Detox lednice – vyhoďte toxické jídlo, léto bude krásnější

„Krása vychází zevnitř.“ Nejde jenom o péči, kterou sobě a svému tělu věnujete navenek. Jde především o to, jak se o sebe staráte zevnitř. Každý systém, každý orgán, každá jednotlivá buňka lidského těla si zaslouží péči. Jak na to? Můžete začít třeba detoxem lednice. Detox lednice je relativně jednoduchá metoda očisty. Uděláte pořádek v ledničce a vaše letní dny jsou rázem čistější a svěžejší. Opravdu!

Jen si vzpomeňte, kam si nejčastěji v létě chodíte pro osvěžení. Skutečně ve své ledničce najdete vždy svěží potraviny, které vám v letních dnech udělají dobře? Skutečně dáváte v létě svému tělu to, co mu prospěje? Skutečně je to, čemu říkáte osvěžení, osvěžující? Podporuje váš letní jídelníček vaši krásu?

Pokud kromě lednice potřebujete detoxikovat i organismus, užívejte denně 1 odměrku zelené detoxikační směsi Blendea SUPERGREENS. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

 

Léto přeje kráse

Léto, letní detox, bikinyPrávě v létě vystavujeme na obdiv své tělo, křivky své postavy i pokožku, právě v létě se snažíme být co nejkrásnější. Krásné tělo znamená čisté tělo, zvenčí i zevnitř. Co pro krásné čisté tělo udělat? Odpověď je patrná již z otázky. Ano, máme na mysli očistu organismu, detoxikaci. Přestože je detoxikace spojována především s jarem nebo podzimem, ani v létě by neměla stát stranou.

Nebudeme vás nabádat do nějakých drastických metod detoxikace nebo dokonce diet, přesto vás chceme navést k detoxikaci. A protože je léto, bude to detoxikace osvěžující až chladivá, bude to detoxikace lednice.

 

Detoxikace lednice – o co jde?

detox lednice
Detox lednice – léto je ideální doba

Na jaře, v létě, na podzim, v zimě, každý den v roce, ve dne, v noci, každým okamžikem se lidský organismus musí vypořádat s množstvím toxinů. Lidské tělo je neustále vystavováno toxickým látkám. Dýcháme je prostřednictvím znečištěného ovzduší, vstřebáváme je prostřednictvím životního prostředí, půdy a vody. Toxické látky nás obklopují dokonce i skrze kosmetiku nebo běžné vybavení domácnosti.

Toxiny v potravě jsou jen jedním dílkem skládačky. Na druhé straně se právě to, co jíme, dá ovlivnit nejvíc. Každý z nás sám rozhoduje o tom, co jí. Každý z nás si sám sestavuje svůj jídelníček. A může si vybrat.

Je jen na nás, čím naplníme svoji ledničku. A právě u ledničky můžeme začít s detoxem. Právě přes relativně nenáročný detox lednice lze snížit množství toxinů, kterým vystavujeme svůj organismus. Stačí vyhodit to špatné a nahradit to čerstvými, zdravými a čistými potravinami. Jak je to prosté!

 

3 pravidla pro detox lednice

1. Dejte přednost přirozenosti

Přirozené potraviny jsou takové, které neprošly průmyslovým zpracováním. Neobsahují tak umělá aditiva a chemické škodliviny. Na rozdíl od rafinovaných potravin nejsou plné aditiv, ale ani bílého cukru a tuků. Nevedou k přejídání a nejsou návykové.

 

2. Dejte přednost kvalitě

Důležitější než cena je kvalita potravin. Důležitější než energetická hodnota je složení. Petr Mesároš, výživový poradce pro hubnutí, pro server Proženy.cz jasně uvádí: „Při výběru potravin se neřiďte pouze tím, že mají nízkou energetickou hodnotu.“/1/

  • Sledujte složení potravin a mějte na paměti, že složky s největším zastoupením v dané potravině jsou v popisu složení potraviny před těmi ostatními.
  • Název potraviny by měl odpovídat názvu složek v popisu složení.
  • Čím méně složek má potravina, tím lépe, tím více se přibližuje přirozenosti.

 

3. Dejte přednost vlastnímu rozumu

Vybírejte si potraviny podle plánu, nenakupujte hladoví. Nenechte se ovládat svými nezdravými chutěmi, ale řiďte se vlastním rozumem. Potraviny, které jíte a máte v ledničce, by vám v první řadě měly sedět, měly by vám dělat dobře, nikoli krátkodobě, ale dlouhodobě.

Nenechte se zmást reklamami. Výživový poradce pro hubnutí radí: „Štítek light či bez cukru neznamená, že je něco zdravé nebo prospěšné pro hubnutí. Light potraviny mají často vyšší glykemický index, dočasně zvednou hladinu krevního cukru, ale brzy po nich přijdou nové nezdravé chutě a pocity hladu.“

Letní detox
Letní detox = detox lednice

 

Co vyhodit z lednice?

1) Nezdravá lákadla

Lednice je plná nezdravých lákadel. Když tam nebudou, nebudou vás lákat.

Dezert, letní jídelníček plný cukruZačíná to u sladkostí s přídatným cukrem, které jen zdánlivě dodávají energii. Jednoduché cukry způsobují výkyvy v hladině krevního cukru a ve finále ještě podporují nezdravé chutě a přejídání.

Ani náhražky cukru však nejsou to pravé. Na úskalí aspartamu, který je často využíván jako náhražka cukru, upozornil výživový specialista Jakub Podaný na přednášce v Running Mallu: „Aspartam může negativně působit na mozkové funkce. Může stát za bolestmi hlavy nebo žaludečními problémy. U citlivých jedinců může vyvolat závislost.“/2/

Pozor, zdaleka nejde jenom o různé dezerty, dortíky anebo třeba mléčné výrobky plné cukru. Cukr najdeme i v hořčici, kečupu a dalších dochucovadlech. Dochucovadla neobsahují jen velkou dávku cukru, ale také chemická aditiva. Mnoho z těchto aditiv se dá označit přímo jako toxiny.

Vyhnout byste se měli zejména tzv. excitoxinu MSG (monosodium glutamate – glutamát sodný). Tento zvýrazňovač chuti, který najdeme v mnoha dochucovadlech a instantních pokrmech, také omáčkách, sýrech či uzeninách, může nabudit buňky natolik, že dochází k jejich poškození.

Při detoxu lednice vyřaďte vše, co obsahuje příliš mnoho cukrů a také to, co je příliš tučné. V létě mohou svádět třeba i majonézy či salátové dresinky. Ani ty nejsou to pravé. Nemusíte se jich přitom vzdávat úplně. Místo majonézy si můžete pořídit sojanézu, salátovým dresinkem se může stát bílý jogurt s bylinkami.

Pokud je řeč o detoxikaci, pod toxiny se nemíní jenom ty, které jsou přímo obsaženy v jídle, ale také toxické látky, které vznikají jako odpadní produkty metabolismu. Zvláště zmiňované uzeniny nebo červené maso se v zažívacím traktu zpracovávají dlouho a při nadměrném příjmu mohou vzniklé odpadní látky nepřiměřeně zatěžovat tělo. Při detoxu by se proto měly omezit. Při detoxu lednice je lepší nahradit červené maso třeba bílým masem a rybami.

V ledničce na nás nezřídka čeká i alkohol, který nadměrně zatěžuje játra. Alkohol omezuje kapacitu jater. Jednoduše, kdyby nemusela játra zpracovávat alkohol, mohla by se věnovat užitečnějším procesům. Nehledě na to, že alkoholické nápoje patří také k vysoce kalorickým. Pokud si v létě přece jen chcete dopřát něco alkoholického, dejte si vinný střik.

 

2) Zdravé – nezdravé potraviny

Detox lednice vezměte opravdu od podlahy, pečlivě zkontrolujte jednu položku po druhé. Ani sebezdravější potraviny nejsou zdravé věčně. Vše prošlé, zkažené a plesnivé je nezdravé a zdraví nebezpečné. Zkažené potraviny nejsou škodlivé jen sami o sobě, přenášejí toxiny i na ostatní čerstvé potraviny.

Voda s citronem
Léto: pitný režim hraje prim

 

Pitný režim hraje prim

V létě se zvyšuje potřeba tekutin, přeslazené nápoje a limonády však v rámci detoxu lednice zapomeňte. Jako nejzdravější nápoj poslouží obyčejná voda. Zpestřit ji můžete třeba lístky máty, citronovou šťávou nebo kousky letního ovoce.

Pod pojmem zdravý nápoj si můžete představit i směs zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS. Sklenice denně podpoří detoxikační procesy v organismu a pomůže k tomu, abyste se v létě cítili lehčí. Objednejte si Blendeu ještě dnes.

 

Další letní tipy

Hubnutí
Vydejte se směrem ke kráse.

Přehled použitých zdrojů

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..