KetoMix kolagen. V čem mě zklamal a čím naopak překvapil?

Křehké nehty, vypadávající vlasy, ale i bolavé klouby. To vše k přibývajícím rokům prostě patří. Zatímco u někoho se tyto znaky projeví v pozdějším věku, jiní s nimi musí zápasit už v mládí. Nebudeme si přece lhát, ne všichni jsme dostali do vínku krásné husté vlasy či svěží pokožku bez jediné vyrážky a vrásky. Naštěstí v současnosti existují mnohé výživové doplňky s čistě přírodním složením, které nám nabízejí pomocnou ruku. Jedním z nich je kolagen KetoMix s kyselinou hyaluronovou. Vzhledem k tomu, že jsem ho vyzkoušela na ,,vlastní kůži“, kromě složení a účinků vás seznámím i se svými zkušenostmi. Napíšu vám nejen o možných benefitech, ale i úskalích.

Cena a balení KetoMix kolagenu

Značka KetoMix je známá zejména v souvislosti s nízkosacharidovými výživovými doplňky, z nichž jsem ochutnala proteinové tyčinkyproteinové těstoviny. Podobně jako tyto produkty, tak i kolagen si můžete zakoupit na oficiální stránce ketomix.cz.

Samotný kolagen mi přišel důkladně zabalený v originální krabičce. Na její zadní straně nechyběl návod k přípravě v CZ jazyce, včetně složení. Uvnitř na mě čekalo 30 malých sáčků kolagenu ve formě rozpustného prášku. Hned na úvod musím zdůraznit, že všechny zmíněné informace spolu s upozorněním na alergeny se rovněž nacházejí i na každém malém 5 g sáčku. Ten se vejde kamkoliv – do boční kapsy kabelky, peněženky, bundy. Díky tomu si ho můžete připravit nejen v práci, ale i na výletě v přírodě nebo během pobytu na chatě.

V době psaní této recenze byla cena jednoho (30 ks) balení 1 100 Kč.
Celé balení KetoMix kolagenu obsahuje 30 sáčků, tedy 30 dávek.
Originální balení kolagenu KetoMix

Užívání

Podle doporučení výrobce se má užívat jeden sáček 1krát denně. To, zda ho vypijete ráno, v poledne, případně večer, zůstává na vás. Důležité je dodržet pravidelnost. Z vlastní zkušenosti musím napsat, že pití kolagenu ráno, po snídani, má několik výhod. Nejenže si doplníte tekutiny na následující hodiny, ale také nastartujete organismus. Není to sice energetický nápoj, přesto dokáže celkem dobře povzbudit váš pohybový aparát. Během dne vás tak nebudou bolet nohy a změny uvidíte i na pokožce. Bude vypadat svěží a hebčí.

Jak si připravit chutný kolagenový drink?

Nepotřebujete žádné speciální ingredience. Stačí vám pouze 2-3 dcl čisté vody, do které vysypete jeden celý 5 g sáček kolagenu a pořádně zamícháte. Překvapí vás nejen pěkná barva, ale hlavně pronikavá vůně a osvěžující chuť. V letních měsících si ji můžete ještě vylepšit kostkami ledu, čerstvými lístky máty a pár kapkami limetky nebo citrónu. V zimě zase kolagen doporučuji vysypat do teplé vody (pozor, ne horké) a přidat trošku čekankového sirupu. Nápoj však bude příjemně sladký i bez čekankového sirupu, což také potvrzuje uživatelka Eva ve svém hodnocení na Heurece.

Recenze jedné z uživatelek na Heurece
Pozitivní recenze týkající se chuti kolagenu KetoMix

Zdroj: heureka.cz/ketomix-kolagen

Složení KetoMix kolagenu

Výhodou kolagenového drinku KetoMix je to, že kromě hydrolyzovaného kolagenu z ryb obsahuje i kyselinu hyaluronovou a vitamín C, které jeho účinky na pleť, vlasy, chrup či kosti ještě znásobují.

Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen obecně patří k nejhojněji zastoupeným proteinům v lidském těle. Nenachází se pouze v jednotlivých částech pohybového aparátu, tedy kostech, svalech, šlachách a vazech, ale také v cévách, oční rohovce, zubech a pokožce. S přibývajícími roky produkce kolagenu klesá, v důsledku toho se začínají objevovat první vrásky, kůže je sušší, kosti slabší a kloubní chrupavka se čím dál více opotřebovává. Z tohoto důvodu se doporučuje kolagen pravidelně doplňovat. (1)

VĚDĚLI JSTE, ŽE: Kolagen tvoří přibližně 75% hmotnosti pokožky. Nejčastěji se vyskytuje v její druhé vrstvě – dermis. (1)

Kolagen se získává z různých zdrojů, přičemž v KetoMix kolagenu je použit kolagen z kůže ryb. Vzhledem k tomu můžete z kolagenu cítit rybí zápach jako jedna z uživatelek.

„Toto hodnocení je určitě subjektivní, nerada bych odradila všechny zájemce. Mně tento kolagen nechutná, cítím z něj rybinu, ale pokud to někomu nevadí, tak to pro něj bude zdravý nápoj.“

Zdroj: heureka.cz/ketomix-kolagen

Je však potřeba poznamenat, že tento rybí kolagen se pomocí hydrolýzy dále štěpí na menší peptidy a aminokyseliny, které organismus lépe přijme, zpracuje a nakonec i využije. (2)

V jednom sáčku KetoMix kolagenu se nachází 4560 mg hydrolyzovaného mořského kolagenu.
V jednom 5 g sáčku se nachází 4560 mg hydrolyzovaného kolagenu.
Jedna dávka hydrolyzovaného kolagenu KetoMix

Kyselina hyaluronová (HA)

Představuje druh polysacharidu přítomného zejména v mezibuněčné hmotě. Zatímco kdysi se kyselina hyaluronová používala převážně při hojení ran, poslední roky má podstatně širší využití. V kloubech působí jako lubrikant, čímž snižuje jejich opotřebení a tlumí nárazy. Svůj význam má také v oftalmologii při aplikaci očních čoček, estetické medicíně či dermatologii. (3)

ZAJÍMAVOST: Kyselina hyaluronová má vynikající absorpční schopnost. Její 1 gram dokáže navázat až 3 litry vody. Díky tomu udržuje v pokožce vlhkost a zvyšuje její elasticitu. Rovněž podporuje tvorbu kolagenu a chrání pokožku před volnými radikály. (3)

Vitamín C

Ve vodě rozpustný vitamín, který si tělo nedokáže samo syntetizovat. Vzhledem k tomu ho musíme přijímat z potravy, případně výživových doplňků. Kromě toho, že působí jako antioxidant a podílí se na posilování imunitního systému, je nezbytný i pro syntézu kolagenu. Z tohoto důvodu by se měly kolagenové doplňky užívat právě v kombinaci s vitamínem C. Dojde tak ke snížení bolesti kloubů, zpevnění šlach a vazů. (4)

Specifickou příchuť dodává KetoMix kolagenu přírodní aroma ve znamení lesních plodů. O příjemně sladkou chuť pečují stévioglykosidy a narůžovělé zbarvení má na svědomí extrakt z červené řepy v kombinaci se spirulinou.

UPOZORNĚNÍ: Kromě výše zmíněných složek se mohou v tomto kolagenu nacházet stopy vajec, sóji a mléka. Z tohoto důvodu není vhodný pro lidi s alergií na laktózu, mléčnou bílkovinu a vegany.
Podrobné složení kolagenu je napsáno v CZ jazyce na zadní straně balení.
Podrobné složení KetoMix kolagenu s kyselinou hyaluronovou

Účinky kolagenu s kyselinou hyaluronovou

Jak jsem už naznačila, kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou má několik zdravotních benefitů. Přináším vám přehled těch nejhlavnějších:

 • hydratuje a vyživuje pokožku, vyhlazuje vrásky
 • zmírňuje lámavost nehtů a dodává jim pevnost
 • podporuje růst vlasových folikulů a zároveň zabraňuje vypadávání vlasů
 • má pozitivní účinek na pohybový aparát, tlumí opotřebování kloubů a bolest
 • zlepšuje nejen pevnost kostí a chrupavek, ale i pružnost vybraných tkání, zejména vazů či šlach
 • přispívá ke zdravému chrupu a také podporuje růst řas
Díky malým rozměrům jednotlivých sáčků si můžete vzít kolagen kamkoliv s sebou
Celé balení kolagenu KetoMix

KetoMix kolagen a moje zkušenost

O pozitivních účincích kyseliny hyaluronové na pokožku jsem od kamarádek slyšela samé chvály. O to více jsem byla zvědavá, jakého výsledku se mi s tímto kolagenem podaří dosáhnout, neboť je obohacen právě o tuto složku. První změny k lepšímu, zejména co se týče kvality pokožky, jsem pocítila již cca po 2 týdnech od zahájení užívání. Poměrně rychlý nástup prvních účinků však lze přičíst i tomu, že jsem již dříve užívala jiný kolagenový doplněk. V případě, že tento kolagen bude váš první, pravděpodobně si na výsledky počkáte trošku déle, min. 3-4 týdny.

 

Pozitivní účinky jsem viděla zejména na pokožce, která byla podstatně hydratovanější, čímž zároveň působila svěže. Nehty se mi sice stále lámou, avšak na druhé straně mě mile překvapila lepší kvalita vlasů. Nejenže mi přestaly vypadávat, ale nemám ani tolik lupů, se kterými jsem bojovala několik měsíců.

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek: „Porovnání 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?“. Čeká na vás mnoho praktických informací, které vycházejí přímo z mé osobní zkušenosti.

Včetně účinků si zaslouží pochvalu i samotná chuť. Lesní ovoce mám moc ráda, takže mi tato příchuť vyhovovala. Někteří uživatelé si v recenzích stěžovali na horší rozpustnost, ale mně se kolagen vždy pěkně rozpustil během pár vteřin. Stačí postupovat přesně podle návodu a hned po vysypání prášku ho pár sekund intenzivně míchat. Na závěr ještě musím vyzdvihnout ochotu a promptní reakce pracovníků online chatu. I když jsem je kontaktovala v pozdních večerních hodinách, odpovědi na mé otázky jsem dostala do několika minut.

Postup přípravy kolagenu KetoMix na fotografiích
Postup přípravy kolagenu KetoMix na fotografiích

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • balený v menších sáčkách, které se dají vzít kamkoliv s sebou
 • dobře se rozpouští a výborně chutná
 • není v něm cítit rybí zápach
 • v jednom sáčku se nachází i vitamín C, tudíž se nemusí užívat zvlášť
 • není vhodný pro lidi s intolerancí na laktózu a vegany
 • dostupný pouze v jedné příchuti (lesní směs)

Časté otázky

Na oficiální webstránce KetoMix jsou sice základní informace o nabízeném kolagenu, avšak pokud mám být upřímná, nenašla jsem tam úplně všechny odpovědi na mé otázky. Kontaktovala jsem tedy zákaznické centrum, kde jsem se dozvěděla další důležité informace. Ať se líbí, tady jsou.

Může se užívat KetoMix kolagen s kyselinou hyaluronovou i dlouhodobě?

S přihlédnutím k doporučenému dávkování vám jedno balení vydrží přibližně měsíc. Po jeho vyčerpání si nemusíte dávat několikatýdenní přestávku, ale klidně můžete s kolagenem pokračovat. Díky svému složení je kolagen KetoMix vhodný k dlouhodobému užívání. Výsledky se nedostaví hned, ale až po několika týdnech od začátku užívání.

Je schválen úřadem veřejného zdravotnictví?

Výrobu a distribuci kolagenu KetoMix zastřešuje česká společnost Opravdové hubnutí s.r.o. se sídlem v Praze. Samotný proces výroby každého z produktů této společnosti, nejen kolagenu, probíhá v souladu s nejnovějšími předpisy, potvrzením je HACCP certifikát, který zahrnuje všechny hygienické normy, které se při práci s potravinami musí dodržet.

Pro koho není KetoMix kolagen vhodný?

Nedoporučuje se těhotným a kojícím maminkám a také lidem s alergií na laktózu a sóju. Rovněž ho nesmí pít malé děti a také neslouží jako náhrada hlavního jídla.

Smí se kolagenový drink KetoMix pít i během diety?

Ano, má nízkou kalorickou hodnotu neobsahuje téměř žádné cukry, což ho dělá vhodným doplňkem stravy i během nízkosacharidové diety. V případě KetoMix diety je dokonce povolen ve všech fázích, i v první, která bývá často nejpřísnější.

Závěrečné hodnocení

Kolagen KetoMix mě zaujal jak svým praktickým balením, tak i složením. Kromě hydrolyzovaného kolagenu je obohacen o vitamín C a kyselinu hyaluronovou, jejíž pozitivní účinek na pleť nelze popřít. Svěží a hladší pleť však nebylo jediné, čím dokáže tento kolagen zaujmout. Pokud byste po jeho rozmíchání čekali nápoj bez chuti, budete mile překvapeni jeho sladkou chutí a nízkým obsahem kalorií. Navíc je už po otevření sáčku cítit pronikavá vůně lesního ovoce. V souvislosti s ní mi nedá nezmínit absenci dalších příchutí, což považuji za menší negativum. Rovněž vnímám jako nevýhodu přítomnost vybraných alergenů, v důsledku čehož není vhodný úplně pro každého.

Závěrečné hodnocení kolagenu KetoMix spolu s výhodami a nevýhodami
Závěrečné hodnocení kolagenu KetoMix

Na trhu samozřejmě najdete i kolagenové doplňky s vyšší koncentrací kolagenu v jedné dávce, avšak pro potřeby běžného člověka, kterého trápí suchá pokožka či vypadávání vlasů, je dostačující. Tak co říkáte, vyzkoušíte ho i vy nebo dáte přednost raději jinému kolagenu?

ZDROJE: 

(1) Learn About Collagen with These Amazing Facts. Dostupné na: https://askthescientists.com/collagen/

(2) Výživové doplnky: Kolagén hydrolyzát. Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/675_3-klbova-vyziva.pdf

(3) KRPÁLOVÁ, Z. Kyselina hyaluronová a její využití v medicíně a kosmetice. Bakalárska práca, Zlín, 2012. Dostupné na: https://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/23244/krpalov%C3%A1_2012_bp.pdf?sequence=1

(4) BUCHANEC, J. Vitamín C – čo o ňom (ne)vieme. Dostupné na: https://www.klinickafarmakologie.cz/pdfs/far/2005/01/11.pdf

(5) Oficiálna stránka Ketomix.cz Dostupné na: https://www.ketomix.cz

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..