Recenze výživového poradenství NUTRIADAPT. Co vše nabízí a jaké jsou zkušenosti uživatelů?

Ne každý jsme dostali do vínku štíhlou postavu. Zatímco u někoho mohou být nadbytečné kilogramy důsledkem zdravotních komplikací nebo genetické predispozice, ve většině případů je hlavním viníkem nesprávná životospráva. Uspěchaný způsob života v kombinaci s lákavým rychlým občerstvením se staly jakýmsi trendem dnešní doby. Z tohoto důvodu je úkolem jak školských zařízení, tak i společností poskytujících výživové poradenství edukovat děti a dospělé o zásadách správné životosprávy. Nejen ve smyslu úbytku tělesné hmotnosti, ale i zachování dobré zdravotní kondice. Jednou z takových společností, která své klienty učí aktivně pečovat o tělesnou hmotnost a zdraví, je NUTRIADAPT.

 

Zajímá vás, jak probíhá celý proces hubnutí a změny stravovacích návyků? Z jakých výživových programů máte na výběr či kolik vás budou stát? V následujících řádcích se vše dozvíte. Do detailů vám popíši princip fungování Nutriadapt, včetně zkušeností uživatelů a dostupných alternativ.

Co je NUTRIADAPT?

Představuje kompletní výživový systém, který dlouhá léta fungoval pod názvem Svět zdraví. Z důvodu několika změn společnosti se loni přejmenoval na NUTRIADAPT Weight Management Clinic. Zahrnuje síť výživových center s největším zastoupením v České republice. Pomalu, ale jistě se dostává do povědomí i lidí na Slovensku.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

NUTRIADAPT nabízí služby, jak co se týče výživového poradenství, tak i regulace hmotnosti. Klade velký důraz na individuální potřeby každého klienta. Práce výživového poradce tedy nespočívá pouze v základní diagnostice, ale i tvorbě osobního výživového plánu. Při jeho sestavování zohledňuje chuťové preferencevěk a také pohybové možnosti jednotlivce. Vzhledem k tomu je potřeba, aby byl výživový poradce dostatečně odborně zkušený. Dříve než začne pracovat, musí absolvovat několik odborných vzdělávání postavených na ověřených vědeckých poznatcích z klinické praxe. Také se neustále vzdělává v různých odvětvích, díky čemuž má NUTRIADAPT odborníky zvlášť pro onkologické pacienty, sportovce a dospívající. (1)

Jak NUTRIADAPT funguje?

Tak jak to u takových typů výživových programů bývá zvykem, vše začíná vyplněním online rezervačního formuláře, který se vám objeví po kliknutí na červenou ikonku Objednejte se. Vyplníte jméno, příjmení, telefonní číslo a vyberete si pobočku, kde chcete absolvovat vstupní konzultaci (ideálně tu nejbližší k vašemu bydlišti). Nejpozději do dvou pracovních dnů vás bude kontaktovat pracovnice NUTRIADAPT ohledně termínu vaší první konzultace v délce přibližně 30 až 40 minut. Během ní vám výživový poradce provede základní diagnostiku a navrhne další vyšetření. Následně je pouze na vás, jak se rozhodnete. Zda budete dále využívat služeb výživového poradenství Nutriadapt nebo si další konzultaci už nedohodnete. (1)

Vstupní diagnostická konzultace s výživovým specialistou stojí 200 Kč.

Co vše zahrnuje základní diagnostika?

Na základě vaší aktuální hmotnosti a výšky si sice můžete vypočítat BMI index, avšak ten vám poskytne pouze velmi obecný přehled, jak na tom s vaší tělesnou hmotností jste. Mnohem přesnější a směrodatnější údaj je míra hydratace a podíl viscerálního tuku v organismu. Ten je jedním z rizikových faktorů vzniku metabolických onemocnění. Může způsobit inzulínovou rezistenci, hyperlipidemii, tudíž zvýšenou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, což může vést k dalším zdravotním komplikacím: kardiovaskulárním problémům či cukrovce 2. typu. (2) Základní diagnostiku provádějí výživoví poradci v Nutriadapt opakovaně, přičemž výsledky navzájem porovnávají a podle nich korigují váš denní příjem.

Další služby NUTRIADAPT

Jak jsem již naznačila, u základní diagnostiky celý proces ani zdaleka nekončí. Podívejte se, co vše na vás čeká, pokud se rozhodnete pokračovat s NUTRIADAPT dále.

Metabolická diagnostika

Následuje po základní diagnostice. Vzhledem k tomu, že každý jsme jiný, máme odlišné rodinné zázemí, zájmy a chuťové preference, výživový poradce se vás bude hodně ptát. Středem jeho zájmu budete vy, vaše stravovací návykyoblíbené potraviny, denní režim, ale i možné potravinové alergie a rodinná anamnéza. Výživový plán musí odrážet nejen vaše potřeby, ale i aktuální možnosti (finanční, časové, pohybové).

Komplexní biochemický screening organismu

Z krve jednotlivce se zjišťují hodnoty vybraných enzymů: AST, ALT, GGT, ALP, jejichž zvýšená hodnota může indikovat přítomnost parazita, onemocnění jater, srdce, ale i překonání mononukleózy či žloutenky. Na zánět zase upozorňuje vyšší hodnota CRP (c-reaktivního proteinu) a poruchu funkce štítné žlázy odhalí TSH (hormon předního laloku hypofýzy), který se také sleduje při biochemickém screeningu organismu. Samozřejmostí je krevní obraz ukazující množství červených a bílých krvinek a krevních destiček. Včetně nich se nezapomíná ani na koncentraci kreatininumočoviny v organismu a hladinu glukózy, cholesterolu, triacylgylcerolů kyseliny močové v krvi.

Výsledky biochemického screeningu analyzuje a vyhodnocuje lékař.
Krevní obraz je také součástí biochemického screeningu.
Analýza a vyhodnocení výsledků komplexního biochemického screeningu není prací výživových poradců, ale atestovaných lékařů, se kterými společnost NUTRIADAPT aktivně spolupracuje.

Analýza střevního mikrobiomu

Lidský mikrobiom zahrnuje více než 2000 druhů různých mikroorganismů. Ty ovlivňují nejen funkci trávicího traktu, ale i imunitní systém a nervovou soustavu. (3) Zatímco některé potraviny obsahují bakterie snižující chuť k jídlu, jiné ji zasepodněcují. Z toho důvodu je potřeba provést vyšetření zahrnující analýzu 4 základních bakteriálních skupin, které mohou indikovat výše zmíněné faktory, případně výskyt onemocnění. Na základě výsledků sestaví výživový poradce jídelníček sestávající z potravin, které vám nejenže pomohou zhubnout, ale také se postarají o správné fungování střevní mikroflóry.

Potravinové intolerance

Patří k nejhůře identifikovatelným trávicím problémům. Na rozdíl od potravinové alergie se neprojeví hned, ale až po určitém čase. Z tohoto důvodu je poměrně náročné zjistit, jaká potravina neprospívá vašemu trávení. Místo zdlouhavého pozorování a odříkání potravin je podstatně efektivnější a především přesnější metodou speciální test na 20 nejproblematičtějších potravin, od vajec přes arašídy, pomeranč, kiwi až po mrkev, vepřové maso a další.

Určení míry stresové zátěže

Cílem výživových poradců z Nutriadapt je zachytit co nejvíce faktorů ovlivňujících příjem potravy. Jedním z nich je stres, který má negativní důsledky nejen na trávení, ale také může být příčinou vysokého krevního tlaku, případně ischemické choroby srdeční. Prostřednictvím fotopletysmografu může výživový poradce sledovat tepovou frekvenci, dýchání, srdeční rytmus, a zjistit tak, do jaké míry je váš organismus vystaven stresovým situacím.

Odborné vedení

Pokud jste typ člověka, který dosahuje lepších výsledků pod neustálým dohledem odborníka, NUTRIADAPT bude pro vás tou správnou volbou. Během celého procesu jste v aktivní e-mailové, telefonické nebo osobní komunikaci se svým výživovým poradcem. Ten vám při každém osobním setkání udělá základní diagnostiku, díky čemuž bude vědět, jak na tom aktuálně jste. Vašim výsledkům přizpůsobí výživový plán na následující období (energetický příjem, typ potravin, jídelníček apod.) Navíc zastává kromě odborného poradce i funkci motivátora, který vám pomůže překonat ty těžší chvíle. Ano, nebudu vám lhát, změna stravovacích návyků je náročná po fyzické, ale také psychické stránce. Především v začátcích.

Součástí osobního výživového plánu je gramážová kuchařka, kde si máte možnost přizpůsobit energetické hodnoty, ale i množství porcí.

Pohybová videa

NUTRIADAPT není dieta s krátkodobým výsledkem, ale propracovaný výživový systém zaměřený na dlouhodobou a udržitelnou změnu životního stylu. V rámci něj nesmíme zapomínat ani na pravidelnou pohybovou aktivitu, kterou má pod palcem online cvičební program. Zahrnuje 3 tréninky týdně v trvání 25 minut, přičemž jednotlivé cviky předcvičuje certifikovaná trenérka. Všechny cviky jsou s vlastní váhou, takže nepotřebujete žádné speciální náčiní. Stačí vám pouze tablet, mobil či PC ke spuštění videí, neboť cvičíte z pohodlí domova.

Prohlédněte si, jaké cviky na vás čekají:

Funkční potraviny a prémiové doplňky

Součástí nabídky NUTRIADAPT jsou kromě výše zmíněných služeb i některé výživové doplňky vyrobené z kvalitních surovin. Milovníky kávy osloví káva na hubnutí Deep slimming coffe obsahující 100% arabicu, chrom a zelenou kávu. Urychlit spalování a dosáhnout vytouženého úbytku hmotnosti vám pomůže i spalovač tuků Hot Attack nebo Slim Night, který účinkuje během spánku. Vaše chuťové pohárky potěší nízkokalorická proteinová tyčinka, bezlepková kaše sušenky plné bílkovin. Rovněž v nabídce nechybí ani produkty určené na detoxikaci organismu, výživu pohybového aparátu, zdravý spánek a posílení imunity.

Přehled nabízených služeb NUTRIADAPT
Přehled nabízených služeb NUTRIADAPT
TIP: Jednotlivá vyšetření můžete absolvovat i samostatně. Jejich kompletní seznam spolu s ceníkem najdete na webu Nutriadapt.

Nabídka programů a ceny

Na základě výsledků vstupní konzultace vám výživový poradce doporučí některá vyšetření, která jsou nezbytným předpokladem pro správné sestavení osobního výživového plánu. To je zároveň i váš první krok na cestě k vysněné postavě. Druhý krok spočívá ve výběru jednoho ze 3 výživových programů, který bude nejlépe odpovídat vašim potřebám.

Základní program

Gramážovou kuchařkuseznam nevhodných a naopak doporučených potravin, 7 receptů na chutnou snídani, oběd, ale i večeři a pravidelnou péči výživového poradce obsahuje osobní výživový plán základního programu. V závislosti na potřebách a rozhodnutí klienta trvá 3, 6, 12, 18 či 24 měsíců. Za nejkratší 3 měsíční program zaplatíte každý měsíc 2967 Kč. Při nejdelším 2 letém základním programu to bude 896 Kč za měsíc.

Intenzivní program

Zahrnuje všechny služby tak jako předchozí program, ovšem s tím rozdílem, že k intenzivnímu programu dostanete navíc voucher na nákup funkčních produktů NUTRIADAPT v hodnotě 3000 Kč. K dispozici máte jak spalovače tuků, produkty na detox organismu, tak i chutné a především zdravé pamlsky, které zpestří váš jídelníček. V případě, že se rozhodnete pro 3 měsíční variantu, nachystejte si 3967 Kč každý měsíc. Podstatně menší bude vaše měsíční platba při intenzivním programu v délce 2 roky – pouze 1021 Kč.

Komplexní program

Spolu se seznamem vhodných a nevhodných potravin, jídelníčkem, recepty a gramážovou kuchařkou zahrnuje i komplexní biochemický rozbor krve s lékařským posouzením. Rovněž nechybí voucher v hodnotě 3000 Kč, ke kterému dostanete online cvičební program s certifikovanou trenérkou. Podobně jako výše zmíněné programy, i při komplexním programu si máte možnost vybrat, zda bude trvat 3, 6, 12, 18 nebo 24 měsíců. Zatímco 3 měsíční program je k dispozici v ceně 4833 Kč za měsíc, ten nejdelší 24 měsíční vás bude stát 1171 Kč měsíčně.

Ceny a trvání programů nejsou fixní, mohou se měnit v závislosti na konkrétních potřebách klienta.

Nabídka programů spolu s přehledem služeb
Nabídka programů spolu s přehledem služeb

Zkušenosti uživatelů

Vzhledem k tomu, že NUTRIADAPT fungoval dlouhou dobu jako Svět zdraví, většina recenzí se vztahuje právě k tomuto názvu. Jelikož jde o stejnou společnost, která změnila název, v následujících řádcích uvedu i tyto recenze.

 

Zatímco některé uživatelky si hůře zvykaly na koncept výživového poradenství Nutriadapt , jiné si ho pochvalovaly hned od začátku. Dobře nastavený výživový plán a jeho dodržování skutečně přineslo své ovoce v podobě požadovaného úbytku kilogramů. Pozitivní hodnocení však sklidil i eshop, zejména co se týče spolehlivosti doručení objednaných produktů.

 ,, Ahoj, za mě jsou v pořádku, i když jsem nejdříve musela pochopit jejich přístup. Jídelníček mi sestavili perfektní, avšak bez gramáží, s tím, že budeme na jednotlivých kontrolách sledovat, zda hubnu tuky a pokud ne, tak budeme zmenšovat porce. To, co musíme hlavně sledovat, je podíl živin, které mám nastavené dobře. I přes mou nedůvěru musím říci, že mají pravdu. Do poradny chodím druhý měsíc, cítím se dobře a zhubla jsem přes 5 kilogramů. Takže mohu s klidným svědomím pouze doporučit.“

Zdroj: daninana, modrykonik.cz

Pozitivní recenze týkajíci sa NUTRIADAPT
Pozitivní recenze vztahující se k eshopu NUTRIADAPT

Zdroj: Ověřený zákazník, heureka/eshop-nuriadapt

Pozitivní recenze jedné z uživatelek
Pozitivní recenze jedné z uživatelek

Zdroj:131183, modrykonik.sk/forum

Ale narazila jsem i na negativní recenze. Přece jen ne každému ,,sedne“ takový způsob hubnutí. Někteří uživatelé si stěžovali na často se měnící výživové poradce ve vybraných pobočkách, což však nelze zobecnit pro všechny pobočky. Nemile mě překvapila také recenze, ve které uživatelka upozorňuje jak na monotónnost jídelníčku, tak nezájem výživové poradkyně. Sice se tato recenze vztahuje na konkrétní výživovou poradkyni, tudíž jde o individuální selhání, ale určitě to nedělá dobrý dojem na potencionální klienty. Výrobce by měl tedy pečlivě zvážit výběr výživových poradců a brát v úvahu nejen jejich odbornou, ale hlavně lidskou stránku.

Negativní recenze na diskusním fóru
Negativní recenze na diskusním fóru

Zdroj: ascotka, modrykonik.sk/forum

TIP: Potřebujete namotivovat nebo jste pouze zvědaví, kolik se dá s výživovými programy zhubnout? Přečtěte si inspirativní příběhy lidí na webu NUTRIADAPT.

Dostupné alternativy

Výživový systém NUTRIADAPT není jediný, který nabízí hubnutí pod dohledem odborníka. Na podobném konceptu výživových poradenských center funguje Naturhouse s 96 pobočkami po celé České republice a 37 na Slovensku. Svým potencionálním klientům nabízí možnost osobní nebo telefonické první konzultace, která je bezplatná. Komplexní výživové poradenství, včetně výživových programů, poskytuje i NutriFood. Za vstupní diagnostiku si sice zaplatíte pár stovek, avšak všechny další pravidelné kontroly od začátku hubnutí až po konečný výsledek máte zdarma. V případě, že toužíte spíše po celkové změně životního stylu, upřete pozornost na výživový program Cambridge Weight Plan. Jeho hlavním cílem je nejen úprava stravovacích návyků, ale i začlenění pohybové aktivity do běžného života.

Výhody a nevýhody

  • hubnete pod dohledem odborníka
  • výživoví poradci spolupracují s lékaři
  • v každém kraji je min. 1 poradenské centrum
  • výborný zákaznický servis (promptní odpovědi na e-mail)
  • nepřehledný ceník nabízených programů

Časté otázky

Pořád se neumíte rozhodnout, zda je výživový systém NUTRIADAPT pro vás ten pravý? Následující odpovědi na často kladené otázky vám mohou usnadnit rozhodování.

Jak bude vypadat váš jídelníček?

Konkrétní jídelníček se odvíjí od několika faktorů: výsledků vyšetření, aktuální hmotnosti či chuťových preferencí. Maličkou nápovědou vám však budou recepty zveřejněné na oficiální stránce NUTRIADAPT. Například hned ráno si můžete pochutnat na mrkvové tofu pomazánce, hlad po obědě zase zahnat krůtími kotletami se špenátem a na večeři si připravit fazolky zapečené s vařenými vajíčky.

Musíte si během hubnutí kupovat produkty NUTRIADAPT?

Ne, úbytku hmotnosti dosáhnete i bez nich. Produkty NUTRIADAPT se hodí zejména tehdy, pokud nemáte čas vařit, případně chcete zhubnout trošku rychleji.

Kde všude jsou poradenská centra?

každém kraji se nachází minimálně jedno poradenské centrum. Centra jsou rozmístěna po celé České republice.

Závěrečné hodnocení

Výživový systém NUTRIADAPT doporučuji lidem se slabší vůlí, kterým se nedaří zhubnout a potřebují odborné vedení či motivátora. Oceňuji, že společnost klade důraz na individuální potřeby jednotlivce, což lze vidět i na precizně zpracovaném osobním výživovém plánu. Neobsahuje pouze recepty a obecná doporučení, ale i doporučené gramáže potravin, včetně denního energetického příjmu. Velký benefit také vidím v odborné spolupráci s lékaři, kteří se přímo podílejí na vyhodnocení vybraných vyšetření. Naopak rezervy vnímám v ceníku programů, který na mě působí trošku chaoticky. 

Závěrečné hodnocení, výhody, nevýhody
Závěrečné hodnocení, výhody, nevýhody

Ne každému se podaří zhubnout bez pomoci odborníka. Zatímco někteří lidé mají skutečně pevnou vůli a dokáží se vzdát svých starých stravovacích návyků ze dne na den, jiní potřebují motivaci a dohled výživového poradce. Jak jste na tom vy? Využijete služby výživových poradců NUTRIADAPT nebo se raději spolehnete na vlastní schopnosti a sebekontrolu?

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka NUTRIADAPT – https://www.nutriadapt.cz/

(2) LOVÁSOVÁ E. Obezita, poruchy výživy. Ústav patologickej fyziológie LF, 2020/2021. Dostupné na: http://patfyz.medic.upjs.sk/SSTUDMAT/Obezita,%20Poruchy%20vyzivy.pdf

(3) KAŠPEROVÁ, B. Mikrobióm a protinádorová liečba, 2018. Dostupné na: http://www.onkologiapreprax.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=9293&magazine_id=10

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

5 KOMENTÁŘE

    • Tak teď vám to musím vyvrátit o žadnou podvodnou firmu se nejedná.Ale je to vaše zkušenost a názor který vám vyvracet nebudu.Je to pouze v nás zda se chceme svěřit a nebo ne, aby nám pomohli zbavit se toho co na sobě nechceme.Já jsem velice spokojená dostala jsem se kam jsem chtěla sama bych to po mých zkušenostech nezvládla.Ale jak říkám musí si člověk udělat jasno sám ve své hlavě co vlastně chce.Ano první jsou peníze ale uvědomit si utratit je za něco co není důležité a nebo být zdravý či zdravější.

  1. pozor na podvod pri první konzultaci se dozvite že cela ta šaškarna vas přijde na 40 tisic korun tyto lidé by měli byt za mřížemi

  2. První konzultace za pouhých 390,- ale následující program stojí přes 20tis. na rok, ale jen v případě že jste zdravý jedinec a nemáte žádné zdravotní komplikace typu alergie atd. pak potřebujete jejich výživové doplňky , které opravdu fungují to beze sporu,ovšem po vyčerpání limitu 3000,-v ceně programu(což je rychlé když jedno balení stojí cca kolem 800,-) si vše následující platit sami. Nikdo vás k tomu samozřejmě nenutí, ale bez nich pak dieta nefunguje,pokud tedy nejste z těch šťastných co žádné doplňky nepotřebují.Ale většina lidí,kteří se na ně obrací ty zdravotní komplikace má, jinak by si poradili sami a nevyhledali pomoc. Śkoda že na tyhle věci nepřispívá pojišťovna. Člověk že začátku má tu vizi že se zlepší jeho zdravotní stav a váha ovšem pak zjistí že na to nemá finance. Je to velmi finančně náročné pokud si nevyberete kratší program.Teď už vím že by mi to také stačilo abych zjistila co by mohlo fungovat a zbyly by mi finance na jejich doplňky které jsou kvalitní a fungují. Bohužel je to vše o penězích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..