Testujeme collalloc (recenze). Složení, účinky + moje zkušenost a hodnocení

Krásně husté vlasy, hladká tvář bez vrásek, hebká a vyživená pokožka. Přesně o tom sní mnoho žen, které se každé ráno snaží zakrýt vrásky make-upem či jinými kosmetickými přípravky. Zatímco však estetické změny způsobené přibývajícími léty lze alespoň trošku zamaskovat, s fyzickou kondicí to nevypadá růžově. Zpomaluje se tvorba kolagenu, což se v konečném důsledku projeví oslabenými klouby a svaly. Účinným prostředkem na zmírnění projevů stárnutí, ať už v pohybové nebo estetické oblasti, se ukazuje kolagen. Na trhu najdete několik výživových doplňků, které se chlubí vysokým obsahem kolagenu a skvělými účinky, avšak pouze malá část z nich vám dokáže skutečně pomoci. Bude mezi nimi i collalloc? Jaký má podíl kolagenu a jaké jsou zkušenosti ostatních uživatelů, včetně mě? Odpovědi (nejen) na tyto otázky se dozvíte v následujících částech této recenze.

Celé balení collallocu spolu s jednotlivými sáčky
Jedno balení výživového doplňku collalloc

Kde koupit collalloc?

Najdete ho jak v nabídce známých lékáren: Pilulka, MojeLékárna nebo Dr.Max, tak i ve vybraných eshopech s bio potravinami a výživovými doplňky. Samozřejmě, zakoupit se dá i na oficiální stránce collalloc.cz, kde máte dopravu kurýrem přímo k vám domů zdarma. Navíc, pokud budete mít štěstí, možná natrefíte na zajímavou akci. A navíc budete mít při nákupu přes oficiální eshop jistotu, že jste koupili skutečně originální produkt z dílny českého výrobce Collalloc s.r.o. s adekvátním obsahem kolagenu.

O výživovém doplňku collalloc

,,100% bioaktivní mořský kolagen pro zdravý životní styl.“ Přesně tak charakterizuje výrobce výživový doplněk collalloc dostupný v práškové formě. Obsahuje skutečně živý, tzv. bioaktivní kolagen, který se svou strukturou podobá bílkovině přítomné v lidském organismu. Vzhledem k tomu ho tělo pokládá za svůj vlastní, lépe se vstřebává a obvykle nezpůsobuje žádné vážné vedlejší účinky. (1)

Kolagen patří k nejrozšířenějším živočišným bílkovinám v lidském organismu. Nachází se v chrupavkách, kostech, šlachách, vazech, svalech, ale i mezibuněčné hmotě a kůži. Právě v kůži tvoří až 70% ze všech bílkovin. (2) V lidském těle plní řadu důležitých funkcí, zmírňuje bolesti svalů, kloubůpokožce dodává svěžestpodporuje růst vlasů a také pomáhá v boji s lámavými nehty. (3)

VĚDĚLI JSTE, ŽE: Kolagen vyniká svou pevností, kterou lze přirovnat k pevnosti kujného železa? (2)

Pro koho je vhodný?

Přibližně od 30. roku života produkce kolagenu postupně klesá a musíme si ho doplňovat z jiných alternativních zdrojů. Vzhledem k tomu collalloc uspokojí potřeby zejména starších lidí. Pomocnou ruku však podá i mladším ženám, které trápí suchá pokožka či vypadávající vlasy a aktivním sportovcům, protože urychluje regeneraci po fyzické zátěži.

Kompletní balení prášků collalloc spolu s vitamínem C
Collalloc spolu s příbalovým letákem a vitamínem C

Složení

Hlavní a zároveň i jedinou složkou collallocu je čistý mořský kolagen švýcarské kvality. Neobsahuje žádné jiné chemické látky a sloučeniny, které tam v konečném důsledku ani nejsou potřeba. Tři různé typy kolagenu, které se nacházejí v každém balení, pozitivně ovlivňují zdraví kostí, šlach, vazů, svalů a pokožky. (1)

Kolagen typu I.

Jeden z nejlépe prozkoumaných typů kolagenu. Dodává výživu kostem, šlachám, rohovce a kůži. Ve formě dlouhých vláken se nachází těsně pod pokožkou, přičemž některá z vláken směřují až do nejspodnější vrstvy kůže. Zatímco aktivní mladá molekula kolagenu naváže 50 tisíc molekul vody, se starší je to už horší. Postupně tuhne, až úplně přestane vázat vodu, čímž dochází k vysušování pokožky. (2)

Kolagen typu II.

Lze ho najít v chrupavce, ale i míše, očním bělmu, rohovce a sklivci oka. V kombinaci s kolagenem prvního typu se rovněž nachází v tukové tkáni. V jeho složení dominují zejména karbohydráty a hydroxylysin. Kolagen II. typu pomáhá při bolestivých kloubech, přičemž jim dodává pružnost a zároveň pevnost.

Kolagen typu III.

V kůži, slezině, děloze, céváchtkáních plic či střevech. Všude tam se vyskytuje kolagen III. typu, který je postupem času nahrazen kolagenem I. typu. Jak jsem již naznačila, dostatek tohoto typu kolagenu je důležitý hlavně pro zdraví kardiovaskulárního systému. Podle vědecké studie zveřejněné v periodiku ,,Developmental Biology“ může nedostatek kolagenu III. typu způsobit prasknutí cév. (4)

TIP: Bližší informace o jednotlivých typech kolagenů, stejně tak i rizicích nedostatečného příjmu kolagenu, popisuji v článku: ,,Kolagen do detailů. Jeho účinky, složení, formy a zkušenosti uživatelů.
Všechny důležité informace, včetně užívání, najdete na zadní straně krabičky
Doporučené užívání, složení a další důležité informace

Účinky

Jak jsem již výše naznačila, mořský kolagen ve výživovém doplňku collalloc má hned několik zdravotních a zároveň i estetických benefitů. Pojďme si ještě jednou shrnout, které to jsou:

 • zmírňuje opotřebování kloubů
 • zpevňuje kosti, vazy a šlachy, čímž usnadňuje pohyb
 • stimuluje tvorbu svalové hmoty
 • vyživuje a hydratuje pokožku
 • vyhlazuje vrásky a zpomaluje projevy stárnutí
 • posiluje vlasy a podporuje růst nových vlasových folikulů
 • příznivě ovlivňuje činnost kardiovaskulární soustavy
 • urychluje metabolismus, a tak podporuje proces hubnutí
 • poskytuje ochranu trávicího traktu (1)

Užívání kolagenu collalloc

Jedno celé balení obsahuje 30 sáčků denních dávek. S přihlédnutím na obsah kolagenu, až 3300 miligramů v jednom sáčku, výrobce doporučuje užívat max. 1 sáček denně. Pro dosažení maximálních účinků je vhodné začít 3-měsíční kúrou. Během ní je obzvláště důležité dodržovat pravidelnost a pít collalloc na denní bázi, jak se uvádí v příbalovém letáku. Pokud budete s účinky collallocu spokojení, tak po ukončení tříměsíční kúry můžete s užíváním pokračovat dle vlastního uvážení. V žádném případě však nepřekračujte stanovenou denní dávku.

Jelikož má collalloc formu ve vodě rozpustného prášku, užívá se v kombinaci s čistou vodou, případně jiným, vámi preferovaným nápojem. Příprava je jednoduchá, obsah sáčku vysypte do sklenice a zalijte 2 dcl jakéhokoliv nápoje. Alespoň 5 minut ho nechte důkladně rozpustit, promíchejte a vypijte. Nebojte se, nečeká vás žádná nahořklá chuť či odpudivé aroma. Collalloc má neutrální chuť i vůni, což je zároveň jeden z jeho hlavních benefitů.

UPOZORNĚNÍ: V žádném případě nerozpouštějte collalloc v nápoji, který má vyšší teplotu než 60 stupňů. Vysoká teplota může ovlivnit jak jeho strukturu, tak i samotný účinek.

Cena

Pokud čekáte širokou nabídku cenově výhodných balení, trošku vás zklamu. Collalloc se prodává pouze ve formě 30 kusového balení, které vám pokryje měsíční dávku. Při nákupu přes oficiální eshop za něj zaplatíte 599 Kč. Kromě něj si máte možnost zakoupit i 60 gramové balení vitamínu C, také v práškové formě a za 99 Kč.

TIP: Collalloc se doporučuje užívat spolu s vitamínem C, který nejenže posiluje imunitní systém, ale také umocňuje účinek kolagenu v lidském těle.
Vitamín C podporuje účinek kolagenu v těle
Výživový doplněk collalloc je vhodné užívat s vitamínem C

Jak ho objednat?

Celý proces objednávky je jednoduchý a intuitivní. V horní části stránky collalloc.cz kliknete na sekci ,,Eshop“. Následně si vyberete počet balení (1 balení = 30 sáčků). V případě zájmu si máte možnost zakoupit i vitamín C, zadáte způsob platbyvyplníte svou adresu spolu s kontaktními údaji a odešlete. Samozřejmě, pokud budete potřebovat, kontaktujte zákaznickou linku, kde vám s objednávkou ochotně pomohou.

Zkušenosti uživatelů

Výrobci ve snaze získat pro svůj produkt co nejvíce zákazníků často přikrášlí jeho účinky. Z tohoto důvodu dělám u recenzí průzkum nezávislých diskusních fór, kde hledám reálné zkušenosti uživatelů. Jinak tomu nebylo ani v případě collallocu. Podívejte se, jaké příspěvky se mi podařilo najít.

 

Z uvedených účinků se v recenzích často skloňovaly vlasy. Po delším užívání collallocu došlo k viditelným změnám nejen ve kvalitě vlasů, ale začaly také intenzivněji růst. Nelze opomenout ani pokožku, která byla výrazně hebčí a hydratovanější. Co se týče chuti a aroma, uživatelé potvrdili skutečně to, co výrobce uvádí. Prášek je bez výrazné chuti a aroma, díky čemuž si ho můžete přidat prakticky do čehokoliv.

Hodnocení collallocu na portálu Heureka.cz
Zkušenost uživatelky s kolagenem collalloc

Zdroj: Michaela, heureka-recenze.cz/collalloc

,,Velmi dobře se rozpouští, bez chuti a zápachu. Zlepšila se mi kvalita pleti a vlasů.“

Zdroj: heureka-recenze.cz/collalloc

Uživatelka pocítila změny k lepšímu už po dvou měsících od začátku užívání
Uživatelka si pochvaluje jednoduchou přípravu a viditelné výsledky

Zdroj: Mila, heureka-recenze.cz/collalloc

Je však potřeba počítat s tím, že výsledky se nedostaví ihned, ale skutečně až po určitém čase, zpravidla po dvou měsících od začátku užívání. Ale jak se říká, na to dobré se vyplatí počkat a u výživových doplňků to platí dvojnásob. Žádný nezačne účinkovat hned.

Hodnocení collallocu na Heureka.cz
Zkušenost uživatelky s collalloc

Zdroj: Luc, heureka-recenze.cz/collalloc

Moje zkušenost s collallocem

Jelikož zrovna nepatřím mezi nadšence výživových doplňků slibujících ,,krásnou pleť bez vrásek“, neměla jsem od collallocu velká očekávání.

Balení

První překvapení, v pozitivním slova smyslu, přišlo už po rozbalení balíčku. Balení collallocu bylo důkladně zabaleno, přičemž každá dávka se nacházela v samostatném sáčku. Díky jeho menším rozměrům si tak collalloc můžete vzít kamkoliv s sebou. Mně se vešel i do peněženky, případně do boční kapsy kabelky, protože jsem si ho brala do práce.

Sáčky collalloc mají malé rozměry, díky čemuž se vejdou i do peněženky
Sáček rozpustného prášku s obsahem kolagenu

Příprava a chuť

Samotná příprava collallocu je jednoduchá. Na oficiální stránce výrobce najdete i několik receptů na chutná jídla a nápoje, do kterých lze zamíchat prášek collalloc. Já jsem vyzkoušela vitamínové smoothie. Na rozdíl od vody se v tomto nápoji collalloc úplně nerozpustil, tudíž jsem při pití cítila jemné pozůstatky prášku. To však lze přičíst i trošku hustší konzistenci (přidala jsem méně vody). Co se týče chuti a aroma, musím potvrdit to, co uvádí výrobce a uživatelé ve svých recenzích – collalloc je bez jakékoliv chuti a vůně.

Příprava jablečného smoothie s práškem Collalloc
Postup přípravy jablečného smoothie s práškem Collalloc

Výsledky

První viditelné změny přišly už po třech týdnech od začátku užívání collallocu. Tento poměrně včasný nástup účinků však připisuji hlavně tomu, že před collallocem jsem už užívala jeden výživový doplněk s obsahem kolagenu. Pokud je tedy collalloc váš první výživový doplněk na bázi kolagenu, účinky pravděpodobně nepřijdou tak brzy, ale jeden až dva měsíce si na ně budete muset počkat.

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek: „Porovnání 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?“. Čeká na vás mnoho praktických informací, které vycházejí přímo z mé osobní zkušenosti.

Z uvedených účinků jsem viděla pozitivní změny ve kvalitě vlasů a jejich růstu, protože už déle bojuji s vypadávajícími vlasy. Rovněž jsem pocítila i zmírnění bolesti svalů a kloubů, které mě trápily hlavně po delším běhání.

Velkým překvapením byl pro mě vitamín C, který mi přišel v práškové formě. Ta sice není nejpraktičtější, ale mně osobně vyhovuje podstatně více než tablety. Dávám si ho do čisté vody, čímž zároveň ,,zabiju 2 mouchy jednou ranou.“ Posílím imunitní systém a utiším žízeň.

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • má neutrální chuť a vůni, neovlivní chuť nápoje, ve kterém prášek rozmícháte
 • 100% bioaktivní kolagen, bez chemických aditiv
 • možnost dlouhodobého užívání
 • výborný zákaznický servis
 • doprava ZDARMA už při objednání 1 balení
 • v nabídce pouze jeden typ balení, absence výhodných větších balení
 • poměrně málo informací o výrobci

Často kladené otázky

Vybrat ten správný přípravek s obsahem kolagenu není vůbec jednoduché. Obzvlášť, pokud nemáte dostatek informací a trh je plný různých výživových doplňků na bázi kolagenu. V takových případech se hodí každá informace navíc, která vám usnadní rozhodování.

Má collalloc vedlejší účinky?

Výrobce sice neuvádí žádné vedlejší účinky, přesto je potřeba být při užívání obezřetný. Jakmile zaznamenáte jakoukoliv nežádoucí změnu, ať už vnější (např. zarudnutí pokožky) nebo vnitřní (problémy s trávením), užívání přerušte a navštivte lékaře. Může to být alergická reakce.

Kdy užívat collalloc?

Kdykoliv v průběhu dne, kdy vám to nejvíce vyhovuje. Podstatně důležitější než čas užívání je jeho pravidelnost, obzvláště během tříměsíční kúry, kdy se nedoporučuje dávka ani na jeden den vynechat.

Pro koho není vhodný?

Rizikovou skupinu představují děti mladší 18 let, které by ho rozhodně neměly užívat. Rovněž se nedoporučuje ani těhotným a kojícím ženám.

Kdo vyrábí výživový doplněk collalloc?

Collalloc je českým produktem s identickým názvem společnosti Collalloc s.r.o. Ta se specializuje výhradně na výrobu tohoto jediného produktu, který dále distribuuje do dalších zemí Evropy: Polska, Německa či Rumunska.

Závěrečné hodnocení

Kolagen značky collalloc uspokojí potřeby širokého spektra uživatelů. V jeho složení nenajdete žádné chemické látky, pouze čistý švýcarský kolagen. O tom, že si výrobce skutečně dává záležet na kvalitě produktu, svědčí poměrně vysoká koncentrace kolagenu v jedné dávce a výborná rozpustnost prášku v jakémkoliv nápoji. Z výhod collallocu mi nedá nezmínit ani skvělý zákaznický servis (na e-mail jsem dostala odpověď do 2 hodin) a přehledný systém objednávání přes oficiální eshop. Abych však pouze nechválila, v nabídce mi chyběla větší balení collallocu, která bývají zpravidla i cenově výhodnější. Rovněž jsem v době psaní této recenze nepostřehla žádný věrnostní program pro pravidelné zákazníky, což také považuji za menší nevýhodu.

Výhody a nevýhody výživového doplňku s obsahem kolagenu
Závěrečné hodnocení výživového doplňku Collalloc

Collalloc patří k výživovým doplňkům poměrně vysoké kvality. V nabídce výrobce nenajdete žádné další produkty. Svou pozornost soustřeďuje výhradně na výrobu collallocu a vitamínu C. Tak co, vyzkoušíte collalloc i vy? Případně máte nějaký tip na jiný výživový doplněk s obsahem kolagenu, se kterým máte dobré zkušenosti? Dejte o něm vědět i ostatním čtenářům v komentáři pod článkem.

Zdroje:

(1) Collalloc – oficiálna stránka: https://www.collalloc.com/sk

(2) LENDELOVÁ, A. Kolagén – charakteristika a výskyt v mäsových výrobkoch. Slovenská technická univerzita, Bratislava, 2016.

(3) HODÁKOVÁ J. Vliv nativního a oxidativně modifikovaného kolagenu na funkční vlastnosti profesionálních fagocytů – Diplomová práca, Prírodovedecká fakulta, Masarykova univerzita, Brno, 2007. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/u108m/Jarmila_Hodakova.pdf

(4) BYRNE, M. a kol. Type III collagen is crucial for collagen I fibrillogenesis and for normal cardiovascular development. Developmental Biology, 1997. Dostupné na: https://www.pnas.org/content/pnas/94/5/1852.full.pdf

5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Množství kolagenu:
9.5
Chuť a aroma:
9.8
Zákaznický servis:
10
Přehlednost stránky:
9.8
Cena:
9.6
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
collalloc-recenzePokud budete užívat collalloc každý den nejméně po dobu dvou až tří měsíců, buďte si jisti, že účinky se skutečně dostaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..