Black Latte. Kávový nápoj, kterému byste se rozhodně měli vyhnout. Přečtěte si proč.

Říká se, že šálek kvalitní kávy dělá den. Dodá energii, provoní kuchyni a co je hlavní – potěší chuťové pohárky. Vzhledem k tomu si mnozí z nás neumíme představit ráno bez kvalitního espressa či ristretta. A pokud se ještě pití kávy spojí s úbytkem kilogramů, zní to přímo skvěle. Doplníte energii a zároveň i nějaké to kilo zhubnete. Prostě dokonalá představa, kterou slibuje Black Latte kávový nápoj z černého uhlí. Dokáže ovšem opravdu to, co výrobce prezentuje? Jaké s ním mají zkušenosti uživatelé? Přečtěte si mou recenzi Black Latte. Dozvíte se v ní všechny důležité informace, které byste měli před koupí vědět.

Výrobce Black Latte

Pokud očekáváte, že za Black Latte stojí tým zkušených odborníků na zdravou výživu a hubnutí, musím vás zklamat. Webstránka je sice nabitá informacemi týkajícími se účinků tohoto nápoje, ale základní údaje o výrobci chybí. Na jednom z e-shopů prodávajících Black Latte jsem našla jako provozovatele uvedenou polskou firmu, ale jde pouze o prodejce, který zastřešuje distribuci v dané zemi. Obchodní název, IČO, DIČ, případně sídlo společnosti nenajdete nikde. Podle volně dostupných internetových zdrojů by se mělo jednat o americký výrobek, ale tato informace není dosud potvrzena.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je koupě Black Latte rizikem a jakýmsi krokem do neznáma. Seriózní výrobci doplňků na hubnutí mají na webstránce uveden nejen název a sídlo společnosti, ale i kontaktní údaje. Ty na webu také chybí, tudíž se v případě komplikací nemáte jako zákazník na koho obrátit.

Účinky, které deklaruje výrobce
Účinky deklarované výrobcem

Složení

Jednou z hlavních složek Black Latte je aktivní uhlí, které zbavuje organismus toxických látek a zabraňuje absorpci tukových látek. Podle informací na webstránce ve složení nechybí ani kokosový olej, L-karnitin a omega 3 mastné kyseliny. Tyto látky napomáhají k odbourání tuků, což se podle slov prodejce odrazí na snížení tělesné hmotnosti. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale znovu chybí podrobnější informace. Konkrétní množství jednotlivých látek obsažených v Black Latte, podobně jako podrobné nutriční složení, včetně energetické hodnoty, kterou jsem také nikde nenašla. (1)

Pro malé srovnání jsem si prohlédla na internetu několik dalších výživových doplňků s podobným složením, které jsou rovněž určeny k redukci hmotnosti. Na následující fotografii můžete vidět, jak by mělo být uveřejněno složení u každého výživového doplňku.

Zelená káva Nutriadapt - kompletní složení
Příklad správného uvádění složení (zelená káva od Nutriadapt)

Jaké je doporučené dávkování Black Latte?

Jelikož se jedná o jistý druh kávy, příprava je velmi podobná vaření klasické turecké kávy. Do šálku dáte jednu lžičku kávové směsi a přelijete horkou vodou. Každý den si však můžete dopřát pouze jeden šálek Black Latte, ideálně hned ráno, při snídani. Podle doporučení výrobce byste měli pít Black Latte alespoň 1 měsíc, přičemž první výsledky ve formě úbytku kilogramů by se měly dostavit již po pěti dnech od začátku užívání. Prezentovaný účinek je tedy velmi rychlý. Dokonce ve srovnání s jinými výživovými doplňky jeden z nejrychlejších. Na druhé straně musím vyzdvihnout jasně uvedený způsob užívání a maximální denní dávku. (1)

proces objednávky Black Latte
Black Latte má netradiční způsob objednání
CENA: V době psaní této recenze je kávový nápoj Black Latte dostupný ve 100 g balení za 1300 Kč.

Zkušenosti uživatelů

Na webstránce rozhodně není o zkušenosti lidí nouze. Výrobce uvádí příběhy mnoha žen spolu s jejich fotografiemi, kterým pití Black Latte doslova změnilo život. Díky tomu, že zhubly, nabyly většího pocitu sebedůvěry, mají plno obdivovatelů, dokonce si našly i partnera. To je sice hezké a určitě motivující, ale pokud si chcete dané uživatele vyhledat, zjistíte, že tyto osoby pravděpodobně vůbec neexistují. Rozhodla jsem se tedy hledat zkušenosti uživatelů s Black Latte na nezávislých diskusních fórech.

Bohužel se moje tušení naplnilo a podle příspěvků většiny uživatelů se účinek nedostavil ani po měsíci pravidelného užívání. Někteří diskutující dokonce označili výrobek jako podvod, který se snaží od lidí získat peníze.

„Ahoj, já lituji koupě. Nic ze zmíněných účinků jsem nepocítila. Za 20 dní ani 1 kg dole.“

Zdroj: dana259, modrykonik.sk/forum

Negativní recenze uživatelky na diskusním fóru
Recenze uživatelky na diskusním fóru

Zdroj: lr33, modrykonik.sk/forum

„Pěkný den přeji, já jsem si to objednala, pila jsem to měsíc. Vůbec mi to nepomohlo, myslím si, že je to velká zlodějina, na kterou jsem naletěla, takže podle mých zkušeností – slečny neobjednávejte.“

Zdroj: nazadova, modrykonik.sk/forum

Uživatelka označila Black Latte za velký podvod
recenze uživatelky na diskusním fóru

Zdroj: libuse Juščíková, emimino.cz/diskuse

Proč si Black Latte (ne)koupit?

Black Latte ve mně vzbuzuje mnohé pochybnosti, nejen co se týče výrobce, ale i samotného složení a kvality použitých surovin. Zde je ovšem několik dalších důvodů, pro které byste si měli koupi tohoto produktu dobře promyslet.

  • Nikde nenajdete jméno výrobce, jeho podnikatelské údaje, sídlo společnosti či telefonický nebo e-mailový kontakt na něj, případně na prodejce.
  • Také chybí základní informace o značce, proces výroby, země původu použitých surovin.
  • Neobvyklý způsob objednání. Nejprve je potřeba vyplnit krátký online formulář (zadat jméno, příjmení, telefonní číslo), na jehož základě vás budou kontaktovat a dořešíte další detaily, tudíž není možné hned provést objednávku přímo na webu.
  • Výrobce sice uvádí složení, ale bez přesného množství, energetických a nutričních údajů, které by neměly u žádného výživového doplňku chybět.
  • Black Latte nemá žádný certifikát zdravotní nezávadnosti, ani příslušná schválení, vzhledem k tomu může ze zdravotního hlediska představovat jisté riziko.
  • Účinky uvedené na webové stránce nejsou podloženy žádnými vědeckými studiemi.
  • Zobrazené příběhy lidí, kteří s Black Latte zhubli, jsou fiktivní, lidé na fotografiích neexistují, nedají se nikde jinde dohledat.
  • V souvislosti s Black Latte najdete na internetu mnoho negativních recenzí zklamaných zákazníků, u kterých neměl žádný účinek.
  • Na výše zmíněné aspekty, ale i další problémy v souvislosti s Black Latte, upozorňuje také web hoax.sk, který se zabývá podvody a pochybnými produkty. (3)

Tipy na dostupné alternativy

Black Latte není na trhu jediným kávovým nápojem slibujícím úbytek hmotnosti. Na internetu jich najdete několik. Tady jsou tipy na ty nejznámější, od ověřených výrobců.

KetoMix instantní káva na podporu hubnutí

Včetně samotné instantní kávy je jednou z hlavních ingrediencí i inulin, tedy vláknina, která se získává z kořene čekanky. Má pozitivní účinek na činnost trávicí soustavy, podporuje peristaltiku střev, a tak podporuje úbytek hmotnosti. Rovněž nelze opomenout ani extrakt z garcinie, Matcha čaj a skořici, která se postará o příjemnou chuť a vůni. KetoMix instantní kávu si můžete připravit ve formě teplého, ale i studeného nápoje, přičemž je vhodná již od 1. fáze KetoMix diety.

Zelená káva

Patří k velmi známým detoxikačním nápojům podporujícím úbytek hmotnosti. Na trhu máte na výběr z několika značek. Doporučuji však nakupovat buď v lékárnách, nebo od certifikovaných výrobců, u kterých znáte původ kávy. Stejně jako černá káva, tak i zelená káva se získává z kávovníku, ale její zrnka se nepraží. Díky tomu si zachovává některé zdraví prospěšné látky, například kyselinu chlorogenovou, která se může pochlubit antioxidačními vlastnostmi. (2)

Dietní koktejl Chia Shake

Spolu se svěžími ovocnými příchutěmi je k dispozici také příchuť Cappuccino, která může klidně konkurovat kávě. Kromě mrazem sušené arabiky obsahuje Chia Shake koktejl syrovátkový protein, který podporuje pocit sytosti, MCT olej a chia semínka. Také nechybí důležité minerální látky jako vápník, hořčík, železo, jód, draslík či selen. Vaše tělo tak dostane vše, co potřebuje. Připravit si ho můžete v kombinaci s vodou nebo mlékem.

Závěr

Jak jste si mohli přečíst, Black Latte vzbuzuje několik pochybností, nejen co se týče samotného výrobce, ale i složení a účinků. Nenechte se tedy nachytat a raději vsaďte na jistotu v podobě výživových doplňků od renomovaných výrobců. V případě, že máte s nějakou kávou na hubnutí pozitivní nebo negativní zkušenost, podělte se o ni s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Zdroje:

(1) Black Latte – https://www.blacklatte.com/sk/

(2) What Is Green Coffee? All You Need to Know. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/green-coffee

(3) Ďalší zázrak na chudnutie BLACK LATTE a podvodný blog o chudnutí. Dostupné na: https://hoax.sk/zazrak-na-chudnutie-black-latte/

5/5 - (2 votes)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

1 komentář

  1. Musím se přiznat, že jsem byla taky hloupá a zkusila jsem to koupit.. jedno balení už je pryč a žádný rozdíl ve váze.. naopak mi přijde, že spíš přibírám.. 😅🤭🤦🏼‍♀️ Když jsem chtěla zkusit kontaktovat prodejce, došlo mi, že nemám jak.. fakturu mi poslali jako odkaz v SMS, kterou jsem asi už blbec automaticky vymazala .. v domnění, že budu mít od nich nějaký mail ve schránce.. ale když teď hledám v mailu, hledám marně.. objednala jsem to jen přes web, kam se zadali všechny údaje a jelikož jsem jim tam nechtěla dávat číslo karty, tak jsem zvolila dobírku ..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..