POROVNÁNÍ 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?

Na poškozené vlasy, slabé nehty, suchou pokožku či bolavé klouby. Kolagen má v lidském těle mnoho využití, čímž si získal jak ženy, tak muže různých věkových kategorií. O tom, že doplňky stravy s obsahem kolagenu se těší velké oblibě, svědčí i množství kolagenových nápojů na trhu. Vybrat si z nich ten nejlepší kolagen, který vám nejen pomůže, ale i dobře chutná, není vůbec jednoduché. Nikdo přece nechce jen tak utratit peníze za něco, co mu v konečném důsledku nijak nepomůže. Sama jsem jich vyzkoušela hned několik, než jsem našla ten pravý pro mě. Pokud jste zvědaví, který collagen drink si vedl v mém porovnání nejlépe, tento článek je právě pro vás.

Podle jakých kritérií budu hodnotit každý collagen drink?

Představím vám 8 různých značek kolagenových nápojů. Všechny jsou v práškové formě – ať už s příchutí nebo bez, v závislosti na konkrétním typu. Jelikož chci, aby hodnocení jednotlivých kolagenů bylo maximálně objektivní, svou pozornost zaměřím hlavně na následující 4 oblasti:

  • Složení
  • Chuť a rozpustnost
  • Balení
  • Cenu

Součástí hodnocení každého collagen drinku bude i odkaz na jeho podrobnou recenzi, ve které se dozvíte další důležité informace o účincích, užívání, mé zkušenosti, a také zkušenostech ostatních uživatelů.

Tabulka testovaných kolagenových nápojů

Předtím než začnu s podrobným hodnocením, přináším vám přehlednou tabulku všech hodnocených collagen drinků. Včetně základních informací o daném kolagenovém nápoji také obsahuje odkaz, kde si můžete collagen drink výhodně koupit.

Typ/Koncentrace kolagenu v denní dávceChuť/RozpustnostBaleníCena/Počet dávekKde výhodně koupit
Inca Collagenmořský kolagen/3 000 mgbez chuti, výborná rozpustnostv menších sáčcích1 260 Kč/30 dávek
Collallocmořský kolagen/3 300 mgbez chuti, slabší rozpustnostv menších sáčcích599 Kč/30 dávek
Zeen Collagenmořský kolagen/6 000 mgs příchutí, výborná rozpustnostv menších sáčcích1 490 Kč/30 dávek
Venira Premiumvepřový kolagen/8 000 mgs příchutí, slabší rozpustnostv uzavíratelné plastové krabičce949 Kč/30 dávek
KetoMix kolagénmořský kolagen/4 560 mgs příchutí, výborná rozpustnostv menších sáčcích1 000 Kč/30 dávek
KetoDiet Collagen Plusmořský kolagen/5 000 mgs příchutí, avšak s rybím zápachem, výborná rozpustnostv menších sáčcích1 290 Kč/30 dávek
Bionutrian Marine Collagenmořský kolagen/5 000 mgbez příchutě, slabší rozpustnostv uzavíratelné plastové krabičce49 € (1 247 Kč)/30 dávek
Powerlogy collagen hovězí kolagen/9 000 mgbez příchutě, výborná rozpustnostv uzavíratelném větším sáčku699 Kč/30 dávek

Ceny jednotlivých kolagenů jsou aktuální v době psaní tohoto článku a časem se mohou změnit.

Moje podrobné hodnocení kolagenů

Tak a pojďme si k jednotlivým kolagenovým nápojům z tabulky napsat více. Prozradím vám nejen to, jak mi daný collagen drink chutnal, ale také koncentraci kolagenu v denní dávce či praktičnost balení. Opět připomínám, že ceny u jednotlivých kolagenových nápojů jsou aktuální v době psaní tohoto článku.

Inca Collagen

Balení Inca Collagen
Inca Collagen je mořský kolagen dodávaný v krabičce, která obsahuje 30 sáčků

Složení

Doplněk stravy s obsahem mořského kolagenu bez jakýchkoliv dalších látek, příměsí a aromat. V jednom sáčku se nachází 3 000 mg čistého kolagenu, což zároveň představuje výrobcem doporučenou denní dávku. S přihlédnutím k tomu, že jde o hydrolyzovaný kolagen a jeho štěpení na menší peptidy (hydrolýza) probíhá za studena, nepřichází o žádné důležité složky. Právem tak nese přívlastek bioaktivní. Lidský organismus obohatí o kolagen I., II. a III. typu.

Chuť a rozpustnost

Jelikož jde o čistý rybí kolagen bez příchutě, nemá žádnou výraznou chuť. Já jsem sice necítila rybí zápach, ale někteří uživatelé si na něj stěžovali. Ale každý máme jinak citlivé chuťové pohárky. Navíc to není nic, na co by se nedalo zvyknout, případně řešit jinak. Například místo čisté vody si ho rozmíchejte ve slazené limonádě. Vzhledem k tomu, že se výborně rozpouští již do několika vteřin od vysypání, ani nebudete vědět, že ho tam máte.

Sáček Inca Collagen
V jednom sáčku Inca Collagen se nachází 3000 mg kolagenu
UPOZORNĚNÍ: U slazených nápojů se vyhněte těm, které mají grapefruitovou příchuť. Grapefruit blokuje účinek jakéhokoliv kolagenového nápoje.

Balení

Pokud často cestujete, collagen drink Inca Collagen bude s vámi i na cestách. Jedno balení zahrnuje 30 menších sáčků. Výrobce doporučuje každý den užít 1 sáček. Ten se vejde nejen do kapsy na kalhotách, ale i do peněženky či boční kapsy na kabelce. V případě potřeby si ho stačí vyndat, prsty jemně otevřít a vysypat do vody.

Cena

Při dodržení doporučeného dávkování vám zmíněné 30 kusové balení vydrží měsíc. V době psaní tohoto článku se prodává za 1 260 Kč. Při koupi přes oficiální e-shop k němu dostanete ZDARMA 30 tablet vitamínu C podporujícího účinek collagen drinku. Samozřejmě jsou k dispozici také větší vícekusová balení. Ta ovšem cenově vycházejí jinak.

Podrobnou recenzi Inca Collagen si můžete přečíst ZDE.

Collalloc

Collalloc balení
Collalloc collagen drink zahrnuje 30 menších sáčků s kolagenovým práškem

Složení

V pořadí druhý collagen drink, který jsem měsíc užívala, byl Collalloc. Český výrobce v tomto případě vsadil na mořský kolagen původem ze Švýcarska. Jedná se o čistý bioaktivní kolagen bez příměsí a chemických sloučenin. Jeden sáček obsahuje 3 300 mg hydrolyzovaného kolagenu, který zahrnuje tři typy kolagenů: I., II. a III. typu.

Chuť a rozpustnost

Collalloc collagen drink se prodává bez příchutě. Necítila jsem v něm žádný zápach či pachuť rybiny a nepostřehla jsem to ani v recenzích ostatních uživatelů. To je u mořských kolagenů velké plus. V čisté vodě se výborně rozpustí, ale když jsem si ho přidala do ovocného smoothie, nerozpustil se tak dobře, jak jsem očekávala. Z tohoto důvodu je lepší Collalloc přidávat buď do čisté vody, nebo citrónové limonády, které mají tekutější konzistenci než smoothie.

Balení

V balení Collalloc na vás čeká 30 sáčků. Svým růžovým provedením potěší spíše něžnější publikum, ale nenechte se zmást, tento kolagen je vhodný i pro muže. Výrobcem doporučená denní dávka se skládá z jednoho sáčku, který se vejde kamkoliv. Sice se trošku hůře otevírá, ale s trochou šikovnosti (případně nůžkami) to určitě zvládnete.

Jeden sáček kolagenového nápoje Colllalloc
Výrobce doporučuje jeden sáček kolagenového nápoje Collalloc denně

Cena

V oficiálním e-shopu Collalloc za jedno balení zaplatíte 599 Kč. V případě, že byste měli zájem o vitamín C v práškové formě, ten si budete muset dokoupit za 99 Kč. Bohužel, vícekusová balení nejsou k dispozici. To však nevadí, jelikož u každé objednávky min. 1 balení kolagenu máte dopravu ZDARMA.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje Collalloc si můžete přečíst ZDE.

Zeen Collagen

Luxusní balení Zeen Collagen
Balení, ve kterém je dodáván Zeen Collagen, působí velmi luxusně

Složení

Do skupiny mořských kolagenových nápojů patří také hydrolyzovaný Zeen Collagen, který se vyrábí z kostí a šupin mořských ryb. Kromě bioaktivního kolagenu obsahuje vitamín C spolu s kyselinou hyaluronovou a zinkem. To však automaticky neznamená, že je účinnější než výše zmíněné jednosložkové kolageny. Mnohem důležitější je koncentrace samotného kolagenu. V jedné dávce Zeen Collagenu si do vašeho těla doplníte 6 000 mg čistého kolagenu.

Chuť a rozpustnost

Collagen drink Zeen Collagen, který jsem vyzkoušela, byl s citrónovou příchutí. Vzhledem k tomu, že se jedná o ochucený kolagenový nápoj, nemusíte si ho přidávat do slazené limonády, stačí pouze do čisté vody. Po důkladném několikavteřinovém rozmíchání se krásně rozpustí. V opačném případě vám zůstanou ve sklenici jemné hrudky, které mohou někomu překážet.

Collagen drink Zeen Collagen s citrónovou příchutí
Kolagenový nápoj Zeen Collagen s citrónovou příchutí
TIP: Zeen Collagen představuje skvělou volbu hlavně v letních měsících. Je velmi osvěžující a v kombinaci s mátou a pár kostkami ledu máte výživný letní drink prospěšný pro vaše zdraví.

Balení

Uvnitř luxusní zlaté krabičky se nachází 30 černých sáčků. Jak už to bývá zvykem, každý sáček představuje jednu dávku. Celé balení Zeen Collagen s vitamínem C vám stačí na měsíc. Sáčky s kolagenem jsou malé a snadno otevíratelné. Bez problémů se dají vzít kamkoliv s sebou.

Doporučená denní dávka Zeen Collagen
Zeen Collagen je balen v malých sáčcích, které si můžete vzít kamkoliv s sebou

Cena

Na oficiální webstránce výrobce máte na výběr ze dvou balení. Zeen Collagen s vitamínem C, kyselinou hyaluronovou, zinkem a citrónovou příchutí se prodává za 1 490 Kč. Za Zeen Collagen Pure bez příchutě, pouze s obsahem čistého mořského kolagenu, zaplatíte v době psaní tohoto článku 1 290 Kč. K tomuto balení obdržíte vitamín C zdarma. Při koupi jakéhokoliv balení máte dopravu kurýrem ZDARMA.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje Zeen Collagen si můžete přečíst ZDE.

Venira Premium

Balení kolagenu Venira Premium
Kolagenový drink Venira Premium s příchutí černý rybíz

Složení

Collagen drink Venira Premium rozhodně nepatří mezi jednosložkové kolageny. K jeho výrobě se používá vepřový kolagen doplněný o vitamíny a minerální látky. Má poměrně vysokou koncentraci kolagenu. V denní dávce se nachází 8 000 mg čistého hydrolyzovaného kolagenu, který dokáže organismus velmi dobře vstřebat a využít.

Chuť a rozpustnost

Svou chutí potěší všechny milovníky ovoce. V době, kdy jsem si ho kupovala, byl k dispozici pouze s příchutí černého rybízu. Ta byla na můj vkus trošku sladší, avšak každý má jiné chuťové preference. V současnosti máte na výběr z většího množství ovocných příchutí. S rozpustností je to už trošku horší, ale když ho hned na začátku dobře rozmícháte, rozpustí se.

kolagenový nápoj Venira Premium
Kolagenový prášek Venira Premium se nejlépe rozpustí v čisté vodě

Balení

Kolagen Venira Premium vám přijde ve velmi pěkném, řekla bych až dárkovém balení. Uvnitř se skrývá uzavíratelná plastová dóza s kolagenem a praktickou odměrkou. Jedna odměrka znamená doporučenou denní dávku. Pro vášnivé cestovatele je tedy toto balení trošku nepraktické, protože samotná dóza není nejmenší a neumím si ji představit nosit stále s sebou.

Kolagenový prášek Venira s odměrkou uvnitř balení
Venira kolagen je dodáván v uzavíratelné dóze s praktickou odměrkou
TIP: V nabídce je i Venira collagen drink balený v menších sáčcích, avšak pouze s poloviční koncentrací kolagenu – 4 000 mg v jedné dávce.

Cena

Cena kolagenového nápoje Venira Premium je 949 Kč. Zahrnuje 30 porcí, takže vám vydrží jeden měsíc. K této částce je ještě potřeba připočítat platbu za dopravu, která je zdarma až při objednávce nad 1 500 Kč.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje Venira Premium si můžete přečíst ZDE.

KetoMix kolagen

Balení KetoMix kolagenu
Krabička KetoMix kolagenu s kyselinou hyaluronovou a příchutí lesní směs

Složení

Třísložkový mořský kolagen získaný ze šupin ryb. Včetně hydrolyzovaného kolagenu je také obohacen o kyselinu hyaluronovou, vitamín C, aroma lesních plodů, barvivo spirulinu a sladidlo. Není tedy úplně bez příměsí a aromat. A co víc, může obsahovat stopy sóji, vajec či mléka. Z tohoto důvodu se nedoporučuje lidem s intolerancí na laktózu a alergií na uvedené složky. Koncentrace čistého kolagenu je 4 560 mg v jednom sáčku.

Chuť a rozpustnost

Přestože jde o mořský kolagen, necítila jsem v něm žádnou rybí pachuť. Právě naopak, měl příjemnou vůni a lahodnou chuť s jemným nádechem lesních plodů. Pochvalu si také zaslouží výborná rozpustnost. Samozřejmě za předpokladu, že jste ho po vysypání do sklenice s vodou pořádně zamíchali. Čistá voda se změní na sytě fialovou, což je dobrý znak toho, že kolagen nezůstal usazený na dně sklenice.

Kolagenový nápoj KetoMix
KetoMix collagen drink s příchutí lesních plodů je velmi osvěžující

Balení

Krabička KetoMix kolagenu zahrnuje 30 menších sáčků – doporučených denních dávek. Sáčky jsou trošku větší než v případě kolagenů Collalloc či Inca Collagen, ale stále se pohodlně vejdou do kabelky. O něco hůře se otevírají, takže je dobré si na pomoc vzít nůžky.

Denní dávka KetoMix kolagenu
KetoMix kolagen je balen v menších sáčcích, přičemž jeden sáček je doporučená denní dávka

Cena

KetoMix collagen drink s kyselinou hyaluronovou je k dispozici ve 30 kusovém balení za cenu 1 000 Kč. Cenově výhodná vícekusová balení ani jiné příchutě v e-shopu nenajdete. Na druhé straně je to však pochopitelné, jelikož je značka KetoMix známá zejména v souvislosti s ketonovou dietou. Těžiště nabídky tedy tkví v nízkosacharidových potravinách a dietních balíčcích.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje KetoMix si můžete přečíst ZDE.

KetoDiet Collagen Plus

Jedno balení KetoDiet Collagen Plus
Krabička KetoDiet Collagen Plus, která zahrnuje 30 menších sáčků s 5000 mg hydrolyzovaného kolagenu

Složení

Při složení mořského KetoDiet kolagenu je výrobce podstatně konkrétnější. Kromě typu kolagenu uvádí i přesný druh ryby, z jejíž kůže se vyrábí. Tou je treska obecná, která plave ve vodách Atlantského oceánu. Nesmíme však opomenout ani další složky, a to: kyselinu hyaluronovou, vitamín C, přírodní jahodové aroma a sladidlo. Koncentrace čistého hydrolyzovaného kolagenu je 5 000 mg v denní dávce.

Chuť a rozpustnost

Pokud byste při pohledu na jahůdku zobrazenou na krabičce čekali sladký collagen drink s pronikavou vůní, zřejmě vás zklamu. V kolagenu jsem cítila více rybinu než samotnou příchuť. Z tohoto důvodu vám doporučuji kolagen kombinovat spíše s dalším ovocem ve formě smoothie, nebo si ho přidat do slazené vody. S přihlédnutím k jeho velmi dobré rozpustnosti o něm v takovém nápoji nebudete ani vědět.

TIP: V případě, že byste chtěli dát šanci exotice, v nabídce také najdete příchuť pomeranče. Tu jsem sice nezkoušela, ale jak se říká „nevyzkoušíš, nevíš.“

Balení

KetoDiet Collagen Plus má velmi podobné balení jako KetoMix kolagenový nápoj. V praktické snadno otevíratelné krabičce se nachází 30 sáčků s kolagenem. Jeden sáček představuje denní dávku. Celé balení tak nespotřebujete dříve než za měsíc. Jednotlivé sáčky jsou malé, mohou vám tak činit společnost kdekoliv budete. Jedinou nevýhodou je, že se těžko otevírají. Pokud tedy nebudete mít u sebe nůžky, při otevírání se potrápíte.

denní dávka KetoDiet kolagenu
Doporučená denní dávka kolagenového nápoje KetoDiet

Cena

Ať už si vyberete jahodovou nebo pomerančovou příchuť, cena jednoho balení KetoDiet Collagenu Plus je 1 290 Kč. Ke každé objednávce přes oficiální e-shop nad 1 000 Kč dostanete malý dárek, což platí i v případě objednání kolagenu.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje KetoDiet Collagen Plus si můžete přečíst ZDE.

Bionutrian Marine Collagen

Krabička Bionutrian Marine Collagen
Marine Collagen značky Bionutrian je dodáván v uzavíratelné plastové krabičce.

Složení

Marine Collagen značky Bionutrian nabízí 5 000 mg hydrolyzovaného kolagenu v jedné dávce. Jedná se o mořský kolagen švýcarského původu, který se získává z ryb rodu Tilapia. Jeho další zpracování probíhá na Slovensku, kde je doplněn vitamínem C, balen a distribuován. Včetně zmíněných dvou látek neobsahuje žádné další příměsi ani aromata.

Chuť a rozpustnost

Nemusíte se bát, Bionutrian kolagen je sice mořský kolagen bez příchutě, ale není v něm vůbec cítit rybina. V čisté vodě se krásně rozpustí. Horší rozpustnost ve slazených nápojích, avšak vzhledem k tomu, že jde o kolagen zpracovaný ve formě velmi jemného prášku, nepřekáželo mi to. To, co se nerozpustilo v nápoji, se mi rozplynulo na jazyku.

Kolagenový nápoj Marine Collagen
Bionutrian Collagen se může rozmíchat jak v čisté vodě, tak i sladké limonádě

Balení

Já jsem vyzkoušela Marine Collagen v prášku, který se dodává v plastové uzavíratelné krabičce s odměrkou pro určení denní dávky. Nepředstavuje tedy nejlepší volbu na cesty. Z pohledu praktičnosti je pro cestovatele vhodnější Marine Collagen v kapslích, který však obsahuje pouze 3 000 mg kolagenu v jedné dávce. Pravděpodobně nebude tak účinný jako ten v práškové formě.

Kolagenový prášek Marine Collagen
Doporučená denní dávka spočívá v jedné odměrce Bionutrian kolagenu

Cena

Za jedno balení kolagenového prášku zaplatíte 49 € (1 247 Kč). Při dodržování doporučeného dávkování vám vydrží cca 30 dní. V nabídce najdete i různé akční balíčky složené z několika balení, které vám ulehčí od každoměsíčního objednávání. Navíc jsou občas v akci, tudíž nějakou tu korunu ušetříte. Bohužel, tento doplněk stravy se neprodává v České republice.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje Marine Collagen si můžete přečíst ZDE.

Powerlogy collagen drink

Powerlogy kolagen balení
Powerlogy collagen jako 100% přírodní kolagen z kůže krav

Složení

Collagen drink slovenského výrobce s 9 000 mg čistého hydrolyzovaného kolagenu v denní dávce. Nejde o mořský, ale hovězí kolagen získaný z kůže krav, který se štěpí na menší části enzymatickou hydrolýzou. Díky tomu si zachovává všechny důležité aminokyseliny. Navíc výrobce kolagen nedoplňuje žádnými dalšími látkami či sladidly.

Chuť a rozpustnost

Bez příchutě, ale přesto je Powerlogy collagen drink lahodný a jemný zároveň. Je vhodné ho rozmíchat v kávě, ale pokud nepijete kávu, dobře se také rozpouští v čisté vodě, případně smoothie. Já jsem s ním vyzkoušela zahustit omáčku a výsledek dopadl nad má očekávání. Řeknu vám, že jsem vynalezla zdravější verzi mouky 🙂

Doporučená denní dávka je jedna odměrka Powerlogy kolagenu
Powerlogy kolagen ve formě prášku

Balení

S přihlédnutím k tomu, že se dodává v relativně velkém 350 g sáčku, balení nepatří zrovna mezi nejpraktičtější. Navíc se sáček hůře zavírá. Pokud tedy nechcete, aby vám dovnitř padaly nečistoty, pečlivě zkontrolujte jeho uzavření.

TIP: Já jsem si Powerlogy kolagen přesypala do plastové uzavíratelné nádoby a dala na kuchyňskou linku. Měla jsem ho tak pořád na očích a nestalo se mi, že bych na něj zapomněla.

Cena

Jedno balení Powerlogy kolagenového nápoje na celý měsíc stojí 699 Kč. V nabídce jsou však i tříkusová, případně šestikusová balení, jejichž koupí můžete nějakou korunu ušetřit. Také se vyplatí kombinovaná balení. Ze všech výrobce doporučuje balíček z Powerlogy kolagenu a kávy, jelikož se tyto dva produkty klidně mohou užívat spolu.

Podrobnou recenzi kolagenového nápoje Powerlogy Collagen si můžete přečíst ZDE.

Závěrečné hodnocení: Který collagen drink je podle mě nejlepší?

  • Z vyzkoušených kolagenů jsem si nejvíce pochutnala na KetoMix kolagenu s příchutí lesních plodů, ovšem výborný byl i Zeen Collagen.
  • Praktické balení v menších sáčcích mělo několik kolagenů, ze kterých bych vyzdvihla Zeen Collagen. Sáčky patřily k těm nejmenším, daly se snadno otevřít, ba co víc, působily velmi luxusně.
  • Nejlevnější je Powerlogy kolagen a naopak mezi ty nejdražší collagen nápoje, v cenové relaci kolem 1 290 Kč, patří: Inca Collagen, Marine Collagen, KetoDiet Plus a Zeen Collagen. Je ale důležité brát v úvahu poměr cena vs. složení jednotlivých produktů.
  • Ze všech kolagenů je mým osobním favoritem Powerlogy collagen drink. Pokud však preferujete sladší, ochucené nápoje, doporučila bych vám Venira Premium kolagenový nápoj, který je sladký a má také vysokou koncentraci kolagenu za přiměřenou cenu.

Vyzkoušeli jste již některý z výše zmíněných kolagenových nápojů? Budu ráda, pokud mi o vaší zkušenosti napíšete do komentáře pod článkem. Nebojte se napsat i to negativní, ne každý kolagenový nápoj je přece dokonalý.

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..