Clavin recenze. Účinkuje tak spolehlivě, jak říkají reklamy?

0

Clavin je v Česku jeden z nejznámějších potravinových doplňků na podporu erekce. Určitě jste si ho už všimli na reklamních poutačích či v reklamě v televizi. Hlavní výhodou Clavinu je jeho dostupnost. Jelikož nejde o lék, může si ho zakoupit prakticky kdokoliv, bez lékařského předpisu. Účinkuje však Clavin tak, jak jeho výrobci a prodejci tvrdí v reklamách? 

Přečtěte si moji podrobnou recenzi a zjistěte, zda Clavin stojí za koupi nebo ne. Zaměřím se na složení tohoto potravinového doplňku, stejně tak i na reálné zkušenosti mužů, kteří ho vyzkoušeli na vlastní kůži, díky čemuž se budete moci rozhodnout.

Dva typy Clavinu

Hned na začátek je nutné podotknout, že existují dva typy tabletek Clavin, které se v několika aspektech liší – Clavin Original Clavin Platinum. V minulosti bylo na trhu několik druhů tablet Clavin (například Ultra, Strong či Gold), ale v současnosti jsou již dostupné pouze tyto dvě varianty.

Clavin Original a Clavin Platinum
Momentálně jsou k dispozici dva druhy tabletek Clavin: Platinum a Original

V některých částech textu budu psát o obou produktech současně, v jiných samostatně. Vždy však budete vědět, kterých tabletek se daná část textu týká, abyste si mohli utvořit celistvý obraz o jejich vlastnostech, výhodách a nevýhodách.

Clavin Original

Clavin Original je přípravek na podporu erekce. V rámci produktové řady Clavin jde o ,,základní“ přípravek, který by svým účinkem měl mužům pomoci rychle dosáhnout erekce potřebné pro uspokojivý pohlavní styk.

Složení Clavin Original

Clavin Original je založen výhradně na přírodních látkách, díky čemuž není klasifikován jako lék a může se volně prodávat bez lékařského předpisu.

Clavin Original obsahuje tyto přírodní látky:

 • L-Arginin je aminokyselina, která je součástí mnoha přípravků na podporu erekce. Pomáhá rozšiřovat a uvolňovat cévy, díky čemuž se zlepšuje prokrvení celého těla, včetně penisu. Dostatečné prokrvení penisu je pro dosažení erekce nezbytné.
 • L-Citrulin má sám o sobě příznivé účinky na organismus a kvalitu erekce, ale důležité je i to, že ho ledviny mění na výše uvedený L-Arginin.
 • Extrakt z Kotvičníku zemního (Tribulus terrestris) – Kotvičník je často součástí mnoha doplňků stravy na podporu erekce. Mezi účinky připisované této rostlině patří podpora tvorby testosteronu, zvyšování libida, zlepšování tvorby spermií a podpora potence.
 • Extrakt ze Šafránu setého (Crocus sativus) – Šafrán také pozitivně ovlivňuje kvalitu erekce, což bylo potvrzeno například i touto studií.
 • Selen je velmi důležitý minerál. Pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem a podporuje imunitu. Zároveň pozitivně ovlivňuje tvorbu spermií a podporuje správnou funkci některých žláz s vnitřní sekrecí, čímž přispívá k udržování hormonální rovnováhy.
 • Zinek je další důležitý minerál. Podporuje správný průběh metabolismu, díky čemuž má tělo dostatečné množství živin a energie. Kromě toho má mnohé další příznivé účinky, včetně podpory udržování správné hladiny testosteronu, stejně tak i podpory plodnosti a rozmnožování.

Výrobce označuje speciální galenicky upravenou směs L-argininu, L-citrulinu, Kotvičníku a Šafránu jako Clavetrin 21.

balení tabletek Clavin Original spolu s příbalovým letákem
tabletky Clavin Original spolu s příbalovým letákem

Účinky Clavin Original

Po zohlednění složení Clavinu Original a účinků jeho jednotlivých složek je prakticky jednoznačné, že tento potravinový doplněk alespoň nějakým způsobem přispívá k sexuálnímu zdraví muže. To však ještě nemusí nutně znamenat, že Clavin Original pomůže každému muži výrazně zlepšit kvalitu erekce.

Clavin Original by měl podle jeho výrobce podporovat prokrvení penisu, a tím zlepšovat erekci. Samozřejmě mnohým mužům i reálně pomáhá, ale podle několika osobních zkušeností zveřejněných na internetu existují i lepší možnosti, které účinkují spolehlivěji a častokrát jsou dokonce levnější. Tomu se ještě budu věnovat později.

Clavin Platinum

Clavin Original jsem označila za ,,základní“ přípravek z produktové řady Clavin, takže Clavin Platinum lze nazvat ,,prémiovým“ potravinovým doplňkem na podporu erekce. V porovnání se základní verzí by měl přinést lepší výsledky, ale samozřejmě tomu odpovídá i jeho cena. Clavin Platinum vás bude stát více peněz.

PRODUKTY PRO INTIMNÍ ZDRAVÍ MUŽE
Na tvorbu spermatu
Na podporu plodnosti
Na podporu erekce

Složení Clavin Platinum

Clavin Platinum obsahuje speciální směs přírodních látek, označovanou jako Stimulin. Ta obsahuje všechny účinné látky obsažené v Clavinu Original, ale kromě toho ještě další dvě složky:

 • Řeřicha peruánská (Lepidium meyenii) označována i názvem maca, o které jste již určitě slyšeli. Tato ,,superpotravina“ má mnoho příznivých účinků na mužský organismus, včetně podpory erekce a zlepšení celkového zdraví.
 • Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus) je v Česku známý i pod (nesprávným) pojmenováním Sibiřský ženšen, který získal díky množství příznivých účinků na organismus, mezi kterými jsou i takové, které přispívají k dosažení a udržení pevné erekce.

Jak jsem již uvedla, kromě těchto dvou složek obsahuje Clavin Platinum tytéž látky jako Clavin Original. Nicméně, ne všechny látky se v tabletách nacházejí ve stejném množství. Clavin Platinum obsahuje více L-Argininu a méně L-Citrulinu než Clavin Original.

Clavin ORIGINALClavin PLATINUM
L-Arginin400 mg 450 mg
L-Citrulin55 mg 16 mg
Kotvičník zemní50 mg 50 mg
Šafrán setý7,5 mg 7,5 mg
Zinek0,8 mg 0,8 mg
Selen0,006 mg 0,006 mg
Sibiřský ženšenneobsahuje 10 mg
Řeřicha peruánskáneobsahuje 7,5 mg

Účinky Clavin Platinum

Jelikož jde o dražší produkt než Clavin Original, tak by měl přinést i lepší výsledky. Je to však opravdu tak? 

Musím se přiznat, že je náročné posoudit rozdíly v účinnosti těchto dvou přípravků. Na stránce výrobce jsou k oběma produktům uvedeny velmi podobné informace. Stejně náročné je posoudit osobní zkušenosti, neboť zkušenosti mužů s Clavinem se značně liší.  

Pravdou však zůstává, že dvě dodatečné přírodní látky obsažené v Clavinu Platinum (Řeřicha peruánská a Eleuterokok ostnitý) mají příznivý vliv na mužskou sexualitu, takže by měly přinést i lepší celkový účinek.

Nežádoucí účinky Clavinu

Velkou výhodou Clavinu a dalších podobných přípravků založených na přírodních látkách je, že se u nich obecně neprojevují žádné nežádoucí účinky.

informace na příbalovém letáku Clavin Platinum
Příbalový leták Clavin Platinum

Samozřejmě vždy mohou nastat nějaké komplikace, například při alergické reakci na některou ze složek tohoto potravinového doplňku. U Clavinu se ale nevyskytují potenciálně nebezpečné vedlejší účinky jako u Viagry či jiných podobných léků na erekci.

Zkušenosti mužů

Myslím, že jsem ještě na žádný doplněk stravy neviděla tolik různých televizních reklam jako právě na Clavin. (Všechny reklamy si můžete prohlédnout ZDE). Nevěřím, že existuje muž, který by reklamu na tento produkt nezaevidoval, např. před sportovními zprávami. Reklama v televizi plní svůj účel, a tak mnoho mužů o tomto produktu ví a mnoho z nich tyto tabletky na posílení erekce vyzkouší nebo vyzkoušelo.

Proto jsem prošla různá internetová fóra a diskuse, ze kterých jsem se snažila posbírat reálné zkušenosti mužů, kteří Clavin vyzkoušeli na vlastní kůži. Níže uvádím pár z nich.

„Clavin jsem užil možná už 10-krát. Za ty peníze to stojí, a to doslova a do písmene. Doporučuji z mé strany.“

Zdroj: Lacko7, zdravie.forum.sk

„Pro tento produkt jsem se rozhodl v naději, že mi pomůže. Nesplnil moje očekávání. Produkt jsem použil podle návodu a nic se nedělo.“

Zdroj: František, afrodiziaka.heureka.sk

„Clavin dobře účinkuje. Nesmíte čekat zázraky, ale zázrak neudělá žádný přípravek. Já jsem spokojený, erekce je silná.“

Zdroj: matoooo, www.zdravie.sk/forum

„Clavin nefunguje. Vyzkoušel jsem už dvě balení se dvěma partnerkami… Je to podvod za děsné peníze.“

Zdroj: zdravie.sk/forum

Hodnocení na Heurece
Clavin Original a jeho hodnocení na Heurece
 Hodnocení Clavin Platinum na Heurece
Clavin Platinum a jeho hodnocení na Heurece

Dávkování

Doporučenou jednorázovou dávkou Clavinu Original a Clavinu Platinum jsou 4 kapsle zkonzumované v několikahodinovém předstihu před očekávaným pohlavním stykem:

 • Clavin Original – 4 tablety užité 1 až 4 hodiny před sexem
 • Clavin Platinum – 4 tablety užité 1 až 12 hodin před sexem
tabletky Clavin Original
Doporučená denní dávka jsou 4 kapsle

Výrobce doporučuje takovéto dávkování, ovšem samozřejmě můžete vyzkoušet i nižší dávku. Více než 4 kapsle denně byste užívat neměli.

Cena a prodej

Clavin lze koupit online od mnoha internetových prodejců, ale zároveň také v kamenných lékárnách. To lze považovat za jistou výhodu, jelikož mnohé potravinové doplňky na podporu erekce jsou dostupné pouze online. Pokud neradi nakupujete na internetu, určitě vás to potěší. I když každý chlap dá nejdříve přednost anonymnímu nakupování z e-shopu. 

Clavin Original je dostupný ve dvou různě velkých baleních:

 • 8 kapslí + 4 zdarma, cena přibližně 520 Kč
 • 20 kapslí + 8 zdarma, cena přibližně 910 až 1040 Kč

Clavin Platinum je také dostupný ve dvou různě velkých baleních:

 • 8 kapslí, cena přibližně 650 až 780 Kč
 • 20 kapslí, cena přibližně 1040 až 1300 Kč

Samozřejmě, že kvůli různým distribučním kanálům se ceny mohou lišit, proto jsou výše uvedené ceny pouze orientační.

Když se zohlední to, že doporučená jednorázová dávka jsou až 4 tablety, lze říci, že Clavin je relativně drahý. Dávka 4 tablet může stát 182 až 390 Kč (v závislosti na typu Clavinu a zvoleném balení), což je už docela dost, hlavně v porovnání s jinými potravinovými doplňky na podporu erekce.

NA ZVÝŠENÍ TESTOSTERONU
ProMan Plus
Proerecta long
Zerex ultragold
Primulus
MenActive
Maxulen

Odpovědi na časté otázky

Níže si můžete přečíst odpovědi na časté otázky související s užíváním Clavinu, které zajímají mnoho mužů. Pokud mezi nimi nenajdete odpověď na vaši otázku, tak mi ji klidně napište do komentáře pod článkem. Ráda vám na ni odpovím.

Mohou Clavin užívat ženy?

NE! Clavin je svým složením přizpůsoben potřebám mužů, konkrétně na prokrvení penisu a zlepšení erekce. Užívat ho mohou pouze muži starší než 18 let.

Clavin moji erekci nezlepšil, co mám dělat?

Tabletky Clavin jsou ,,pouze“ výživový doplněk s obsahem rostlinných složek, které pozitivně ovlivňují erekci. Pokud vám ale nepomohl, může to být kvůli tomu, že jste ho užili pouze jednou a očekávali jste něco, co vám doplněk stravy nemůže splnit (i když to výrobce uvádí). Není to lék na erekci! Zkuste si koupit větší balení, které vás vyjde levněji, a užívejte ho pravidelně alespoň měsíc. Případně zkuste některý konkurenční produkt na zlepšení erekce (např. ZEREX) s jiným poměrem a složením účinných látek. Také ho ale budete muset užívat dlouhodobě. Navíc vám doplňky stravy mohou pomoci pouze při mírné erektilní dysfunkci. Pokud jsou vaše problémy s erekcí vážnější, tak byste rozhodně měli jít k lékaři.

Mohu Clavin kombinovat s alkoholem?

Alkohol, stejně jako některé složky Clavinu, rozšiřuje cévy, proto se může jeho konzumace před sexem pro mnohé muže zdát jako dobrý nápad. Jedna sklenička určitě neuškodí, pokud ale můžete, tak se alkoholu vyhněte. Ten může po překročení ,,tenké hranice“ udělat s vaší erekcí pravý opak. 

Logo společnosti vyrábějící kapsle Clavin Platinum a Original
Logo společnosti Simply You Pharmaceuticals

Mnozí kombinují alkohol spolu s cigaretami. Pokud se vám nelíbí kvalita vaší erekce, měli byste přestat kouřit, protože kouření negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém, a tím pádem i erekci.

Mohu užívat Clavin spolu s jinými léky?

Jako u jiných přípravků na podporu erekce, měli byste být dostatečně opatrní na možné kontraindikace s jinými léky. Rozhodně byste současně s Clavinem neměli užívat léky s obsahem nitrátů. Ty bývají součástí složení některých léků na srdce. Pro detailnější informace byste se určitě měli poradit s lékárníkem nebo s vaším lékařem.

Shrnutí

Clavin obsahuje látky, které jsou pro kvalitu erekce a sexuální život prospěšné. Zkušenosti mužů jsou však přesto rozporuplné. Někomu Clavin pomůže, někomu zase ne.

Samozřejmě nelze od přírodního potravinového doplňku očekávat stejné výsledky jako například od Viagry či jiných léků na erekci, jejichž výdej je vázán na lékařský předpis. Uškodit by vám však neměl, takže ho klidně vyzkoušejte na vlastní kůži a zjistěte, zda vám pomůže nebo ne.

Osobně se domnívám, že na trhu jsou různé lepší přírodní přípravky na podporu erekce, respektive přípravky s lepším poměrem mezi kvalitou a cenou. Přečtěte si i mé další recenze produktů, jako jsou např. tabletky eJoy, Erexan či Zerex a udělejte si váš vlastní názor.

Pokud máte závažné problémy s erekcí, určitě vám doporučuji navštívit lékaře a řešit vaše zdravotní problémy touto cestou. Volně prodejné potravinové doplňky nikdy nenahradí lékařskou kontrolu (která může odhalit vážný zdravotní problém, který způsobuje erektilní dysfunkci), léky či jiné způsoby léčby impotence.

Zdroje:

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..