Proerecta Long – výživový doplněk při problémech s erekcí. Jaké jsou jeho benefity a úskalí?

0

S přihlédnutím na statistiky patří k nejčastěji se vyskytujícím sexuálním nemocem erektilní dysfunkce. Ano, postihuje i mladší muže, avšak s přibývajícími roky její výskyt narůstá. Jelikož nepatří mezi problémy, se kterými se muži chlubí, často se v anonymitě spolehnou na výživové doplňky dostupné bez lékařského předpisu. Jedním z takových jsou i kapsle Proerecta Long. Výrobce slibuje pevnější a déletrvající erekci, která je nezbytným předpokladem kvalitního pohlavního styku. Zakládají se tato tvrzení na pravdě nebo jde pouze o placebo efekt? Jaké jsou reálné zkušenosti uživatelů? Tyto a mnohé další informace se dozvíte v následujících řádcích.

Erektilní dysfunkce

Pevná erekce není pouze jakousi mužskou pýchou, ale může být i indikátorem vybraných zdravotních komplikací. Nemám teď na mysli náhodné selhání erekce, spíše několikrát po sobě opakující se nedostatečnou erekci – tzv. erektilní dysfunkci (ED). Ta často bývá důsledkem jak vysokého krevního tlaku, cukrovky, rakoviny prostaty, tak i vážného úrazu nebo operace. Zní to sice neuvěřitelně, ale o psychologických příčinách se hovoří pouze ve 20% případů, zbylých 80% má fyziologický původ. (1)

Nedostatečná erekce může být důsledkem cukrovky, vysokého krevního tlaku či jiných kardiovaskulárních nemocí
Problémy s erekcí mohou signalizovat vážnější zdravotní komplikace

Včetně výše zmíněných příčin nelze opomenout ani věk. S přibývajícími roky se objevují první vrásky, a ani ta fyzická kondice už není to, co bývala. V případě tedy, že máte po 50, avšak stále chcete v posteli podat výkon jako za mlada, výživové doplňky na přírodní bázi se ukazují jako vhodná volba. Správná kombinace bylin, vitamínů a minerálních látek vede k podpoře prokrvení penisu, zvýšení vytrvalosti a libida.

O Proerecta Long

Kapsle Proerecta Long se řadí mezi výživové doplňky na přírodní bázi. Jsou dostupné bez lékařského předpisu. Za jejich výrobou stojí ambiciózní a odhodlaní muži z České republiky, kteří dokonale rozumí potřebám mužů. V rámci své společnosti eMarkest se již od roku 2010 věnují výrobě a distribuci doplňků stravy určených pro muže trpící erektilní dysfunkcí. Před samotným uvedením na trh prošly kapsle důsledným výzkumem, přičemž jsou schváleny jak Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, tak i Státním zdravotnickým ústavem České republiky. Jejich výroba tedy splňuje všechny stanovené podmínky a normy. (2)

Proerecta Long je výživový doplněk vyrobený z bylinných extraktů na podporu erekce
Výživový doplněk stravy Proerecta Long

Složení

Pouze výtažky z vybraných bylin, vitamíny a minerální látky. V kapslích Proerecta Long nenajdete nic jiného. Jsou čistě přírodního původu, bez jakýchkoliv barviv a přidaných aromat, která neovlivní pouze váš sexuální apetit, ale přinesou s sebou i nežádoucí vedlejší účinky.

Extrakt z Macy peruánské

Setkáte se s ní i pod názvem Řeřicha peruánská. Roste v Jižní Americe, konkrétně ve vysokohorském prostředí And. Daří se jí hlavně v náročnějších vysokohorských podmínkách. Zatímco místní ji používají při vaření, ve světě se proslavila svými léčivými účinky. Zvyšuje libido, podporuje plodnost, a také dodává energii.

VÝZKUM: Potvrzením léčivých vlastností Macy peruánské je výzkum kolektivu lékařů na urologické klinice v nemocnici Morgagni-Pierantoni v Itálii, kterého se zúčastnilo 50 mužů s ED. U mužů, kteří každý den užívali 2,4 g extraktu z této rostliny, došlo po 12 týdnech k výraznému zlepšení sexuální aktivity a výkonnosti. (3)

Extrakt z hroznových jadérek

Představuje výborný zdroj antioxidantů, konkrétně polyfenolů, antokyanů a flavonoidů, které ovlivňují činnost kardiovaskulárního systému. Kromě snížení krevního tlaku zlepšuje průtok krve, což je při ED obzvláště důležité. Rozšířením cév a zároveň lepším prokrvením penisu dojde k jeho ztopoření a udržení erekce. (4)

Hořčík

Spolu s draslíkem se zařazuje k nejdůležitějším minerálům v lidském organismu. Účastní se mnoha enzymatických reakcí, podílí se na tvorbě energie, ale i metabolismu bílkovin, tuků a nukleových kyselin. Nedostatek hořčíku se projevuje nejen ochablým svalstvem, ale také poruchami srdečního rytmu, křečemi či nízkou hladinou testosteronu. Ten mimo jiné ovlivňuje i sexuální apetit. (2)

Hořčík (magnezium) patří k nejdůležitějším minerálům v lidském těle. Je obsažen jak v oříšcích, avokádu, tak i banánech
Nedostatečný příjem hořčíku může způsobit poruchy srdečního rytmu či ochabnutí svalstva

Zinek

Podobně jako hořčík, i zinek patří k esenciálním minerálům, které plní několik důležitých funkcí. Nejenže ovlivňuje nervovou soustavu, ale je důležitý pro imunitní systém a má antioxidační účinek. Zabraňuje průniku volných radikálů, a tak chrání organismus před oxidačním stresem. Rovněž pomáhá udržovat hladinu testosteronu, podporuje plodnost a účinně bojuje proti akné. (2)

L- citrulin

Neesenciální aminokyselina, kterou si sice tělo dokáže vytvořit samo, ale její příjem z vybraných potravin a doplňků výživy rozhodně není na škodu. V lidském organismu se z L-citrulinu stává L-arginin, který zvyšuje produkci oxidu dusnatého. Právě ten přispívá k rozšiřování cév, díky čemuž se zlepšuje průtok krve (i) v oblasti penisu.

VÝZKUM: Pozitivní účinek L-citrulinu při léčbě erektilní dysfunkce prokazuje studie zveřejněná v odborném periodiku Urology. Zúčastnilo se jí 24 mužů, přibližně ve věku 56 let, kteří užívali 1,5 mg L-citrulinu po dobu jednoho měsíce. U těchto pacientů došlo nejen ke zlepšení ED, ale i zvýšení průměrného počtu pohlavních styků. (5)

Vitamíny

Organické látky podílející se na mnoha životně důležitých procesech v lidském organismu. Ve výživovém doplňku Proerecta Long jich najdete hned několik. Nejvíce vitamínu C, který je spolu s vitamínem E známým antioxidantem. Nelze však opomenout ani vitamín D3, který se podílí na dělení buněk a posilování imunitního systému. Z vitamínů skupiny B má v tomto doplňku zastoupení vitamín B3 a B6. (6)

Kapsle obsahují jak extrakt z Macy peruánské, tak i hroznových jader, aminokyseliny, vitamíny a minerály
Podrobný výpis složení kapslí Proerecta Long

Účinky

Jak jste si již mohli přečíst výše, každá látka má specifické účinky. Pojďme si ještě jednou shrnout ty nejhlavnější, abyste přesně věděli, jaký výživový doplněk se chystáte koupit:

 • zlepšuje průtok krve v oblasti penisu, díky čemuž bude pevnější a zároveň objemnější
 • prodlužuje trvání erekce, přičemž v souloži budete moci pokračovat i po první ejakulaci
 • optimalizuje hladinu testosteronu, čímž zvyšuje sexuální apetit
 • podporuje tvorbu kvalitních spermií a také zlepšuje činnost reprodukčních orgánů (2)

Užívání Proerecta Long

Jedna dávka sestává ze dvou kapslí, které výrobce doporučuje užívat každý den, přibližně 20 minut před snídaní. Kapsle je potřeba zapít dostatečným množstvím vody, díky čemuž je tělo snadněji vstřebá. Jak je již z názvu patrné, výživový doplněk Proerecta Long je určen k dlouhodobému užívání. V případě tedy, že chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, užívejte ho pravidelně (každý den), alespoň po dobu čtyř týdnů.

Jedna dávka se skládá ze dvou kapslí přiměřené velikosti
Kapsle Proerecta Long

Balení a ceny

V oficiálním e-shopu Proerecta máte na výběr ze 3 základních balení. V době psaní této recenze je nejmenší 60 kapslové balení na 30 dní dostupné v ceně 699 Kč. Podstatně výhodnější je větší balení 2 plus 1 zdarma, které vám vydrží 90 dní. Za všechna tři 60 kapslová balení zaplatíte 1599 Kč, přičemž jedno balení vás tak vyjde na 533 Kč. Pokud byste hledali nejvýhodnější nabídku, doporučuji vám 4-kusové balení na 120 dní. Celé balení stojí 1999 Kč, po přepočtení je tak cena jednoho balení pouze 499 Kč. To je o 200 Kč méně než nejmenší balení.

K první objednávce přes oficiální e-shop dostanete SLEVOVÝ KUPÓN na další objednávku, ba co víc, při nákupu nad 1500 Kč máte DOPRAVU ZDARMA.

Další produkty Proerecta

Nejen Proerecta Long, ale i Proerecta Klasik a Shot najdete pod značkou Proerecta. Oba tyto produkty se vyrábějí z bylinných extraktů, avšak odlišují se jak formou, tak i působením. Kapsle Proerecta Klasik jsou určeny k okamžitému použití, tedy například v situacích, kdy by mohla únava nebo stres způsobit oslabení erekce a snížení sexuálního výkonu. V případě, že kapsle moc nemusíte, přesměrujte svou pozornost na Proerecta Shot ve formě drinku. Tekutina se vstřebává 2krát rychleji, díky čemuž se může pochlubit skutečně rychlým nástupem účinku. Stačí ho vypít 30 minut před plánovaným pohlavním stykem. Vybrané látky u vás probudí chuť na sex a podpoří prokrvení penisu, což se odrazí na pevnější a delší erekci.

Zkušenosti uživatelů

S přihlédnutím k tomu, že mnozí muži si chrání své soukromí, nemluvě ještě pokud jde o tak choulostivé téma, počítala jsem s tím, že najít reálné zkušenosti uživatelů bude těžký oříšek. Na několik recenzí jsem však přece narazila, přičemž pár jich najdete i na oficiální webstránce. Kromě pevné erekce a zvýšeného sexuálního apetitu kapsle Proerecta Long pomáhají odbourat stres z práce a více se uvolnit. Navíc velmi dobře fungují v kombinaci s Proerecta Shot, který je určen na okamžitou podporu erekce.

Uživatel si pochvaluje výborný účinek Proerecta Long v kombinaci s drinkem Proerecta Shot
Pozitivní recenze týkající se Proerecta Long a Shot

Zdroje: zbozi.cz/proerecta

,,Po prvním měsíci užívání Proerecta Long chválím hlavně pevnost erekce i novou energii během soulože.“

Zdroj: Ľudovít S., proerecta.cz/reference

Uživatel si pochvaluje účinek kapslí
Recenze jednoho z uživatelů na Heurece

Zdroj: herueka.cz/proerecta-long

Rovněž nezůstala bez pochvaly ani cenově výhodná balení, u kterých skutečně můžete ušetřit a určitě ne zanedbatelnou částku.

Pozitivní zkušenost
Pozitivní zkušenost s Proerecta Long

Zdroj: zbozi.cz/proerecta

Samozřejmě se mezi recenzemi našli i uživatelé, kteří účinek Proerecta Long zpochybňovali, avšak nelze podle nich určit, jak dlouho a hlavně pravidelně doplněk užívali. Jelikož neuvedli všechny potřebné informace, v této recenzi je nebudu zmiňovat.

Dostupné alternativy

Kapsle Proerecta Long nejsou jediné svého druhu. Na trhu máte na výběr z několika dalších výživových doplňků pro muže. Většina je k dispozici ve formě tablet nebo kapslí s obsahem přírodních afrodiziak, z nichž vám dávám na vědomí následující trojici: Zerex Ultragold, Erexan Stabil a Maxulen.

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • vyrábí se z bylinných extraktů
 • určen k dlouhodobému užívání
 • v nabídce jsou k dispozici také větší, cenově výhodnější balení, u kterých dokážete skutečně ušetřit
 • český výrobce s více než 10 letou tradicí a tisíci spokojených zákazníků
 • na webstránce najdete složení produktu, včetně informací o výrobcích, užívání apod.
 • jedna dávka sestává ze dvou kapslí
 • na výsledek si musíte chvíli počkat, protože není určen k okamžitému použití před pohlavním stykem

Časté otázky

Stále jste se nerozhodli, zda je Proerecta Long to, co hledáte? Zkuste si přečíst následující odpovědi na často kladené otázky, kde se dozvíte další důležité informace, které vám mohou usnadnit rozhodování.

Může se ProErecta Long užívat v kombinaci s alkoholem, případně jinými léky?

Kapsle Proerecta Long mají bylinné složení, tudíž by v kombinaci s léky neměly způsobit žádné vážné zdravotní komplikace. Nedoporučují se však užívat spolu s nadměrným množstvím alkoholu, který je častou příčinou slabé erekce a sexuální výkonnosti. Rovněž není vhodný pro lidi s kardiovaskulárními problémy.

Jak dlouho se doporučuje užívat?

Proerecta Long lze užívat 8 měsíců nepřetržitě. Po této době si udělejte alespoň na jeden měsíc přestávku, po které lze s užíváním pokračovat dalších 8 měsíců nebo podle potřeby. Myslete na to, že účinky nejsou trvalé, obvykle po 1-2 měsících odezní.

V jakém balení je dodávána Proerecta Long?

Vzhledem k tomu, že jde o choulostivé problémy týkající se intimního života, výrobce klade důraz na diskrétnost. Nikde na obalu není logo ani název kapslí. Jako odesílatel se uvádí společnost eMarkest s.r.o. Nemusíte se tedy bát. Ať už vám doručí balíček pošťačka, kurýr, nebo paní na výdejním místě Zásilkovny, nikdo nebude tušit, co se v zásilce nachází.

Kdy mohu očekávat první výsledky?

S přihlédnutím k tomu, že jde o výživový doplněk určený pro dlouhodobé užívání, výsledky se nedostaví hned. Opět však platí, že trpělivost růže přináší. Přibližně po 4 ž 8 týdnech od začátku užívání očekávejte první změny k lepšímu. Samozřejmě, že čím déle Proerecta Long budete užívat, tím lépe. Maximální efekt se dostaví po 3 až 4 měsících.

Závěrečné hodnocení

Proerecta Long sice svým balením nijak speciálně neohromí, avšak mnohem podstatnější jsou účinky a složení. Ty rozhodně hrají v jeho prospěch. Výrobce vsadil na sílu přírody osvědčenou Macu peruánskou, kterou doplnil o extrakt z hroznových jadérek, vitamíny, minerály na podporu erekce a libida. Další pozitivum vidím také v možnosti dlouhodobého užívání a nabídce balení, hlavně jejich cenách. Koupí největšího balení můžete ušetřit pěknou částku. Nemluvě o dopravě, která je nad 1500 Kč zdarma a slevových kupónech. Každá mince má však dvě strany a jinak tomu není ani v případě kapslí Proerecta Long. Při užívání je potřeba počítat s tím, že jedna dávka sestává ze dvou kapslí, což zrovna nemusí všem vyhovovat. Mnohé uživatele také nepotěší ani delší nástup účinků. S tím je však u tohoto doplňku prostě potřeba počítat.

Závěrečné hodnocení spolu s výhodami a nevýhodami Proerecta Long
Závěrečné hodnocení doplňku stravy Proerecta Long

Výživový doplněk Proerecta Long naplní potřeby hlavně starších mužů, kteří chtějí uspokojit všechny touhy své polovičky a dopřát si trošku vzájemného potěšení. Věk je přece pouze číslo a ne překážka na cestě za vaším plnohodnotným intimním životem.

Zdroje:

(1) ŠRÁMKOVÁ, T. Erektilní dysfunkce – diagnostika, nové preference v léčbě. Dostupné na: https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2012/02/09.pdf

(2) Proerecta Long – https://www.proerecta.cz/

(3) Subjective effects of Lepidium meyenii (Maca) extract on well-being and sexual performances in patients with mild erectile dysfunction: a randomised, double-blind clinical trial. Dostupné na: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/j.1439-0272.2008.00892.x

(4) 10 Benefits of Grape Seed Extract, Based on Science. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/grape-seed-extract-benefits#The-bottom-line

(5) Oral L-Citrulline Supplementation Improves Erection Hardness in Men With Mild Erectile Dysfunction. Dostupné na: https://www.goldjournal.net/article/S0090-4295(10)01661-4/fulltext

(6) KLADENSKÝ, J. Vliv vitaminů, minerálů a stopových prvků na lidské zdraví s podrobnějším zaměřením na urogenitální systém. Dostupné na: https://www.solen.cz/pdfs/uro/2017/02/03.pdf

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..