MAXULEN na zmírnění projevů andropauzy. Deklarováno vs. skutečné účinky.

0

Nejen ženy, ale i muži si s přibývajícími roky procházejí několika fyziologickými změnami. Zatímco u něžnějšího pohlaví se první projevy menopauzy objevují kolem 45. roku, pokles hladiny testosteronu trápí i mladší muže, často už po 30. V organismu se projevuje úbytkem svalové hmoty, zvýšenou únavou, podrážděním a v neposlední řadě sníženým libidem. Možností, jak se s těmito změnami popasovat, máte hned několik. Kromě úpravy životosprávy a pohybové aktivity připadají v úvahu i výživové doplňky, které jsou však vnímány spíše jako „pastí na peníze.“ Patří do této skupiny i Maxulen? Jaké má účinky a co na něj říkají uživatelé na diskusních fórech? S tímto vším vás seznámím v následujících řádcích.

Význam testosteronu v lidském těle

Testosteron je jedním z nejdůležitějších mužských hormonů. Sice se tvoří i v těle žen, ale v několikanásobně menším množství. V mužském organismu vzniká jako důsledek činnosti Leydigových buněk. V závislosti na věku se mění jeho biologický účinek. Zatímco v pubertě odpovídá za vývoj sekundárních pohlavních znaků, u dospělých jedinců ovlivňuje sexuální aktivitu. Podílí se na metabolismu bílkovin, ukládání vápníku do kostí a svůj význam má také pro kognitivní funkce. (3)

Nedostatek testosteronu

Naprostá většina testosteronu (98%) je v lidském těle vázána na různé druhy bílkovin. Z nich dominuje hlavně albumin, na který se váže až 50% testosteronu. Ten je spolu se zbývajícími 2% volného testosteronu označován jako bioaktivní. Přibližně od 25. roku dochází k postupnému snižování hladiny bioaktivního testosteronu, přičemž výraznější pokles (andropauza) nastává od 40. Včetně přibývajících let lze jeho nedostatek připsat i nadměrnému pití alkoholu, kouření, obezitě, chybějícímu zinku či vitamínu D. K hlavním příznakům klesající hladiny testosteronu patří únava, úbytek jak svalové, tak i kostní hmoty, podrážděnost, nespavost, zvýšení tělesného tuku, ale také ztráta chuti na sex. (1)

VĚDĚLI JSTE, ŽE: V průběhu fyziologického stárnutí, od 20. do 80. roku, může u některých mužů klesnout hladina volného testosteronu až o 50%. Z tohoto důvodu je potřeba ho včas doplňovat, ideálně ještě před rozvinutím prvních závažnějších projevů. (2)
K nejčastějším projevům klesající hladiny testosteronu patří únava, podrážděnost či ztráta svalové hmoty.
Únava jako jeden z projevů andropauzy

Co je Maxulen?

Doplněk výživy ve formě tablet je určen pro mladší, ale i starší muže. Pomáhá zmírnit negativní projevy andropauzy, tedy klesající hladiny testosteronu. Za jeho výrobou stojí společnost Nordic Health s.r.o. s hlavním sídlem v Oslu, která patří k největším společnostem svého druhu v severských zemích. Důraz klade jak na kvalitu použitých surovin, tak i celkové zpracování. Od roku 2011 má pobočku v České republice. (4)

Složení tablet Maxulen

Hlavní a zároveň nejvíce zastoupenou látkou výživového doplňku Maxulen je Testofen®, který se výrobce rozhodl doplnit o další vitamíny a minerály. Přečtěte si, o které jde. (4)

Extrakt ze semen senovky řecké (Testofen®)

Senovka je jedna z nejstarších bylin původem ze Střední Asie a Etiopie, kde ji místní s oblibou pěstují již několik tisíciletí. Díky obsahu bílkovin, olejů, flavonoidů, saponinů či stopových prvků se používá hlavně v lidovém léčitelství. Nejenže je účinná při trávicích problémech, ale pomáhá také uvolňovat testosteron vázaný na bílkoviny, podporuje růst svalové hmoty, libido a metabolismus tuků.

Semena senovky řecké jsou bohaté na flavonoidy a stopové prvky, díky tomu pomáhají uvolňovat testosteron a podporují růst svalové hmoty.
Semena senovky řecké

Pozitivní účinek pískavice na spalování tuků potvrzuje vědecká studie zveřejněná v The Journal of Sport and Health Science. Zúčastnilo se jí 60 mužů, kteří užívali buď 600 mg senovky řecké denně, nebo placebo. Po 8 týdnech od začátku užívání došlo u skupiny mužů užívající senovku k výraznému poklesu tuku, hlavně v oblasti stehen a hrudníku, přičemž svalová hmota zůstala zachována.

Hořčík

V lidském těle má několik významných funkcí. Působí jako koenzym celé řady enzymů a aktivně se podílí na energetickém metabolismu. Svou roli plní i při metabolismu tuků, bílkovin a glukózy. Přispívá ke správné činnosti nervové soustavy, zajišťuje přenos nervových vzruchů, relaxaci svalstva a také je důležitý pro zdraví kostí a zubů.

Zinek

Nachází se převážně v kostech a svalech. Je známý svými antioxidačními účinky. Posiluje imunitní systém a zároveň chrání buňky před oxidačním stresem. Kromě toho pomáhá udržet optimální hladinu testosteronu v krvi, vzhledem k tomu nesmíme podcenit jeho doplňování hlavně v období andropauzy. Stejně prospěšný je i pro muže, kteří usilují s partnerkou o miminko, protože přispívá k plodnosti.

Vitamín B6

Podobně jako hořčík, i vitamín B6 je koenzymem enzymů, které se podílejí na metabolismu aminokyselin. Aktivně se účastní látkové výměny, zajišťuje správnou funkci nervového a imunitního systému. Pomocnou ruku podá i lidem, které trápí únava, fyzické vyčerpání a nadměrný stres. Zklidní, dodá energii, povzbudí. Je tedy výbornou prevencí před depresivními stavy či podrážděním.

Množství jednotlivých látek obsažených v jedné kapsli doplňku stravy Maxulen
Obsah jednotlivých látek v jedné dávce

Účinky

Jak jsem již výše zmínil, Maxulen obsahuje vysokou koncentraci patentované látky Testofen® ze semen senovky řecké. Ta má v kombinaci s minerálními látkami a vitamínem B6 následující účinky: (4)

  • Pomáhá uvolňovat testosteron, který je vázán na bílkoviny, díky tomu udržuje jeho optimální hladinu (i) během andropauzy. Důkazem je 120 mužů, u kterých bylo po 12 týdnech každodenního užívání 600 mg extraktu ze senovky řecké zaznamenáno větší množství volného androgenu v těle.
  • Podporuje růst svalové hmoty, vytrvalost při cvičení, dodává energii a přispívá k celkovému pocitu pohody. Opět musím zmínit výsledky kontrolní studie, které se zúčastnilo 49 respondentů. Ti byli následně rozděleni do dvou skupin. Zatímco muži z jedné skupiny denně užívali 500 mg extraktu ze senovky, účastníkům z druhé skupiny bylo podáváno placebo. Po 8 týdnech došlo u mužů z první skupiny k viditelnému nárůstu svalové hmoty zejména v dolní polovině těla a také ke snížení množství tělesného tuku.
  • Zvyšuje chuť na sex (libido), a tak pozitivně ovlivňuje sexuální aktivitu. Toto tvrzení dokazuje i kontrolní studie vědců z Brisbane Clinical Trials v Austrálii, které se zúčastnilo 60 mužů od 25 do 52 let. Muži, kteří každý den užívali 600 mg Testofenu®, měli po 6 týdnech nejen zvýšenou chuť na sex, ale také se cítili vzrušenější, silnější a plnější energie.

Užívání doplňku stravy Maxulen

Ráno, v poledne, večer, před jídlem nebo po něm. Je pouze na vás, kdy ho budete užívat. Důležité je dodržet pravidelnost a každý den užít jednu tabletu. Vzhledem k tomu, že Maxulen je určen k dlouhodobému užívání, výsledky se nedostaví hned po týdnu či dvou. Ano, první změny můžete pocítit již po měsíci od začátku užívání, ale maximální účinek často přichází po 4 až 6 měsících. Obrňte se tak řádnou dávkou trpělivosti, určitě se vám bude hodit.

Kde koupit Maxulen a za jakou cenu?

Je naprosto pochopitelné, že hledáte cenově nejvýhodnější nabídku. V tomto případě to však nebude vůbec obtížné. Doplněk stravy Maxulen se neprodává v lékárnách jako Dr. Max či Benu, ale pouze v oficiálním e-shopu. K dispozici je ve 30 tabletovém balení za cenu 649 Kč.

SLEVA 50% na první objednávku. Pokud si budete Maxulen objednávat poprvé, místo 649 Kč zaplatíte za první balení o polovinu méně, pouze 325 Kč.

Maxulen členství

Jak jsem již uvedl, Maxulen je určen k dlouhodobému užívání, takže koupí jednoho balení to ani zdaleka nekončí. Samotný výrobce proto nabízí možnost aktivace členství. Nebudete si tak muset každý měsíc dělat novou objednávku a hlídat, aby vám nedošlo předchozí balení. Každých 30 dní budete mít ve schránce nové balení. Bez jakýchkoliv dalších starostí. Navíc můžete členství kdykoliv zrušit – ať už telefonicky, poštou, nebo prostřednictvím e-mailu.

Zkušenosti uživatelů

Jak se říká, recenze spokojených uživatelů jsou tou nejlepší reklamou. Nevím, jak to vnímáte vy, ale pro mě to u doplňků stravy platí dvojnásob. Zatímco jeden z uživatelů měl po užívání více energie a lepší kondici, další si zase pochvaloval snadný nákup a výborný zákaznický servis.

,,Po pravidelném užívání mohu říct, že jsem na sobě zpozoroval několik změn k lepšímu. Mám podstatně více energie, daleko lepší kondici a dokonce mi přibylo i nějaké svalstvo. Mé celkové shrnutí je takové, že se cítím mnohem lépe než před užíváním.“

Zdroj: zbozi.cz

Pozitivní recenze jednoho z uživatelů, který si pochvaluje jak jednoduchý objednávkový proces, tak i zákaznický servis
Recenze jednoho z uživatelů na Heurece

Zdroj: heureka.cz/maxulen-recenze

Z pozitivních ohlasů nelze opomenout ani recenzi šéftrenéra karate Josefa Rajcherta, kterou spolu s dalšími zkušenostmi známých, ale i neznámých osobností najdete na oficiální webstránce.

Zdroj: maxulen.cz/zkusenosti

Nebudu vám lhát, při hledání zkušeností uživatelů jsem narazil i na negativní recenze. Mnozí uživatelé očekávali viditelné změny již po doužívání prvního balení, což však není možné. Ano, u někoho se dostaví první účinky po měsíci užívání, ale je to individuální. Chci vás však upozornit na možnou alergickou reakci, kterou u Karla vyvolal výtažek ze senovky řecké. V případě, že po užívání pocítíte jakékoliv nepříjemné změny, ihned užívání přerušte a kontaktujte svého lékaře.

Extrakt ze senovky řecké obsažený v Maxulenu vyvolal u jednoho z uživatelů alergickou reakci
Negativní recenze uživatele

Zdroj: Karel, zbozi.cz

Výhody a nevýhody (jak je vnímám já)

  • doporučená denní dávka spočívá pouze z jedné tablety
  • poměrně vysoká koncentrace senovky řecké v jedné dávce
  • účinky potvrzené vědeckými studiemi a recenzemi spokojených zákazníků
  • 50% sleva na první objednávku a možnost aktivace pravidelného členství
  • možnost užívat jakkoliv dlouho, nepřetržitě, bez nutnosti udělat si přestávku
  • nedostatek informací na oficiální webstránce (není tam zmínka o vedlejších účincích či jak dlouho se může Maxulen užívat)

Dostupné alternativy

Sto lidí, sto chutí. Pokud jste zhodnotili, že Maxulen není pro vás to pravé, mám zde několik tipů na doplňky stravy s velmi podobnými účinky. Jedním z nich jsou tablety Primulus. Mohou se pochlubit čistě přírodním složením s bylinnými extrakty, minerálními látkami a vitamíny. Podobně jako Maxulen, i Primulus je určen pro muže, které trápí projevy andropauzy. Starším mužům, kteří chtějí být stále sexuálně aktivní, zase doporučuji Zerex Ultragold. Podporuje chuť na sex a tvorbu testosteronu. Posledním z trojice mých tipů je MenActive, který je ve formě kapslí. Včetně L-karnitinu obsahuje také extrakt z kotvičníku zemního a senovky řecké, které pomáhají udržet optimální hladinu testosteronu v krvi.

NA ZVÝŠENÍ TESTOSTERONU
ProMan Plus
Proerecta long
Zerex ultragold
Primulus
MenActive
Maxulen

Časté dotazy

Zajímá vás, jak dlouho lze kapsle Maxulen užívat a kdo by se jim měl raději vyhnout? Čtěte dál a dozvíte se vše potřebné.

Má Maxulen nějaké nežádoucí účinky?

Výrobce neuvádí žádné vedlejší účinky. Samozřejmě za předpokladu, že budete dodržovat doporučené dávkování. Ze začátku vás sice může překvapit specifičtější chuť a vůně senovky, ale vše je pouze o zvyku. Navíc, pokud tablety zapijete dostatečným množstvím vody, nepříjemná pachuť se vytratí.

Pro koho není vhodný?

Maxulen se nedoporučuje užívat osobám mladším 18 let. Pokud užíváte léky na ředění krve, případně máte nějaké kardiovaskulární onemocnění, před užíváním se raději poraďte se svým lékařem.

Jak dlouho lze Maxulen užívat?

Jak dlouho budete potřebovat. Zda ho budete užívat několik měsíců nebo let je na vás. Nemusíte si dělat po určité době žádnou přestávku. V případě, že na sobě zpozorujete jakékoliv negativní změny, užívání přerušte a obraťte se na lékaře.

Závěrečné hodnocení

Maxulen není na trhu žádným nováčkem a za jeho výrobou stojí společnost s dlouholetými zkušenostmi. To se odráží i na samotném složení, ve kterém dominuje vysoká koncentrace extraktu ze senovky řecké. Její účinky výrobce deklaruje vědeckými studiemi, které mu přidávají na důvěryhodnosti. Nemluvě o tom, pokud jsou ještě potvrzeny reálnými zkušenostmi uživatelů. Z benefitů musím zmínit samotné užívání. Denní dávka se skládá z 1 tablety, tudíž ne ze dvou, jak to bývá u mnoha doplňků stravy zvykem. Navíc lze Maxulen užívat jakkoliv dlouho. Abych však pouze nechválil, na oficiální webstránce mi v době psaní recenze chyběly informace o vedlejších účincích či délce užívání. Jedním dechem ale musím dodat, že po kontaktování zákaznické podpory jsem obdržel všechny odpovědi na mé otázky.

Závěrečné hodnocení Maxulen spolu s výhodami a nevýhodami
Závěrečné hodnocení výživového doplňku Maxulen

Sám si umím představit, jak je nepříjemné mluvit o projevech andropauzy. Naštěstí jsou v současnosti na trhu různé výživové doplňky na přírodní bázi, které si můžete objednat anonymně, aniž by o tom kdokoliv věděl. Máte s nějakým takovým doplňkem pozitivní nebo naopak negativní zkušenost? Napište nám o ní a nenechte nás ostatní ve štychu. Ať víme čemu se vyvarovat a po čem naopak sáhnout. My chlapi přece musíme držet spolu.

Zdroje:

(1) DANKOVÁ, Z. a kol. Biológia reprodukčného a postreprodukčného veku. Bratislava, 2015. Dostupné na: https://fns.uniba.sk/fileadmin/prif/biol/kan/studium/skripta_2015_Biologia_reprodukcneho_a_postreprodukcneho_veku_Luptakova_Dankova.pdf

(2) KAWACIUK, I. Substituce testosteronu u stárnoucích hypogonadálních mužu. Dostupné na: https://www.solen.cz/pdfs/int/2002/01/15.pdf

(3) Testosterón. Jeho deriváty a šport. Dostupné na: https://www.antidoping.sk/data/files/623_testosteron.pdf

(4) Oficiálna webstránka Maxulen. Dostupné na: https://www.maxulen.cz/

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..