dokázal, že jóga podporuje regeneraci a pomáhá s léčením chronických nemocí. Bikram systém 26 jogových pozic prováděných ve vyhřáté místnosti je založený na letitém bádání a studii jógy i fungování lidského těla.

Joga má také vliv na hormonální rovnováhu. Denisa Pahrová vás naučí cviky hormonální jogy pro optimální hladinu hormonů. 

Proč cvičit v teple?

Hot jóga má oproti klasickému cvičení vyšší účinky, teplota tomu napomáhá.

 • S vyšší teplotou dochází k povzbuzení krevního oběhu, cévy se rozšiřují, svaly se uvolňují. Teplota tak přímo pomáhá lepšímu protažení svalů s nižším rizikem zranění. Teplota funguje také jako prevence svalových křečí.
 • Dochází také k povzbuzení činnosti lymfatického systému, který se v lidském těle přímo podílí na očistných procesech.
 • Díky kombinaci vyšší teploty a účinného cvičení tak startují detoxikační procesy. Detoxikace se týká jak lymfatického systému, tak dalších vnitřních orgánů i pokožky.
 • Vyšší teplota se odráží také v silnějším pocení. Potem přitom dochází k vylučování škodlivin ven z těla.
 • Obdobně jako při saunování dochází ke stimulaci endokrinních žláz, posiluje se srdeční činnost, zvyšuje se také celková odolnost organismu.

Saunování se detailně věnujeme v samostatném článku: Wellness procedury – zkrášlují, omlazují, detoxikují… A ještě jsou příjemné!

Hodit by se vám mohl i článek: Detox, relax i dávka energie. Odhalte tajemství bylinkové koupele

Jak souvisí jóga a hubnutí?

Hot jóga, jóga

I klasická jóga nabízí něco, co mnoha sportovním aktivitám chybí, tím je komplexní přístup. Jóga zapojuje většinu svalových partií a co více, pracuje i s těmi, o kterých ani nevíme, že je máme. To potvrdí každý, kdo jógu někdy vyzkoušel. Po první lekci se ozvou i doposud utajené části těla.

Na rozdíl od aerobních sportů, kdy dochází ke spalování sacharidů, ale spalování tuků je v pozadí, jóga funguje opačně. Jedná se o pohyb, při kterém dochází ke spalování tuků.

A ještě jeden důležitý faktor. Jóga pracuje s energetickými dráhami těla, stimuluje body, které ovlivňují činnost vnitřních orgánů. Jóga cíleně povzbuzuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, harmonizuje hormonální hladinu. Startuje tak metabolické pochody, reguluje zažívání a dokonce má i upravovat chuť k jídlu.

Jak již zaznělo, hot jóga je ještě účinnější. Všechny přínosy jógy ještě násobí.

Feminus, účinky

Chystáte se na první lekci?

Chcete hot jógu vyzkoušet na vlastní kůži? Chcete se pustit do cvičení, které vás jistojistě nenechá chladným/chladnou? Hledáte aktivní relaxaci, intenzivní cvičení a účinný způsob, jak posílit svaly, získat pružnost a ještě zhubnout?

 • Není na co čekat, vemte si ručník, lehké sportovní oblečení a velkou láhev s vodou, vyberte si některé ze studií, kterých je po celé republice více než dost, a jděte do toho!
 • Podložku na cvičení vám půjčí ve většině sportovních studií.
 • Pokud chcete předejít možným potížím, 2 – 3 hodiny před lekcí hot jógy nic nejezte. Pokud se chystáte na cvičení hned zrána, dejte si lehkou snídani. Cvičení po ránu zcela nalačno také není to pravé.

Pamatujte na základní zásadu hot jógy: dýchejte zhluboka, nejlépe nosem.

produkty ketomix

Přehled použitých zdrojů

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..