Moje zkušenost s kolagenem Venira Premium. Složení, cena, ale i chuť a rozpustnost

Každý z nás je svým způsobem originální a jedinečný. Zatímco někdo doslova zápasí o každý pramínek vlasů, jiného zase trápí suchá pokožka, lámavé nehty či bolavé klouby. Ano, z části může být na vině určitá genetická predispozice, avšak ne úplně. Důležitou roli hraje také životní styl, správné stravovací návyky a vhodné výživové doplňky. Včetně různých olejíčků a tablet s kyselinou hyaluronovou jsou velmi oblíbené i přípravky obsahující kolagen. O kolagenových prášcích CollallocInca Collagen jsem už psala v předchozích recenzích. V následujících řádcích svou pozornost zaměřím na kolagen Venira PREMIUM, který jsem také vyzkoušela.

Spolu se základními informacemi, které se týkají složení, účinků, dávkování a zkušeností jiných uživatelů, nebude chybět ani moje vlastní zkušenost. Zaměřím se nejen na slibované účinky Venira kolagenového drinku, ale i na jeho chuť, rozpustnost balení.

Venira kolagen Premium obsahuje až 8000 miligramů kolagenu v jedné dávce
Venira kolagen Premium s příchutí černý rybíz

Kde koupit kolagen Venira Premium?

Kolagenové drinky, ale i všechny další dostupné produkty Venira, jsou k dispozici v oficiálním e-shopu www.venira.cz. Kromě toho, že při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu ZDARMA, dostanete k vybraným produktům malý dárek. Navíc budete mít jistotu, že jste si zakoupili originální produkt deklarované kvality, který není testován na zvířatech a splňuje všechny právní předpisy. Značka Venira však spolupracuje i s některými lékárnami Dr. Max či Pilulka, takže vybrané produkty jsou na prodej i zde.

 

O značce Venira

Hned na úvod musím poznamenat, že jde o produkt české společnosti TOPADROIT a.s. se sídlem v Ostravě. Na trhu sice není dlouho, pouze od roku 2017, ale svým prvním výrobkem – kapslemi na vlasy, nehty a pleť se stala součástí kosmetické výbavy mnoha žen. Právě jejich přízeň byla hlavním motivem k vývoji a distribuci dalších produktů, které se pomalu etablovaly jak v České republice, tak i na Slovensku.

Pro výrobu kolagenu Venira se využívá 100% bioaktivní vepřový kolagen, který je velmi podobný kolagenu v lidském těle. Díky tomu ho tělo dokáže poměrně snadno vstřebat a využít. Ať už na posílení imunitního systému, zpevnění jednotlivých částí pohybového aparátu nebo zlepšení kvality vlasů, nehtů a pokožky.

TIP: Více o pozitivních účincích kolagenu v lidském těle a možnostech jeho doplnění se dozvíte v článku: „Kolagen do detailů. Jeho typy, účinky, složení i zkušenosti uživatelů.

Složení Venira Premium kolagenů

Bez jakýchkoliv umělých látek, silikonů a parabenů. Kolagen Venira má přírodní složení, ve kterém dominuje čistý hydrolyzovaný kolagen vysoké kvality. Nelze však opomenout ani přítomnost dalších látek, vitamínů a minerálů. Některé z nich vám v krátkosti představím. (6)

Hydrolyzovaný kolagen (8000 mg)

Nejčastěji se extrahuje z kostí mořských živočichů, ale jeho zdrojem může být i skot, případně prasata. Za pomoci enzymů nebo kyseliny octové se rozkládá na menší řetězce. Takto zpracovaný kolagen má v těle několik funkcí: zlepšuje stav pokožky, nehtů, vlasů a fungování pohybového ústrojí. (1)

Vitamín B6 (1,4 mg)

Je poměrně vzácný. Patří k vitamínům skupiny B podílejících se na činnosti nervové soustavy, ale i energetickém metabolismu. Nachází se v rybách, luštěninách, vybraných druzích masa (vepřovém, krůtím, kuřecím), banánu, případně listové zelenině. Optimální denní příjem pyridoxinu, tedy vitamínu B6, by měl být 1,5 – 2 mg denně. (1)

Vitamín B2 (1,4 mg)

Ani příjem vitamínu B2, jinak nazývaného také riboflavin, bychom neměli zanedbávat. Ve větším množství se nachází v hovězí, telecí pečeni, vejcích, mléku a listové zelenině. Pokud přijímáme dostatek vitamínu B2 (1,3-1,6 mg denně), udržujeme v dobrém zdraví nejen svůj zrak, ale i pokožku a sliznice. (3)

Vitamín C (80 mg)

Svůj význam má při tvorbě nového kolagenuposílení obranyschopnosti organismu a nervové soustavy. Stejně účinně bojuje s únavou a psychickým vyčerpáním. Doporučená dávka vitamínu C je 80 až 100 mg v průběhu jednoho dne. Pokrýt ji můžete jak výživovými doplňky, tak i konzumací ovoce (zejména citrusových plodů) a zeleniny. (1)

Kyselina listová (100 μg)

Představuje syntetickou formu vitamínu B9. V lidském organismu plní několik důležitých funkcí. Kromě toho, že je nezbytná pro růst buněk a jejich dělení, účastní se i látkové výměny bílkovin. Nejvíce kyseliny listové obsahuje zelí, hrášek, petržel a špenát. Podle odborných studií prováděných v rámci jednotlivých zemí Evropy je příjem kyseliny listové pod optimální hodnotou 400 g denně, vzhledem k tomu odborníci doporučují zvýšit konzumaci jak čerstvé zeleniny, ovoce, tak i výživových doplňků s obsahem B9. (4)

Niacin (16 mg)

Není sice vitamínem jako takovým, ale přesto ho můžete najít pod označením B3, případně také nese pojmenování kyselina nikotinová. V těle se podílí na metabolismu makroživin a přispívá ke správnému fungování trávicí, pohybové nervové soustavy. Denně se doporučuje přijmout 16 – 22 mg niacinu, přičemž k nejlepším zdrojům patří rýže, vnitřnosti, ale i vaječný žloutek. (3)

D-biotin (50 mcg)

Aktivní forma vitamínu B7, který má důležitou roli při procesu replikace a transkripce DNA. Rovněž se spolupodílí na syntéze mastných kyselin, přičemž v kombinaci s vitamíny B6, B2 a A přispívá ke zdraví pokožky. Podobně jako výše zmíněné vitamíny skupiny B, tak i D-biotin lze najít ve vaječném bílku, vnitřnostech, houbách a také v droždí. Ideální příjem se pohybuje na úrovni 150 – 300 mcg denně. (3)

Zinek (3 mg)

Jeden ze 14 životně důležitých stopových prvků. Má nezastupitelnou roli při dělení buněk a syntéze DNA. Podílí se na posilování imunitního systému, zajišťuje správné fungování pohlavních orgánů a inzulínu. Nelze však opomenout ani jeho přínos pro pokožku, kosti a vlasy. Bohaté na zinek je hlavně hovězí maso, sardinky či vybrané luštěniny, například hrách. V průběhu jednoho dne bychom měli přijmout 15 – 20 mg zinku. (5)

Selen (55 mcg)

Kvalitu vlasů, nehtů, ale i zraku zlepšují nejen výše zmíněné látky, ale i selen. To však není jeho jediný přínos pro lidský organismus. Stará se o správnou funkci štítné žlázy, posiluje obranyschopnost organismu napomáhá k elasticitě tkání. Pro splnění doporučeného denního příjmu selenu (1 mcg na kg tělesné hmotnosti) je potřeba konzumovat vepřové maso, obilniny, luštěniny, ryby a vajíčka. (5)

Včetně zmíněných látek je ve Venira kolagenu i hyaluronát sodný (derivát kyseliny hyaluronové) a MSM (methylsulfonylmethan), který se využívá při léčbě zánětu kloubů a onemocněních pokožky.

Venira kolagenové drinky jsou BEZ LEPKU A LAKÓZY, což z nich dělá vhodný výživový doplněk i pro celiaky a lidi s intolerancí na laktózu. (6)
Venira kolagenový drink obsahuje několik vitamínů ze skupiny B, vitamín C a stopové prvky
Podrobné složení Venira kolagenového drinku

Pro koho jsou určeny kolagenové drinky Venira?

S přihlédnutím ke skutečně vysokému podílu hydrolyzovaného kolagenu a z něj plynoucích zdravotních benefitů jsou vhodné pro:

  • ženy všech věkových kategorií, kterým záleží na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky
  • starší lidi trpící bolestmi kloubů, svalů či osteoporózou
  • jednotlivce s vypadávajícími vlasykřehkými nehty
  • dámy, které trápí visící pokožka nebo vrásky
  • sportovce, jako účinná forma regenerace svalstva po náročném sportovním výkonu.

Aktuální nabídka kolagenových drinků a jejich ceny

Pod značkou Venira narazíte na několik kolagenových drinků. Ze všech má nejvyšší obsah hydrolyzovaného kolagenu, až 8000 miligramů v jedné dávce, kolagenový drink Premium. V době psaní této recenze je k dispozici pouze s příchutí černého rybízu, avšak v příštích měsících se chystá výrobce uvést na trh i několik dalších příchutí. Kolagenový drink Premium zahrnuje 30 dávek, za které zaplatíte 949 Kč.

DÁREK: Ke každé objednávce Premium nebo klasického kolagenového drinku Venira dostanete Energy shot v podobě multivitamínových tablet ZDARMA.

Pokud chcete nějakou tu korunu ušetřit, upřete svou pozornost na klasické kolagenové drinky Venira. Kromě ceny hraje v jejich prospěch i širší nabídka příchutí od ananasové, jahodové, malinové, višňové, melounové až po lesní směs. Jedno balení odpovídající 30 dávkám libovolné příchutě stojí 699 Kč. Počítejte však s tím, že spolu s nižší cenou klesá i množství kolagenu. V tomto případě je to pouze 4000 miligramů hydrolyzovaného kolagenu v jedné dávce.

TIP: Těm z vás, kteří často cestujete, případně upřednostňujete již hotové kolagenové nápoje, doporučuji 300 ml jednorázové kolagenové drinky obsahující 4500 miligramů kolagenu. Cena za jeden drink je 59 Kč, přičemž máte na výběr ze dvou příchutí: pomeranč a lesní plody.

Způsob přípravy Venira kolagenu

Premium a klasické kolagenové nápoje jsou dostupné v instantní formě, díky čemuž se ve vodě krásně rozpustí. Samotná příprava je velmi jednoduchá a hlavně časově nenáročná, zabere vám přibližně minutku. Do 250 ml sklenice s vodou přidáte jednu odměrku kolagenového prášku (odměrka je součástí balení), chvilku mícháte a chutný kolagenový nápoj je hotov. Nezáleží na tom, zda si ho připravíte ráno, v poledne nebo večer, snažte se však nevynechat ani jeden den. (6)

Příprava kolagenového drinku je velmi jednoduchá, přičemž se kolagen ve vodě výborně rozpustí
Fotopostup přípravy kolagenového drinku Venira
TIP: Pro dosažení maximálního účinku doporučuje výrobce užívat kolagenový drink spolu s kapslemi Venira pro vlasy, nehty a pleť.

Další produkty značky Venira

Značka Venira nabízí nejen kolagenové nápoje, ale i mnoho dalších produktů souvisejících s péčí o vlasy, pleť a pokožku. Z doplňků stravy jsou to tablety na posílení imunity, zmírnění menstruačních bolestí, detoxikaci organismu a další. Za pozornost rozhodně stojí i séra s kyselinou hyaluronovouvyživující oleješampóny na podporu růstu vlasůčaje pro kojící ženy či různé kosmetické doplňky (hřeben, kosmetická taška, pill box apod.).

Zkušenosti uživatelů

Pokud mám být upřímná, průzkum diskusních fór jsem začínala s ,,malou dušičkou“, jestli vůbec nějaké recenze ohledně Venira kolagenu najdu, protože produkt je na trhu pouze krátce. Mé obavy se naštěstí nenaplnily a narazila jsem hned na několik.

Ze všech pozitivních účinků sklidily největší úspěch vlasy, které už po prvním měsíci užívání byly hustší, lesklejší a zároveň pevnější.

Uživatelka má po užívání kolagenu viditelně hustější a pevnější vlasy
Pozitivní recenze uživatelky na Heurece

Zdroj: Jitka, doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Nedá mi to, abych nezmínila recenzi Zdeňky, která si včetně změny kvalitě vlasů také pochvalovala účinek kolagenu Venira na pleť a nehty.

,,Na Vánoce jsem začala užívat kolagenový drink od značky Venira. Má super jahodovou příchuť, zlepšila se mi po něm pleť a mám i pevnější nehty.“

Zdroj: Zdeňka S., facebook/veniraczsk

Kolagenový drink Venira přispívá nejen ke zdraví vlasů, ale i nehtů a pokožky
Velmi dobrá zkušenost uživatelky s kolagenem Venira

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira

,,Určitě doporučuji. Venira drink piju měsíc a značně se mi zlepšila kvalita vlasů i pleti.“

Zdroj: Luc Ka, facebook/veniraczsk

Na negativní recenze týkající se kolagenu Venira jsem nenarazila, s čímž jsem však (i vzhledem ke své zkušenost) trošku počítala. Zaregistrovala jsem pouze pár negativních ohlasů souvisejících s delším nástupem účinku Venira kúry, se kterým je ale potřeba počítat. Žádný výživový doplněk neúčinkuje hned, ale doporučuje se užívat dlouhodobě, tedy několik balení za sebou.

TIP: Více příběhů uživatelů, spolu s fotografiemi výsledků, je zveřejněných na oficiální stránce značky Venira v části Zkušenosti.

Moje zkušenost s kolagenem Venira

Už hned po otevření balíčku jsem zůstala velmi mile překvapena samotným balením a chvilku jsem měla pocit, že mi někdo ze známých poslal dárek. J Citát uvnitř krabice, bílé výplňové polštářky, ze kterých vykukoval kolagenový drink PREMIUM ve velmi pěkné a zároveň praktické dóze. Nemluvě o nápisu na krabici a malých detailech, na kterých je vidět, že výrobce si dává na balení opravdu záležet.

Kolagenový drink Venira Premium je dodáván ve velmi pěkném balení
Balení kolagenu Venira

Účinky

Balení je sice důležité a vytváří první dojem, ale rozhodně není nejdůležitější. Mnohem více jsem byla zvědavá na chuť a účinky kolagenu. Přece jen 8000 miligramů hydrolyzovaného kolagenu v jedné dávce není málo a měly by tomu odpovídat i účinky. Po měsíci užívání mohu potvrdit, že se skutečně dostavily. Změny vidím zejména při rozčesávání vlasů, se kterým mám dlouhodobě problémy. Vlasy se mi rozčesávaly velmi těžko a na hřebenu zůstávaly celé pramínky. V současnosti, zejména ráno po probuzení, to bývá s vlasy ještě trošku boj, ale už podstatně méně vypadávají a jsou pevnější. Stejně jako nehty, které mi teď (v dobrém) závidí nejedna kolegyně.

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek: „Porovnání 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?“. Čeká na vás mnoho praktických informací, které vycházejí přímo z mé osobní zkušenosti.

Chuť a rozpustnost

Jak jsem již v úvodu této části zmínila, vyzkoušela jsem kolagenový drink PREMIUM s příchutí černého rybízu, která je cítit už po otevření dózy. Chuť kolagenu byla na můj vkus trošku sladší, preferuji kyselejší příchutě, ale každému chutná něco jiného. Samotný ,,prášek“ je potřeba hned po nasypání do vody cca minutku míchat, lépe se rozpustí a nezůstanou na povrchu hrudky. Já jsem si ho vždy připravila do vlažné a čisté vody, kde nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Vzhledem k tomu, že kolagen drink obsahuje hydrolyzovaný vepřový kolagen a ne mořský kolagen, nemusíte se obávat nepříjemné rybí chutě.

Výhody a nevýhody

  • vysoká koncentrace kolagenu v 1 dávce
  • bez parabenů a umělých látek
  • skvělý zákaznický servis
  • luxusní balení
  • (v době psaní recenze) pouze 1 dostupná přichuť Premium kolagenového drinku

Časté otázky

Nenašli jste v článku informace, které vás v souvislosti s Venira kolagenem zajímají? Zkuste si přečíst následující odpovědi na některé z nejčastěji kladených otázek. Věřím, že se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Obsahují Venira kolagenové drinky cukr?

Příjemně sladká chuť kolagenových drinků ve vás může evokovat pocit, že obsahují hodně cukru a kalorií, ale opak je pravdou. Jak klasický, tak i kolagenový drink PREMIUM je slazený výhradně přírodním sladidlem ze stévie, tudíž neobsahuje cukr, má nízký glykemický index a kalorickou hodnotu. Vzhledem k tomu jsou tyto drinky vhodné i pro lidi držící dietu. (6)

Jak dlouho lze užívat Venira kolagen?

Mezi jednotlivými baleními si nemusíte dělat přestávky. Venira kolagen je vhodný k dlouhodobému užívání. Spolu s hydrolyzovaným kolagenem obsahuje celý komplex vitamínů a stopových prvků, které přispívají ke správnému fungování pohybového aparátu, zdraví pokožky, vlasů a nehtů. (6)

Pro koho není kolagen Venira vhodný?

Pokud máte cukrovku, čekáte miminko nebo kojíte, před samotným užíváním se ještě poraďte se svým lékařem. Ten nejlépe ví, co váš organismus potřebuje. Kompletní složení Venira kolagenu, stejně tak i další důležité informace pro lékaře, si můžete stáhnout na oficiální stránce v sekci Složení. (6)

Závěrečné hodnocení

Kolagen Venira Premium má několik benefitů. Tím největším je bezpochyby vysoká koncentrace hydrolyzovaného kolagenu, díky které se řadí k nejsilnějším kolagenovým doplňkům na trhu. Účinek kolagenu na vlasy, nehty a pleť upevňují další vitamíny a stopové prvky, které jsou také přítomny v jeho složení. Včetně čistě přírodního složení krásného balení si zaslouží pochvalu i zákaznický servis, který promptně a ochotně reagoval na mé otázky. Jediné, co mohu v tuto chvíli vytknout, je absence dalších příchutí kolagenového drinku PREMIUM. Černý rybíz nebyl špatný, ale nemusí vyhovovat každému.

Výhody, nevýhody a závěrečné hodnocení kolagenového drinku Venira
Závěrečné hodnocení kolagenu Venira

Nevím, jaký máte názor na kolagen Venira vy, ale já mohu z vlastní zkušenosti napsat, že jsem byla mile překvapena. A to jsem k potravinovým doplňkům slibujícím krásnou pleť, vlasy či nehty poměrně skeptická. Pokud jste ještě nevyzkoušeli žádný výživový doplněk s obsahem kolagenu, doporučuji začít tímto. Myslím, že nebudete zklamaní.

Zdroje:

(1) Hydrolyzed Collagen—Sources and Applications. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6891674/

(2) FAJFROVÁ J. Vitaminy a jejich funkce v organizmu. Dostupné na: https://internimedicina.cz/pdfs/int/2011/12/02.pdf

(3) SOBOTKA L. Vitaminy. Dostupné na: https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2003/02/04.pdf

(4) STRÁNSKY, M. Preventivní účinky kyseliny listové. Dostupné online na: https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2011/04/03.pdf

(5) PORÁČOVÁ a kol. Základné zložky potravy a ich význam pre zdravie človeka. Dostupné online na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(6) Oficiálna stránka Venira – www.venira.cz

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..