Dieta podle horoskopu III – pro raky, štíry a ryby

A je to tady! Léto! Kdo z nás by v létě nechtěl vypadat dobře? Kdykoliv jindy se možná nějaký ten kilogram navíc schová, ale v létě je to problém. V létě toho více odhalujeme, než skrýváme. A bohužel můžeme odhalit i to, že naše postava není optimální. Přesto vás nechceme nabádat k žádným drastickým dietám, jednu dietu však pro vás máme – je to dieta podle horoskopu.

Proč právě dieta podle horoskopu? Nejde o žádné věštění z křišťálové koule, princip je jednoduchý – musíte poznat své tělo, svůj metabolismus, zažívání, stravování a zvyklosti, a pak je můžete postupně změnit. K onomu velkému poznání mohou pomoci hvězdy.

Horoskop přináší i informace o stravování, zažívání, metabolismu. Astrologie může odhalit, co člověku chutná a co mu ve stravě vyhovuje. Dokonce může poukázat na to, jak můžou jednotlivá znamení zvěrokruhu co nejefektivněji zhubnout.

V tomto článku se zaměříme na vodní znamení, tedy znamení raka, štíra a ryb. Na rozdíl od ohnivých znamení (beran, lev, střelec) nebo vzdušných znamení (blíženci, váhy, vodnář) se vodní znamení pojí s ženským elementem. Náleží k němu i žensky tvarovaná postava, postava, kdy je poměr svalů a tuků ve prospěch tuků. Už proto budou rakům, štírům a rybám informace o dietě podle horoskopu užitečné.

 

Dieta podle horoskopu - rak, štír, ryby
Dieta podle horoskopu – vodním znamením se bude hodit!

 

Ještě než se pustíte do diety…

Každému znamení by mohla být užitečná i očista organismu. V první řadě jde o očistu střev. Pouze čistá střeva mohou fungovat tak, jak mají. Očista organismu je prospěšná pro činnost střev, ale také dalších zažívacích orgánů. Podporuje detoxikační procesy v játrech a vylučování škodlivin prostřednictvím ledvin a dalších vylučovacích orgánů. Očista celkově aktivuje metabolismus, a tím prospěje také hubnutí.

blendea supergreensStejně jako dieta ani očista organismu by neměla být radikální, jde o postupné a pozvolné kroky, které podpoří zažívací, detoxikační a vylučovací orgány. Pomocníkem se může stát i zelená směs superpotravin Blendea SUPERGREENS se 4 klíčovými složkami.

 

Dieta podle horoskopu:  pro raky

Dieta podle horoskopu - rakPrvním z vodních znamení je rak. Toto znamení náleží k lidem s narozením v období od 22.6. do 21.7.

Raci jsou znamením, které zřejmě mají s dietami mnohé zkušenosti. Bohužel totiž mívají sklony k tloustnutí a také zavodnění organismu. Diety u raků podporuje i věčná nespokojenost, která jim bývá vlastní. Rak je emotivně založené znamení. Negativní emoce a svoji nespokojenost rak nezřídka zajídá.

Rakovi nesvědčí ani sklony k přejídání a nenasytný apetit. Není pak překvapením, že raci trpí zažívacími potížemi.

Při hubnutí přijde rakům vhod něco nového – noví lidé, třeba výživoví odborníci, také nové aktivity, třeba nový druh sportu (jóga, pilates, tanec, plavání), a nové potraviny, samozřejmě ty zdravé. Jejich problém je ten, že jen těžko mění své staré stravovací návyky. Na druhé straně vynikají kulinářskými schopnosti, které se dají při hubnutí využít. Nejlepší dieta je taková, která chutná a baví!

Náš tip pro raky – vyzkoušejte superpotraviny, třeba přímo superpotraviny na hubnutí.

Rakům bude sedět například melounová očista nebo dieta založená na zelenině. Dieta dle horoskopu doporučuje rakům zejména dýni, která nabízí mnoho možností kulinářského využití. Naopak by se raci měli vyhýbat bílému cukru a silně kořeněným jídlům.

 

Dieta podle horoskopu: pro štíry

Dieta podle horoskopu - štírŠtír je vodním znamením, které náleží k lidem zrozeným od 24.10. do 22.11. Bývají to lidé plní vitality a vnitřní síly.

Štíři bývají požitkáři, rádi si dají dobré jídlo. Při hubnutí jim dobré jídlo přijde vhod také, ale pochopitelně ve zdravých variantách. Štíři mají silnou vůli, a tak jim většinou nedělá problém vydržet u nějaké diety. Navíc jim vyhovuje přísný režim. Bohužel, pokud půjde o radikální dietu, může napáchat více škody než užitku.

Ze sportovních aktivit budou štírům vyhovovat například bojová umění.

Dieta podle horoskopu pro štíry spočívá v omezení masa a příliš těžkých pokrmů. Vhodné budou naopak kysané mléčné výrobky s obsahem protiotických kultur. Štíři totiž nezřídka trpí potížemi se střevy. Probiotika podpoří správnou funkci střev a také správné složení střevní mikroflóry. Střeva pro svoji činnost potřebují i dostatek tekutin. Pitný režim patří k dietnímu režimu i každému zdravému jídelníčku, vyplatí se na to nezapomínat.

Při hubnutí se štírům budou hodit i zdravé tuky, detoxikační koření (kari, kurkuma) a sladké ovoce.

Náš tip pro štíry: zkuste exotické superplody!

Exotické superpotraviny, granátové jablko
Granátové jablko – superpotravina, pro štíry obzvlášť!

 

Dieta podle horoskopu: pro ryby

Dieta podle horoskopu - rybyRyby představují vodní znamení zvěrokruhu, které hvězdy přiřazují k lidem zrozeným mezi 19.2. a 20.3.

Také k rybám patří emoce, snění a fantazie. Mají svůj vlastní svět, a tak ani nemusejí hned postřehnout, že v tom reálném mají o nějaké to kilo navíc. I ryby mají tendence zajídat své emoce. Navíc často řeší jiné záležitosti než ty materiální, kam se dá zařadit i jídlo. Citlivé ryby nezřídka omezují i různé potravinové alergie a intolerance.

Více než pro jakékoliv jiné znamení pro ryby platí, že hubnutí by mělo být postupné, žádné radikální změny. Při hubnutí rybám pomůže i relaxace, kdy se pak lépe zaměří na sebe a potřeby svého těla.

Ze sportovních aktivit budou rybám vyhovovat zejména vodní sporty, plavání, aquaaerobic apod.

Dieta podle horoskopu rybám klade na mysl omezit těžce stravitelné pokrmy, zaměřit se na čerstvé potraviny. V jídelníčku ryb by neměla chybět zelenina, zejména ta zelená. Místo sladkostí by si ryby raději měly dopřávat ovoce.

Náš tip pro ryby: superpotraviny, které pro zdraví jedly i naše babičky.

 

Voda a vodní znamení

Vodní znamení se pojí s elementem vody. Bez vody není život. Pro vodní znamení to platí dvojnásob. Pitný režim je nenahraditelný. Je nedílnou součástí zdravé stravy, také diety, hubnutí i detoxikace. Voda je nezbytná pro správnou činnost všech systémů a orgánů lidského těla. Zvláště teď v létě potřeba příjmu tekutin stoupá – myslete na to!

blendea supergreens

I teď v létě vám přijde vhod také sypká směs Blendea SUPERGREENS. Směs stačí jednoduše promíchat ve sklenici vody. Svému tělu tak vedle vody dodáte i dávku antioxidantů a rozpustné vlákniny. Objednejte si Blendeu hned.

 

Dieta podle horoskopu – celý seriál

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..