Toxiny útočí: detoxikace je potřebná více než jindy

Jak moc jsou všudypřítomné toxiny škodlivé lidskému zdraví? Proč je vlastně detoxikace tolik potřebná? A co všechno detoxikace obnáší? Jak vypadá kompletní detoxikace organismu? Odpověď na tyto otázky najdete na řádcích tohoto článku…

POKUD CHCETE RYCHLE DETOXIKOVAT TĚLO BEZ PŘEKÁŽEK, užívejte denně 1 odměrku zelené detoxikační směsi Blendea SUPERGREENS. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

 

Doba jedová

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. současnou situaci výstižně nazvala doba jedová a věnovala jí celou knihu. S jedovatými látkami se dnes skutečně potkáváme doslova na každém kroku. Vzpomeňme glutamáty nebo aditiva, konzervanty a barviva – tolik diskutovaná „éčka“ v potravinách. Tělu neprospívá ani přemíra bílého cukru, kofein a další stimulanty, bez kterých se nedokážeme obejít. Nehledě na nikotin v cigaretách, alkohol a jiné drogy, rituály naší moderní společnosti.

Rtuť v zubních výplních, hliník v deodorantech, zkrášlující botulotoxin (ano, opravdu toxin), fluorid v zubních pastách, fenoly, formaldehyd nebo chlor v dezinfekčních prostředcích – jenom některé jedy, které patří k blízkým průvodcům našich životů, osobní péče nebo péče o domácnost. Nekvalitní nádobí, které může uvolňovat těžké kovy, sporné teflonové pánve, nebezpečné dekorace nebo dokonce dětské hračky – to všechno jsou předměty, kterým se v dnešním světě úplně nevyhneme.

Nebezpečí číhá všude. V řadě případů si nebezpečné předměty a nebezpečné látky připouštíme až k tělu.

Detoxikace - znečištěné ovzduší
I přes mimořádnou schopnost regenerace nejsou možnosti lidského těla neomezené. A tak se dřív nebo později musí škodliviny, kterým tělo vystavujeme a které mu mnohdy sami dobrovolně dodáváme, musí nějak projevit. Spolu s permanentním stresem a tlakem na výkon se odráží v podobě tzv. civilizačních chorob.

 

Moderní civilizace a… civilizační choroby

Moderní medicína má vyspělé přístroje, pokročilé prostředky, zkušenosti, zdroje informací, přírodní i chemické látky a léky, které si naši předkové nedokázali ani představit. Přesto se současná civilizace neumí vyrovnat s chorobami, které podstatně zhoršují kvalitu života a často mají až fatální následky.

Dle serveru Vím, co jím právě civilizační choroby stojí v současnosti za 60 % všech úmrtí. Každý druhý člověk dnes umírá na choroby, které byly ještě před 100 lety téměř neznámé. Nejčastěji jde o kardiovaskulární onemocnění, aterosklerózu, vysoký krevní tlak, infarkt myokardu nebo cévní mozkovou příhodu. Také nebezpečná cukrovka nebo nádorová onemocnění sužují stále více lidí.

Civilizační choroby, nazývané choroby z blahobytu, zahrnují i obezitu, na druhé straně pak i poruchy příjmu potravy (anorexie a bulimie). Také psychické potíže, deprese, chronický únavový syndrom nebo Alzheimerova choroba jsou spojovány s aktuálním životním stylem, ve kterém intenzita stresu a míra toxinů mohutně převládá nad zdravou stravou, dostatkem pohybu, spánku a psychickou pohodou.

 

Dokonalá harmonie

Detoxikace - jógaDetoxikace je přirozeným procesem, který v organismu probíhá neustále. Představuje komplexní mechanismus metabolických procesů. Je dokonalou harmonií, na které se podílí nejenom vylučovací orgány, ale i další systémy organismu.

Lidské tělo má mimořádnou schopnost regenerace a umí se vypořádat s mnoha škodlivými faktory. Bohužel, pokud je denně vystavováno množství toxinů, postupně ztrácí schopnost se s nimi vypořádat. Tak dochází k tomu, že se v těle toxiny hromadí – na řadu pak přichází řízená detoxikace zvenčí.

Detoxikace jako řízená metoda k odstranění toxinů má primárně znovuobnovit samočistící schopnosti těla. Umírněnou stravou, vyloučením toxinů ze stravy, přísunem detoxikačních prostředků, adekvátním pitným režimem, dostatkem pohybu, ale i dalšími detoxikačními metodami má ulevit detoxikačním orgánům a podpořit jejich funkci.

V celkové detoxikaci jsou klíčová především játra. Detoxikační program má však svoji logickou posloupnost, která začíná detoxikací střev. Celková detoxikace však zahrnuje i detoxikaci ledvin, lymfatického systému nebo detoxikaci kůže.

 

Celková detoxikace organismu

  • Detoxikace střev
  • Detoxikace jater
  • Detoxikace ledvin
  • Detoxikace lymfatického systému
  • Detoxikace kůže

 

Detoxikace střev

Tlusté střevo je největším detoxikačním orgánem. Celé střevo má délku několik metrů. Jeho plochu ještě násobí záhyby a miniaturní klky. Tak lze ze střeva efektivně vstřebávat živiny do krevního oběhu. Na tom se podílí tisíce různých enzymů a prospěšné mikroorganismy osídlující trávicí trubici.

Nevhodnou stravou dochází ve střevě k přemnožení kvasinek a plísní. Především v důsledku překyselení organismu začíná strava ve střevech kvasit a hnít, střeva přestávají plnit svoji funkci. Omezuje se vstřebávání živin a dochází k hromadění nestrávených zbytků. Nežádoucí patogeny přitom svoji činností produkují toxiny, které situaci ještě zhoršují.
Střeva navíc hrají hlavní roli v obranyschopnosti organismu. Právě ve střevech má své centrum celý imunitní systém. Pokud střeva neplní svoji funkci, odráží se to v podobě snížené imunity a náchylnosti k celé řadě různých onemocnění.

 

Detoxikace začíná změnou jídelníčku.

Cílem je pročistit střeva, aby při detoxikaci dokázala odvádět odpadové látky vzniklé trávením, ale i produkty metabolismu jater, kde probíhají stěžejní detoxikační procesy.

Při detoxikaci omezíme příjem potravy, která vede k překyselení a podporuje rozvoj kvasinek a plísní (cukr, bílá mouka, červené maso aj.). Střevní sliznice může očistit vláknina přijímaná v potravě. Trávení podpoří přísun probiotik, které zdravé střevo běžně osídlují.

 

Detoxikace jater

Detoxikace_rajcatova stavaKlíčovým orgánem detoxikace jsou játra. Jsou největší žlázou lidského těla a patří také k těm nejnamáhanějším orgánům. Játra ovlivňují všechny metabolické pochody. Jsou přímo odpovědná za celkovou detoxikaci organismu. Jejich funkce se odráží v celkovém stavu organismu.

Pokud chceme, aby se játra mohla věnovat v plné míře detoxikaci vnitřních toxinů, musíme jim ulevit. V době detoxikace tak zcela vyloučíme příjem alkoholu, kofeinu, nikotinu a dalších toxinů. Vyplatí se zvážit i podávání hormonální antikoncepce. I ta totiž játra zatěžuje.

Detoxikační kůra by měla být zaměřena na to, aby podpořila funkci jater. Tělu tak dodáváme byliny a další přírodní přípravky pro stimulaci detoxikační funkce jater.

 

Detoxikace ledvin

Toxiny se z těla povětšinou odplavují, je potřeba je naředit vodou. Vodní hospodářství, také kyselost krve řídí ledviny. Ledviny filtrují krev, aby prostřednictvím močoviny odvedly toxiny ven z těla.

Podmínkou vylučování a správné funkce ledvin je dostatečný pitný režim. Ideální je popíjet průběžně během dne neperlivou vodu, příp. bylinkové či ovocné čaje. Celkem má dospělý člověk vypít asi 0,4 l na 10 kg tělesné hmotnosti.

 

Detoxikace lymfatického systému

Lymfatický systém tvoří síť lymfatických cév a uzlin. Toxiny, cizorodé látky a patogenní mikroorganismy z tělesných tkání putují právě lymfou. V lymfatických uzlinách pak dochází imunitními mechanismy k jejich odbourávání.

Činnost lymfatického systému je ve velké míře závislá na pohybu a svalové aktivitě. Aby lymfatický systém plnil svoji detoxikační funkci, je potřeba se hýbat. Pohyb je další nedílnou součástí detoxikační kúry.

 

Detoxikace kůže

Také prostřednictvím kůže – činností potních a mazových žláz dochází k vylučování toxinů a škodlivých látek. Potem a mazem se z těla odstraňují látky, které se nedají vyloučit jinak.

V celkové detoxikaci tak mají místo i různé wellness procedury, masáže, zábaly, koupele nebo saunové rituály. Ty podporují prokrvení a správnou funkci pokožky, a tím i detoxikační procesy.

 

Jak detoxikace vypadá prakticky?

Více o jednotlivých metodách detoxikace se dočtete v dalších článcích.

Připravili jsme pro vás 7 denní jídelníček pro rychlou detoxikaci, stejně jako tipy, zásady a pravidla pro detoxikaci dlouhodobou. K dispozici máte i jídelníček na 30 dní. Nejdůležitější je však pozitivní motivace.

Detoxikaci můžete provádět rozličnými metodami. Konkrétní podoba detoxikačního programu může vypadat různě, její výsledky však vždy záleží na tom, jak moc chcete dosáhnout vytyčeného cíle. Zdraví, pocity spokojenosti, vitalita a nová energie – to vše může detoxikace přinést. Záleží především na vás, zda se vydáte tímto směrem

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..