Dieta podle horoskopu II – pro blížence, váhy a vodnáře

Existuje nespočet diet a každá slibuje téměř okamžitý efekt a dlouhodobou spokojenost. Bohužel, ve většině případů zůstává jenom u slibů. Hubnutí prostě není krátkodobou záležitostí, pokud má být zdravé a pokud se má vyhnout nechvalnému jo-jo efektu.

Spokojenost může přinést jenom taková dieta, která zahrnuje efektivní změny jídelníčku. Jde o takové změny a stravovací návyky, které zohledňují individualitu každého z nás. Každý z nás je totiž jedinečný, má své stravovací zvyklosti, také svůj zažívací systém, svůj specifický metabolismus.

Každému z nás vyhovuje něco jiného. Dieta podle horoskopu se v první řadě přizpůsobuje individuálním vlastnostem každého lidského jedince. Umožňuje jí to právě horoskop, který tyto individuální vlastnosti pomáhá odhalit.

V tomto článku přinášíme praktické informace o dietě a hubnutí vzdušným znamením. Zaměříme se tedy na blížence, váhy a vodnáře.

Obdobně jako ohnivá znamení berana, lva a střelce také znamení blíženců, vah a vodnáře nesou mužský náboj. Je jim vlastní aktivita a dynamika. Na rozdíl od ženských znamení nemívají s postavou nebo hubnutím výraznější problémy.

Mužská znamení totiž charakterizuje také mužská postava, tedy většinou atletická. Mužská znamení mají zpravidla po těle více svalů než tuků. Pokud to však přece jenom není váš případ, jistě vám přijde vhod dieta podle horoskopu. Poselství hvězd o tom, jak získat svoji vysněnou postavu, najdete níže.

 

Dieta podle horoskopu: pro blížence

Blíženci jsou znamením zvěrokruhu spojeným se vzdušným elementem. Náleží k lidem narozeným od 22.5. do 21.6.

Blíženci se vzdušným elementem dostali do vínku také aktivní metabolismus a často i štíhlou postavu. Pokud s postavou mají potíže, zpravidla jim stačí zaměřit se na hubnutí, které jde blížencům lépe než jiným znamením. Obvykle stačí jídelníček založený na zelenině.

Blížencům prospěje zejména zelená zelenina a zelené potraviny obecně.

 

 

Náš tip pro blížence: Zkuste jablka. Tradiční české ovoce toho nabízí mnohem více, než si myslíte…

Dieta, která bude blížencům vyhovovat, je například dieta pěti elementů. Je založena na harmonii chutí, vůní a vyváženém působení potravin. Je to složitější dieta, která vyžaduje přemýšlení, právě proto by mohla blížencům vyhovovat.

Blíženci se snadno nadchnou pro konkrétní dietu nebo zdravou stravu, bohužel, záhy se zase nadchnou pro něco nového. Stálost blížencům chybí, v oblasti zdravé stravy by se jim ale hodila. Vyplatí se jim právě na stálost, pravidelnost a vyváženost zaměřit, to ostatně platí i pro další znamení vzdušného elementu.

Zdravá strava, zelenina
Blíženci – je libo zeleninový salát?

 

Dieta podle horoskopu: pro váhy

Znamení zvěrokruhu váhy náleží k lidem zrozeným od 23.9. do 23.10. Také znamení vah se pojí se vzdušným elementem plným lehkosti, ale lidé zrození ve znamení vah nezřídka mají k lehkosti daleko.

Mezi vzdušnými znameními váhy tvoří výjimku. Nadměrná hmotnost je trápí mnohem častěji než blížence nebo vodnáře. Může to být i díky jejich zálibě v gastronomii. Kulinářství je často baví mnohem více než nějaké sportovní aktivity.

Dieta není pro váhy právě snadná, znamená změnit své zvyklosti, jíst více v první části dne a omezit večerní pojídání. Znamená také vyzrát na své chutě na sladké. Váhám sladkosti nesvědčí, zato jim přijde vhod nejrůznější ovoce, zelenina, panenské rostlinné oleje, obiloviny a samozřejmě také voda.

Tip pro váhy: Vyzkoušejte některý z receptů na jednoduché detoxikační nápoje, mj. podpoří metabolismus a pomůžou s hubnutím.

V dietním i běžném jídelníčku by váhy měly upřednostnit bílkoviny před sacharidy.

Při hubnutí se váhy musejí vypořádat se svou váhavostí. Při každé dietě hraje velkou roli motivace, pevné přesvědčení, rozhodnutí o změně. Tohle by váhy při hubnutí měly mít na mysli. A také by měly omezit svoji přelétavost. Jakmile se rozhodnete zhubnout, milé váhy, prostě zhubněte, nevracejte se zpět.

Dieta podle horoskopu - blíženci
Vzdušným znamení by prospělo trochu stálosti

 

Náš tip: pusťte se do detoxikace

Každé dietě by měla předcházet očista těla. Pokud dietě předchází detoxikace, dojde k řádné očistě střev. Také se probudí metabolismus, povzbudí zažívání a celé hubnutí pak jde snáze. Udělejte první krok. Objednejte si směs Blendea SUPERGREENS.

 

Dieta podle horoskopu: pro vodnáře

Znamení vodnáře je jedním ze vzdušných znamení, a jako takové je charakteristické svoji proměnlivostí. To platí i pro jedince zrozené ve znamení vodnáře, tedy od 21.1. do 18.2.

Přestože proměnlivost náleží k charakteru vodnáře, lidé zrození v tomto znamení by se měli snažit svoji proměnlivost omezit, alespoň v případě stravovacího režimu a jídelníčku. Zažívání svědčí vyvážený jídelníček a pravidelná strava bez větších výkyvů. Nárazové přejídání ani hladovění není vhodné pro zdraví, ani pro postavu.

To však neznamená, že pro proměnlivost není v jídelníčku vodnáře místo. Může znamenat pestrost jídelníčku, sezónní potraviny, doplnění stravy o exotické plody nebo experimenty v kulinářství. Dieta vodnáře může spočívat třeba v tom, že bude objevovat různé vyhlášené světové kuchyně. Hodit se může třeba středomořská dieta založená na rybách a zelenině. Ta bude vodnářům vyhovovat, protože zpravidla dávají přednost rostlinné stravě. Mezi vodnáři najdeme také mnoho vegetariánů.

 

Náš tip pro vodnáře

Využijte výživné vlastnosti a mnohonásobné působení superpotravin. Superpotraviny přitom nemusejí stát horentní sumy ani pocházet ze vzdálených exotických krajů, existují i české superpotraviny, dokonce superpotraviny za pár kaček.

blendea SUPERGREENS

Potíž vodnářů jsou jejich chutě. Vyžívají se ve výrazných chutích, často si libují v nezdravých dobrotách. Nesvědčí jim ani fast food, přejídání nebo pozdní večeře.

Při dietě a hubnutí přijde vodnářům vhod jejich kreativita. S radostí budou objevovat nové potraviny, recepty a způsoby přípravy jídla. Při vší té kreativitě však velmi snadno vodnář uhne od zdravých k nezdravým pokrmům. Prospěje mu proto pomoc výživového specialisty nebo sparing partnera na hubnutí.

 

Dieta podle horoskopu – celý seriál

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..