Inca Collagen – 100% mořský kolagen. Podrobná recenze, včetně mé vlastní zkušenosti

První vrásky, šedivé pramínky vlasů, povislé jamky pod očima. Zatímco pro muže jsou to běžné projevy stárnutí, my ženy jsme na svůj vzhled podstatně citlivější. Přibývající roky se snažíme schovat pod moderní oblečení, šediny zakrýváme melírem a v boji s vráskami si pomáháme make-upem. Doma zase vkládáme naději do různých krémů a jílových masek, ve kterých bychom určitě vyhrály konkurz na Shrekovu Fionu. Ty sice dodají pleti potřebnou svěžest a hebkost, avšak pouze na velmi krátkou dobu. Z tohoto důvodu je na místě poohlédnout se po alternativních výživových doplňcích, které poskytnou naší pokožce, svalům a kloubům potřebnou výživu. Jedním z nich je i Inca Collagen s obsahem kolagenu. Přečtěte si, v čem se odlišuje od jiných výživových doplňků, jaké jsou jeho účinky a co o něm píšou uživatelé v diskusích.

 

O produktu Inca Collagen

Doplněk stravy ve formě rozpustného prášku. Obsahuje 100% mořský kolagen, který nejenže přispívá k regeneraci pokožky, vlasů nehtů, ale je také výživou pro kosti, šlachy, svaly klouby. Díky svému širokému spektru účinků je Inca Collagen vhodný jak pro starší dámy, tak i mladší slečny a aktivní sportovce. Právě tím pomůže s regenerací pohybového aparátu po namáhavém cvičení. (1)

VĚDĚLI JSTE, ŽE Inca Collagen využívá sílu nejčastěji se vyskytující živočišné bílkoviny – kolagenu? Ten má nezastupitelné místo v podpůrných a pojivových tkáních, přičemž tvoří až 30% všech bílkovin v organismu. Nelze však opomenout ani jeho přítomnost ve stěnách cév a mezibuněčné hmotě. (2)

Kolagen patří mezi obnovitelné bílkoviny. Tvoří se nejen uvnitř buněk (v chrupavkách, vazivových, epitelových buňkách na pokožce a kostech), ale i mimo ně. Jeho příjem dokážete zvýšit například konzumací masa, konkrétně vepřového, hovězího, rybího a drůbežího. S přibývajícími roky se tvorba nového kolagenu snižuje. MUDr. Čarvaš ve svém příspěvku pro odborný magazín ,,bedekr zdraví“ uvádí, že k postupnému snižování tvorby kolagenu dochází přibližně od 35. roku. Největší úbytek lze zaznamenat po 60, kdy vrásky nejenže přibývají, ale stávají se i viditelnější. (1)

TIP: Tvorbu kolagenu podporuje kromě masových výrobků i konzumace červeného ovoce, fazolí, zelí a mnoha dalších potravin.
Inca Collagen je balený v malých sáčcích
Inca Collagen je dodáván v praktických sáčcích

Zdravotní benefity

Výživové doplňky s obsahem kolagenu, včetně Inca Collagenu, často slibují zpomalení stárnutí a vyživení pokožky. Zní to sice fajn, ovšem příliš obecně. Pojďme se podívat, jaké jsou účinky kolagenu na jednotlivé části těla.

Vlasy

Vlasy jsou korunou ženské krásy. Z tohoto důvodu je potřeba se o ně náležitě postarat a dopřát jim tu správnou výživu. Zatímco s lupy si poradí např. kopřivový šampon, slabé a řídnoucí vlasy posílí kolagen. Vlasům dodá potřebnou výživu, díky čemuž budou nejen pevnější, ale i lesklejší a bohatší. (1)

Pleť

Vrásky na čele, v okolí rtů a očí nemusí být výhradně projevem stárnutí. V mnoha případech jde o mimické vrásky, které jsou důsledkem opakovaných pohybů svalů v určité oblasti obličeje. Jednou z možností vyhlazení vrásek je kolagen. Dokáže zpevnit i hlubší vrstvy kůže, čímž vyhladí suché vrásky zpomalí vznik nových. Také hydratuje pleť a dodává jí potřebnou svěžest a hebkost. (1)

Nehty

Nedostatečný příjem vitamínů a minerálních látek je častou příčinou křehkých a lámavých nehtů. Ty umí potrápit zejména ženy, pro které jsou dlouhé nehty součástí jejich celkového vzhledu. Včetně pestré stravy, bohaté na vitamíny B, C a A, představuje účinné řešení i kolagen. Dodá nehtovému lůžku potřebné živiny, což se odrazí na pevnosti nehtů. (1)

Zuby

Určitě mi dáte za pravdu, že bolest zubů není nic příjemného. Podobně jako opakující se návštěvy zubaře. Zatímco některá onemocnění zubů má na svědomí genetika a nedostatečná péče, bez viny nezbývá ani chybějící kolagen. Odpovídá za pevné ukotvení zubů v dásních. Jeho nedostatek tak může způsobit parodontózu, které se Inca Collagen snaží předcházet. (1)

Pohybový aparát

Jak jsem již výše zmínila, kolagen je neodmyslitelnou součástí kostí, chrupavek, vaziva a svalů. Při jeho nedostatku dochází k oslabení pohybového aparátu a vzniku různých kloubních onemocnění. Doplněk stravy Inca Collagen podporuje tvorbu nového kolagenu, zmírňuje bolesti kloubů, svalů a šlach. (3)

Složení Inca Collagen

Je právě to, co dělá Inca Collagen výjimečným. Doposud bylo objeveno 27 typů kolagenů, z nichž se 11 nachází přímo v lidském organismu – tkáních. Doplněk stravy Inca Collagen jako jeden z mála obsahuje až tři různé typy kolagenů bez jakýchkoliv dalších chemických aditiv. Navíc se svou strukturou podobá proteinům v živých organismech, a právě proto ho tělo pokládá za svůj vlastní, a tak s ním i pracuje. (1)

Kolagen I

V organismu ten nejrozšířenější. Tvoří až 90% všech kolagenů lidského těla. Jeho domovem jsou kosti, šlachy, vaziva a zuby. Z jeho pozitivních účinků těží jak výživové doplňky, tak i kosmetické přípravky zaměřené na zpomalení stárnutí pokožky. Nelze opomenout ani jeho využití při výrobě chirurgických nití, kam se svou pružností, vysokou mírou vstřebatelnosti a nulovou toxicitou výborně hodí. (2)

Kolagen II

Bohaté na kolagen II typu jsou především chrupavky, ale své místo má i v mezibuněčné hmotě. Jeho funkci lze přirovnat k natažené síti. Ta slouží k uchycení a rozmístění chondrocytů, tedy buněk chrupavky. Od předchozího kolagenu se odlišuje koncentrací jednotlivých složek. Obsahuje podstatně více hydroxylysinu a sacharidových řetězců. (2)

Kolagen III

Mladé tkáně, stěny cév, hladké svalové buňky či nervová vlákna. Všude tam má své čestné zastoupení kolagen typu III. Jeho úkolem je podpora měkkých tkání, jako jsou vazy, kůže, podkoží, případně šlachy. Vzhledem k tomu, že ho s přibývajícími roky v organismu ubývá, je potřeba jeho pravidelné doplňování. (2)

Informace na zadní straně obalu Inca Collagen
Složení, včetně postupu užívání

Doporučené užívání

Inca Collagen má formu rozpustného prášku, který je potřeba rozmíchat ve 200 – 300 ml tekutiny. Nemusí to být výhradně čistá voda, ale klidně i slazená limonáda, čaj či mléko. Prostě cokoliv, kromě grapefruitového džusu. Ten brání správnému rozkládání některých léčiv, což může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Jak pít Inca Collagen
Příbalový leták, jak užívat Inca Collagen
TIP: Inca Collagen se doporučuje užívat v kombinaci s vitamínem C, který napomáhá k tvorbě přirozeného kolagenu.

V případě, že jste nováček a chystáte se užít první dávku, nezačínejte hned zhurta. Začněte dvou až tříměsíční kúrou s jedním sáčkem denně, ve kterém se nachází 3 000 miligramů 100% rybího kolagenu. Následně je na vás, jestli budete v pravidelném užívání pokračovat i nadále nebo užívání Inca Collagenu omezíte, případně úplně vyřadíte.

Při akutním nedostatku kolagenu můžete dávkování na jeden týden zvýšit. Maximálně však na 10 000 miligramů kolagenu za den.

Cena

S přihlédnutím k tomu, že Inca Collagen patří ke kvalitnějším výživovým doplňkům s vysokou koncentrací kolagenu, je potřeba počítat s trošku vyšší cenou. Za 30 sáčků, tedy jedno celé balení, zaplatíte v oficiálním eshopu 1 260 Kč. Kromě základního balení však výrobce nabízí i několik dalších cenově výhodných balíčků, ze kterých zmíním například Wellness kolagenovou kúru s dopravou zdarma za 3 780 Kč. Obsahuje 3 balení Inca Collagen, ke kterým dostanete měkký ručník, 3x vitamín C a zelený čaj ZDARMA.

DÁREK K NÁKUPU: Ke každému nákupu produktů Inca Collagen přes oficiální eshop dostanete vitamín C jako dárek.
Ke každé objednávce Inca Collagen z oficiálního eshopu dostanete vitamín C zdarma.
Vitamín C se šípky

Zkušenosti uživatelů

Po důkladném průzkumu recenzí na Heurece mě zkušenosti uživatelů s produktem Inca Collagen velmi mile překvapily. Pozitivní ohlasy se týkaly především zmírnění bolesti kloubů, kolen, ramen a páteře. Bez výsledků však nezůstali ani uživatelé, které trápily křehké nehty a vypadávající vlasy. Po pravidelném užívání se jejich stav podstatně zlepšil, důkazem čehož jsou hustší a lesklejší vlasy.

Pozitivní zkušenost
Pozitivní zkušenost s doplňkem výživy Inca Collagen

Zdroj: Božena, heureka.sk

„Já jsem Inca Collagen užívala a užívat budu. Hodně mi během prvního i druhého těhotenství a také při kojení padaly vlasy, že jsem měla v koutech normálně pěšinky. Po dvou měsících užívání jsem měla vlasy k nerozeznání. I kvalita pleti se zlepšila a zpevnily se mi nehty. Za mě je TOP.“

Zdroj: Jaja, pilulka.sk

„Bolelo mě rameno a po užívání se bolest skoro ztratila, hodně mi pomohl preparát, určitě jsem zvolila správný výživový prostředek na problém, který mám, a operace ramene může počkat, což mě nyní moc těší.“

Zdroj: Anka, heureka.sk

Pozitivní zkušenost uživatelky
Uživatelka si pochvaluje účinek na klouby a pokožku

Zdroj: Dáša, heureka.sk

Zatímco si účinky Inca Collagene nemohli uživatelé vynachválit, samotnou chuť už hodnotili kritičtěji. Z prášku bylo cítit rybinu, která nevoní zrovna nejpříjemněji. Negativní recenze se dotýkaly i vyšší ceny produktu a delšího nástupu účinku.

Negativní recenze
Negativní zkušenosti s Inca Collagen

Zdroj: Magda, Ověřený zákazník, heureka.sk

Další příběhy spokojených uživatelů, včetně některých známých celebrit, jsou zveřejněny na oficiální stránce Inca Collagen v sekci „Recenze.“

Moje zkušenost s Inca Collagen

Inca Collagen jsem měla možnost vyzkoušet i já. Jelikož patřím mezi lidi s citlivějšími chuťovými pohárky, bála jsem se zejména avizované rybí chuti. Z tohoto důvodu jsem poprvé prášek smíchala s ovocnou limonádou, ve které jsem ho vůbec necítila. Limonáda byla stejně chutná a osvěžující. Druhý den jsem zkusila prášek rozmíchat v čisté vodě. Podobně jako v limonádě, ani v čisté vodě nebylo cítit rybinu. Navíc se Inca Collagen krásně rozpustil už po několika sekundách. K prášku jsem dostala i vitamín C ve formě tablet, které jsem užívala současně s práškem – každé ráno, před odchodem do práce.

Inca Collagen si smícháme s čistou vodou
Inca Collagen je dodáván ve formě prášku

Už déle mě trápí řídnoucí vlasy, což bylo i jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla Inca Collagen vyzkoušet. S odstupem času mohu napsat, že mi vlasy nejenže méně vypadávají, ale jsou i lesklejší. To mě jako ženu asi nejvíce potěšilo. Stejně příjemným překvapením byl pro mě i účinek Inca Collagenu na pohybový aparát. V minulosti jsem měla problémy s ploténkou, v důsledku čehož jsem často pociťovala bolesti páteře. Ty se sice nevytratily úplně, ale rozhodně už nejsou tak časté a intenzivní jako dříve.

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek: „Porovnání 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?“. Čeká na vás mnoho praktických informací, které vycházejí přímo z mé osobní zkušenosti.

Výhody a nevýhody

  • 100% přírodní složení
  • zahrnuje až tři různé typy kolagenů
  • vhodný (i) pro kojící ženy a vrcholové sportovce
  • krásně se rozpustí
  • rybí chuť (tu jsem já necítila)

Dostupné alternativy

Nevyhovuje vám prášková forma Inca Collagenu? Nezoufejte. Na trhu máte k dispozici řadu dalších výživových doplňků, ve formě tablet, rovněž s obsahem kolagenu. Patří k nim například mořský kolagen BIONUTRIAN. Neobsahuje žádné chemické látky, přičemž je dostupný nejen v práškové formě, ale i tabletách. Přírodní kolagen obohacený o kyselinu hyaluronovou zase nabízejí tablety Kolagen Forte, které slibují hydratovanou pokožku, pevné nehty, lesklé vlasy či silnější klouby. Trojici alternativních produktů uzavírá výživový doplněk GELACTIV 3-Collagen Forte s obsahem tří typů kolagenu (I, II, IX), křemíku a vitamínu C. S přihlédnutím na složení je však určen spíše na podporu kostí, chrupavek, vazů a šlach.

Často kladené otázky

Vidina svěží pokožky, vyhlazených vrásek a lesklých vlasů je sice lákavá, ale nejsou to pouze prázdné sliby? V současnosti se trh doslova hemží výživovými doplňky, které mají do kvality daleko. Z tohoto důvodu je nezbytné vědět o samotných produktech co nejvíce.

Má Inca Collagen nežádoucí účinky?

S přihlédnutím na složení a strukturu třísložkového kolagenu jde o bílkovinu běžně se nacházející v lidském organismu. Vzhledem k tomu s ní organismus pracuje, jakoby mu byla vlastní. Z tohoto důvodu Inca Collagen nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Kdy užívat Inca Collagen?

Aktivním sportovcům, kteří chtějí zregenerovat svalstvo po náročném tréninku, se doporučuje užívat na noc, těsně před spaním. Nic se však nestane, pokud prášek vypijete ráno před odchodem do práce. Hlavně dodržujte pravidelnost, obzvláště během zmíněných prvních dvou až tří měsíců.

Je Inca Collagen vhodný i pro těhotné ženy?

Z právního hlediska není žádný výživový doplněk vhodný pro těhotné ženy. Kojícím maminkám se ale Inca Collagen nezakazuje. Právě naopak, je žádoucí. Pomůže s rychlejší regenerací po porodu a kvalitu mateřského mléka nijak neovlivní.

POZOR: Rizikovou skupinou, co se týče užívání Inca Collagenu, jsou lidé, kteří se léčí na osteoporózu. Ti by se měli před jeho užíváním poradit se svým lékařem.

Kdo stojí za výrobou výživového doplňku Inca Collagen?

Jedním z kritérií hodnocení kvality daného produktu je jeho výrobce, případně distributor. V případě značky Inca Collagen je to česká společnost Inca Collagen s.r.o. se sídlem v Brně. Zahrnuje tým odborníků, včetně lékařů a specialistů na výživu, jejichž cílem je přinést na trh kvalitní a účinný doplněk výživy. Zdravotní nezávadnost produktu deklaruje i německý certifikát od anti-dopingové laboratoře, díky kterému mohou Inca Collagen užívat i vrcholoví sportovci.

Závěrečné hodnocení

Inca Collagen určitě nepatří mezi klasické výživové doplňky. Obsahuje třísložkový mořský kolagen, ve kterém byste další chemické složky hledali marně. Za velké pozitivum také považuji práškovou formu, která mně osobně vyhovuje podstatně více než tablety. Navíc, pokud byste přece jen cítili rybí chuť, zkuste si Inca Collagen nasypat do ovocného džusu nebo limonády, kde by neměla být tak výrazná. Včetně skutečně výborných výsledků vás překvapí i cena. Ta je však s přihlédnutím na kvalitu výrobku adekvátní.

Pozitiva a negativa Inca Collagen
Závěrečné hodnocení Inca Collagen

Před nedávnem přišla společnost Inca Collagen s.r.o. se speciální novinkou, v podobě Incapet Collagenu pro zvířata. Má podobné složení jako klasický Inca Collagen, přičemž pomáhá vyživovat srst, kůži a drápky. Tak co, dopřáli byste svému domácímu miláčkovi takový luxus?

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka Inca Collagen – www.incacollagen.cz

(2) JANSA, L.Charakteristika kolagenů používaných v léčbě kloubních onemocnění – Diplomová práca, Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne, 2016. Dostupné na: http://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/39342/jansa_2016_dp.pdf?sequence=1

(3) KOLAGÉN – TAJOMSTVO KRÁSY A ZDRAVIA- BENU lekáreň. Dostupné na: https://www.benulekaren.sk/kolagen-tajomstvo-krasy-a-zdravia

Rate this post
PŘEHLED RECENZE
Obsah kolagenu
8
Chuť a aroma
7.2
Zákaznický servis
9.2
Přehlednost webstránky
9.5
Cena
7.3
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
inca-collagen-recenzePrvní vrásky, šedivé pramínky vlasů, povislé jamky pod očima. Zatímco pro muže jsou to běžné projevy stárnutí, my ženy jsme na svůj vzhled podstatně citlivější. Přibývající roky se snažíme schovat pod moderní oblečení, šediny zakrýváme melírem a v boji s vráskami si pomáháme make-upem. Doma zase vkládáme naději do různých krémů a jílových masek,...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..