Krabičková dieta Zdravé stravování. Stravovací programy, zkušenosti uživatelů, ceny a dostupné alternativy

Pestrý jídelníček s vyváženým poměrem cukrů, tuků a bílkovin je důležitý jak při hubnutí, tak i zdravém životním stylu. Přece jen je nesprávná životospráva jednou z příčin vzniku trávicích, kardiovaskulárních a nádorových onemocnění. Každodenní vaření, mytí a chystání jídla do práce dá však zabrat i šikovným hospodyňkám, protože jejich první kroky z práce často směřují rovnou do kuchyně. Možným řešením, jak se s tímto problémem poprat, představuje krabičková dieta Zdravé stravování.

V této recenzi vám prozradím nejen jak funguje, kolik stojí a jaký jídelníček nabízí, ale i to, jaké mají zkušenosti se Zdravým stravováním jiní uživatelé, v čem vidí výhody a naopak nevýhody.

O krabičkové dietě Zdravé stravování

Čerstvé jídlo 5 dní v týdnu. Přesně tak můžeme charakterizovat Zdravé stravování. V rámci několika stravovacích programů na vás čeká pestrý a nutričně vyvážený jídelníček zahrnující: snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Společnost klade důraz hlavně na čerstvost jídel, jak co se týče přípravy (vaří se v den rozvozu), tak i kvality použitých surovin. Samozřejmostí je dodržování vysoké úrovně hygieny, o čemž svědčí i systém HACCP, kterým se pracovníci Zdravého stravování řídí.

HACCP je mezinárodní systém týkající se zpracování a vydávání jídla. Zahrnuje dodržování předepsaných norem a vyhlášek o hygieně na pracovišti, předepsané teplotě v chladicích a mrazírenských zařízeních či důkladné kontrole používaných potravin. (2)

 

Když je jídlo hotové, dochází k jeho zchlazení na 2°C. Následně se zabalí do plastové krabičky s průhlednou fólií na vrchu, kterou lze ohřívat také v mikrovlnné troubě. Navíc auta používaná na rozvoz jsou vybavena speciálním chladicím zařízením, takže nehrozí, že se jídlo v krabičce během cesty zkazí. (1)

Na následujícím videu si můžete prohlédnout, jak probíhá balení do krabiček:

Odborně sestavený jídelníček

Odborníci ze Zdravého stravování kladou velký důraz na výživovou hodnotu stravy. Jídelníček obsahuje přiměřený podíl cukrů, tuků a bílkovin. Sestavuje ho odbornice na výživu a zároveň i jednatelka společnosti Mgr. Kateřina Šimková, která je absolventkou oboru výživy člověka na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Jak začít se Zdravým stravováním

Pokud jste ve světě krabičkových diet úplným nováčkem a chystáte se takovou formu diety vyzkoušet poprvé, odrazovým můstkem bude pro vás podstránka ,,jak to funguje, kde najdete schvalovací kalkulačku. Podle vámi zadaných parametrů vám vypočítá BMI (index tělesné hmotnosti), denní spotřebu energie a optimální příjem kalorií. (1)

Například: 58 letá žena, která váží 73 kilogramů, měří 163 cm, vykonává středně náročnou práci a téměř vůbec nesportuje, spotřebuje 7516 kJ denně. Jelikož podle hodnoty BMI má nadváhu a ona chce zhubnout, její příjem energie musí být menší než energetický výdej. Ideálním stravovacím programem bude pro ni PRO ZDRAVÍ, ve kterém přijme 5000 kJ denně.

Hodnota BMI, energetická spotřeba + doporučený stravovací program diety Zdravé stravování
Doporučený program podle výsledku BMI kalkulačky ze Zdravého stravování

Stravovací programy

Zdravé stravování nezahrnuje pouze programy pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale myslí i na rodiny s dětmi, vegany, vegetariány, kojící maminky, diabetiky, lidi s intolerancí na laktózu a mnoho dalších. Celkově máte na výběr z 12 dietních programů v následujících energetických variacích: 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ. (1)

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Programy pro každý den

Jedním ze základních je program PRO ZDRAVÍ určený lidem se snahou zhubnout nadbytečné kilogramy. Nebojte se, nečeká na vás žádný monotónní jídelníček. Právě naopak, najdete v něm libové maso, sýry s nižším obsahem tuku, zeleninu, exotické ovoce a uzeniny s 80-90% podílem masa. V případě, že máte trošku vyšší apetit a při klasickém PRO ZDRAVÍ plánu vám nestačí porce, program PRO ZDRAVÍ + bude pro vás jako stvořený. K jídlům dostanete podstatně více zeleniny a ovoce, které jsou nízkokalorické a zároveň zasytí.

SEZÓNNÍ NABÍDKA: V rámci programů pro každý den si od května do října můžete v rámci obědového menu SALÁT + pochutnat na čerstvých letních salátkách. Jsou složeny z čerstvé zeleniny a ovoce od lokálních farmářů, masíčka či oříšků.
Seznam klasických programů Zdravého stravování pro každý den
Základní stravovací programy vhodné pro každý den

Programy pro každý den s upraveným jídelním lístkem

Lilek, sója, tofu, quinoa, obilniny, zelenina a jiné rostlinné bílkoviny (případně ryby) zahrnuje jídelníček programu BEZ MASA. Uspokojí především požadavky vegetariánů, avšak pochutnají si na něm i ti, kteří touží vyzkoušet bezmasou formu stravování. Lidem s intolerancí na laktózu se zase doporučuje LAKTO MÍNUS program. Kuchaři na přípravu jídel používají bezlaktózové mléčné výrobky, díky čemuž zůstává jídelníček pestrý a nutričně vyvážený. Správný poměr živin je prioritou i dalšího z programů, konkrétně PRO MÁMY, hlavně pro ty, které kojí. Jelikož děťátko pro svůj správný vývin potřebuje kvalitní mateřské mléko plné živin, je potřeba tomu přizpůsobit i svůj jídelníček. Nenajdete v něm hrách, fazole, čerstvé pečivo, česnek, cibuli, syrová vejce, tepelně neupravené maso a jiné potraviny vyvolávající bolení bříška, případně alergickou reakci.

Programy pro kojící maminky, lidi s intolerancí na laktózu a vegetariány
Dietní programy, které mají upravený jídelníček
SPECIÁLNÍ NABÍDKA – Očistit tělo od toxinů a nastartovat organismus vůbec není na škodu. 5 denní detoxikační plán DETOX PRO slouží přesně pro tento účel. Největší část vašeho jídelníčku budou tvořit ovocné smoothie a zeleninové saláty obsahující vitamíny, minerální látky, stopové prvky a samozřejmě antioxidanty.

Programy pro sport

Odborníci ze Zdravého stravování nezapomněli ani na sportovce. Na podporu růstu svalové hmoty je zaměřen PROTEIN + program. Jak již samotný název napovídá, strava bude bohatá na bílkoviny, které jsou nezbytné pro růst svalstva a regeneraci po náročném tréninku. Pokud nejsou vaším cílem velké svaly, ale chcete spíše zlepšit kondičku, případně zhubnout pár kilogramů, vyzkoušejte program FIT +. Pochutnáte si na jídlech z drůbežího masa a luštěninách. Esenciální mastné kyseliny získáte z ryb, semínek, oříšků a olejů vysoké kvality. Pro dosažení žádoucích výsledků, co se týče snížení hladiny cholesterolu v krvi, zrychlení metabolismu, stejně tak i úbytku hmotnosti, se doporučuje program FIT + doplnit aerobní fyzickou aktivitou (cyklistika, běh, aerobik).

Program PROTEIN + a FIT +
Stravovací programy určené hlavně sportovcům

Novinky

Celodenní menu: snídaně, oběd, večeře si mají možnost objednat i celé rodiny. Program RODINA + nabízí hned několik variací. Zatímco varianta Rodina + S je nejmenší, ideální pro jednoho člověka, případně seniora, Rodina + M uspokojí potřeby dvoučlenné domácnosti. Pro 3 osoby se doporučuje Rodina + L, přičemž největší program je Rodina + XL, který utiší hlad až 4 členů v domácnosti.

DŮLEŽITÁ informace: Varianta RODINA + S je plnohodnotnou náhradou programu SENIOR, vzhledem k tomu je dostupná také v DIA verzi pro diabetiky.

Veganství se poslední léta těší velké popularitě. Lidé dávají stále více přednost rostlinné stravě, která může být stejně pestrá jako ta klasická – živočišná. Z tohoto důvodu se odborníci rozhodli do dietních programů Zdravého stravování zařadit i speciálně upravený plán VEGAN. V celodenním menu dominují obilniny a luštěniny, ze kterých kuchaři vykouzlí chutná jídla obsahující plnohodnotnou bílkovinu. Za pozornost však rozhodně stojí i dvoutýdenní program PROTEIN EXTRA s minimálním obsahem lepku. Hlavní roli hraje v jídelníčku maso, ať už kuřecí, králičí, hovězí nebo zvěřina. Nezaostávají ani mléčné výrobky, vajíčka, ovoce a zelenina. S přihlédnutím na variabilitu jídel je tento program vhodný jak pro sportovce, tak i lidi s cílem rychleji zhubnout.

Nové programy: pro vegany, rodiny, sportovce
Novinky v nabídce stravovacích programů Zdravého stravování

Ceny programů

Tak, jak jsem již v předchozí části zmínila, stravovací programy jsou dostupné v několika energetických variantách. Jejich cena tedy závisí na konkrétní variantě. Zatímco za celodenní menu s obsahem 5 000 kJ zaplatíte 359 Kč/den, největší 10 000 kJ vás bude stát 449 Kč/den. Některé programy jsou dostupné nejen ve formě celodenního menu, ale také tzv. odpoledního nebo dopoledního menu. U těchto forem je cena za 5 000 kJ variantu 295 Kč/den 10 000 kJ 360 Kč/den.

TIP: Zdravé stravování má ve své nabídce i samostatné obědy, snídaně a večeře. V případě, že chcete každý den čerstvý oběd, 5 000 kJ obědové menu vás bude stát 128 Kč.

Uvedené ceny jsou aktuální v době psaní této recenze a mohou se časem změnit. Kompletní přehled aktuálních cen je uveden na zdravestravovani.cz.

Příklad jídelního lístku

Jídelníček sestavený odbornicí na výživu je zveřejněn na dva týdny předem. Pokud vám tedy nebude nějaké jídlo vyhovovat, můžete si ho včas (3 dny předem) bez problémů zrušit, případně v rámci některých programů vám výrobce daný chod vykompenzuje něčím jiným. Určitě jste však už zvědaví, jaká jídla můžete od krabičkové diety očekávat. Nebojte se, nebudou to žádné umělé polotovary, ale chutná a zdravá jídla. Vždyť posuďte sami, zda se to vyplatí. Přesvědčit vás o tom může jak následující obrázek jídelníčku na nejbližší dny, tak i reálné fotografie jídel na oficiálním webu.

Jídelníček ze ,,Zdravého stravování“ na nejbližší dva dny spolu s nutričními hodnotami
Příklad jídelníčku krabičkové diety Zdravé stravování

Zkušenosti uživatelů

Na českých diskusních fórech jsem našla zkušenosti uživatelů se Zdravým stravováním.

Uživatelé oceňují hlavně pestrost a nutriční vyváženost jídelníčku. Milým překvapením byly pro mě pochvalné recenze od mužského publika. Přece jen na pozitivní zkušenosti mužů v souvislosti s dietami nenatrefíte tak často. Domnívám se však, že pramení ze spokojenosti se stravovacími programy pro sportovce, které podporují růst svalové hmoty.

„Již potřetí jsme si objednali krabičky a již potřetí jsme velmi spokojeni. Naprosto bezproblémový dovoz,výborná komunikace a jídlo nám prostě chutná. Je pestré, zajímavé a navíc nám pomáhá i s mírnou redukcí váhy. Jen tak dál, vřele doporučujeme!“

Zdroj: Daniela P., facebook.com/Zdravestravovani

Uživatelka si pochvaluje Zdravé stravování, zejména chuť a rozmanitost jídel
Pozitivní zkušenost uživatelky na diskuzním fóru

Zdroj: gladiola, modrykonik.sk/forum

„Za me naprosta spokojenost. Jak komunikace tak dovoz tak i velmi dobre jidlo u ktereho nekdo i premysli. Urcite u toho zustanu delsi dobu. Hezky den“

Zdroj: Petr, B., facebook.com/Zdravestravovani

Na druhé straně nebylo ani negativních recenzí málo. Nejčastěji si uživatelé stěžovali na kurýra, hlavně v souvislosti s časem doručení. Každý kurýr má předem stanovenou trasu rozvozu, která se dá v některých případech upravit více, v jiných méně. Také to nelze zobecnit pro všechny kurýry ve všech regionech. Některým uživatelům zase překážela pronikavá vůně česneku z jídel, což je také spíše individuální.

Uživatel si stěžuje na to, že nezná konkrétní čas doručení jídla
Negativní zkušenost s kurýrem Zdravého stravování

Zdroj: Petronela, H., facebook.com/Zdravestravovani

Podle uživatelky jsou jídla Zdravého stravování vysušená, stará a se zápachem česneku
Negativní recenze uživatelky týkající se jak čerstvosti jídel, tak i času doručení

Zdroj: Eliška, R., facebook.com/Zdravestravovani

Výhody a nevýhody

  • Jídelní lístek sestavuje odbornice na výživu
  • Široká nabídka programů (pro sportovce, maminky, seniory)
  • Doprava kurýrem ZDARMA
  • Věrnostní programy
  • Některé programy si musíte objednat na min. 20 dní
  • Absence programu pro celiaky

Dostupné alternativy

Zdravé stravování není jedinou krabičkovou dietou na trhu. Zajímavou nabídku až 14 dietních programů má krabičková dieta pro každého – Vitabox. Za poslední roky si získala přízeň několika známých osobností: Lucie Mokráňové, Katky Brichtové či Andreje Sekery. Pochvalné recenze na diskusních fórech sklízí i Pohodlná dieta s dietními programy zvláště pro ženy, muže, lidi s intolerancí na laktózu, lepek či vegetariány. Suverénně nejvíce – až 16 stravovacích programů spolu s vlastním jídelníčkem na míru nabízí EasyDiet.

Časté otázky

Stále si nejste na 100% jisti, jestli je krabičková dieta Zdravé stravování to, co potřebujete? Tak v tom případě nepřehlédněte sekci odpovědí na často kladené otázky, které vám mohou usnadnit rozhodování. (1)

V kterých městech funguje Zdravé stravování?

Jídla se rozvážejí po téměř celé České republiceKurýři rozvážejí jídla 5x v týdnu, doba rozvozu je od 6:00 do 23:00, v závislosti na konkrétní lokalitě. V některých městech je také možný osobní odběr.

Dá se upravit jídelníček na základě individuálních požadavků?

Ano, u většiny programů jsou možné drobné změny v jídelníčku, které se týkají max. 1 druhu masa, ryby, 2 druhů zeleniny, ovoce a 1 druhu přílohy. Ořechy nelze vyloučit podle druhu, ale pouze celoplošně – všechny. Podobné pravidlo platí i pro mléčné výrobky, které se dají nahradit, pokud jsou ve formě přílohy.

UPOZORNĚNÍ: Změny v programu DETOX a doplňkových produktech (polévky, smoothie…) nejsou možné.

Mohu ohřívat jídlo v krabičce?

Samozřejmě. Jídlo je dodáváno v certifikovaných krabičkách, které jsou vhodné i do mikrovlnné trouby. Před samotným ohřevem je potřeba udělat ve fólií několik malých dírek a dát ohřát na 600 – 700 W. Pokud chcete ohřívat jídlo v horkovzdušné troubě nebo vodní lázni, nepřekračujte teplotu 90°C. V opačném případě může dojít k deformaci nebo spálení plastové krabičky.

Které nápoje mohu pít během dietních programů?

V případě, že se snažíte o redukci hmotnosti, nebo si chcete udržet štíhlou linii, vyhněte se slazeným nápojům a alkoholu, které mají mnoho kalorií. Káva je povolena, ale pouze s mlékem, bez cukru. Nejideálnější je pít čistou vodu a neslazený čaj.

Jak si objednat ze Zdravého stravování?

Velmi pohodlným a rychlým způsobem objednání Zdravého stravování je využití online formuláře. Pokud se však nemůžete rozhodnout pro správný dietní program, doporučujeme kontaktovat nutriční poradnu, ve které vám odbornice pomůže jak s výběrem, tak samotným objednáním. Důležité je provést objednávku min. 3 dny před datem, kdy chcete začít se Zdravým stravováním.

Závěrečné hodnocení

Na krabičkové dietě Zdravé stravování oceňuji hlavně velkou variabilitu jídel a energetických variant u jednotlivých druhů programů. V pozitivním slova smyslu mě překvapilo, že jídelníček sestavuje majitelka společnosti, která je vystudovaná odbornice na výživu. Jídla jsou nutričně vyvážená a obsahují všechny důležité živiny, které tělo potřebuje. Rovněž musím pochválit speciální programy, ať už pro kojící maminky, lidi s intolerancí na laktózu nebo sportovce. Na druhé straně mi v nabídce chyběl stravovací plán pro celiaky, pro které tato dieta není vhodná. Také bych ocenila místo plastových krabiček ekologičtější variantu, šetrnou k životnímu prostředí.

Výhody a nevýhody krabičkové diety Zdravé stravování
Zhodnocení diety Zdravé stravování

Krabičková dieta je ideální forma stravování jak pro lidi, kteří chtějí zhubnout, tak i ty, kteří neoplývají kulinářskými schopnostmi. Jak jste na tom vy? Přemýšlíte o krabičkové dietě či raději upřednostníte vlastnoručně připravenou stravu?

ZDROJE:

(1) Zdravé stravování: https://www.zdravestravovani.cz/

(2) Čo je HACCP? Dostupné na: https://haccpvpraxi.sk/co-je-haccp/

5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Rozmanitost programů
9.3
Pestrost jídelníčku
8.7
Dostupnost
7.6
Cena
8.5
Online poradenství
9.6
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
zdrave-stravovani-recenzePestrý jídelníček s vyváženým poměrem cukrů, tuků a bílkovin je důležitý jak při hubnutí, tak i zdravém životním stylu. Přece jen je nesprávná životospráva jednou z příčin vzniku trávicích, kardiovaskulárních a nádorových onemocnění. Každodenní vaření, mytí a chystání jídla do práce dá však zabrat i šikovným hospodyňkám, protože jejich...

3 KOMENTÁŘE

  1. Nejsem zrovna superkuchařinka a u plotny se mi trávit čas nechce. Vždy jsem se raději odbyla něčím studeným a časově nenáročným. S krabičkovou dietou ze Zdravého stravování mám dvakrát denně teplé jídlo (se kterým se nemusím lopotit v kuchyni) plus snídani a svačinky. Celý den mám co jíst, na jídlech si pochutnávám a navíc jídelníček sestavuje odborník, tak do těla dostávám vše potřebné.

  2. Tak to mě vaření nevadí, nicméně to, že jídlo někdo nachystá a přiveze je za mě super služba. Neuměla jsem se zdravě a dietně stravovat, proto jsem si řekla, že vyzkouším a uvidím. S krabičkovou dietou ze Zdravého stravování mám dobrou zkušenost, podařilo se mi snížit váhu, naučilo mě to pravidelnosti a zdravějším návykům. Navíc jsem v krabičkách našla spoustu inspirace co vařit a jak velkou porci mám mít, aby mi dosažená váha zůstala.

  3. Krabičková dieta od Zdravého stravování se mi také osvědčila, zhubla jsem a ještě jsem si pochutnala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..