Zeen Collagen jako prémiový mořský kolagen. Stojí za to ho vyzkoušet?

Bolest kloubů nebo svalů často přichází právě tehdy, když ji nejméně čekáte. Potrápí nejen starší, ale i mladší lidi v produktivním věku. Bojovat s ní můžete různými způsoby: změnou polohy, pravidelným cvičením, dodržováním pitného režimu či výživovými doplňky s obsahem kolagenu. Těch jsem vyzkoušela už několik a z vlastní zkušenosti si dovolím napsat, že ne každý kolagenový doplněk je stejně účinný. Závisí to zejména na jeho složení, míře vstřebatelnosti a také množství koncentrace samotného kolagenu. Jak je na tom Zeen Collagen? V čem je výjimečný a jaké jsou naopak jeho slabé stránky? To vše, včetně mé osobní zkušenosti, vám prozradím v této recenzi.

PRODEJ ZEEN COLLAGENU
V zeencollagen.com
V zeenworld.com

Proč je důležité přijímat dostatek kolagenu?

Kolagen je přirozenou součástí kůže, šlach, kloubů, kostí a zubů. Jeho syntéza začíná na ribozomech, přičemž po 25. roce života produkce kolagenu postupně klesá. V důsledku toho dochází ke strukturálním změnám jak na úrovni jednotlivých částí pohybového ústrojí, tak i kůže. (1)

VÝZKUM: Důkazem jsou výsledky výzkumu zveřejněného ve Skin Pharmacology and Physiology. Ženy, které každý den, v intervalu dvou měsíců, užívaly kolagenový doplněk, pocítily pozitivní účinky nejen, co se týče elasticity, ale zejména hydratace pokožky. U žen užívajících placebo kvalita pokožky zůstala nezměněná. (1)

Na to, aby kolagen opravdu splnil svůj účel, musí ho lidský organismus umět zpracovat. Zvířecí kolagen používaný ve výživových doplňcích se vyznačuje velkou molekulovou hmotností a naopak nízkou mírou vstřebatelnosti. V případě, že chceme dosáhnout co nejlepší vstřebatelnosti, je potřeba kolagen rozštěpit na menší části. Právě to se děje při procesu hydrolýzy, kdy se rozdělí na menší, ve vodě rozpustné molekuly. Takto se podstatně snáze dostane do krevního oběhu a jednotlivých částí organismu. (2)

Zeen Collagen je dodáván ve velmi luxusním balení.
Luxusní balení Zeen Collagen

Zeen Collagen a jeho složení

Ve výživových doplňcích Zeen Collagen a Zeen Collagen Pure se nachází hydrolyzovaný kolagen získaný z kostí a šupin ryb. Takový mořský kolagen obsahuje tři různé typy kolagenů: kolagen typu I, II a III. Nejhojněji zastoupeným kolagenem v lidském těle je kolagen typu I, který se stará o zdraví kůže, zubů, očního bělma, šlach a kostí. Pro funkci kloubních chrupavek (elastické a hyalinní) je důležitý kolagen typu II a v embryonálním vývoji má svůj význam kolagen typu III. Ten je rovněž přítomen v krevních cévách, děloze a kůži. (3)

Zeen Collagen však neobsahuje pouze bioaktivní mořský kolagen, ale i další látky. Jednou z nich je kyselina hyaluronová, která se hojně využívá v kosmetickém průmyslu. Má pozitivní vliv nejen na pokožku, ale i kloubní chrupavku. Rovněž nelze opomenout ani vitamín C, který podporuje syntézu kolagenu a zinek, který posiluje imunitní systém a zdraví pokožky.

Pokud máte obavy z nepříjemného rybího zápachu, na základě vlastní zkušenosti vám doporučuji klasický Zeen Collagen s kyselinou hyaluronovou, vitamínem C a zinkem. Na rozdíl od Zeen Collagenu Pure je k dispozici s citrónovou příchutí, která příjemně voní a ještě lépe chutná. (3)

,,Zeen Collagen vůbec nemá pachuť ryb a už vůbec ne ten zlatý, protože ten má i citrónovou příchuť. Neboj se, kdyby chutnal rybinou, tak ani já bych si ho neobjednávala, protože ryby nemohu ani cítit!“

Zdroj: eelina 1, najmama.aktuality.sk/forum/zdravie

Podrobné složení Zeen Collagenu, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, vitamín C a zinek
Podrobné složení Zeen Collagenu s citrónovou příchutí

Koncentrace kolagenu

Složení samotného výživového doplňku je sice důležité, ale nesmíme zapomínat ani na množství kolagenu, které se nachází v jednom sáčku. Zeen Collagen má v jedné dávce 6000 mg hydrolyzovaného kolagenu. Podle dermatologů se pozitivní změny na pokožce projeví již při užívání 2500 mg hydrolyzovaného kolagenu denně. (1)

VÝZKUM: Uvedené tvrzení potvrzuje randomizovaná kontrolní studie, které se zúčastnilo 72 mladých žen nad 35 let. Zatímco jedna skupina dostávala placebo, druhé byl podáván výživový doplněk s 2500 mg hydrolyzovaného kolagenu, kyselinou hyaluronovou, zinkem a vybranými vitamíny. Po 12 týdnech každodenního užívání měly ženy z druhé skupiny pokožku výrazně pružnější a hydratovanější. Navíc tyto změny přetrvaly i měsíc po ukončení podávání zmíněného doplňku výživy. (4)

Pozitivní účinky na pleť, tentokrát však již konkrétně Zeen Collagenu, potvrzují Miška i Ema ve svých recenzích:

Uživatelka si pochvaluje výborné účinky kolagenu na pleť a vlasy
Pozitivní recenze uživatelky na diskusním fóru

Zdroj: Mishka, recenziekozmetiky.sk

,,Já jsem také na základě doporučení kámošek začala s tím zlatým a nevěřím vlastním očím, jak se začalo mým vlasům dařit. Rovněž se mi i pleť vypnula a rozhodně mi to dělá dobře i na kolena, protože jsem začala běhat.“

Zdroj: emma_m, mamaaja.sk/diskusie/zdravie

Účinky

Některé z účinků hydrolyzovaného kolagenu jsem naznačila v předchozích částech, avšak nebyly to ani zdaleka všechny.

 • zlepšuje pohyblivost, zmírňuje projevy osteoporózy, ulevuje od bolavých kloubů a svalů
 • podporuje růst vlasů a napomáhá k regeneraci nehtů
 • přispívá ke zdraví pokožky, kterou hydratuje a dodává jí pružnost
 • pomáhá k regeneraci svalstva po náročné fyzické aktivitě
 • bojuje proti striím a rozšířeným cévám
 • napomáhá k vypnutí pokožky, čímž přispívá k vyhlazení vrásek a zpomalení projevů stárnutí (3)

Balení a cena kolagenu Zeen Collagen

V oficiálním e-shopu máte na výběr ze dvou druhů doplňků stravy s obsahem kolagenu. Obě balení působí velmi luxusně, přičemž uvnitř každého se nachází 30 sáčků. Klasický Zeen Collagen ve zlaté krabičce, který jsem i já měla možnost vyzkoušet, má citrónovou příchuť a koupíte ho za 1490 Kč. Vystačí vám na měsíc, přičemž kromě kolagenu obsahuje i další složky (kyselinu hyaluronovou, vitamín C, zinek a sladidla).

Kolagen je dodáván v malých sáčcích, které si můžete vzít kamkoliv s sebou
Hydrolyzovaný kolagen v práškové formě

V případě, že by vám více vyhovoval neochucený kolagen, v nabídce najdete i Zeen Collagen Pure. Skládá se pouze z čistého hydrolyzovaného mořského kolagenu, bez jakýchkoliv dalších přidaných látek. Je dodáván spolu s vitamínem C (30 kapslové balení) za 1290 Kč.

DOPRAVA ZDARMA: Platí při nákupu přes oficiální e-shop a vztahuje se jak na Zeen Collagen, tak i na Zeen Collagen Pure.

Užívání

Jak jsem již zmínila, jedno balení obsahuje 30 malých sáčků. Výrobce doporučuje užívat 1 sáček denně. Celé balení vám tedy vystačí na měsíc. Pro dosažení viditelných změn byste však měli Zeen Collagen užívat minimálně 3 měsíce každý den. (3)

Vzhledem k tomu, že jde o kolagen ve formě prášku, jeho příprava je velmi jednoduchá a rychlá (netrvá ani minutu). Obsah sáčku vysypte do cca 200 ml sklenice, zalijte vodou, případně džusem nebo sirupem, a pár sekund pořádně míchejte lžičkou. Kolagen se krásně rozpustí.

Fotopostupy přípravy kolagenu
Postup, jak připravit Zeen Collagen
TIP: Zeen Collagen si můžete zamíchat i do chutného jahodovo-malinového smoothie. Budete potřebovat 2 PL malin, 2 PL jahod, 2 dcl kokosového mléka, 1 ČL čekankového sirupu a sáček Zeen Collagenu. Všechny ingredience vložte do mixéru a důkladně rozmixujte.

Moje zkušenost s výživovým doplňkem Zeen Collagen

Vzhledem k tomu, že patřím mezi milovníky svěžích příchutí, na tento kolagen jsem se obzvláště těšila. Po měsíci užívání musím napsat, že mě Zeen Collagen rozhodně nezklamal. Právě naopak, kromě skvělé chuti má i mnoho dalších výhod. Přečtěte si jaké.

Chuť a způsob užívání

Hned na úvod mě velmi mile překvapilo luxusní balení. Zeen Collagen, který jsem měla možnost vyzkoušet, byl v krásné zlaté krabičce, která se dala snadno otevřít a znovu uzavřít. Samotný kolagenový prášek výrobce zabalil do malých černých sáčků. Jelikož kolagen užívám i v práci, tento způsob balení je pro mě jako stvořený. Sáček si ráno hodím do kabelky a dopoledne v práci vysypu do sklenice a zaliji vodou. Výborně se rozpustí a chutná opravdu osvěživě. Můžete si ho zkombinovat i s džusem, případně ochucenou limonádou, avšak mně nejvíce chutnal v kombinaci s čistou vodou. Po sladké vodě doporučuji sáhnout spíše v případě, že se rozhodnete pro Zeen Collagen Pure, který obsahuje pouze čistý kolagen bez jakékoliv příchutě.

Velmi pěkné balení Zeen Collagenu
Zeen Collagen krabička s 30 sáčky

Zdravotní benefity

Bez pochvaly nemohou zůstat ani účinky Zeen Collagenu. Poslední měsíce byly pro mě velmi hektické a stresující, důsledkem čehož bylo nadměrné vypadávání vlasů či časté bolesti kloubů a svalů. V obou případech jsem pocítila změnu k lepšímu. Na hřebenu zůstávalo čím dál méně vlasů a večerní bolest, zejména dolních končetin, se sice ještě párkrát ozvala, avšak byla podstatně snesitelnější. Mile jsem zůstala překvapená i z účinků na pokožku. S pletí jsem sice nikdy neměla žádné výrazné problémy, ale po doužívání Zeen Collagenu byla podstatně hydratovanější a působila svěže, čehož si všimly i kolegyně v práci. 🙂

TIP: Doporučuji vám přečíst si článek: „Porovnání 8 kolagenových nápojů. Který collagen drink si vedl nejlépe?“. Čeká na vás mnoho praktických informací, které vycházejí přímo z mé osobní zkušenosti.

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • luxusní balení v menších sáčcích, které si lze vzít kamkoliv s sebou
 • velmi dobrá rozpustnost kolagenu
 • 6000 mg kolagenu v denní dávce
 • doprava ZDARMA při nákupu z oficiálního e-shopu
 • k dispozici je i čistý hydrolyzovaný mořský kolagen
 • oficiální stránka také zahrnuje blog, kde najdete zajímavé a hlavně praktické informace týkající se užívání Zeen Collagenu
 • žádná větší a cenově výhodnější balení nejsou k dispozici

Časté otázky

Před užíváním výživových doplňků je důležité vědět o nich co nejvíce informací. To platí i pro Zeen Collagen, v souvislosti s ním jsem si pro vás připravila výběr nejčastěji kladených otázek.

Co dělat v případě, že se nedostaví požadované výsledky?

Kolagen je přítomný jak ve vlasech, nehtech, pokožce, kloubech, tak i vnitřních orgánech. Pokud ho máte nedostatek právě ve vnitřních orgánech, přijatý kolagen putuje nejdříve tam. Teprve pak se dostává do dalších částí těla. Buďte tedy trpěliví a uvidíte, že výsledky vás příjemně překvapí. (3)

Jak dlouho mohu užívat Zeen Collagen?

Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje užívat minimálně 3 až 6 měsíců. Přibližně po půl roce si však nezapomeňte udělat měsíční přestávku, po které můžete s užíváním pokračovat. (3)

Pro koho není Zeen Collagen vhodný?

Jako většina doplňků stravy, tak ani Zeen Collagen se nedoporučuje těhotným maminkám, které by měly jeho užívání nejdříve konzultovat se svým lékařem. Totéž platí pro lidi s alergií na ryby, protože jde o kolagen získaný z vybraných částí ryb. V případě, že už máte po porodu, ale ještě kojíte, nemusíte se bát, Zeen Collagen vám ani vašemu děťátku neublíží. Právě naopak, pomůže vám například minimalizovat strie po porodu. (3)

,,….mně pomohl na celé tělo, méně mě bolí klouby, mám hezčí vlasy, nehty, a dokonce i strie mi trošku zmizely, což jsem neskutečně ráda, protože strie mě trápily především v létě.“

Zdroj: anna_maria1, modrykonik.sk

Závěrečné hodnocení

Už samotné balení Zeen Collagenu evokuje, že jde o prémiový produkt vysoké kvality. Nabídka sice působí na první pohled trošku limitovaná, avšak někdy je méně více. Výrobce svou pozornost tak soustřeďuje pouze na konkrétní dva produkty (Zeen Collagen a Zeen Collagen Pure) podobného složení a účinků, které má prostor ,,vyladit“ do nejmenších detailů. Lze to vidět jak ve zmiňovaném luxusním balení, tak i přírodním složení, chuti či výborné rozpustnosti. Trošku mě však zklamala absence větších balení, neboť se tento kolagen doporučuje užívat dlouhodobě. Doprava je sice zdarma, ale často se stane, že si uživatel zapomene včas objednat další balení, a tudíž musí užívání přerušit.

Závěrečné hodnocení Zeen Collagen
Výhody, nevýhody spolu se závěrečným hodnocením
PRODEJ ZEEN COLLAGENU
V zeencollagen.com
V zeenworld.com

Doplňků výživy s obsahem kolagenu jsem už vyzkoušela několik: kolagen Venira, Collalloc či KetoMix kolagen. Jsem moc ráda, že jsem dala šanci i Zeen Collagenu, který je, jak říká i samotný výrobce, ,,Elixír mládí a krásy pro všechny, kterým na sobě záleží.“

ZDROJE:

(1) ŠUTOVSKÁ, M. Kolagén a jeho význam pre organizmus. Dostupné na: http://www.szstn.sk/2020_47.pdf

(2)Výživové doplnky – kĺbová výživa. Od pacientov s osteoartritídou až k športovcom . Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/675_3-klbova-vyziva.pdf

(3) Oficiálna webstránka Zeen Collagen. Dostupné na: https://zeencollagen.com/

(4) BOLKE L. a kol. A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density…Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6835901/

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..