Dieta podle horoskopu I – pro berany, lvy a střelce

Dieta. Kdo z nás by někdy v životě nějakou dietu nedržel? Kdepak jednu! Diety opakovaně přicházejí a odcházejí, jednu nahrazuje jiná, stále je co zkoušet. Jak si nejedna žena nejednou ověřila – bohužel, diety většinou nefungují. Přesto nás stále lákají nové a nové diety.

Vidina dokonalé postavy je neodolatelná, a s ní i diety. Dieta podle horoskopu má oproti těm klasickým dietám předpoklady uspět. Proč? Protože maximálně zohledňuje individuální stravování, zvyklosti, metabolismus a životní styl každého jedince.

Proteinová dieta, ketonová dieta, dieta podle krevních skupin, paleo dieta, dělená strava, cholesterolová dieta, dash dieta, krabičková dieta, francouzská, italská, středomořská dieta, dieta podle Mačingové… to jsou jen některé z mnoha stravovacích stylů, které mají vést k vytouženému hubnutí.

V praxi bohužel nemusejí vést k vysněné postavě, anebo zbaví nadbytečných kilogramů – ale pouze dočasně. Každý organismus na dietu reaguje jinak. A tak se nedá řídit obecnými návody ani zkušenostmi jiných. Zatímco někomu daná dieta vyhovuje, dalšímu může způsobit víc potíží než radosti.

Co s tím? Pořád je tu možnost, že dietu, resp. hubnutí přizpůsobíte tak, aby vám vyhovovala a byla pro vás prospěšná. Hubnutí na míru si můžete ušít i pomocí horoskopu.

Horoskop toho může odhalit hodně, třeba také o tom, co jíte, co byste měli jíst, jak se stravovat, co dělat pro úspěšné hubnutí.

A co tedy odhaluje horoskop pro vaše konkrétní znamení? To se dozvíte na řádcích níže. V tomto díle našeho seriálu Dieta podle horoskopu najdou užitečné informace, rady a tipy na hubnutí ohnivá znamení, tedy berani, lvi a střelci.

ketomix dietaDieta podle horoskopu: pro berany

Dieta podle horoskopu - beranBeran je prvním znamením horoskopu, náleží k lidem narozeným od 21.3. do 21.4. Je to nejohnivější ze všech ohnivých znamení.

Beran je aktivní znamení plné energie. Lidé ve znamení berana mají obvykle také velmi aktivní metabolismus. Rychle spalují tuky. S hubnutím jim pomáhá i to, že nevydrží dlouho na místě. Beranovi je vlastní aktivita, i ta fyzická. Navíc je ambiciózní. Chce se prosadit, i v oblasti sportu.

Aktivita a rychlost může být beranovi také na škodu, protože nemá dost času na jídlo. Pokud jde o hubnutí, beran si primárně musí udělat čas na sebe, přemýšlet o tom, co jí, a jídlo si vychutnávat.

Beran se využívá v ostrých a kořeněných jídlech, také bývá velký gurmán. Měl by si vybírat to, co mu svědčí. Jsou to zejména bílkoviny. Pokud jde o konkrétní potraviny, beran se zpravidla neobejde bez masa. Měl by se ale zaměřit na kvalitní maso a omezit příliš slané uzeniny. Prospěje mu také zelenina a červené plody.

Náš tip pro berany

I při dietě by se beranům mohly hodit exotické superplody, třeba granátové jablko.

K hubnutí beranovi pomůže jasný cíl, za kterým se vydá. Může to být vysněná hmotnost, ale také třeba nějaká sportovní meta nebo zdravá skladba jídelníčku. Problémem může být beranova netrpělivost. Beran očekává výsledky svého hubnutí co nejrychleji, ale v hubnutí jsou lepší postupné, menší změny. Drastické diety nepřinesou beranům nic dobrého.

Dieta podle horoskopu: pro lvy

Dieta podle horoskopu - levLev je králem zvířat, i mezi dalšími znameními horoskopu je lev nepřehlédnutelný. Je přiřazený k lidem s narozením od 22.7. do 22.8.

Lev je tvůrčím znamením, který dokáže bezezbytku naplnit svůj život. Přestože je lev pro svůj vzhled často nepřehlédnutelný, většinou nemá problém se svojí postavou. Muži lvi i ženy lvice bývají atraktivní.

Lvi nemají sklony k tloustnutí, ale mají sklony zajídat žal, smutek nebo nenaplněné touhy.

Lvi jsou gurmáni. Více než pro jakékoliv jiné znamení pro lvy platí, že potřebují kvalitní potraviny. Lvi by měli následovat své instinkty a vybírat si jídlo. Jídlo je pro lvy potěšením, ale měli by si vybírat takové, které je zdravé. Naopak by měli ovládnout své chutě na sladké, omezit pochutiny, alkohol a kávu. Lvům svědčí dělená strava, zelenina a plody, zvláště ty žluté.

Náš tip pro lvy

Pro královskou hostinu lvů se skvěle hodí exotické plody, třeba physalis.

Pokud lvi skutečně chtějí zhubnout, většinou se jim to podaří. Do všeho dávají velké nadšení, i do diety – a to se hodí. Lepší než velké omezování je však pro lvi vhodnější hledání zdravých alternativ. Přísné zákazy na lvy neplatí. I dietní jídelníček musí lvům chutnat a musí vypadat lákavě.

Krabičková dieta
Jídelníček pro lvy – musí chutnat a vypadat!

Dieta podle horoskopu: pro střelce

Dieta podle horoskopu - střelecTaké střelec náleží k elementu ohně a nezapře svoji divokou povahu. Je to znamení, které dle horoskopu náleží k lidem narozeným od 23.11. do 21.12.

Střelec jen zřídka řeší své stravování a to, jak mu jídlo prospívá nebo škodí. Pokud to dožene až do stavu, kdy potřebuje zhubnout, musí začít o jídle přemýšlet. Pak mu často může být prospěšný i nějaký odborník.

Střelec rád experimentuje, a může se jednat také o oblast jídelníčku, stravy a nových potravin. Většinou se rychle přizpůsobí i zásadním změnám.

Střelci mají změnu v krvi, bohužel se odráží i v tom, že mohou střídat období přejídání s obdobím, kdy téměř hladoví. To ústí v zažívacích potíže. Pravidelná strava by měla být cílem každého střelce, i toho, který chce zhubnout. Vyplatí se rozdělit jídlo do více denních dávek. Co do množství a energetické hodnoty by střelci oproti jiným znamením měli konzumovat méně.

V jídelníčku na hubnutí se pro střelce doporučují zejména citrusy.

Náš tip pro střelce

Grep je superpotravina na hubnutí – bude se vám hodit!

Pokud by střelci měli něco omezit, je to maso a sůl.

Naopak jim přijdou vhod nejrůznější ovocné a zeleninové šťávy nebo i u jiných znamení tolik oblíbené smoothies. Zásadní je dostatek tekutin. Charakteru střelce by mohla vyhovovat dieta podle krevních skupin.

Pokud jde o fyzickou aktivitu, bude střelci sedět například turistika spojená s poznáváním nových míst.

Dieta podle horoskopu
Dieta podle horoskopu: turistika střelcům svědčí

Při hubnutí se bude hodit to, že střelci milují nové výzvy. Dieta se pro střelce může stát výzvou, do které se s veškerou vervou pustí. Stejně jako u berana je zde však potíž v tom, že střelec bude očekávat výsledky co nejrychleji.

ketomix dietaDieta podle horoskopu – celý seriál

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..