Recenze krabičkové diety Nutric Bistro – stravovací programy, ceny a způsob objednání

Vařit si každý den čerstvé, zdravé a nutričně vyvážené jídlo dá zabrat i těm nejšikovnějším kuchtíkům. Nemluvě o množství špinavého nádobí, které po vaření zůstává. Ano, jednou z možností je stravovat se v práci, ale ani tam nemusí být nabízené jídlo zrovna nejzdravější a připravované z kvalitních surovin. V případě tedy, že si potrpíte na kvalitu, čerstvost, nemáte čas vařit nebo chcete zhubnout a nevíte, jak na to, krabičková dieta by mohla být ta správná cesta. Není to nejlevnější záležitost, avšak vše závisí na konkrétní značce. Přečtěte si, jaké stravovací programy nabízí krabičková dieta Nutric Bistro, která jídla budete mít na talíři a kolik bude stát vaši peněženku.

O krabičkové dietě Nutric Bistro

Spojuje to, co se navenek může zdát jako nespojitelné – prvky paleo diety a veganství. Zatímco jedno dává do popředí živočišné produkty, druhé zase rostlinné. Obě však kladou důraz na čerstvost a vysokou kvalitu surovin. Právě ty jsou podle samotného zakladatele Davida Brhela nezbytným předpokladem pevného zdraví. Vzhledem k tomu se v roce 2015 rozhodl uvést na trh unikátní koncept paleo-veganského Nutric Bistra s nabídkou rozvozu po celé Praze.

Zakladatel Nutric Bistro David Brhel
Za celým konceptem Nutric Bistro stojí David Brhel, který se snažil spojit prvky paleo stravování a veganství.

Jídelníček stravovacích programů Nutric Bistro nesestavuje pouze David Brhel, ale ve spolupráci se špičkovými kuchaři a certifikovanými výživovými poradci. Všichni kladou důraz na každodenní dostatečný přísun čerstvé zeleniny přímo od lokálních pěstitelů. V jídelníčku také nechybí různé druhy semínek, ořechů a samozřejmě kvalitní maso z volného chovu.

Stravovací programy Nutric Bistro

K tomu, aby krabičková dieta Nutric Bistro skutečně splnila svůj účel, musíte nejprve vybrat vhodný stravovací program. Aktuálně, když píšu tuto recenzi, jsou k dispozici 4 různé varianty. Přečtěte si, která z nich bude pro vás a vaše blízké ta nejlepší.

Whole30

Vaše cesta za zdravým životním stylem či vysněnou postavou by měla začít právě tímto programem. Jedná se o komplexní změnu stravovacích návyků. Kromě toho, že se odnaučíte konzumovat spoustu sladkostí a průmyslově zpracovaných potravin, zlepší se i váš zdravotní stav. Zbavíte se ekzémů a změny k lepšímu pocítíte i na vašem trávení. A navíc vám stravovací program Whole30 pomůže identifikovat potravinovou intoleranci například na kravské mléko, sóju a jiné potraviny.

Whole30 v trvání 30 dnů není určen primárně na hubnutí, jelikož se během tohoto programu nevážíte. Pokud dodržíte všechny stanovené podmínky a budete konzumovat pouze povolené potraviny, případně jídlo z Nutric Bistro, s velkou pravděpodobností se dostaví i úbytek hmotnosti. Navíc vám bude lépe i po psychické stránce. Budete mít více energie, životního elánu a sebedůvěry, a to rozhodně nebude na škodu.

Jídla v rámci stravovacího programu Whole30 jsou BEZ LEPKU a LAKTÓZY.
Stravovací program Whole30 je zaměřen na komplexní změnu stravování, zlepšení zdravotního stavu a také zvýšení sebedůvěry
Charakteristika a zaměření stravovacího programu Whole30

Charakteristika a zaměření stravovacího programu Whole30

  • POVOLENÉ POTRAVINY: maso, ryby, vajíčka, mořské plody, cuketa, okurka, salát, celer, petržel, ředkev, zelí, rajče, paprika, brokolice, česnek, ořechy, semena, zdravé tuky a oleje, káva, bobulovité ovoce a lesní plody
  • ZAKÁZANÉ POTRAVINY: mléčné produkty, sója, obilniny, brambory, luštěniny, umělá sladidla, třtinový cukr, med, javorový sirup, alkohol, rostlinné oleje a tuky
  • KONZUMOVAT POUZE S MÍROU: sušené ovoce

LowCarb

Stravovací program sestavený podle principů nízkosacharidové diety, jejímž cílem je zvýšit příjem bílkovin (případně tuků) na úkor sacharidů. Ty se budou ve vašem jídelníčku nacházet pouze v minimálním množství. I přes omezený příjem sacharidů se rozhodně nebudete cítit hladoví. Právě naopak, low carb dieta vede ke snížení chuti k jídlu, a tím i příjmu kalorií. A co je nejdůležitější – dosáhnete požadovaného úbytku hmotnosti. (2)

Zákazníci, kteří si vybrali stravovací program LowCarb, zhubli v průměru 4,5 kg za měsíc. Nejméně se posunula ručička na váze o 2 kilogramy a nejvýše o 8 kg. To je za měsíc velmi pěkný výsledek.

Včetně výše zmíněných benefitů tohoto programu nelze nezmínit ani význam nízkosacharidové diety pro lidi s cukrovkou 1. a 2. typu. Snížený příjem sacharidů se neodrazí pouze na hmotnosti, ale také na klesající hladině cukru v krvi. POZOR, pokud si pravidelně pícháte inzulín, před začátkem LowCarb stravovacího programu se poraďte se svým lékařem. Ten vám musí upravit dávkování tak, aby nedošlo k hypoglykémii. (2) Pro lepší představu, vám uvedu podíl sacharidů. Během zimních měsíců je jídelníček nastaven na příjem 90 – 110 gramů sacharidů denně. V létě je to o něco méně, 70 – 80 g sacharidů.

Jídla v rámci stravovacího programu LowCarb jsou BEZ LEPKU, avšak POZOR, s obsahem laktózy.
Lowcarb stravovací program je primárně určen na hubnutí, jelikož je sestaven podle principů nízkosacharidové diety
LowCarb stravovací program Nutric Bistro
  • POVOLENÉ POTRAVINY: maso, vejce, rukola, špenát, cuketa, okurka, rajčata, papriky, česnek, pórek, pažitka, zelí, bobulovité ovoce, lesní plody, ořechy, semena, ghee máslo, zdravé tuky a oleje, káva
  • ZAKÁZANÉ POTRAVINY: obilniny, rafinované cukry, třtinový cukr, med, javorový sirup, brambory, mléčné produkty, rostlinné tuky a oleje
  • KONZUMOVAT POUZE S MÍROU: xylitol, některé druhy sóji, luštěniny, bezlepkové obilniny, škrobová zelenina, alkohol

FIT

Je určen nejen aktivním a rekreačním sportovcům, ale i lidem, kteří se chtějí zdravě stravovat, avšak ne moc omezovat. V případě tedy, že máte v průběhu dne dostatek fyzické aktivity a nebude vám překážet vyšší příjem sacharidů, zaměřte pozornost právě na tento stravovací program. Stejně jako ty předchozí je sestaven podle pravidel zdravého stravování. V jídelníčku nenajdete průmyslově zpracované potraviny, nezdravé tuky, pečivo či mouku. Naopak v něm převládá BIO maso doplněné o zeleninu, ovoce a další zdroje zdravých sacharidů.

Jídelníček v rámci FIT stravovacího programu klade důraz na pestrost a nutriční vyváženost. Denně přijmete přibližně 130 – 180 gramů sacharidů, 90 – 110 g bílkovin, 60 – 85 g tuků a 25 – 30 g vlákniny. Jak můžete vidět, během dne budete mít dostatek energie ze sacharidů, ale nebudou vám chybět ani bílkoviny a vláknina, která je velmi důležitá pro správnou funkci trávicí soustavy.

Jídla v rámci stravovacího programu FIT jsou BEZ LEPKU, avšak POZOR, s obsahem laktózy.
FIT stravovací program Nutric Bistro ocení jak aktivní sportovci, tak i lidé, kteří se chtějí zdravě stravovat a udržet si štíhlou linii.
Shrnutí stravovacího programu FIT

Klasik

Je velmi podobný předchozímu FIT programu, ale výběr jídel máte opět o něco širší. Zasytí hlavně hladovce, kteří upřednostňují zdravá a čerstvá jídla před polotovary a rychlým občerstvením. Rovněž šetří čas a pomůže udržet štíhlou linii. Své využití však najde i v domácnostech se staršími lidmi, kteří už nemají sílu stát u hrnců, ale chtějí mít každý den čerstvé, kvalitní a hlavně zdravé jídlo.

Co se týče makroživin, nebudete se téměř vůbec omezovat. V jídelníčku mají své zastoupení jak potraviny s obsahem sacharidů a tuků, tak i bílkovin. Prostě od každého trochu. Je potřeba poznamenat, že na rozdíl od jiných stravovacích programů se u tohoto stravovacího programu neuvádí denní podíl makroživin. Vzhledem k tomu se nehodí pro lidi, kteří si hlídají kalorie a počítají příjem makronutrientů.

Jídla v rámci stravovací programu Klasik obsahují LAKTÓZU i LEPEK.
Stravovací program Nutric Bistro klasik uspokojí potřeby běžných lidí, kteří chtějí mít každý den zdravé a čerstvé jídlo
Stravovací program Klasik

Stravovací program na míru

V případě, že si stále neumíte vybrat, který stravovací program uspokojí vaše potřeby, nebo máte nějaké specifické požadavky, obraťte se na odborníky. Výživoví poradci Nutric Bistro vám ochotně pomohou s výběrem stravovacího programu. A pokud to bude potřeba, bez problémů ho přizpůsobí vašim individuálním požadavkům. Nejdříve však musíte vyplnit jednoduchý online formulář zveřejněný na oficiální webstránce, kam napíšete nejen své požadavky a potravinové intolerance, ale doplníte i vaši aktuální hmotnost, výšku či intenzitu pohybové aktivity v průběhu dne. Na základě těchto informací vám daný výživový poradce doporučí stravovací program spolu s velikostí porcí. Na můj požadavek zareagovali do 48 hodin, nejdříve mě kontaktovali telefonicky, avšak konkrétní doporučení jsem dostala později i na e-mail.

Výživová poradkyně Eva z Nutric Bistro vám ráda pomůže s výběrem vhodného programu
Odpověď na můj e-mail s žádostí o pomoc při výběru stravovacího programu

Počet jídel a doba trvání stravovacích programů

Volbou vhodného stravovacího programu to ani zdaleka nekončí. U každého z nabízených programů máte na výběr ze dvou (oběd a večeře) nebo tří (snídaně, oběd, večeře) jídel denně. Následně si zvolíte, zda chcete Nutric Bistro krabičky dostávat celý týden včetně víkendu, nebo pouze během pracovního týdne, tedy od pondělí do pátku.

Také nezapomeňte na dobu trvání vámi vybraného stravovacího programu. V případě, že máte zájem o Nutric Bistro pouze na zkoušku, týdenní, případně dvoutýdenní varianta bude pro vás jako stvořená. Těm z vás, kteří to s hubnutím myslíte opravdu vážně, doporučuji stravovací program v trvání nejméně 4 až 8 týdnů. Co se týče kalorické hodnoty porcí, opět si máte z čeho vybírat. Nejmenší 1700 kcal porce jsou vhodné pro lidi s cílem zhubnout, stejně jako porce s 1900 kcal. Pokud se nechcete omezovat a přijaté kalorie dokážete snadno spálit, nebojte se jít do největší alternativy 2300 kcal.

Ještě dodám, uvedené kalorické hodnoty se vztahují na jeden celý den, tudíž jsou součtem všech tří jídel, která v průběhu dne dostanete.

Cena krabičkové diety Nutric Bistro

Odvíjí se od konkrétního programu a vámi zvolených parametrů. Varianta od pondělí do pátku, při dvou jídlech denně v kalorické hodnotě 1700 kcal a v rámci programů FIT, LowCarb, Whole30 vás vyjde na 2812 Kč spolu s dopravou po celé Praze. Program Klasik je o něco levnější, za dvě jídla denně v trvání pěti dní zaplatíte od 2250 Kč, včetně dopravy. Ceny jednotlivých programů se mohou časem měnit. Aktuální nabídku spolu s cenami najdete na oficiální webstránce Nutric Bistro.

Jak to celé funguje, kdy mi přinesou jídlo?

Kurýři Nutric Bistro rozvážejí krabičky s jídlem vždy den předem od 9:00 do 17:00, v závislosti na daném okruhu Prahy. Na víkend vám přinesou jídlo v pátek a na pondělí zase den předtím, tedy v neděli. V sobotu se jídlo nerozváží. Nebojte se, nemusíte být celý den doma a čekat na kurýra. Ráno vám přijde SMS nebo e-mail s 90 minutovým časovým oknem a cca 10 – 30 minut před doručením vás bude kontaktovat i samotný kurýr.

Oblasti Prahy jsou rozděleny do dvou základních okruhů, přičemž v každém z nich probíhá rozvoz krabiček Nutric Bistro v jiném čase
V modrých oblastech probíhá rozvoz 9:00 – 13:00 a ve žlutých 13:00 – 17:00

Pokud nebudete v dané době doma, stačí napsat e-mail nebo zavolat na centrálu a domluvit se, kam vám kurýr krabičky odloží (na recepci, na kliku či za branku). Případně si je dejte doručit na jedno z mnoha výdejních míst, v rámci kterých je osobní odběr ZDARMA. Kompletní seznam všech výdejních míst najdete ZDE.

SPECIÁLNÍ SLEVA: V případě, že si budete Nutric Bistro objednávat vícekrát na stejné místo, například spolu s kolegy v práci, za dovoz zaplatíte pouze jedenkrát. U ostatních objednávek tedy uveďte pouze osobní odběr.

Vzorový jídelníček

Abyste věděli, jaká jídla zasytí vaše hladové bříško, na oficiální webstránce je vždy zveřejněn jídelníček na dva týdny předem. Čekají vás zajímavá jak tradiční, tak méně známá jídla. Koneckonců, posuďte sami.

Vzorový jídelníček na 5 dní při stravovacím programu Lowcarb
Vzorový jídelníček na 5 pracovních dní

Zkušenosti uživatelů

Nejen na oficiální webstránce, ale i na Facebooku a Google Business zanechali uživatelé svou recenzi krabičkové diety Nutric Bistro. Největší úspěch měl LowCarb stravovací program, prostřednictvím kterého zhublo několik uživatelů. Ti ocenili hlavně pestrost a kvalitu jídel.

Uživatel si velmi pochvaluje krabičkovou dietu Nutric Bistro, kterou drží již více než rok
pozitivní zkušenost uživatele

Zdroj: Jozef, facebook/Nutric

Poctivé jídlo, skladba stravy má myšlenku a většinou je také originální. Ze začátku jsem měl určité komplikace s logistikou, ale po reorganizaci všechno perfektní.“

Zdroj: Martin, facebook/Nutric

Uživatelka během 8 týdnů zhubla 17 kg, což je velmi pěkný výsledek.
Zkušenost jedné z uživatelek

Zdroj: Brigitt, google/NutricBistro.cz

Zatímco o pozitivní zkušenosti nebyla nouze, těch negativních jsem našla minimum. Většinou si uživatelé stěžovali na problémy s doručováním. Kurýr často doručoval jídlo jindy, než se dohodli. Je však potřeba dodat, že tyto problémy nemusí platit pro všechny lokality, protože jídla doručuje několik kurýrů.

Z důvodu nedostatku času jsem si objednala krabičky od Nutric Bistro na 2 měsíce. Čas, který mi měly ušetřit, jsem strávila komunikací s jejich neschopným kurýrem a s Nutric helpdesk ohledně dovozu jídla…“

Zdroj: Inka, google/NutricBistro.cz

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

  • dá se objednat čerstvé jídlo na 7 dní v týdnu, tudíž i na víkend
  • rozvoz jídel pouze v jednotlivých částech Prahy

Dostupné alternativy

Nespadáte ani do jedné oblasti rozvozu, nebo vás neoslovil žádný z nabízených stravovacích programů? Nebuďte zklamaní. Na trhu jsou i jiné krabičkové diety, za které hovoří pozitivní zkušenosti uživatelů. Patří k nim například krabičková dieta Zdravé stravování, Easy diet či DietaFit. Kromě toho, že se mohou pochlubit širokou nabídkou stravovacích programů, poskytují rozvoz nejen v rámci Prahy, ale také v jiných městech České republiky.

Časté otázky

Ještě jste stále nenašli odpovědi na všechny otázky? Zkuste si přečíst následující sekci, kde vám prozradím další praktické informace, které nebyly dosud v článku uvedeny.

Jsem vegetarián, je v nabídce Nutric Bistro nějaký program i pro mě?

V případě, že maso nepatří do vašeho jídelníčku, napište tento požadavek do výše zmíněného online formuláře, na základě kterého vám výživoví poradci sestaví stravovací program na míru. Ve vašem případě bez masných výrobků.

Mohu si jídlo ohřívat v mikrovlnné troubě?

Ano, ale před ohříváním si ho nezapomeňte přendat na talíř. Zeleninu dejte stranou a ohřívejte pouze ostatní suroviny: maso, ryby apod. Pro dosažení výraznější chuti však doporučuji jídlo ohřívat v parní troubě či na pánvi. Jednotlivé chutě se tak krásně spojí.

Budou mi 3 jídla denně stačit?

Všechna nabízená jídla jsou navrhována tak, aby zasytila ​​na několik hodin, ideálně do doby druhého jídla. Hladoví tak určitě nezůstanete. Navíc mají 3 plnohodnotná jídla (místo 6) i své zdravotní benefity. Důkazem je výzkumná studie vědců na University Missouri, které se zúčastnilo 8 obézních žen. U skupiny žen, které konzumovaly 3 jídla denně, došlo jak k redukci tukových zásob, tak i snížení hladiny cukru v krvi. (3)

Dá se na nějakou dobu přerušit odběr jídel?

Ano, odběr krabiček Nutric Bistro lze kdykoliv pozastavit nebo zrušit. Důležité je dát to včas vědět, minimálně 2 pracovní dny předem, buď telefonicky, nebo vyplněním jednoduchého online formuláře.

Závěrečné hodnocení

Čerstvé a kvalitní suroviny, stravovací program přizpůsobený požadavkům zákazníka, pestrost jídelníčku či možnost objednat jídlo i na víkend. Právě to vnímám jako největší benefity krabičkové diety Nutric Bistro. Z nabízených stravovacích programů mají pozitivní ohlasy zejména LowCarb a Whole30. Prostřednictvím nich se uživatelům podařilo nejen zhubnout, ale také zlepšit svůj zdravotní stav bez hladovění. Přesvědčí vás o tom mnohé pozitivní zkušenosti uživatelů. Navíc jsou téměř všechna jídla, kromě hustých polévek, dodávána ve 100% kompostovatelných krabičkách, tudíž výrobce myslí i na ekologické hledisko. Škoda, že Nutric Bistro nabízí rozvoz pouze v rámci Prahy, což považuji za menší nevýhodu. Věřím však, že je pouze otázkou času, kdy bude Nutric Bistro dostupné i v jiných městech.

Závěrečné hodnocení krabičkové diety Nutric Bistro včetně výhod a nevýhod
Závěrečné hodnocení Nutric Bistro

Krabičkové diety sice nejsou nejlevnější záležitost, ale s přihlédnutím na kvalitu surovin a ušetřený čas, který můžete strávit produktivněji než v kuchyni u hrnců, rozhodně stojí za zvážení. Co si o tom myslíte vy? Objednali byste si krabičkovou dietu nebo si raději jídlo připravujete ve vlastní režii?

Zdroje:

(1) Oficiálna webstránka Nutric Bistro. Dostupné na: https://www.nutricbistro.cz/

(2) 10 Health Benefits of Low-Carb and Ketogenic Diets. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-low-carb-ketogenic-diets

(3) Three large meals per day is actually healthier than many small meals. Dostupné na: https://www.naturalnews.com/038264_meals_healthy_weight_disease_risk.html

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..