Kdy hubnout? Odpověď zná Měsíc

Kdy nastane ten správný čas? Kdy přijde ta vhodná chvíle? Kdy je nejlepší doba na to pustit se do hubnutí nebo detoxikace? Pomoci vám může lunární kalendář a fáze Měsíce.

Ať chceme nebo ne, každý den a každou noc na nás Měsíc působí. Někdo jeho sílu vnímá více, někdo méně, vliv Měsíce na dění na Zemi je však nepopiratelný. Důkazem je příliv a odliv, pohyb ohromné masy vody, kterou řídí právě Měsíc.

Voda v oceánu nám každý den opakovaně připomíná existenci a sílu Měsíce. Voda však tvoří také významnou část každého živého organismu, rostlin, zvířat a samozřejmě i člověka.

Vodě se věnujeme v samostatném článku: Voda a detoxikace. Proč je voda tak důležitá?

Měsíc, poeticky nazývaný také Luna, má vliv na celý koloběh přírody. Právě prostřednictvím vody (ale nejenom vody) se Měsíc odráží také v růstu rostlin, chování zvířat, náladách, pocitech a zdraví člověka.

Měsíční fáze úzce souvisejí s menstruačním cyklem žen, jdou rozpoznat také ve statistikách porodnosti. Postavení Měsíce je propojené i s funkcí hlavních tělesných orgánů. V neposlední řadě se zrcadlí v metabolismu a trávení. Toho se dá využít při hubnutí, redukčních kúrách či očistných programech.

 

ketomix dieta

 

Lunární fáze a člověk

Lunární cyklus má čtyři fáze – novoluní, dorůstající měsíc, úplněk a ubývající měsíc. Celkem jde o 29,5 dnů. Lunární měsíc je tak o něco kratší než ten kalendářní.

Obecně se dá říct, že dorůstá-li Měsíc, dorůstá i svalová hmota nebo tuková tkáň. Tělo spíše posiluje, vstřebává živiny, ukládá zásoby, regeneruje. Tato fáze tedy není příliš vhodná na hubnutí.

Ve fázi ubývání Měsíce je tomu naopak. S tím, jak se zeštíhluje měsíční kotouč, zeštíhluje se i postava. S ubývajícím Měsícem ubývá i hmotnost. Organismus se zbavuje všeho nepotřebného, včetně tukových zásob a uložených škodlivin. Na plné obrátky v organismu probíhají detoxikační procesy.

Měsíc, fáze měsíce, detoxikace

 

Čtyři fáze Měsíce a hubnutí

Novoluní – přemýšlejte o změnách

Měsíc se v období novoluní nachází na spojnici mezi Zemí a Sluncem. Je k nám otočený svoji černou, stinnou stranou. Jde o zvláštní období, které se hodí pro meditaci, rozjímání o životě a jeho změnách. Ukazuje se to, co je běžně skryté.

Novoluní je obdobím zrodu, zrodu něčeho nového. Je čas odstartovat životní změny. Jde o ideální dobu pro zbavování se zlozvyků. Hodí se i jednodenní půst. Pokud se zbavíme všeho, co nám brání v růstu, další fáze bude příjemnější.

Metabolismus v období novoluní pracuje rychleji než kdy jindy. Oslabená je naopak imunita, úrazy se hůře hojí, nemoci mívají horší průběh.

 

Fáze dorůstajícího Měsíce – do toho!

Po novoluní Měsíc dorůstá (má tvar písmene D), dorůstají i rostliny a vše živé. Rostliny, zvířata i lidé obecně v této fázi více vstřebávají živiny, lépe čerpají energii, nejenom tu měsíční. I proto se snáze realizují změny, pro které jsme se ve fázi novoluní rozhodli. Člověk se cítí plný sil a energie. Vše, do čeho se pustíme, má několikanásobný efekt. V tomto období se však také snadno přibírá na váze.

Jde o tvůrčí fázi, která se hodí k tvoření, výstavbě něčeho nového, třeba i svalové hmoty. Vše je intenzivní. Intenzivní může být hlad a chuť k jídlu, která může svádět k přejídání. Z hlediska hubnutí je vhodné omezit příjem energie, přijatá potrava se zpravidla naplno využívá – anebo ukládá. Užitečnější budou výživové kúry, protože se lépe vstřebávají vitamíny, minerály a další cenné látky. Vyplatí se věnovat cvičení a posilování. Změny, které v době dorůstajícího Měsíce realizujeme, budou mít dlouhodobý efekt.

 

Úplněk – čas sebepoznání

Dorůstání Měsíce vrcholí úplňkem. Jde o čas sebepoznání, kdy Měsíc odhaluje i to, co bylo doposud skryto ve stínu. Měsíc a Slunce stojí přímo naproti sobě, to se odráží i v protichůdných pocitech. Objevují se konflikty, vnitřní nesoulad, psychická rozpolcenost.

Rány v době úplňku více krvácejí, metabolismus je však v útlumu. Zatížená je zejména psychika.

Detoxikace, břicho, žaludek

 

Ubývající Měsíc – doba jako stvořená pro detox

Než Měsíc znovu projde obdobím novu má tvar písmene C (couvá). V období následujícím po úplňku do doby novu Měsíc ubývá. Lépe se také ubývá na váze. Období ubývajícího Měsíce je skvělou dobou pro pročištění organismu, detoxikaci těla, také projasnění myšlenek, úklid v sobě i kolem sebe.

Jde o ideální období pro hubnutí či detoxikaci. Detoxikační orgány podávají nejvyšší výkon, detoxikační kúry tak mívají vyšší efekt. Také střeva jsou připravena na důkladnou očistu. Snáze se zbavíme všeho, co je nám na obtíž. Hubnutí jde skoro samo.

Další užitečné tipy, rady a návody na detoxikaci najdete v dalších článcích našeho blogu.

ketomix dieta

 

7 DETOXIKAČNÍCH DIET, SE KTERÝMI ORGANISMUS PROČISTÍTE NEJRYCHLEJI

Tělo se zanáší toxiny a nečistotami i tím, co jíme. Potraviny jsou plné postřiků, těžkých kovů, barviv, aromat a konzervantů. tyto diety vám pomohou tělo rychle pročistit a navíc si pochutnáte. Pamatujte: jíst se zdravě, pestře, čerstvě a lokálně.
Dieta a detox podle Mačingové
Javorová dieta: detoxikace celebrit
Domácí krabičková dieta s jídelníčkem pro zdravé hubnutí
Rýžová dieta – přesný manuál
Jak nastartovat hubnutí? Pomůže i detoxikace
Zhubnout – nejčastější novoroční předsevzetí. Ale jak na to?
3 největší chyby při hubnutí

 

Zdroje, další informace:

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..