Výživové poradenství NATURHOUSE. Dietní balíčky, zkušenosti uživatelů a dostupné alternativy.

Zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez zbytečné námahy. Sen, o kterém sní mnozí z vás, avšak realita je často diametrálně odlišná. Hlad, nedostatek energie, bolesti hlavy a minimální pohyb ručičky na váze. Prostě frustrující stav, kterému by se nejraději vyhnul každý. Zatímco některé diety doslova fungují na velmi omezeném stravovacím režimu, jiné jsou zase postaveny na korigování příjmu kalorií a volbě vhodných výživových doplňků. K této skupině těch ,,mírumilovnejších“ výživových programů patří i metoda hubnutí NATURHOUSE, na kterou se v tomto článku zaměřím.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Určitě jste zvědaví, kolik kilogramů můžete s Naturhouse zhubnout, v čem spočívá její úspěch či jaké jsou zkušenosti uživatelů. Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v následujících řádcích, které navíc také obohatíte o několik tipů na chutné a zdravé recepty. Samozřejmě nebude chybět ani popis výživových balíčků spolu s ceníkem.

Co je NATURHOUSE?

Naturhouse je španělská společnost působící v oblasti výživy, výroby a distribuce produktů. Vznikla v roce 1992. Spojuje se se jménem Félix Revuelta, který promptně zareagoval na potřeby trhu a své několikaleté zkušenosti ve výživě využil při budování dietetických center zaměřených na pomoc lidem zhubnout a cítit se lépe. První centrum a zároveň obchod s výživovými doplňky, převážně na bylinné bázi, založil v malém španělském městečku, ze kterého později expandoval na mezinárodní trh. (2)

Natruhouse má 2400 výživových center v 33 zemích světa.
Statistika výživového poradenství NATURHOUSE

Od roku 2008 jsou dietetická centra Naturhouse k dispozici i v Česku, konkrétně pod záštitou společnosti REDUCCIA. Jejím zakladatelem je odborník v oblasti výživy Jan Gonda. (1)

Jak Naturhouse funguje?

Celý koncept výživového poradenství Naturhouse spočívá v odborném a systematickém vedení klienta, který si postupně během jednotlivých konzultací v poradenském centru osvojuje zdravé stravovací návyky. Právě ty jsou nezbytným předpokladem k dosažení a hlavně udržení vytoužené hmotnosti. NATURHOUSE se neorientuje na výsledky v krátkodobém horizontu, právě naopak, klienty učí, jak si udržovat svou hmotnost dlouhodobě, několik let. (2)

3 základní pilíře NATURHOUSE

Společnost NATURHOUSE klade velký důraz na pravidelný osobní kontakt s klientem, který je součástí všech tří pilířů.

Bezplatné a pravidelné výživové poradenství

Proces hubnutí s Naturhouse začíná osobním setkáním s výživovým poradcem v blízkosti vašeho bydliště. Kromě zjištění základních informací o vašem zdravotním stavu, cílech a stravovacích návycích vám výživový poradce změří podíl vody a tuku v těle, případně vypočítá hodnotu BMI (Body Mass Idex). První konzultací váš osobní kontakt s poradcem nekončí. Během následujících týdnů se s ním budete setkávat jednou týdně, díky čemuž může pravidelně kontrolovat dosažené výsledky a na základě nich korigovat váš výživový plán. V neposlední řadě vás při osobních setkáních namotivuje a morálně podpoří, což také není k zahození. (2)

BEZPLATNÁ KONZULTACE: První konzultaci, na které vám výživový poradce změří jednotlivé části těla  a vypracuje jídelníček na 3 dny, máte zdarma. Stačí se objednat vyplněním online formuláře.

Individuální výživový plán na míru

Nutriční poradce na základě informací a výsledků z první konzultace určí podrobný výživový plán, který bude zahrnovat doporučené produkty, potraviny a recepty. Také vás upozorní, jakým potravinám je potřeba se vyhýbat, proč je vhodné jíst pravidelně 5krát denně či jak si udržíte požadovanou hmotnost zdravé stravovací návyky i po ukončení programu. Pokud vám to v kuchyni moc nejde, nemusíte se obávat. Recepty NATURHOUSE jsou velmi jednoduché. Jsou založeny na principech středomořské stravy, která patří k těm nejzdravějším pro lidské tělo. (2)

Bylinné výživové doplňky

Společnost NATURHOUSE disponuje speciálními laboratořemi určenými pro výrobu vlastních výživových doplňků z bylin, ovoce a zeleniny. Jejich hlavním cílem je urychlit celý proces hubnutí a detoxikovat tělo. O kvalitě uvedených výrobků svědčí certifikát splňující požadavky mezinárodní normy ISO 900. S přihlédnutím na vaši hmotnost vám výživový poradce hned při první konzultaci doporučí vhodné doplňky, které bude v průběhu hubnutí obměňovat. (2)

Kromě stravování nezapomínejte ani na pravidelnou pohybovou aktivitu. Zrychlíte tak metabolismus a za kratší dobu dosáhnete stanoveného cíle. Několik tipů na skvělé cvičení najdete v následujícím videu:

Fáze hubnutí s NATURHOUSE

Hubnutí není krátkodobá záležitost. Změněným stravovacím návykům se musí přizpůsobit nejen samotný organismus, ale i jednotlivec, který bude procházet třemi fázemi:

Aktivní hubnutí

První fáze je velmi náročná z několika důvodů. Jak z hlediska adaptace na nová jídla, potraviny a recepty, tak i pravidelné návštěvy nutričního poradce. Ten vám na základě vašich cílů sestaví celý výživový plán, poučí vás o vhodnosti jednotlivých potravin a jejich účincích. Součástí této fáze je také monitoring, tudíž intenzivní kontrola vašich výsledků, podle kterých následně upraví stravovací plán a jídelníček. V porovnání s ostatními fázemi je úbytek hmotnosti v této fázi největší a nejvíce viditelný. (2)

Fáze stabilizace

Slouží k posílení nových stravovacích návyků a vyhnutí se jo-jo efektu. Hubnete minimálně, případně vůbec, avšak to je pro fázi stabilizace úplně přirozené a rozhodně nesmíte polevit. Právě naopak, doporučuje se zvýšit příjem antioxidantů a alespoň jednou za měsíc navštívit vašeho dietologa. (2)

Udržovací fáze

Těžištěm poslední fáze je zejména správné mentální nastavení. To spočívá ve vytvoření zvyku nakupovat zdravé potraviny, vařit doporučené recepty a dodržovat zásady zdravé životosprávy. Nesmíte ale zapomínat ani na adaptaci organismu na novou hmotnost, což je zároveň nezbytným předpokladem jejího udržení. (2)

Nabídka produktů Naturhouse

Rozdělují se na 3 základní kategorie. První tvoří bylinné koncentráty, kapsle a další doplňky vázané na konzultaci s dietoložkou, která je povinna vám vysvětlit nejen jejich složení, účinek, ale i způsob dávkování. Druhou kategorií jsou volně dostupné doplňky, převážně nápoje. Vzhledem k pestrému složení a nízkému obsahu kalorií mohou být také náhradou snídaně, svačiny, případně oběda. Součástí třetí kategorie je bylinná kosmetika, která je výborná při problémech s celulitidou a stárnoucí vrásčitou pletí.

Nabídka produktů zahrnuje nejen výživové doplňky, ale i kosmetiku
V nabídce NATURHOUSE najdete výživové doplňky a kosmetiku

Kde si můžete produkty koupit?

Produkty Naturhouse nejsou dostupné v supermarketech, lékárnách či v prodejnách se zdravou výživou. Prodávají se výhradně ve specializovaných obchodech, které zároveň plní funkci dietetických center. NATURHOUSE má v České republice 96 poboček v různých městech a na Slovensku 37 poboček. Tyto informace jsou aktuální v čase psaní recenze, postupně se mohou měnit. Jejich kompletní a aktuální přehled spolu s přesnými adresami najdete na oficiální stránce Naturhouse v sekci Pobočky.

Druhy dietních balíčků

V závislosti na vašich cílech a aktuální sezóně máte na výběr z balíčků ,,Řešení“, které představují skutečné řešení vašeho problému. Pojďme si je blíže představit.

Do formy po létě, Jarní detoxikační balíček, Zatočte s vánočními kily

Pro dámy, které mají rády podzimní detox a chtějí se připravit na následující chladnější počasí, je ideální balíček ,,Do formy po létě“ obsahující kromě tří bylinných produktů i bioimpedanční měření, týdenní jídelníček a samozřejmě několik chutných receptů. Velmi podobný, avšak vhodný spíše na očištění těla po zimě, je ,,Jarní detoxikační balíček“, který rovněž zahrnuje vstupní i výstupní konzultaci včetně měření, Naturhouse produkty, jídelníček a recepty. Kromě vyčištění těla od toxinů vás také potěší pohyb ručičky na váze o 1 až 2 kila dolů. To slibuje i další z řady detoxikačních balíčků ,,Zatočte s vánočními kily“ skládající se ze stejných služeb jako předchozí dva. (1)

TIP: Pokud chcete mít na Vánoce a svátky Velikonoc kila pod kontrolou, tak vám doporučuji balíčky ,,Vánoce pro štíhlou linii“ ,,Oslavte Velikonoce bez kil navíc“. Zahrnují speciální sváteční výživový plán, recepty na zdravé pamlsky, 2 konzultace a kvalitní produkty. (1)
Nabídka sezónních balíčků
Nabídka sezónních balíčků

*Druhy balíčků a ceny jsou aktuální v době psaní recenze.

Balíček pro zdravé opalování, Ovládněte stres

Pro mladistvou a krásně opálenou pokožku je určen ,,2-týdenní balíček pro zdravé opalování“. Díky propracovanému výživovému plánu, bylinným produktům, receptům a bezplatným dvěma konzultacím uvidíte výsledek nejen na pokožce, ale i vaší hmotnosti, přičemž budete o 1-2 kilogramy lehčí. Mít stresové situace pod kontrolou a zvládat napětí na výbornou vám pomůže balíček ,,Ovládněte stres“, který se skládá z bylinných doplňků jako stvořených pro tento účel. Během konzultací vám odborník dá tipy, jak se vyrovnat se stresem, sestaví výživový plán a doporučí chutné recepty. (1)

Balíčky pro každého NATURHOUSE
Balíčky pro každého NATURHOUSE

*Druhy balíčků a ceny jsou aktuální v době psaní recenze.

Sbohem celulitido, Lehké nohy

K dalším výživovým programům patří Naturhouse balíček ,,Sbohem celulitido“ pro ženy trpící tzv. pomerančovou kůží v oblasti hýždí. Včetně precizního rozpracovaného stravovacího plánu a doporučených Naturhouse produktů zahrnuje i extra tipy na hubnutí, recepty a malou pozornost ve formě proteinové tyčinky. Téměř identický, co se týče trvání i délky programu, je balíček ,,Lehké nohy“ určený jednotlivcům s častými pocity těžkých, slabých a oteklých nohou. (1)

Nabídka dietních balíčků
Nabídka dietních balíčků
RECEPT: V nabídce NATURHOUSE produktů najdete také hotová jídla, například hrášek s quinoou, který si můžete ještě vylepšit zapečením v lilku. Příprava je jednoduchá. Lilek si překrojíte na polovinu, vydlabete obě poloviny a vložíte do nich hotové Naturhouse jídlo, tudíž hrášek a guinou. Následně pečete při 180°C přibližně 15 minut. Těsně před koncem můžete na vrch nastrouhat sýr a dát ještě chvilku zapéct. Podrobný postup najdete ve videu:

Už nemlsám, Chci ploché břicho

Pokud se nemůžete odtrhnout od sladkostí, balíček ,,Už nemlsám“ vám pomůže zbavit se této čoko závislosti rychle a účinně. Samozřejmě, podmínkou je dodržovat stanovený výživový plán, konzumovat doporučené produkty a pravidelně kontaktovat svého výživového poradce. K plochému bříšku vám dopomůže nejen absence sladkostí, ale také balíček ,,Chci ploché břicho“, zvlášť pro ženy a muže. Kromě toho, že nebudete muset každý týden navštěvovat svého nutričního poradce a ušetříte čas, získáte spolu s balíčkem výživový plán na 3 týdny, recepty, potravinové doplňky a extra tipy, jak se zbavit nafouknutého břicha. (1)

TIP: Chcete očistit tělo a zároveň zhubnout několik kilogramů? Nemusíte si kupovat dva balíčky, vaše požadavky splní jeden NATURHOUSE balíček ,,Hubnutí a detoxikace“, který je unikátním spojením produktů na hubnutí a detox. Také obsahuje výživový plán, praktické rady, recepty a nechybí ani proteinová tyčinka jako dárek. (1)

Výhody a nevýhody

  • nemusíte si koupit doporučené produkty
  • široký výběr balíčků „Řešení“
  • pravidelnost kontrolních vyšetření
  • bezplatná vstupní konzultace
  • produkty na bylinné bázi s ovocem, zeleninou
  • omezená nabídka volně dostupných produktů
  • vyšší cena některých produktů

Zkušenosti uživatelů

Říká se, že nejlepší reklamou jsou spokojení zákazníci, kteří produkt nebo služby doporučí dalším. Totéž platí i v případě Naturhouse. Přečtěte si, jaké mají zkušenosti uživatelé na diskusních fórech a co považují za pozitiva, případně negativa této metody.

Při průzkumu názorů uživatelů mě překvapilo, že nutnost osobních návštěv považovali uživatelé spíše za benefit. U výživových poradců oceňují jejich vstřícný přístup a preciznost kontrol, v průběhu kterých si rozšiřují znalosti jak o potravinách a bylinkách, tak i celkovém fungování organismu. Také mají radost ze shozených kilogramů, díky kterým se opět vejdou do svého oblíbeného oblečení.

,,Pokud to mám celé zhodnotit, tak nelituji ani jedné koruny a času obětovaného pro NH. Pokud by nebylo této firmy, hmotnost by se mi vyšplhala už určitě na 82-83 kg. V sobotu to bude 5 týdnů a mohu objektivně říci, že podle jejich váhy mám -6 kil. Když se vážím doma nalačno hned ráno, tak -7. Bylo to pro mě určitě správně rozhodnutí, postupně vytahuji oblečení, které již bylo z důvodu tukových polštářů nenositelné.

Uživatelce se podařilo zhubnout s Naturhouse 4 kg za týden
Pozitivní zkušenost uživatelky

Zdroj: tobycko123, modrykonik.sk/forum

Některé uživatele může odradit vyšší cena produktů, což však do značné míry závisí na konkrétním balíčku a finanční situaci jednotlivců. Podle komentářů se ceny balíčků na jeden týden pohybují od 500 Kč do 1250 Kč.

Uživatelka je zklamaná z vyšší ceny produktů
Zkušenost uživatelky z diskusního fóra modrykonik.sk

Zdroj: emiliam, modrykonik.sk/forum

TIP: Více recenzí od lidí, kteří vyzkoušeli výživový plán a produkty NATURHOUSE, je k dispozici na oficiální stránce společnosti v sekci ,,Příběhy“.

Alternativy

V případě, že vás myšlenka výživového poradenství Naturhouse založeného na osobním setkání zaujala, avšak nemáte ve svém okolí k dispozici žádné poradenské centrum, případně vám nevyhovuje nabídka produktů, tak doporučuji prohlédnout si dietní plány Nutrifood. Tato společnost má v České republice i na Slovensku několik poboček, ve kterých vám odborníci udělají vstupní diagnostiku a na základě výsledků vyberou konkrétní dietní program. Pomoc při redukci hmotnosti poskytuje i Cambridge Weight Plan (3) sestávající z pěti kroků. Po první konzultaci a diagnostice vás dietolog zařadí do jednoho z nich, v závislosti na aktuálních výsledcích a cílů v hubnutí.

VÝHODNÉ KETO BALÍČKY
KetoMix
KetoDiet
ChiaShake
Jaký keto balíček koupit?

Časté otázky

Metoda hubnutí NATURHOUSE rozhodně není nejlepším řešením pro každého. Přesvědčí vás o tom následující odpovědi na otázky, které jsou často předmětem diskusí.

Kolik kilogramů se dá s NATURHOUSE zhubnout?

Proces hubnutí probíhá u každého jiným tempem a odvíjí se od několika faktorů, rychlosti metabolismu, fyzické aktivity a v neposlední řadě i výživového balíčku. Obecně při dodržování stanoveného výživového plánu a mírné pohybové zátěži zhubnete přibližně 0,5 kg až 1 kg v průběhu jednoho týdne. Takový úbytek hmotnosti nepředstavuje žádné nebezpečí pro váš organismus, ba co víc, doporučuje ho i Světová zdravotnická organizace.

Musím si koupit produkty, které mi doporučí dietolog?

Ne, doporučené produkty si nemusíte koupit, avšak proces hubnutí vám nejenže usnadní, ale také urychlí, protože jejich primární funkcí je zrychlit spalování tuků. Navíc lze některé z nich využít i jako náhradu za hlavní jídlo, čímž vám ulehčí od vaření a chystání jídla na následující den.

Kolik trvá a jak probíhá vstupní diagnostika?

Před první návštěvou dietetického centra nemusíte mít vůbec obavy. Nutriční poradce vám přiblíží celou metodu Naturhouse, informuje se o vašem zdravotním stavu, aktuální hmotnosti, požadované hmotnosti a provede bioimpedanční analýzu. Následně navrhne několik produktů, vysvětlí jejich složení a výživový plán na následující týden. Celá vstupní konzultace trvá přibližně 30 minut, přičemž ty další už pouze 15 minut.

Prohlédněte si celý průběh vstupní diagnostiky v následujícím videu:

Moje závěrečné hodnocení

Z mého pohledu metoda NATURHOUSE představuje výbornou volbu pro lidi s nižší mírou sebedisciplíny, kterým se nedaří dodržovat zdravou životosprávu a zhubnout svépomocí. Právě osobní přístup nutričního poradce, vstupní diagnostika a individuální stravovací plán jsou benefity, které této metodě nelze odepřít. Podobně jako kvalitu přírodních bylinných produktů vhodných i pro těhotné a kojící maminky. A aktuálně za slabou stránku Naturhouse považuji zaměření spíše na západní Slovensko a slabší zastoupení poboček na východním Slovensku (pouze v Prešově a Košicích). Kromě tohoto stavu, který se časem může změnit, metodu NATURHOUSE hodnotím podobně jako ostatní uživatelé velmi pozitivně.

Závěrečné hodnocení výživového poradenství NATURHOUSE
Závěrečné hodnocení výživového poradenství NATURHOUSE

Dodržovat základní zásady zdravé životosprávy a vyhýbat se sladkostem, mastným, smaženým či jiným nezdravým jídlům mně osobně dá někdy pořádně zabrat. Nemluvě ještě o dodržování optimálního energetického příjmu. Jak jste na tom vy? Dokážete odolat pamlskům? Máte nějaký ověřený tip, jak na to? Pokud ano, tak šup s ním do komentáře.

Zdroje:

(1) Oficiální stránka NATURHOUSE: https://www.naturhouse-cz.cz/

(2) Naturhouse method. Online na: https://naturhouse.co.uk/phases-naturhouse-method

(3) Cambridge Weight Plan. Online na: https://www.one2onediet.cz/

Rate this post
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..