10 triků pro jarní omlazení

S tím, jak odhazujeme svršky a stále více žasneme nad vší tou jarní krásou kolem, také přemýšlíme o tom, jak podpořit i svoji vlastní krásu. Jaro se nese ve znamení nových začátků a koloběh přírody znovu naplňuje životem.

A tak i my toužíme znovu nabrat síly, vitalitu a nastartovat omlazení. Zjara se prostě chceme líbit. Jak to udělat? Není to vůbec složité, stačí znát pár jednoduchých triků, které najdete pěkně přehledně v tomto článku.

Nechte se inspirovat našimi triky pro jarní omlazení a buďte krásnější než kdy dřív!

Květiny všude, kam oko dohlédne

Květiny k jaru nedílně patří. Jaro je květinami doslova zalité, ale přesto je pro ně stále ještě prostor. Květiny jsou inspirací pro krásu.

  • Potěšte s květinami své smysly, udělejte si radost a nějakou květinu si kupte. Úsměv sluší každému!
  • Nezapomeňte květinami ozdobit i svůj šatník. Co si třeba pořídit květované šaty? Chce to jen správný střih, aby vynikly krásy vaší postavy.
  • Květiny nepotěší jenom vaše oči a nos, mohou potěšit i vaše chuťové pohárky. Třeba taková pampeliška, sedmikráska nebo fialka skvěle ozdobí váš jarní zeleninový salát a ještě si na ní můžete smlsnout (3 jarní recepty s bylinkami a květy tady).
Jarní omlazení, květiny
Jarní omlazení: začněte s květinami, mohou vás inspirovat.

 

Očista zevnitř se projeví i navenek

Ano, ještě pořád je jaro a ještě pořád je aktuální jarní očista. Celou řadu užitečných a praktických informací najdete v našich dalších článcích, třeba tady:

Očista organismu má celou řadu prospěšných efektů, jedním z nich je i čistější pokožka, a tím i její krásnější vzhled. Těšit se můžete z vitality a vitálnějšího těla. Očista na vás půjde vidět.

 

Zkrášlující koupel

Očista ještě jednou, tentokrát očista vnější. Může mít podobu bylinkové koupele, která podpoří i vnitřní detoxikační mechanismy.

Můžete si připravit koupel s heřmánku, který má i protizánětlivé a hojivé vlastnosti na pokožku. Pokud do heřmánkové koupele přidáte vedle bylinek i med a mléko, rázem svoji koupel povýšíte i o výrazné zkrášlující vlastnosti. Na vanu budete potřebovat litr plnotučného mléka a 2 – 3 lžíce medu.

 

Vitamíny a minerály

Kvalita pokožky, vlasů a nehtů úzce souvisí s tím, jak vypadá náš jídelníček. Kožní potíže, poškozené vlasy, roztřepené nehty a podobné kosmetické potíže nezřídka zrcadlí nedostatek základních vitamínů a minerálů v organismu.

Žádná kosmetika a sebelepší péče nepomůže, pokud svoji krásu nepodpoříme zevnitř.

  • Mezi vitamíny pro krásnou pokožku, vlasy a nehty patří především vitamín A, vitamín C, vitamín E a vitamíny skupiny B: B2 – riboflavin, B3 – niacin, B7 – biotin, B9 – kyselina listová aj.
  • Mezi „zkrášlující“ minerály řadíme železo a zinek. Jako minerál krásy se přímo označuje síra.

Nejlepším způsobem, jak svému tělu prospěšné vitamíny a minerály dopřát je zdravá strava. Pro své zkrášlující složení se hodí například potraviny jako borůvky, maliny, jahody, avokádo, granátové jablko, červená řepa, cereálie, ořechy a semínka, hlíva ústřičná, mladý ječmen, špenát apod.

Ty nabízejí výše uvedené vitamíny a minerály, cenný je i obsah antioxidantů, které zabraňují předčasnému stárnutí buněk a starají se o buněčnou regeneraci. Antioxidační efekt nese třeba i zelený čaj.

Nezapomeňte, že velká část mikroživin se ztrácí tepelnou úpravou pokrmů. Nejlepší jsou proto čerstvé potraviny, které si můžete dopřát třeba v podobě smoothie. Tady je malá dávka smoothie inspirace:

Bobule, bobulovité ovoce
Vitamíny a minerály v lahodné podobě. To je bobulovité ovoce

 

MSM – minerál krásy

Mezi minerálními prvky se jako minerál krásy označuje pouze jeden. Jde o síru. Ta je sice v menším množství součástí některých potravin, ale většina z nás trpí její nedostatkem.

A projevuje se to také na kráse. Síra totiž podporuje tvorbu kolagenu, který zajišťuje pružnost pokožky, ale je také předpokladem pro zdravé klouby a šlachy. Síra má mnohonásobné prospěšné účinky. Z hlediska krásy jde o pružnou a vláčnou pokožku, kvalitu a růst vlasů, nebo krásné nehty.

Tou nejspolehlivější formou, jak svému tělu dodat dávku organické síry s nejvyšší možnou vstřebatelností je MSM, tedy methylsulfonylmethan. Dá se pořídit v podobě čistého krystalického prášku. Více o MSM tady.

 

Spánek má svůj význam

Náš mladistvý (anebo naopak unavený) vzhled je zčásti daný genetickými dispozicemi, které neovlivníme. Z části ho však máme ve svých rukou. Na naší kráse se totiž odráží to, jak žijeme. Náš vzhled do jisté míry reflektuje náš způsob života a denní režim. Jde o stravu, ale také pohyb a odpočinek.

Pokud si máme opravdu odpočinout, regenerovat a obnovit duševní síly, bude třeba dostatečný a kvalitní spánek. Jeho význam často podceňujeme, přitom spánek je základním předpokladem zdraví. Pokud spíme málo nebo trpíme poruchami spánku, negativně se to odráží i na naší fyzické a psychické kondici, imunitě, hormonální rovnováze, regeneraci i metabolismu.

Nemáme-li dost kvalitního spánku, nemůžeme prostě vypadat dobře.

 

Obličejová gymnastika

Pokud jde o krásu, jejím ukazatelem je především obličej a jeho rysy. Nejde o věk, ale o pružnost, pevnost a vitalitu pokožky.

Obličejová gymnastika je způsobem, jak omládnout nebo alespoň zmírnit následky stárnutí v obličeji. Obnovuje elasticitu pokožky jemnými pohyby obličejových svalů. Pravidelné cvičení podporuje prokrvení pokožky, s krví se přitom k buňkám dostávají živiny a životodárný kyslík.

 

Cvičení čínských císařů

Teprve nedávno se k i nám do západního světa dostala speciální sestava cviků určená pro prodloužení života. Vznikla jako dílo taoistických mnichů, kteří si pomocí dechové a pohybové terapie chtěli co nejdéle uchovat svoji vitalitu a mladickou pružnost. Toto cvičení se nazývá Chuej-čchun-kung a řadí se do skupiny Čchi kung. Jednoduše jde o práci s energií pomocí nanejvýš pomalých pohybů.

 

Kyslíková terapie

Přede všemi složitými, náročnými a nákladnými řešením vyzkoušejte nejprve ta základní. Jestli totiž něco zpomaluje stárnutí lidských buněk a má omlazující a vitalizující efekt, je to kyslík. Kyslík je klíčový zdrojem energie pro lidské tělo, pro každou jedinou buňku.

Celých 90 % energie pro své fungování získává lidské tělo právě z kyslíku. Kyslík získáváme převážně dýcháním, takže tím prvním, co můžete udělat pro své omlazení je zhluboka se nadechnout.

 

Zelená je dobrá

Pokud chceme pro okysličení buněk udělat víc než se pouze nadechnout, můžeme organismu dodat železo nebo rostlinné barvivo chlorofyl. Obě látky podporují krvetvorbu, a tím i okysličení buněk. Obě látky najdeme například v listové zelenině nebo zelených potravinách jako je mladý ječmen – ostatně už název mladého ječmene odkazuje na mládí…

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..