TESTUJEME Chia shake koktejl a palačinky (+ videorecept)

Zdravý životní styl nezahrnuje pouze pohybovou aktivitu, ale i zdravé stravování. V případě, že se rozhodnete zhubnout nebo si pouze chcete udržet štíhlou linii a cítit se lépe, kromě návštěvy fitness centra nezapomeňte upravit své stravovací návyky. Z vašeho jídelníčku se snažte vyloučit jídla s vysokým obsahem sacharidů a nahraďte je nízkosacharidovými potravinami, které jsou bohaté na bílkoviny. Kromě těch klasických, běžně dostupných v supermarketech, se o vaši pozornost ucházejí i Chia Shake dietní koktejly, pudinky, kaše a fitness produkty.

Některé z nich jsem měla možnost vyzkoušet i já, a tak vám v této recenzi popíšu několik svých postřehů nejen co se týče přípravy, ale i samotné chuti vybraných produktů Chia Shake. Rovněž nebudou chybět ani základní informace o složení cenách, včetně  videoreceptu.

Chia Shake jahodovo-malinový v šejkru
Dietní koktejl Chia Shake s jahodovo-malinovou příchutí

O Chia Shake

Značka zahrnující jak dietní koktejly, jídla, dezerty, kaše, tak i kompletní dietní balíčky. Všechny produkty se vyznačují vysokým podílem bílkovin, vitamínů a minerálních látek, díky čemuž výborně zasytí na delší dobu. Navíc vzhledem k tomu, že neobsahují téměř žádné sacharidy, jsou vhodné i pro sportovce a lidi držící low carb, ketonovou, proteinovou, Dukanovu nebo Cambridge dietu. Dietní složení a především rychlou přípravu však ocení i jednotlivci s problémy s trávením či zaneprázdnění muži a ženy, kteří se chtějí zdravě stravovat a nemají čas vařit. (1)

Složení

Chia Shake obsahuje všechny látky, které organismus potřebuje pro správné fungování. Neobsahují žádné geneticky modifikované potraviny, ale skládají se z těch nejkvalitnějších surovin.

Chia semínka

Už ze samotného názvu je zřejmé, že jednou z hlavních složek produktů Chia Shake jsou chia semínka. Z tohoto důvodu jim budu věnovat největší pozornost. Představují plody Šalvěje hispánské rostoucí především v Jižní a Střední Americe. Chia semínka se spojují ještě s obdobím Aztéků, pro které byly zdrojem síly a energie. Není se čemu divit, v jednom maličkém semínku najdete všechny důležité látky: bílkoviny, vlákninu, tuky, vápník, železo, hořčík, mangan a také fosfor.

VĚDĚLI JSTE, ŽE běžci mexického kmene Tarahumara před každým závodem pijí nápoj z chia semínek, citrónu a vody, který jim dodá energii běžet i stovky kilometrů? (3)

Účinky chia semínek

Chia semínka patří k nejvýživnějším potravinám vůbec. S přihlédnutím na vyšší obsah rozpustné vlákniny dokážou absorbovat velké množství vody a navodit pocit sytosti. V důsledku toho se sníží váš denní příjem kalorií, výsledkem čehož může být požadovaný úbytek hmotnosti. Vláknina však není prospěšná pouze pro lidi s cílem zhubnout, ale má svůj význam i při trávicích potížích. Je živnou půdou pro střevní bakterie, které jsou nezbytné pro udržení správné střevní mikroflóry. (2)

Za zmínku stojí i účinek vlákniny na vysoký krevní tlak hladinu cholesterolu v krvi. Podle studie zveřejněné v odborném periodiku American Journal of Clinical Nutrition přispívá každodenní konzumace 10 gramů vlákniny ke snížení hladiny špatného cholesterolu. Dokonce se předpokládá, že má pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi, což ocení hlavně jednotlivci s cukrovkou 2. typu. V chia semínkách jsou kromě vlákniny zastoupeny bílkoviny a omega 3-mastné kyseliny. Zatímco bílkoviny podporují růst svalové hmoty a dodávají tělu energii, omega 3 mastné kyseliny zase pomáhají snižovat krevní tlak, a tak předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění. (4)

Rýžová kaše

Uznávaná potravina v tradiční čínské medicíně. Vždyť jak by ne, má množství zdravotních benefitů. Harmonizuje trávenízmírňuje zánět a zároveň přispívá k detoxikaci organismu. (5)

ZAJÍMAVOST: Rýžová kaše, nazývána také Congee, se v Číně konzumuje zpravidla na snídani, mezi 7 až 11 hodinou, kdy jsou slezina a žaludek nejsilnější.

Syrovátkový protein

Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýra. Považuje se za jeden z nejdostupnějších zdrojů bílkovin, které nejenže odeženou hlad, ale jsou prospěšné i pro růst svalové hmoty zdraví pokožky. Syrovátkový protein je pro tělo velmi lehce stravitelný, vzhledem k tomu se doporučuje i při dietním stravování. Navíc má antioxidační účinek, chrání tělo před volnými radikály a zvyšuje jeho obranyschopnost.

Vitamíny a minerály

V produktech Chia Shake jsou obsaženy jak vitamíny A, D, E, K a C, tak i vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B12), které se podílejí na uvolňování energie v organismu. Nesmíme ale zapomenout ani na minerální látky. Zatímco vápník, hořčík, jód a fosfor potřebujeme pro zdraví zubů i kostí, železo se podílí na transportu kyslíku do jednotlivých orgánů těla. Měď spolu se zinkem posilují imunitu, chrom se účastní metabolismu glukózy, draslík odstraňuje toxické látky z těla a kyselina listová zase podporuje tvorbu červených krvinek.

  • Toto jsou pouze hlavní složky. Podrobné složení je u každého produktu jiné a najdete ho na zadní straně obalu.
Podrobné složení dietního koktejlu
Podrobné složení dietního koktejlu

Nabídka produktů Chia Shake

Na své si přijdou jak milovníci koktejlů, tak i kaší, sladkých dezertů a smoothie, které jsou v nabídce novinkou.

Dietní koktejly

V případě, že máte rádi svěží a ovocné příchutě, doporučuji vám malinovo-jahodový nebo o trochu sladší banánový koktejl. Rovněž sladký, avšak o něco lahodnější, je dietní koktejl s čokoládovouvanilkovou, pistáciovou nebo cappuccinovou příchutí.

TIP: Pokud zápasíte s časem a nestíháte v práci oběd, zkuste Chia Meal Shake, který je plnohodnotnou náhradou hlavního jídla. K dispozici je v banánové, jahodové a čokoládové verzi.

Dietní jídla

V nabídce nechybí ani hotová dietní jídla. Na snídani si můžete pochutnat na dietní kaši s banánovou, čokoládovou, případně jablečno-skořicovou příchutí. Pokud preferujete spíše slaná jídla, vaše chuťové pohárky potěší žampionová či sýrová omeleta s minimálním obsahem cukrů. Na oběd vám zase pomůže zahnat hlad některá z dietních polévek (rajčatová, zeleninová, sýrová).

VEGAN SHAKE neobsahuje žádné látky živočišného původu, vzhledem k tomu je ideální volbou pro vegany. Ti mají na výběr z banánové, jahodové a čokoládové příchutě.

Dietní dezerty

Z dezertů je těžké odolat proteinovým palačinkám, které neobsahují téměř žádné sacharidy, díky čemuž jsou vhodné i při hubnutí, protože udrží tělo ve stavu ketózy. Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že chutnají identicky, dokonce ještě lépe než klasické palačinky a jiné sladké tyčinky plné cukrů. Osvěžující, zdravé a velmi syté jsou také chia pudinky s příchutí manga, lesního ovoce Piña Colady.

 

Včetně výše zmíněných produktů najdete pod značkou Chia Shake i nízkosacharidové oříškové kokosové máslo, dietní tyčinky, tablety na posílení imunity s omega-3 mastnými kyselinami a v neposlední řadě i spalovače tuků, ať už ve formě tablet nebo nápoje.

Ceny produktů a balíčků Chia Shake

Nejmenší balení, tedy 15 porcí dietního koktejlu, stojí 399 Kč. Na výběr však máte i větší variantu se 40 porcemi v ceně 999 Kč. Za 10 porcí dietní kaše libovolné příchutě zaplatíte 399 Kč, stejně jako za balení palačinek, chia pudinku, muffin, polévky a omeletyzahrnující 10 porcí. O něco levnější jsou balení Chia Meal Shake Vegan Shake15 porcí těchto dobrot vás bude stát pouze 299 Kč.

Pokud se nemůžete rozhodnout, které produkty vyzkoušet, nebo to s hubnutím myslíte opravdu vážně, nakoukněte do sekce výhodných balíčků. V rámci týdenního dietního balíčku za 1990 Kč dostanete 1 dietní koktejl libovolné příchutě (15 porcí), 1 chia pudink (10 porcí) a 1 proteinové palačinky (10 porcí) + praktický šejkr spolu s keto dietním plánem. Dietní balíček na 2 týdny je trošku dražší, stojí 2499 Kč, avšak obsahuje nejen velký dietní koktejl (40 porcí), chia pudink a proteinové palačinky, ale i po jednom balení dietních polévek a omelet (10 porcí). Na vědomí také dávám dietní balíček na 4 týdny v ceně 4799 Kč, ve kterém je dohromady 160 dietních jídel, včetně proteinových tyčinek.

 

CENOVĚ NEJVÝHODNĚJŠÍ je největší balíček na 8 týdnů s 308 dietními jídly. Zaplatíte za něj 8990 Kč, což vychází 29 Kč za jednu porci. U předchozích dietních balíčků stojí jedna porce 30 – 34 Kč, v závislosti na balení.

Příprava Chia Shake

Vzhledem k dnešní uspěchané době je jedním z největších benefitů produktů Chia Shake jejich časově nenáročná velmi jednoduchá příprava. Téměř všechny produkty jsou v práškové formě, díky čemuž je stačí pouze smíchat s předepsaným množstvím vody nebo mléka. Zatímco příprava koktejlů vám nezabere více než minutku-dvě, palačinky, omeleta či polévka jsou sice zdlouhavější, ale v porovnání s vařením klasických jídel je jejich příprava pořád podstatně kratší.

Videorecept

Jak to u mě bývá zvykem, opět jsem trošku experimentovala v kuchyni, tentokrát s proteinovými palačinkami Chia Shake. Směs jsem smíchala s mandlovým mlékem a hotové palačinky servírovala s jemnou, nadýchanou a osvěžující ovocnou pěnou. Ať se líbí, tady je videorecept.

Proteinové palačinky Chia Shake s ovocnou pěnou

Zkušenosti uživatelů

Abyste nemuseli ztrácet čas hledáním a čtením zkušeností uživatelů na diskusních fórech, udělala jsem to za vás. Svou pozornost jsem věnovala především recenzím na Heurece a diskusním fóru emimino.cz.

Rychlá příprava, ale i sytost koktejlů a dalších jídel, to si uživatelé nejvíce pochvalovali. Mnohem více než nenáročnost samotné přípravy mě však překvapily pozitivní ohlasy týkající se úbytku hmotnosti. Uživatelé, kteří pravidelně konzumovali Chia Shake, nejenže zhubli, ale podařilo se jim získanou hmotnost i udržet.

,,Za mě rozhodně ano, zhubla jsem s Chia Shake 4 kg za měsíc a hmotnost si pořád udržuji (a to jsem nedržela žádnou keto dietu, pouze jsem pila šejk, dopoledne a večer místo večeře). Dokonce mi koktejly chutnají a nehladovím. Já jsem spokojená.“

Zdroj: Ditabit, emimino.cz

Uživatelka si pochvaluje zejména Chia Shake koktejly a kaše
Pozitivní recenze jedné z uživatelek

Zdroj: Michaela, facebook/chiashake

Doporučení Chia Shake na Heurece
Doporučení Chia Shake na Heurece

Zdroj: Vladka, heureka.sk

V negativních recenzích se poměrně často opakovala příliš dietní chuť jídel, což však považuji za subjektivní kritérium, neboť každý má jiné chutě. Navíc jsou téměř všechny Chia Shake produkty označovány jako dietní, tudíž je potřeba s tím počítat. Pokud nehubnete a zdá se vám koktejl bez chuti, zkuste si ho smíchat místo vody s mlékem a přidat ovoce. Chuť bude podstatně výraznější.

Negativní zkušenost s Chia Shake koktejlem s banánovou příchutí
Negativní recenze uživatelky

Zdroj: Tess85, emimino.cz

Recenze Chia Shake- heureka
Zkušenost uživatelky na Heurece

Zdroj: Lenka, heureka.sk

Moje zkušenosti

Od firmy Chia Shake jsem vyzkoušela tři produkty: proteinové palačinky, dietní koktejl s malinovo-jahodovou a banánovou příchutí.

Dietní koktejl

Když jsem si ho připravovala poprvé, postupovala jsem přesně podle doporučení výrobce. Do 250 ml vody jsem přidala 1 odměrku banánového prášku. Trošku jsem měla obavy, jestli koktejl nebude příliš řídký, avšak právě naopak. Měl ideální konzistenci, přičemž se prášek ve vodě úplně rozpustil. Maličko mi překážela chia semínka, která byla tvrdší, ale podruhé jsem je nechala chvilku nabobtnat, tudíž jsem koktejl pila až cca po 20 minutách. Chuť byla podstatně výraznější a chia semínka měkčí. Jelikož nemám ráda příliš sladké potraviny, o trošku více jsem si pochutnala na jahodovo-malinovém koktejlu. Banánový koktejl byl sladší, což však mohlo být způsobeno i tím, že jsem při přípravě nepoužila vodu, ale mandlové mléko.

Dietní koktejl Chia Shake mi přišel v praktických a vakuově uzavíratelných sáčcích spolu s odměrkou a shakerem. Ten dobře těsní a vejde se i do menší kabelky, díky čemuž si koktejl můžete spokojeně vzít i do práce nebo na výlet. Navíc mi příprava koktejlu skutečně nezabrala více než 2 minutky.

Chia Shake dietní koktejl - banánový
Dietní koktejl Chia Shake s banánovou příchutí

Proteinové palačinky s banánovou příchutí

Vzhledem k tomu, že mléko mi moc nechutná, při přípravě palačinek jsem ho nahradila vodou. Po smíchání 1 odměrky s předepsaným množstvím vody a rozehřátí pánve jsem netrpělivě čekala na výsledek. Přece jen jsem palačinky z ,,prášku“ připravovala poprvé. Těsto bylo překvapivě jemné a nadýchané, avšak pánev je potřeba důkladně potřít olejem, nechat rozpálit a až potom na ni dávat palačinky. Výrobce doporučuje otáčet po 2 minutách, ale já každou stranu opékala alespoň 3-4 minutky, dokud se těsto nezačalo odlepovat od okrajů. Celá kuchyň krásně voněla po banánu. V porovnání s klasickými palačinkami nebyly Chia Shake palačinky tak sladké, což mi vyhovovalo. Z jedné porce jsem připravila dvě velké palačinky, které mě dostatečně zasytily na nejbližší 4 hodiny.

Hotové proteinové palačinky Chia Shake
Proteinové palačinky Chia Shake

Výhody a nevýhody

  • neobsahuje lepek
  • doprava nad 1500 Kč ZDARMA
  • široký výběr příchutí
  • málo kalorií, vhodné i při hubnutí
  • nevhodný pro lidi s intolerancí na laktózu

Časté otázky

Značka Chia Shake zahrnuje širokou škálu nízkosacharidových produktů bez GMO a lepku, díky čemuž také uspokojí požadavky lidí s alergií na lepek a celiakií.

Kdo je výrobcem produktů Chia Shake?

Výrobu dietních koktejlů a dalších jídel zastřešuje firma Chia Shake s.r.o. se sídlem v Praze. Jediným a zároveň oficiálním distributorem Chia Shake produktů v rámci České republiky je Mixlim s.r.o. s centrálou v Bratislavě, která stojí i za samostatnou značkou MixSlim, která také nabízejí dietní koktejly a kaše.

Mohu s Chia Shake koktejlem zhubnout?

Ano, při pravidelné konzumaci jídel z nabízených dietních balíčků lze dosáhnout viditelného úbytku na váze. V případě nejmenšího balíčku na týden to může být 1-3 kg. O trošku více 3-6 kg máte možnost zhubnout s dvoutýdenním balíčkem na hubnutí, přičemž u balíčku na jeden měsíc je orientační úbytek na váze 5-10 kg. Pochopitelně nejvíce 8-15 kg lze zhubnout s výhodným dietním balíčkem na 2 měsíce.

Kde se dá Chia Shake koupit?

Produkty Chia Shake doporučuji nakupovat výhradně z oficiálního eshopu chiashake.cz. Jen tak budete mít jistotu, že nakupujete originální produkt slibované kvality. Navíc při nákupu nad 1500 Kč máte dopravu ZDARMA, a pokud se na vás usměje štěstí, díky zajímavým slevám ještě i nějakou tu korunu ušetříte.

Závěrečné hodnocení

Pozitivně hodnotím širokou nabídku příchutí, zejména co se týče koktejlů. Ty jsou samozřejmě nízkokalorické minimálním obsahem sacharidů, což potěší zejména ženy s cílem udržet si štíhlou linii. Vysoký podíl vitamínů a minerálů zase uspokojí potřeby sportovců a starších lidí, pro které budou zajímavým a hlavně zdravým zpestřením jídelníčku. Samotná příprava je velmi rychlá, přičemž se prášek po důkladném rozmíchání v koktejlu krásně rozpustí. Rovněž si pochvalu zaslouží i kompaktní balení praktickým šejkrem, který výborně těsní. Naopak to, co bych produktům Chia Shake vytkla, je mléčný protein nacházející se v převážné většině produktů. Z tohoto důvodu nejsou vhodné pro lidi s intolerancí na laktózu.

Pozitiva i negativa produktů Chia Shake
Závěrečné zhodnocení produktů Chia Shake

O zdravotních benefitech chia semínek není pochyb. Už déle si je přidávám do jogurtů, koláčů, ale i salátů. Koktejl s chia semínky jsem však ochutnala poprvé a moc mi chutnal. Nemluvě o palačinkách s ovocnou pěnou, které vám rozhodně doporučuji vyzkoušet. Budu ráda, pokud mi do komentáře napíšete, jak chutnaly vám, případně se podělíte o vaši zkušenost s jinými produkty Chia Shake.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka ChiaShake – https://chiashake.cz/

(2) 11 Proven Health Benefits of Chia Seeds. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-health-benefits-of-chia-seeds#section4

(3) Chia Seed History and Origin. Dostupné na: https://www.ancientgrains.com/chia-seed-history-and-origin/

(4) What are the benefits of chia seeds? Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.com/articles/291334#benefits

(5) Congee: Health Benefits and How to Make this Rice Porridge. Dostupné na: https://carinagreweling.com/congee-recipe-health-benefits/

(6) 10 Evidence-Based Health Benefits of Whey Protein. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-whey-protein#section3

Rate this post
PŘEHLED RECENZE
Chuť produktů
9.2
Rozmanitost jídel
9.4
Online poradenství
8.8
Cena
8.8
Sytost jídel
9.3
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
chia-shake-recenzeZdravý životní styl nezahrnuje pouze pohybovou aktivitu, ale i zdravé stravování. V případě, že se rozhodnete zhubnout nebo si pouze chcete udržet štíhlou linii a cítit se lépe, kromě návštěvy fitness centra nezapomeňte upravit své stravovací návyky. Z vašeho jídelníčku se snažte vyloučit jídla s vysokým obsahem sacharidů a nahraďte je nízkosacharidovými...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..