Domácí krabičková dieta s jídelníčkem pro zdravé hubnutí

Krabičková dieta je jednou z mála diet, která se může pochlubit trvalými výsledky bez jo-jo efektu. Je to také dieta, které přišli na chuť i mnozí výživoví odborníci. Na rozdíl od většiny ostatních programů na hubnutí představují dietní krabičky zdravý způsob stravování.

Napomáhají zhubnout, ale jsou také prospěšné pro osvojení zdravých stravovacích návyků. Jde o pestrý a vyvážený jídelníček. Tato dieta slibuje zdravé hubnutí tuku bez toho, abyste přitom ztráceli svalovou hmotu. I proto stojí za pozornost.

KRABIČKOVÁ DIETA

 • naučí člověka jíst zdravěji,
 • pomáhá zvyknout si na pravidelné stravování,
 • podporuje přirozené metabolické pochody,
 • odpovídá správné funkci zažívacího systému,
 • eliminuje pocity hladu.

Aby krabičková dieta byla zdravá, musí být pochopitelně v krabičkách zdravé jídlo. Aby krabičková dieta skutečně fungovala, aby přinesla vysněné hubnutí, musí jídlo v krabičkách vyhovovat konkrétnímu člověku. Přestože je nabídka krabiček, resp. krabičkových diet vskutku široká, ne každému jídlo z krabiček sedne.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Také je tu faktor nemalé ceny, který patří k nevýhodám krabičkové diety. Vysoká cena krabiček se dá relativně jednoduše eliminovat prostřednictvím domácí krabičkové diety. Domácí krabičková dieta je vhodná i pro ty, kteří mají mlsný jazýček a specifické stravovací návyky. Je zárukou, že hubnutí se s krabičkami skutečně vydaří.

Krabičková dieta
Krabičková dieta – i takto mohou vypadat krabičky

Co je to domácí krabičková dieta?

Domácí krabičková dieta je dieta, kdy si krabičky připravujete doma. Máte tak jistotu, že jídlo z krabiček vám vždy bude příjemné, vždy bude kvalitní a čerstvé. Navíc můžete i ušetřit. Pokud si najdete vhodné recepty, kterých je na internetu celá řada, stále můžete využívat výhody krabičkové diety:

 • nemusíte neustále počítat energetickou hodnotu jídla,
 • nemusíte každou chvíli přemýšlet co jíst,
 • nemusíte se bát, že sníte něco nezdravého,
 • máte kontrolu nad tím, co za den sníte.

Princip domácí krabičkové diety

Stejně jako klasická krabičková dieta i domácí krabičková dieta je založena na pravidelném stravování v pěti denních dávkách.

Krabičková dieta – co si připravit?

Krabičková dieta, hubnutíAno, základem krabičkové diety jsou krabičky s jídlem, konkrétně s pěti dávkami jídla.

Pokud něco pro krabičkovou dietu budete potřebovat, jsou to krabičky. V krabičkách budete nosit jídlo, měly by být proto dostatečně kvalitní, pevné, odolné a samozřejmě zcela nepropustné.

K dostání jsou i moderní krabičky, ze kterých je možné pro delší trvanlivost jídla odsát vzduch. Další krabičky zase obsahují i příbor, takže jíst můžete téměř kdekoliv.

Hodit se budou zejména velké plastové krabičky s nepropustným víkem, ale připravit byste si měli více rozměrů krabiček.

Jakmile budete mít své krabičky, zbývá dořešit, co do nich.

Jak si sestavit jídelníček?

Nejdříve si stanovte průměrný denní kalorický příjem, který by měl odrážet vaši aktuální hmotnost, tělesné proporce, ale i denní režim, zaměstnání, pohybové aktivity, resp. energetický výdej. Stále platí okřídlená fáze, že pokud vám jde o hubnutí, měl by energetický výdej překročit energetický příjem. Je však třeba zohlednit také bazální metabolismusVíce o metabolismu najdete v článku: Jak zrychlit metabolismus? Je to jednodušší, než si myslíte…

Jakmile budete znát kalorickou hodnotu, kterou by měly vaše krabičky nést, lépe se vám budou vybírat potraviny a pokrmy. Samozřejmě berte v potaz i své chutě, vybírejte to, co budete jíst rádi. Hledejte zdravé, ale chutné a subjektivně příjemné recepty.

Při přípravě krabičkové diety nezapomeňte na kvalitu potravin. Nakupujte hodnotné potraviny s obsahem vitamínů, minerálů a vlákniny.

Jídelníček pro krabičkovou dietu by měl odpovídat zásadám zdravé stravy – tedy být pestrý a vyvážený (více o vyváženém jídelníčku). Stále jde o dietu, kde není místo pro žádné zbytečné kalorie. Vyhýbejte se proto sladkostem či uzeninám. Tabu by měl být alkohol, zejména destiláty.

Potraviny vhodné pro krabičkovou dietu

Krabičková dieta by měla obsahovat komplexní sacharidy jako je rýže, brambory, obiloviny, celozrnné těstoviny, také bílkoviny v podobě masa a mléčných výrobků, zdravé tuky a především dostatek ovoce a zeleniny.

Červená řepaTipy na zdravé potraviny do krabičky:

 • Cizrna – luštěniny s vysokým obsahem vlákniny a širokým využitím
 • Červená řepa – jedna z tzv. detoxikačních potravin
 • Ořechy a semínka jako zdroj kvalitních tuků a energie

 

Vzorový jídelníček

Krabičková dieta – vzorový jídelníček 1. den

 • 1. krabička – snídaně: ovesná kaše s jablky, skořicí a ořechy
 • 2. krabička – dopolední svačina: nakrájené jablko či jiné ovoce dle chuti
 • 3. krabička – oběd: žampionové rizoto s kuřecím masem, salát z červené řepy
 • 4. krabička – odpolední svačina: cottage sýr se zeleninou
 • 5. krabička – večeře: rajská polévka
Krabičková dieta
Krabičková dieta – jídelníček je pestrý a chutný

Krabičková dieta – vzorový jídelníček 2. den

 • 1. krabička – snídaně: nízkotučný tvaroh
 • 2. krabička – dopolední svačinka: paprika tří barev
 • 3. krabička – oběd: dušené rybí filé, vařený brambor zalitý kari krémem
 • 4. krabička – odpolední svačina: cizrnový hummus, knäckebrot
 • 5. krabička – večeře: vařená brokolice a vejce

Krabičková dieta – vzorový jídelníček 3. den

 • 1. krabička – snídaně: celozrnný chléb, sýr a plátek šunky
 • 2. krabička – svačinka: květáková miska zasypaná slunečnicovým semínkem
 • 3. krabička – oběd: krůtí špíz se zeleninou
 • 4. krabička – odpolední svačina: mrkvový salát s jablky
 • 5. krabička – večeře: kuskus s grilovanou zeleninou

Domácí krabičková dieta – návody

Krabičková dieta jako taková nemusí každému vyhovovat, už jenom kvůli své ceně. K takovým lidem se řadí i Alena Doležalová. Tato žena se rozhodla, že se pustí do krabičkové diety, avšak v domácím prostředí.

Alena Doležalová však není obyčejná žena, ale také spisovatelka. Své zkušenosti, tipy i recepty proto dala dohromady v knize s příhodným názvem Domácí krabičková dieta. Kniha shrnuje základní principy krabičkové diety a předkládá postupy a návody, které zaručí její úspěch.

Kniha Domácí krabičková dieta od Aleny Doležalové je plná jednoduchých a praktických receptů z běžně dostupných potravin. Těšit se můžete z několika set receptů, mezi kterými si zaručeně vyberete ty nejlepší pro své vlastní krabičky. Recepty provází i dietní jídelníček, a to na celých deset týdnů.

Aby těch návodů na domácí krabičkovou dietu nebylo málo, je tu i kniha s názvem Originální krabičková dieta od Jany Hrabákové. V knize Originální krabičková dieta nechybí recepty a návody na přípravu různých druhů jídel, pochopitelně vždy zdravých a vždy takových, aby bez potíží naplnily obsah vašich krabiček. Najdete zde tipy na vyvážený jídelníček, racionální nákup potravin a zdravé stravování jako takové.

ketomix dieta

7 DETOXIKAČNÍCH DIET, SE KTERÝMI ORGANISMUS PROČISTÍTE NEJRYCHLEJI

Tělo se zanáší toxiny a nečistotami i tím, co jíme. Potraviny jsou plné postřiků, těžkých kovů, barviv, aromat a konzervantů. tyto diety vám pomohou tělo rychle pročistit a navíc si pochutnáte. Pamatujte: jíst se zdravě, pestře, čerstvě a lokálně.
Dieta a detox podle Mačingové
Javorová dieta: detoxikace celebrit
Domácí krabičková dieta s jídelníčkem pro zdravé hubnutí
Rýžová dieta – přesný manuál
Jak nastartovat hubnutí? Pomůže i detoxikace
Zhubnout – nejčastější novoroční předsevzetí. Ale jak na to?
3 největší chyby při hubnutí

Přehled použitých zdrojů:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

4 KOMENTÁŘE

 1. Pro krabičkovou dietu jednoznačně doporučuji pořídit si nějakou knihu. Já osobně používám A. Doležalovou. Sice už dneska existují SW nebo i obyčejný excel, ve kterých se dá počítat energetická hodnota, cukry, tuky, bílkoviny, ale sestavovat takto jídelníček doma je šílená otročina, která odradí.
  U všech diet by mělo být hned na začátku výrazně uvedeno, že každá dieta, pokud se přestane dodržovat a pokud se člověk vrátí ke svým starým špatným stravovacím návykům a nevhodnému životnímu stylu, znamená jo-jo efekt. Jo-jo efekt není chybou diety, ale člověka.
  Krabičková dieta na rozdíl od jiných (jednostranně zaměřených) opravdu může být (a měla by se stát) celoživotním stravovacím systémem. Problémem není až tak s jakoukoli dietou zhubnout, problémem je umravnit se a váhu si držet.

  • Děkujeme za komentář, Jarmilo. Nezbývá než souhlasit. Ano, každá dieta s sebou vždy nese riziko jo-jo efektu. Problematika je natolik obsáhlá, že jsme ji věnovali celý článek: https://vyzivovo.cz/prestante-drzet-diety/. Negativní vliv, který má jakékoliv omezování v jídelníčku, souvisí i s hormonem leptinem – viz článek: https://vyzivovo.cz/leptin-hormon/.
   Jakkoli, na krabičkovou dietu se dá opravdu nahlížet jako na způsob zdravého stravování, a to by snad měl zvládnout každý z nás sám – ať již s nápovědou, odborníkem, knihou či vlastní intuicí a selským rozumem.

  • Těší nás Vaše nadšení. Pokud jde o kuchařku, obě zmiňované knihy – Domácí krabičková dieta i Originální krabičková dieta jsou běžně k dostání v knihkupectvích. Tam si některou z knih můžete objednat i online.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..