Detoxikace střev – návod od A po Z

Čistota je půl zdraví. Neplatí to pouze o čistotě vnější, ale především o čistotě uvnitř lidského těla. Během života se totiž uvnitř těla hromadí nejrůznější metabolické odpady a škodliviny, které omezují správné fungování celého organismu. Poškozují tělo fyzicky, ale negativně ovlivňují také psychiku člověka. To je důvod, proč je detoxikace prospěšná. Každá detoxikace začíná očistou střev…

Detoxikace střev je způsobem, jak se zbavit nahromaděných škodlivin uvnitř zažívacího traktu a je také prevencí mnoha zdravotních potíží. V tomto článku vám přinášíme kompletní návod na očistu střev od A po Z.

Očista střev je základním kamenem každé detoxikace organismu. Je předpokladem k detoxikaci dalších orgánů, ale také k úspěšnému hubnutí.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Princip detoxikace střev

Střeva, s délkou několik metrů a vnitřní plochou asi tři sta metrů čtverečních, jsou největším orgánem lidského těla.

Střevům se detailně věnujeme v samostatném článku: 80 % imunity je ve střevech. Zaměřte se na střeva, posílíte zdraví!

Střeva jsou klíčovým orgánem trávicí soustavy, který se stará o zpracování potravy. Zbytky potravy zde však mohou zůstávat celé dny, týdny, měsíce či dokonce roky.
Zanesené střevo intoxikuje celý organismus. To se odráží v nespočtu nemocí a zdravotních neduhů. Špatná činnost tlustého střeva znamená nedostatečné zásobení těla živinami, ale také nedostatečné imunitní funkce. Tělo se neumí vypořádat s nemocemi a navíc ho zanáší škodliviny z hnijící potravy.

 

Na to, že nevhodně kombinovaná potrava může ve střevě zahnívat, upozorňoval již v 11. století slavný lékař Avicena. Dle jeho slov je zanesené střevo původcem celé řady chorob, otravuje krev a stává se prostředkem pomalé sebevraždy./1/

Aby mohla střeva správně fungovat, musí být čistá, bez usazených nánosů.

Léto v pohodě, zažívání, střeva

 

Proč je očista střev potřebná?

Elementární funkcí střev je trávení potravy, vstřebávání energie a živin, a také odvádění odpadních látek ven z těla. Na sliznicích trávicí trubice navíc probíhá zneškodňování choroboplodných mikroorganismů a dalších patogenních látek. Nachází se zde asi 80 % imunitního systému organismu. Střeva jsou základem imunity celého organismu.

Právě ve střevech dochází k imunitním reakcím, ale dochází zde také ke vzniku škodlivin, které se šíří dále do těla.

detoxikace střev
Potraviny, které jíme, mají zásadný vliv na čistotu organismu

 

Pokud střeva řádně nefungují, nefunguje dokonale ani trávení a metabolické reakce uvnitř organismu.

  • Střevní sliznice je vysušená,
  • vnitřní rovnováha je narušena,
  • vnitřní prostředí je zamořené,
  • dochází k přemnožení škodlivých bakterií, kvasinek a plísní.
  • Střevo nemůže kvůli slabému svalstvu vykonávat dostatečné pohyby,
  • funkčnosti brání i slabé prokrvení.
  • Průchodnost střev je omezená
  • a dochází ke špatnému vyprazdňování,
  • a s tím souvisejícím trávicím potížím.

Tlusté střevo má být zdrojem energie a živin. Pokud tomu tak není, tělo jejich nedostatkem strádá. K tomu je zanášeno odpadními látkami a patogeny. Usazeniny na stěnách střev mohou vážit až několik kilogramů. Jsou zdrojem nebezpečných toxinů, které se prostřednictvím střevní stěny dostávají do krevního oběhu, zatěžují játra a celé tělo.

Střeva mají také zásadní význam pro obranyschopnost. Nesprávná funkce střev se proto může odrážet i v mnohých onemocněních, která jen zdánlivě s trávicí soustavou vůbec nesouvisí.

Detoxikace střev je prevencí mnoha zdravotních potíží, zbavuje střeva usazenin a podporuje vylučování škodlivin ven z těla.

 

Souvislosti: střeva a další orgány

V čistém tlustém střevě je teplota o jeden až tři stupně vyšší než v jiných částech těla. Střevo ohřívá také přiléhající orgány, například játra, klíčový detoxikační orgán.

Zanesené tlusté střevo má nižší teplotu. Okolní orgány pak nejsou dostatečně ohřívány a nemohou nefungovat tak, jak mají.

Zanesené střevo navíc nabývá na objemu a zatlačuje sousední orgány, tlačí na bránici a omezuje dýchání.

PŘÍPRAVKY NA DETOXIKACI
Detoxikační balíček
DetoxActive
Blendea
Chlorella
Kolik potřebujete zhubnout?málohodněextrémně

Kdy je detoxikace střev prospěšná?

  • V případě trávicích problémů jako je zácpa, průjem, nadýmání, pálení žáhy, hemeroidy apod., které nemají zjevnou příčinu.
  • Pokud člověka trápí nevysvětlitelné zdravotní potíže, jako jsou například bolesti hlavy, zvýšená únava, nedostatek energie, kožní neduhy či psychická disharmonie.
  • Detoxikace může přinést zlepšení i při léčbě některých onemocnění (gynekologické problémy, opakované respirační potíže – rýma, nachlazení, časté virózy apod.)

 

VIDEO: Dalších 14 tipů, jak zlepšit trávení. 

 

Detoxikace střev – co to vlastně je?

Detoxikace nebo také očista střev znamená především odstranění usazenin z tlustého střeva. Tím dochází k obnovení správného fungování střev a zvýšení efektivity přijatých živin.

Chutě, zažívání, jídelníček

 

Jak na deoxikaci střev?

Již proslulý starořecký lékař Hippokrates prohlásil, že člověk se rodí zdravý, všechny nemoci do člověka vcházejí prostřednictvím stravy.

 

Bylo to přitom již v 5. století před naším letopočtem, v době, kdy nebylo v jídelníčku zdaleka tolik rafinovaných potravin, umělých přísad a škodlivin jako v současné moderní době.

Právě nevhodná strava, spolu se stresujícím životním stylem současnosti, se na činnosti střev negativně podepisuje nejvíce. Naopak, strava je také způsobem, jak činnost střev obnovit.

Doslova jako kartáč, který dokáže očistit střevní sliznice, funguje vláknina.

  • Vláknina funguje jako kartáč střev.
  • Podporuje střevní peristaltiku.
  • Pomáhá regulovat acidobazickou rovnováhu.

Klíčovým zdrojem vlákniny je zelenina a ovoce. Zelenina a ovoce navíc představuje zdroj celého spektra vitamínů, minerálů, enzymů a dalších nutričně cenných látek.

Detoxikace - zelenina

Přestože existují rychlé, radikální metody detoxikace střev (jogínská technika Sankhapraksalana, hydrocolon terapie či výplachy střev), doporučujeme spíše ty šetrnější spočívající ve změně stravovacích návyků (viz pravidla pro detoxikaci střev níže).

Tato šetrnější detoxikace vyžaduje svůj čas, v rámci týdnů až měsíců, avšak přináší dlouhodobé pozitivní přínosy.

Užitečné mohou být i nejrůznější doplňky stravy, které dokážou absorbovat toxiny a spolu s nimi v nezměněné podobě odcházejí ven z těla. Takto funguje například minerální jíl, který je současně zdrojem cenných minerálů.

 

VIDEORÁDCE: Jógová lekce pro očistu střev a podporu detoxikace organismu.

 

Pravidla pro detoxikaci střev

  • zvýšený přísun vlákniny, hodí se i antioxidanty a probiotika
  • omezení sladkostí, mléčných výrobků, bílého pečiva, červeného masa a uzenin, koření, soli, chemicky upravovaných potravin
  • eliminace alkoholu a cigaret
  • dostatečný pitný režim
  • pravidelná strava, relaxace, méně stresu
  • tělesný pohyb, cvičení, wellness procedury
  • podpora vhodnými doplňky stravy (minerální jíl, juka aj.)

 

A hlavně se těšte!

Nezapomeňte na pozitivní přístup!

Detoxikace střev vám přinese pocity lehkosti, radost a chuť do života.

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Další informace, zdroje:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..