TESTUJEME produkty Slim Pasta. V čem jsou jiné než klasické těstoviny?

Penne, špagety, kolínka či nudle se dají připravit na několik různých způsobů. Zasytí bříška nejen těm nejmenším, ale i nám dospělým. Navíc zvládne uvařit a dochutit těstoviny i úplný začátečník. Kromě všech pozitiv nelze však zapomínat ani na jejich odvrácenou tvář. Těstoviny, které jsou běžně dostupné v supermarketech, obsahují velké množství sacharidů. Ty se při nedostatečném energetickém výdeji ukládají ve formě tukových zásob, což má za následek zvýšení tělesné hmotnosti. V případě tedy, že se rozhodnete zhubnout nebo si pouze chcete udržet štíhlou linii, klasické těstoviny z jídelníčku vynechte. Jejich místo skvěle zastoupí konjakové těstoviny Slim Pasta.

PRODEJ KONJAKOVÝCH (SHIRATAKI) TĚSTOVIN
Slim Pasta
KetoMix
KetoFit

Přečtěte si recenzi nízkokalorických produktů Slim Pasta, ve které vám prozradím nejen to, z čeho jsou vyrobeny, ale přidám i chutný recept a několik tipů na přípravu. Samozřejmě nebudou chybět ani zkušenosti uživatelů, včetně mých vlastních.

O přílohách Slim Pasta

Bez sacharidů a s velmi nízkým obsahem kalorií. Přesně tak můžeme definovat přílohy a hotová jídla Slim Pasta. V těstovinách nenajdete žádné tuky ani soli, díky čemuž se nemusíte v jejich konzumaci vůbec omezovat. Navíc mají neutrální chuť, můžete si je tedy zpracovat na sladko i na slano. Vše závisí na vašich chutích a preferencích. S přípravou také neztratíte moc času. Konjakové těstoviny stačí pouze rozbalit, propláchnout a ohřát v mikrovlnné troubě nebo na pánvi spolu s ostatními ingrediencemi. (1)

Složení

Hlavní a také nejdůležitější složkou Slim Pasta příloh je konjaková mouka v kombinaci s ovesnou vlákninou. Zpracovává se z hlíznaté části rostliny Konjac, kterou byste u nás hledali marně. Pěstuje se v subtropických oblastech východní a jihovýchodní Asie, odkud se dováží do Evropy a dalších kontinentů. V konjakové mouce se nachází vysoký podíl glukomananu, což je přírodní, ve vodě rozpustná vláknina. (2)

Základní ingrediencí těstovin Slim Pasta je konjaková mouka
Kompletní složení těstovin bez nálevu

Zdravotní benefity glukomananu

Jeho pozitivní účinky na zdraví se spojují především s hubnutím. To je způsobeno schopností glukomananu absorbovat vodu v žaludku, čímž navodí pocit sytosti na delší dobu. Vy tak budete konzumovat podstatně méně jídla a snadněji se dostanete do energetického deficitu, který je nezbytným předpokladem úbytku hmotnosti. Navíc, jelikož glukomannan je určitá forma vlákniny, podporuje vyprazdňování, což ocení lidé trpící častou zácpou. (3)

VĚDECKÁ STUDIE zveřejněná v odborném periodiku Alternative Therapies in Health and Medicine shrnuje výsledky výzkumů zabývajících se účinky glukomananu při hubnutí. U jednotlivců užívajících 2 – 4 gramy glukomananu denně došlo k výraznému snížení úbytku hmotnosti, ba co víc, upravila se i hladina cukru v krvi. (4)

Glukomanan inhibuje absorpci cholesterolu ve střevech, což vede ke snížení hladiny špatného (LDL) cholesterolu. Tento účinek je potvrzen výzkumem, kterého se zúčastnilo 30 mužů s nadváhou a obezitou. Polovině z nich byl 3 měsíce podáván roztok glukomananu v množství 3 gramy denně. Druhá polovina užívala placebo roztok. U jednotlivců, kterým byl podáván glukomanan, došlo k signifikantnímu snížení špatného cholesterolu a naopak zvýšení toho dobrého přibližně o 12,3%. Stejný výsledek byl prokázán i u dětských pacientů. (5)

Nelze opomenout ani význam glukomananu při léčbě alergických reakcíkožních onemocnění a astmatu. Dokonce některé studie popisují pozitivní účinek glukomananu na lidi s onkologickým onemocněním. Je však potřeba zdůraznit, že jde o studie prováděné na zvířatech, které nelze považovat za relevantní. (3)

Produkty Slim Pasta

V nabídce oficiálního e-shopu si každý najde to své. Sportovce zasytí low carb fitness těstoviny, milovníci japonské kuchyně si pochutnají na sushi rýži, zaneprázdněné maminky zase ocení rychlou přípravu hotových jídel a jednotlivcům, kteří hubnou, doporučuji zařadit do jídelníčku některé z bezsacharidových konjakových těstovin.

Slim Pasta těstoviny

K dispozici máte hned několik druhů nízkokalorických těstovin: špagety, tagliatelle, nudle, penne, fettuccine, lasagne a rýži. Všechny kromě lasagní jsou dostupné ve dvou variantách: s nálevem a bez nálevu. V případě, že hledáte těstoviny s co nejnižším obsahem kalorií, doporučuji sáhnout po první variantě, tudíž přílohách v nálevu. Zatímco ty mají pouze 9 kcal a nenajdete v nich žádné sacharidy, v těstovinách bez nálevu je 8 gramů sacharidů a 35 kcal.

Penne těstoviny dodávané bez nálevu
Nízkokalorické penne bez nálevu

Slim Pasta pro sportovce

Podobně jako lidé, kteří hubnou, i sportovci si musí hlídat příjem sacharidů. Těch je v přílohách Slim Pasta fitness pouze 8 gramů. Včetně nudlí, špaget, penne a fettuccine nechybí ani rýže. Všechny tyto přílohy jsou dodávány bez nálevu, přičemž v jednom balení se nachází šest menších 100 gramových balíčků dané těstoviny, kterou stačí pouze ohřát v mikrovlnce a konzumovat.

Slim hotová jídla s omáčkou

Pokud nemáte čas vařit a upřednostňujete jídla nenáročná na přípravu, nepřehlédněte sekci hotových jídel. Pro vegetariány a lidi s intolerancí budou výbornou volbou nudle se zeleninovou Pad Thai omáčkou nebo pikantní verze Panang Kari. Vegany zasytí konjaková rýže s omáčkou na indický způsob, ve které výrobce nešetřil luštěninami, zejména čočkou a cizrnou. Za ochutnání rozhodně stojí i pikantní špagety Arrabbiata s pravou italskou omáčkou. Příznivcům středomořské kuchyně zase bude chutnat poslední druh hotového jídla – špagety Mediterranea se zeleninou a rajčaty.

Těstoviny a omáčka Panang Kari jsou syté a velmi jednoduché na přípravu
Nudle s omáčkou Panang Kari

Slim dresinky a omáčky

Ze sladkých příchutí si můžete pochutnat na čokoládové či karamelové omáčce. Obě jsou nízkokalorické, bez tuků s minimálním množstvím sacharidů. Vzhledem k tomu se skvěle hodí do dietních dezertů, například na proteinové palačinky. Za pozornost však stojí i ,,slané“ dresinky, o které rovněž není nouze. Caesar, Cocktail nebo Vajonéza dresink skvěle dochutí zeleninové saláty. Ke grilovanému masu je jasným favoritem Barbecue dresink, avšak nic nezkazíte ani dresinkem s česnekem a bylinkami, případně pouze pikantním česnekem. Na těstoviny vám zase doporučuji dresink s rajčaty a bazalkou nebo nízkosacharidový kečup.

VÍTE, ŽE rýže určená k přípravě sushi má svou nízkokalorickou alternativu? Tou je Slim Pasta kulatozrnná rýže Sticky, která výborně chutná nejen v sushi, ale i jako samostatná příloha.

Balíčky a ceny

Je přirozené, že nechcete utratit spoustu financí za těstoviny, které ani nevíte, jak chutnají. Tento aspekt bral v úvahu i samotný prodejce, a tak si kromě celých balíčků máte možnost zakoupit i balení s jednou porcí. Cena za kus Slim Pasta těstovin v nálevu je 80 Kč, přičemž za přílohy bez nálevu zaplatíte 71 Kč. Dokonce v případě Slim Pasta rýže Sticky je to pouze 60 Kč. Balení hotového jídla vás bude stát 80 – 100 Kč (závisí na konkrétním druhu), 250 ml dresinku 92 Kč a těstoviny Slim Pasta Fitness 200 Kč.

TIP: Za pozornost také stojí Ochutnávkový balíček zahrnující 3 kusy těstovin bez nálevu, 4 kusy těstovin v nálevu, 2 hotová jídla a 1 balení Sticky rýže v částce 628 Kč.

V případě, že vám těstoviny zachutnaly a plánujete je pravidelně objednávat, upřete svou pozornost na výhodné balíčky. Největší 25 kusový balík nudlí, penne nebo rýže se prodává za 1275 Kč, což vychází 51 Kč za jedno balení. U menšího 10 ks balení v ceně 540 Kč vás bude stát jedna porce vašich oblíbených těstovin 54 Kč. Pokud byste chtěli balení poskládané z odlišných druhů těstovin, dávám vám na vědomí Výhodný balíček 7 kusů těstovin v nálevu za 398 Kč. Kromě něj je dostupný 5 kusový balíček těstovin bez nálevu v ceně 338 Kč. Na prázdno neodejdou ani sportovci, kteří za 4 kusové balení těstovin Slim Pasta fitness zaplatí 640 Kč.

Máte rádi asijskou kuchyni? Tak potom rozhodně vyzkoušejte ASIJSKÉ DUO thajských nudlí a Sticky rýže v ceně 104 Kč.
UPOZORNĚNÍ: Uvedené ceny jsou aktuální v době psaní této recenze a mohou se časem změnit.

Příprava těstovin Slim Pasta

V nabídce jsou jak těstoviny s nálevem, tak i bez něj. V obou případech už dostanete téměř hotové těstoviny, které stačí pouze rozbalit, ohřát na pánvi nebo v mikrovlnné troubě a doplnit dalšími ingrediencemi. U Slim Pasta příloh v nálevu však počítejte ještě s jejich proplachováním, což vám zabere asi nejvíce času z celé přípravy. Přece jen, samotný nálev nevoní příliš lákavě. Pokud tedy nechcete, aby tato vůně zůstala i v těstovinách, několikrát je propláchněte ve studené vodě a až potom tepelně upravte. Téměř identický postup platí i pro hotová jídla. V balení najdete dva sáčky, v jednom jsou těstoviny a v druhém omáčka. Oba sáčky jednoduše otevřete, vložíte na talíř, zamícháte a dáte ohřát do mikrovlnné trouby. Celý postup přípravy je popsán i na zadní straně jednotlivých balení.

Videorecept

Rychlý, nenáročný, chutný a nízkokalorický. Přesně takový je následující tip na jídlo se Slim Pasta rýží, které si můžete bez výčitek dopřát i při hubnutí.

Slim Pasta rýže s omáčkou z hokkaida a kuřecím masem. Podívejte se, jak si tuto pochoutku připravíte:

TIP: Další tipy na chutné recepty najdete na webu slimpasta.cz v sekci Recepty.

Zkušenosti uživatelů

Každému sice chutná něco jiného, ale přesto vám mohou nezávislé recenze uživatelů o daných produktech něco napovědět. Jinak tomu není ani v případě těstovin a dresinků Slim Pasta, které si vysloužily jak pozitivní, tak i negativní reakce.

Uživatelé si pochvalovali zejména rychlou přípravu těstovin, která nevyžaduje téměř žádné kulinářské dovednosti. Nízká kalorická hodnota zanedbatelné množství sacharidů zase přesvědčily ke koupi uživatele s cílem dosáhnout úbytku hmotnosti. Pozitivní ohlasy se však netýkaly pouze těstovin, ale i dresinku a rýže, která byla chuťově velmi podobná té klasické.

Uživatelka na sociální síti hodnotí těstoviny Slim Pasta velmi pozitivně
Pozitivní hodnocení těstovin Slim Pasta

Zdroj: Sylvia Pe, facebook.com/slim-pasta

„Produkt Bio Slim rýže nakupuji pravidelně, jsem na vozíku, bez pohybu, takže si musím hlídat přijatou energii a Slim Pasta rýže je pro mě vhodnou přílohou, nahradí mi rýži, těstoviny nebo i brambory. Navíc nehledě na zápach nálevu při proplachování skvěle chutná, mohu jen doporučit.“

Zdroj: Iveta, heureka.cz

Velmi dobré hodnocení konjakových těstovin na Heurece
Pozitivní recenze Slim Pasta na Heurece

Zdroj: Jára, heureka.cz

Naopak uživatelé, kteří vyzkoušeli Slim Pasta těstoviny Fitness, si stěžovali na větší velikost penne těstovin vyžadujících dodatečné nakrájení na menší kousky. Rovněž se bez kritiky neobešla ani vůně nálevu a slizká, tuhá konzistence těstovin. To však lze do jisté míry připsat nedostatečnému propláchnutí a tepelnému zpracování těstovin.

Negativní recenze týkající se velkosti penne těstovin
Negativní zkušenost s penne těstovinami Slim Pasta

Zdroj: Registrovaný uživatel, heureka.cz

Uživatelce překážel nepříjemný rybí zápach těstovin
Negativní recenze těstovin v nálevu

Zdroj: Pavla, heureka.cz

Moje zkušenosti s produkty Slim Pasta

Rýži, vybrané druhy těstovin a dresink Slim Pasta jsem před psaním této recenze vyzkoušela i já. V pozitivním slova smyslu mě překvapila hotová jídla. Z nich jsem si připravila konjakové nudle se Středomořskou omáčkou (Mediterranea) a Panang Karikteré mi chutnaly trošku víc. Konzistencí jsou oba druhy stejné. Omáčka měla přiměřenou hustotu, a co je hlavní, bylo jí tak akorát. Nudle nebyly suché, ale zároveň v ní ani ,,neplavaly“.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Rovněž mohu pochválit i tagliatelle, které jsem si připravila se zeleninou a kari pastou. Vzhledem k tomu, že byly v nálevu s pronikavou vůní rybiny, musela jsem je nejdříve důkladně propláchnout. Výrobce sice uvádí na obalu, že stačí 2 – 3krát, ale i po třetím propláchnutí jsem z nich pořád cítila vůni nálevu. Úplně vymizela až po 6. propláchnutí, podobně jako u rýže.

Kromě rýže v nálevu jsem ochutnala i její druhou verzi, tudíž bez nálevu. Oba varianty byly chuťově téměř identické, lišily se pouze ve způsobu přípravy, jelikož jsem rýži bez nálevu nemusela proplachovat. Podobně jako penne a nudle. Z nich jsou pro mě jasným favoritem nudle, na kterých jsem si pochutnala nejvíc. Jelikož se mi zdály penne špagety po zahřátí v mikrovlnné troubě pořád dost tvrdé, dala jsem je do vroucí vody a 5 – 10 minut vařila. Po scedění byly podstatně měkčí a lahodnější.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pro mě dresink Coctail, na který jsem se těšila hned od začátku. Přidala jsem ho do zeleninového salátu s grilovaným halloumi sýrem a rukolou, kterému dodal jemně kyselou příchuť.

Zeleninový salát s grilovaným sýrem a Coctail dresinkem Slim Pasta
Svěží salát se sýrem Halloumi a Coctail dresinkem

Výhody a nevýhody

  • široký výběr produktů
  • dají se připravit na různé způsoby
  • doprava nad 1490 Kč ZDARMA
  • neobsahují lepek
  • tužší konzistence

Časté otázky

Konjakové těstoviny Slim Pasta potěší široké spektrum lidí, od veganů až po celiaky. Díky svému složení jsou chutným dietním jídlem, které se dá připravit na mnoho způsobů.

Kdo je výrobcem produktů Slim Pasta?

Za značkou Slim Pasta stojí Nayana – dvojnásobná maminka a zároveň majitelka společnosti Eat Water, která patří k lídrům na trhu, co se týče zdravého stravování. Na základě doporučení Evropského úřadu pro bezpečnost potravin se Nayana rozhodla využít potenciál glukomananu. Spojila ho s ovesnou vlákninou, výsledkem čehož jsou unikátní, nízkosacharidové těstoviny Slim Pasta. (6)

Kde koupit těstoviny a hotová jídla Slim Pasta?

Nejlépe přímo z oficiálního eshopu Slim Pasta. Pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na zajímavé slevy. Navíc při nákupu nad 1490 Kč je doprava ZDARMA.

PRODEJ KONJAKOVÝCH (SHIRATAKI) TĚSTOVIN
Slim Pasta
KetoMix
KetoFit

Jakou mají těstoviny chuť?

Všechny přílohy Slim Pasta jsou bez výrazné chuti, a tak je před konzumací doporučuji doplnit jedním z dresinků, případně dalšími surovinami. V porovnání s klasickými těstovinami mají trošku tužší konzistenci, avšak po uvaření změknou.

Závěrečné hodnocení

Velké oblibě se těší především Slim Pasta těstoviny a hotová jídla, která jsou nízkokalorická a dietní. Navíc neobsahují maso, díky čemuž jsou ideální i pro vegetariány. Jednotlivá balení jsou dostatečně velká a sytá, tudíž v kombinaci s omáčkou skvěle nahradí oběd, který byste jinak nestihli. To, co vám může překážet, je nepříjemný zápach tekutiny, ale zároveň musím podotknout, že v nabídce najdete i těstoviny bez tohoto nálevu. Jsou zcela bez zápachu, ba co víc, nemusí se promývat, což výrazně zkrátí čas jejich přípravy.

Pozitiva a negativa těstovin Slim Pasta
Závěrečné hodnocení produktů Slim Pasta

Těstoviny a další produkty Slim Pasta nejsou určeny pouze pro sportovce a jednotlivce s cílem zhubnout, ale i pro běžné lidi, kteří ne vždy mají čas na vaření. Představují zdravější a v konečném důsledku i levnější alternativu rychlého občerstvení. Za vyzkoušení tedy rozhodně stojí, obzvlášť hotová jídla. Z vlastní zkušenosti doporučuji ochutnat Panang kari. Budu ráda, pokud mi pak do komentáře napíšete, jaké jídlo chutnalo nejvíce vám.

ZDROJE:

(1) Oficiálny eshop Slim Pasta. Dostupné na: https://www.slimpasta.cz/

(2) Glucomannan — Is It an Effective Weight Loss Supplement? Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/glucomannan#other-benefits

(3) Health Benefits of Glucomannan. Dostupné na: https://www.verywellfit.com/glucomannan-benefits-uses-89456#citation-6

(4) Glucomannan and obesity: a critical review. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16320857/

(5) Drugs- Glucomannan. Dostupné na: https://www.drugs.com/npp/glucomannan.html

(6) Eat Water – Dostupné na: https://eatwater.co.uk/pages/about-us

5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Chuť produktů
7.8
Rozmanitost nabídky
9.1
Cena
8.9
Sytost jídel
9.2
Náročnost přípravy
9.1
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
slim-pasta-recenzePenne, špagety, kolínka či nudle se dají připravit na několik různých způsobů. Zasytí bříška nejen těm nejmenším, ale i nám dospělým. Navíc zvládne uvařit a dochutit těstoviny i úplný začátečník. Kromě všech pozitiv nelze však zapomínat ani na jejich odvrácenou tvář. Těstoviny, které jsou běžně dostupné v supermarketech, obsahují velké množství...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..