Dieta podle horoskopu IV – pro býky, panny a kozorohy

Diety. Kde je jim konec? Pokud jde o diety podle horoskopu, konec je v tomto článku, kdy se věnujeme posledním třem znamením zvěrokruhu. Tentokrát se zaměříme na býky, panny a kozorohy, tedy znamení, které se pojí s elementem Země. Stejně jako vodní znamení i zemská znamení v sobě nesou ženský charakter.

Více než energie a aktivita, tolik typická pro ohnivá a vzdušná znamení, je ženským znamením vlastní klid a pasivita. Ženská znamení jsou typická i svoji ženskou postavou, která má oproti té mužské více tělesného tuku. Je tedy jasné, že hubnutí bude pro znamení elementu Země žádoucí.

Pochopitelně, ani v případě zemských znamení nebude hubnutí jen tak. I zde by měla mít dieta především racionální základ a zohledňovat individualitu každého jedince. Přesně taková je dieta podle horoskopu, která je více racionální než ezoterická.

Je to především právě proto, že se snaží přizpůsobit charakteru, povaze, zažívání, metabolismu, stravovacím návykům, chutím a preferencím každého jedince. To vše je totiž částečně dané i tím, v jakém znamení zvěrokruhu se daný jedinec narodil.

Dieta podle horoskopu pro Býky

Dieta podle horoskopu - býkZnamení býka náleží k lidem s narozením od 22.4. do 21.5. Tito lidé mají bohužel sklony k tloustnutí.

Býci bývají velcí požitkáři, rádi si vychutnávají dobré jídlo, klidně i ve velkých dávkách. Právě přejídání by býci měli kvůli hubnutí omezit. Stejně jako není dobré přejídání, není však pro býky příliš vhodné ani dlouhé hladovění.

Dieta podle horoskopu pro býky by měla být dostatečně pestrá, avšak s redukovaným množstvím kalorií. Pomoci s hubnutím a postavou by býkům mohly odlehčené ovocné a zeleninové dny. Horoskop býkům doporučuje zejména rýži a potraviny červené barvy, tedy třeba rajčata nebo červenou řepu.

Náš tip pro býky: Objevte smoothies a najděte pro ně místo ve svém jídelníčku.

Býkům škodí přemíra soli, také alkohol a káva, minimálně při hubnutí by to vše měli omezit. Býkům nesvědčí ani bílé pečivo a sladkosti. Jakkoli, aby dieta býkovi vyhovovala, neměl by mít pocit, že ho nějak zásadně omezuje. Obecně býci diety nemají rádi. Aby byli úspěšní, potřebuji dostatečnou motivaci a vidinu cíle. To platí o hubnutí, dietě, ale třeba i sportovních aktivitách, které budou býkům sedět.

Dieta podle horoskopu - zemská znamení
Dieta by měla především sedět, nejenom býkovi. To platí o každém znamení.

 

Dieta podle horoskopu pro Panny

Dieta podle horoskopu - pannaZnamení panny hvězdy přisoudily lidem narozeným od 23.8. do 22.9.

Panny nejsou v jídle vybíravé. Jejich strava je často jednotvárná. Na jejich zdraví se negativně podepisuje i to, že mají tendence k neklidu nebo náhlým změnám nálad. Zdraví panny neprospívá ani nezájem o sportovní aktivity, a neprospívá to ani jejich postavě.

Přitažlivá postava je však pro panny dostatečnou motivací k hubnutí. Na rozdíl od býků panny nejrůznější diety vyhledávají, dlouhodobě však u nich funguje jen málokterá.

Pokud jde o dietu podle horoskopu pro panny, měla by být především pestrá a barevná. Pannám nevadí nízkotučné pokrmy, ale užitečné jim bude i to, když jejich dietní pokrmy budou hrát barvami, chutěmi a vůněmi Přitom by se však měly vyhnout příliš kořeněným, pálivým a dráždivým pokrmům. Případný nedostatek energie doplní sladké ovoce. Užitečná při dietě bude rýže, ovesné vločky nebo meruňky.

Náš tip pro panny: Dejte si jablka, jsou to obyčejné plody, ale mají neobyčejné složení a účinky.

Zdrojem energie může být i cvičení, které pannám přijde vhod nejenom při dietě. Perfekcionismus panny se dá při dietě využít v podobě sestavení dlouhodobého dietního programu a podrobného jídelníčku. Panny budou s oblibou počítat kalorie a zkoumat složení jednotlivých potravin.

 

I dietní jídelníček může být pestrý.
I dietní jídelníček může být pestrý.

 

Náš tip, nejenom pro panny

Každému zažívání prospěje rozumná očista. Pokud zvolíte nenásilnou podobu očisty, například prostřednictvím očistných bylinek, podpoříte také své detoxikační a vylučovací orgány.

Co to má společného s dietou?

  • Pokud budou vaše vnitřní orgány pracovat na plný výkon,
  • pokud bude zažívací soustava dokonale plnit svoji funkci,
  • pokud nastartujete svůj metabolismus,
  • hubnutí půjde snáze.

 

Dieta podle horoskopu pro Kozorohy

Dieta podle horoskopu - kozorohZnamení zvěrokruhu kozoroh patří k těm lidem, kteří slaví narozeniny od 22.12. do 20.1.

Na rozdíl od býka není postava kozoroha přirozeně mohutná. Lidé ve znamení kozoroha také nemívají takové problémy s tloustnutím jako zmiňovaní býci. Je to i proto, že kozoroh je velmi akční, ambiciózní a pracovitý tvor. Nemá zpravidla čas na jídlo a tloustnutí.

Pokud přece jenom kozoroh potřebuje zhubnout, prospěje mu vyvážená dieta s pravidelnými dávkami jídla. Do dietního jídelníčku se hodí především pohanka, jáhly nebo rýže, také vajíčka, drůbež, a samozřejmě ovoce a zelenina. Kozorohům se doporučují zejména modré plody, jako jsou borůvky, ostružiny, modré hrozny, švestky, fíky aj.

Náš tip pro kozorohy: Polévky jsou pro vás to pravé, zkuste i t letní – studené.

Ke znamení kozoroha náleží sebekázeň, proto zvládne i nejrůznější diety. Vyhovovat mu bude například dělená strava. Veškeré jídlo se pak dělí do třech skupin, které se vzájemně kombinují jen s určitými pravidly. Dělená strava je dietou, kterou svého času propagovala i Lenka Kořínková. V současnosti je její propagátorkou například Jarmila Mandžuková, autorka knihy Dělená strava Nejíst méně, ale jinak.

Náš tip: Nepít méně, ale jinak

Ke každé dietě, hubnutí, ale i zdravé stravě a vyváženému jídelníčku patří i pitný režim. Zvláště nyní v létě potřebuje lidský organismus pro své fungování dostatek tekutin. Nejlepším nápojem je čistá voda. Pokud vám čistá voda nevyhovuje, můžete ji provonět třeba lístky máty, ochutit kousky letního ovoce nebo třeba smíchat s kapkou grapefruitového džusu.

Tekutiny dodáváte organismu i prostřednictvím ovoce a zeleniny, které se z velké části skládá z vody, vzpomeňme takový meloun. Pitný režim doplní i polévky.

Hubnutí, detoxikace
Nápoj pro zdraví. Dáte si?

 

Dieta podle horoskopu – celý seriál

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..