Jak nastartovat hubnutí? Pomůže detoxikace!

Hubnutí zní jako tajemné zaříkávadlo, které získává svoji moc zejména s tím, jak se blíží slunečné letní dny a plavková sezóna. Jistě, nejde jenom o estetické, ale také zdravotní důvody. V případě nadváhy je hubnutí také způsobem, jak zlepšit svoji zdravotní kondici.

Existuje nespočet druhů různých diet, potravinových doplňků na hubnutí, odborných i populárních knih, magazínových článků, diskuzí či výživových specialistů… přesto není každé hubnutí korunováno úspěchem.

Zhubnout se podaří jen některým. Další se nezbaví nadbytečných kilogramů vůbec nebo zhubnou jen žalostně málo. Velká řada lidí možná zhubne, aby se však bohužel potýkala se strašákem v podobě jojo efektu.

V tomto článku se dozvíte, jak při svém hubnutí zvýšit šance na úspěch…

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Rozpohybujte metabolismus!

Je jedno, jakou dietu si z nepřeberného množství vyberete. Záleží hlavně na tom, jak vám sedne, jak je racionální a také – jak velká je vaše motivace do hubnutí. Hubnutí totiž začíná (a také končí) v hlavě…
Pokud máte za sebou neúspěšné pokusy o zhubnutí a všemožné, často nezdravé diety, pravděpodobně budete mít potíže se zpomaleným metabolismem. Je jedno, jak moc se snažíte, pokud organismus pracuje zpomaleně a úsporně, energii si ukládá do tukových zásob.

Úspěch hubnutí tak může podpořit zrychlený metabolismus. Ano, metabolismus není jen genetickou záležitostí, ale dá se podpořit. Jedním ze způsobů, jak metabolismus opět rozpohybovat je detoxikace.

Detoxikace rozpohybuje metabolismus, a s ním také očistné procesy v těle. Zrychlený metabolismus znamená také zrychlené spalování kalorií a zlepšené odbourávání tuků.

Návod, jak zrychlit metabolismus, konkrétní tipy a triky najdete v našem dalším článku: Jak zrychlit metabolismus? Je to jednodušší, než si myslíte…

Vyvážený životní styl

Aktivujte organismus zevnitř!

Pokud podpoříte svůj metabolismus, zlepšíte také vstřebávání potřebných živin, vitamínů, enzymů, stopových prvků a minerálních látek. Tyto živiny lidský organismus potřebuje pro správné fungování, je jedno, zda půjde o fungování v běžném, detoxikačním nebo hubnoucím režimu. Živiny jsou jednoduše nezbytné pro život!

Vstřebávání živin probíhá primárně v trávicí trubici. Pokud jsou střeva zanesená, vstřebávání živin je potlačeno. Dochází navíc k nežádoucímu zdržování potravy v trávicím traktu a nadměrným procesům rozkladu, kdy vznikají další toxiny přímo ve střevech. To vede k dalšímu zatěžování organismu škodlivými látkami. Očista střev, která je nedílnou součástí každé detoxikace, tak prospěje za všech okolností, i jako první fáze hubnutí.

Nánosy ve střevech navíc mohou vážit až několik kilogramů. Pokud se jich zbavíte, zbavíte se s nimi i těchto nežádoucích kil. Detoxikace není hubnutím, ale hubnutí se může dostavit jako vedlejší projev.

Obdobně jako detoxikace střev prospěje i detoxikace jater jako klíčového detoxikačního orgánu. Játra jsou mimořádně výkonným orgánem, kde v každém okamžiku probíhá nespočet životně důležitých procesů. Pokud jsou však játra permanentně zatěžována, toxiny nejsou dostatečně odbourávány a dochází k jejich hromadění. To se pak mj. může projevit ve zpomaleném metabolismu.

Navíc, odbourávání tukových buněk,do kterých se také toxiny ukládají, je složitější.

Toxiny, se kterými se tělo nedokáže vypořádat, se hromadí i v mezibuněčných prostorech, spolu s tím dochází i k zadržování vody v těle. Detoxikace organismu se tak zabývá i očistou ledvin, která podporuje vylučování toxinů, zlepšuje také hospodaření s vodou uvnitř organismu.

V neposlední řadě jde také o očistu lymfatického systému, který se na celkové detoxikaci nemalou měrou také podílí.

VIDEORÁDCE: Jógová lekce pro očistu střev a podporu detoxikace organismu.

Co je to vlastně detoxikace?

Detoxikace znamená očistu, očistu střev, jater, ledvin, lymfatického systému a dalších detoxikačních orgánů, očistu organismu od nánosů toxinů. Můžou mít různou podobu (odpadní látky lidského metabolismu, toxiny přijímané ze stravy, vody, vzduchu, kosmetiky, škodlivé mikroorganismy apod.). Můžou být také umístěny různě po těle, jde o střeva, játra, ledviny, lymfatický systém, také plíce, kůži nebo tukové buňky. Ano, toxiny, které organismus nedokáže vyloučit běžnou cestou, ukládá i do svých tukových zásob.

Detoxikace představuje také určitá omezení, vyžaduje vzdát se svých zaběhnutých rituálů, třeba v podobě kávové přestávky nebo sladkého dezertu po obědě.

Aby se organismus mohl zbavit vnitřních toxinů, je třeba omezit toxiny, které mu dodáváme zvenčí, například prostřednictvím nezdravé stravy. Nejenom kávu či alkohol, ale také cukr, sladkosti, bílé pečivo, maso, masné výrobky nebo tučné potraviny – to vše bude třeba v rámci detoxikace omezit. Nebude to jednoduché, ale bude to stát za to.
Detoxikace může pomoci změnit nezdravé stravovací návyky.

Detoxikaci navíc můžete pojmout jako zábavu, jako objevování nových zdravějších potravin, koření či bylinek – viz naše články 15 nejúčinnějších detoxikačních potravin, Bylinky pro detoxikaci nebo Které koření pomůže s detoxikací?

Můžete si užít nové podoby pohybu nebo wellness procedury, které také k detoxikaci patří. Detoxikačním procedurám jsme věnovali samostatný článek: Wellness procedury – zkrášlují, omlazují, detoxikují… A ještě jsou příjemné!

ketonová dieta

Pusťte se do toho!

Vyvážené zažívání pomocí detoxikacePusťte se do detoxikace, budete výkonnější, veselejší a plni energie, kterou bude zářit i vaše očištěné tělo. Detoxikace je očistným a ozdravným procesem, který také pomůže zredukovat vaše tukové zásoby.

Nečekejte však zásadní změny, čím menší změny, tím trvalejší budou. Detoxikace, ostatně jako hubnutí by mělo být pozvolným procesem. Spolehněte se na samočistící schopnosti těla.

Pusťte se do postupné, přirozené detoxikace, u které se budete cítit příjemně.

Zásady přirozené detoxikace

  • ZDRAVÁ STRAVA s dostatkem vlákniny a antioxidantů pro přirozenou očistu střev a zrychlení metabolismu
  • DETOXIKAČNÍ POTRAVINY, BYLINKY A KOŘENÍ, které obohatí vaše pokrmy o nové chutě, barvy a vůně, a také pomůžou s detoxikací
  • PITNÝ REŽIM pro podporu vylučování a správnou činnost ledvin
  • POHYB pro povzbuzení krevního oběhu, zásobení všech tkání kyslíkem, tedy energií, aktivaci lymfatického systému, a tím i očistných procesů
  • MEDITACE, PSYCHICKÁ DETOXIKACE, která probudí energii a chuť do života
PŘÍPRAVKY NA DETOXIKACI
Detoxikační balíček
DetoxActive
Blendea
Chlorella
Kolik potřebujete zhubnout?málohodněextrémně

Naslouchejte svému tělu

Detoxikace je vždy individuální záležitostí. Hodí se pro zdravé jedince. Naopak, nedoporučuje se lidem trpícím některou vážnou chorobou či akutními potížemi, například respiračními. Není vhodná pro těhotné a kojící ženy.

Detoxikaci se nehodí provádět ani v době nadměrné psychické či fyzické zátěže.

Sport, start detoxikace

7 DETOXIKAČNÍCH DIET, SE KTERÝMI ORGANISMUS PROČISTÍTE NEJRYCHLEJI

Tělo se zanáší toxiny a nečistotami i tím, co jíme. Potraviny jsou plné postřiků, těžkých kovů, barviv, aromat a konzervantů. tyto diety vám pomohou tělo rychle pročistit a navíc si pochutnáte. Pamatujte: jíst se zdravě, pestře, čerstvě a lokálně.
Dieta a detox podle Mačingové
Javorová dieta: detoxikace celebrit
Domácí krabičková dieta s jídelníčkem pro zdravé hubnutí
Rýžová dieta – přesný manuál
Jak nastartovat hubnutí? Pomůže i detoxikace
Zhubnout – nejčastější novoroční předsevzetí. Ale jak na to?
3 největší chyby při hubnutí

Přehled použitých zdrojů, další informace:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..