Recenze diety Prodietix – jídelníček, zkušenosti uživatelů, ceny produktů a možné alternativy

Nával pracovních povinností, stres, nedostatek pohybu či nesprávná životospráva jsou častými příčinami vzniku nadváhy. Ta v současnosti trápí široké spektrum populace všech věkových kategorií. Zatímco někteří lidé se s ní rozhodnou poprat zvýšením fyzické aktivity, jiní zase upřednostňují diety, které slibují úbytek na váze již po prvních týdnech.

Poměrně oblíbené jsou různé typy proteinových diet, nebo jinak nazývané keto diety, včetně francouzského dietního programu Prodietix. Právě na něj upozorním v následujících řádcích tohoto článku. Seznámím vás nejen s dietními programy, fázemi, jídelníčkem, ale i se zkušenostmi uživatelů na diskusních fórechTaké nezapomenu na ceny produktů a alternativy v podobě dalších proteinových diet.

Jak funguje proteinová dieta Prodietix?

Alfou a omegou každé bílkovinové diety je stav ketózy, během které dochází ke štěpení tukových tkání a vzniku ketolátek. Ty zastupují funkci sacharidů a dodávají energii svalům, tkáním a dalším orgánům.

Základní podmínkou pro navození stavu ketózy je omezení příjmu sacharidů na 50 g za den, díky čemuž vaše tělo začne čerpat energii z podkožního tuku a vy hubnete. Navíc se tělo detoxikuje od všech škodlivých látek, sníží se hladina cholesteroluustálí glykemický index. (1)

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

V případě, že skutečně snížíte příjem sacharidů, tělo se do stavu ketózy dostane již po 2-3 dnech od začátku diety. Nezapomeňte ale, že organismus musíte v tomto stavu udržet po celou dietu, ne pouze v prvních dnech. Jakmile zvýšíte příjem sacharidů, hrozí přerušení ketózy a vznik jo-jo efektu. Pamatujte na to vždy, když budete mít chuť na čokoládu nebo jinou sladkost.

Na principu navození ketózy funguje i dietní program Prodietix, který spočívá v konzumaci jídel s vysokým obsahem bílkovin podílejících se na stavbě svalové hmoty. Vzhledem k tomu během Prodietix diety dochází k úbytku tuků a nikoliv svalové hmoty. Ta naopak při správném stanovení optimálního příjmu bílkovin zůstává zachována, případně ještě roste. (2)

TIP: Optimální množství bílkovin za den závisí na vašich tělesných proporcích a fyzické aktivitě. Obecně se pohybuje na úrovni 1,75 g na kilogram hmotnosti. (2)

Dodržet stanovené množství bílkovin je také důležitým kritériem udržení stavu ketózy, jejímž přerušením se celý proces redukce hmotnosti zastaví. S tím souvisí i výhoda proteinových jídel Prodietix obsahujících potřebné množství bílkovin, vitamínů a minerálů. Vyrábí se z kvalitních surovin ve Francii, přičemž splňují všechny legislativní a potravinové normy Evropské unie.

Princip proteinové diety Prodietix si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Základní pravidla

Účinek diety Prodietix se nezakládá pouze na omezeném příjmu sacharidů a zvýšení příjmu bílkovin, ale i dodržování dalších pravidel, které podpoří stav ketózy a v konečném důsledku i redukci hmotnosti.

Základní pravidla při Prodietix dietě
3 základní pravidla na každý den.

Dostatečným příjmem tekutin se tělo zbavuje toxických látek, zlepšuje se fungování jednotlivých orgánů a zrychluje se metabolismus, tudíž spalování tuků. Z tohoto důvodu se během diety doporučuje každý den vypít 2 – 3 litry čisté neslazené vody, případně  zeleného nebo černého čaje. Káva bez cukru a mléka je také povolena, avšak do stanoveného objemu tekutin se nepočítá.

Detoxikační účinek má i zelenina, která je ideální přílohou všech jídel. Váš denní příjem zeleniny by se měl pohybovat v rozmezí od 300 do 500 gramů. Při její volbě buďte ale opatrní a vždy si prověřte, zda je konkrétní druh zeleniny v dané fázi diety povolen.     

Ať už budete jíst zeleninu nebo proteinové jídlo, jezte v pravidelných intervalech, nejlépe každé 3 – 4 hodiny. Snídejte půl hodiny po probuzení a naopak večeřte nejpozději dvě hodiny před tím, než zalehnete do postele.

Dietní programy

Před samotným výběrem dietního programu je potřeba znát stupeň vaší nadváhy. Zjistíte ho prostřednictvím výpočtu BMI (Body Mass Indexu), který se odvíjí od věku, výšky, váhy a pohlaví. Výsledná hodnota vám napoví, kolik kilogramů  potřebujete zhubnout. Podle toho si následně vyberete nejvhodnější dietní program.

Dietní programy Z

Dietní programy Prodietix se rozdělují do dvou základních skupin. Programy označené písmenem Z jsou určeny pro lidi s nižší koncovou ideální hmotností. Na výběr máte ze 4 dietních plánů, přičemž nejméně, přibližně 6 kg, zhubnete s programem Z1, který trvá tři týdny. Pro lidi se střední nadváhou se doporučuje Z2 nebo Z3 dietní plán. Zatímco u Z2 programu můžete zhubnout za 6 týdnů 4 – 10 kg, v případě Z3 programu dokážete zhubnout v průběhu 9 týdnů 8 – 15 kg. Nejdelší, až 12 týdenní, je Z4 plán, díky kterému dokážete ručičku na váze posunout o 14 – 20 kg zpět.

Dietní programy S
Dietní programy S – ceny jednotlivých dietních programů jsou aktuální v době psaní recenze a časem se mohou změnit.

Dietní programy M

V případě, že je vaše koncová ideální hmotnost vyšší, upřete pozornost na druhou skupinu dietních programů s označením M. Během dietního programu M1 zhubnete v průběhu tří týdnů 6 kilogramů, přičemž jíte pět jídel denně. Při dodržení M2 programu dokážete během šesti týdnů při pěti jídlech denně zhubnout až 10 kilogramů. 15 kilogramů se ručička na váze může posunout v programu M3, který také sestává z pěti jídel a trvá 9 týdnů. Nejvíce, až 20 kg, vám pomůže zhubnout 12 týdenní program M4 sestávající z pěti Prodietix jídel na den. Vzhledem k jeho trvání a počtu shozených kilogramů je určen pro lidi s vysokým stupněm nadváhy až obezitou.

Dietní programy M
Dietní programy M – ceny jednotlivých dietních programů jsou aktuální v době psaní recenze a časem se mohou změnit.

Fáze hubnutí

Na cestě za vysněnou hmotností budete procházet 3 základními fázemi. Každá z nich se liší jak počtem proteinových jídel denně, tak i seznamem povolených potravin.

Fáze váhové redukce

Těžký začátek, ale o to lehčí konec. Přesně to platí pro fázi váhové redukce. Včetně fyziologických změn v těle, konkrétně navození stavu ketózy, se změní i váš jídelníček. Klasická jídla musíte nahradit 4 nebo 5 proteinovými jídly denně, v závislosti na konkrétním programu. Zúžený máte i seznam povolené zeleniny, ve kterém najdete například cuketu, brokolici, květák, okurku, fazole, zelí, chřest, salát, bylinky a další.  Začáteční sebezapření však na konci fáze vystřídá pocit spokojenosti z dosaženého výsledku, protože při dodržení všech podmínek zhubnete v této fázi 60 – 80% ze stanoveného cíle.

Příklad jídelníčku v první fázi
Příklad jídelníčku ve fázi váhové redukce.

Fáze stabilizace

Hubnutí už není tak rychlé a viditelné jako v první fázi, přesto nesmíte polevit, ale dodržet stanovená pravidla. Kompenzací za zpomalení hubnutí vám bude postupné zařazení normálních jídel do jídelníčku a rozšíření seznamu povolené zeleniny. Ve fázi stabilizace můžete každý den jedno proteinové jídlo nahradit klasickým jídlem. Podle programu, který jste si vybrali, jíte 3 nebo 4 jídla Prodietix + 1 normální. Postupným začleňováním jídel se sacharidy a tuky předejdete jo-jo efektu a udržíte tělo ve stavu ketózy.

Vzor "normálních" jídel
Tipy na normální jídla

Fáze fixace

Co se týče složení jídelníčku, je tato fáze nejpestřejší. Rozšířil se nejen seznam povolené zeleniny, ale i normálních jídel a příloh. K jídlu si tak klidně můžete dát jako přílohu rýži, brambory či luštěniny. Pomalý návrat k běžným stravovacím návykům se odrazí i na počtu normálních jídel, která jsou zpravidla dvě v kombinaci s 1 Prodietix jídlem. Opět to však závisí na konkrétním dietním programu. Ve fázi fixace dochází k minimální redukci hmotnosti, neboť jejím hlavním cílem je bezproblémový návrat k běžnému stravování bez jo-jo efektu.       

RECEPT: V poslední fázi si můžete na oběd připravit například chutné čevapčiči z hovězího masa. Postup je zcela jednoduchý. Hovězí maso nakrájejte, rozemelte, dochuťte lžičkou oleje, dvěma lžičkami sušené cibulky, kořením a petrželovou natí. Vše důkladně promíchejte a směs vytvarujte do podlouhlých válečků, které potřete olivovým olejem. Následně je dejte péct na 180 stupňů, přibližně 30 minut. Jako příloha se doporučuje zelenina, případně vařené brambory.

Jaké produkty nabízí dietní program Prodietix?

S proteinovou dietou vám monotónnost ve stravování rozhodně nehrozí. Kromě Prodietix balíčků vztahujících se na konkrétní dietní programy si můžete ráno pochutnat na ovesné kaši s příchutí javorového sirupu, sladkém pudinku nebo proteinovém chlebu. Na oběd vás zasytí některá z teplých polévek, těstoviny, případně palačinky. Den doporučuji zakončit chutnou omeletou s bazalkou, slaninou či sýrem. Nezapomeňte ani na svačinu, kdy bude ideální volbou proteinová tyčinka, koktejl, ovoce, proteinový koláček nebo krekry.

Nabídka produktů značky Prodietix.
Nabídka palačinek Prodietix
DOPRAVA ZDARMA: Při nákupu produktů Prodietix nad 1 500 Kč získáte dopravu zcela zdarma.

Kde lze koupit Prodietix jídla?

Jídla Prodietix si můžete zakoupit na oficiální stránce. Kromě dietních balíčků, potravin a nápojů jsou na prodej i dárkové poukázky v hodnotě 500 Kč, 1 000 Kč, 2 500 Kč, 5 000 Kč, 7 500 Kč či dokonce 10 000 Kč.

Seznam zakázaných potravin

Jak jsem již v úvodu naznačila, během diety Prodietix musíte omezit příjem sacharidů, a tudíž se zcela vyhnout některým potravinám, které je obsahují. Konkrétně jsou to:

 • bílé pečivo (pšeničný chléb, rohlíky)
 • sladké vody, džusy
 • cukrovinky, med, cukr, čokolády
 • slané lupínky a tyčinky
 • uzeniny a lahůdky
 • vybrané mléčné výrobky
 • některé druhy ovoce a zeleniny
 • alkohol, včetně piva

Zkušenosti uživatelů

Určitě jste zvědaví, jaké mají zkušenosti s dietou Prodietix další uživatelé. S cílem napsat co nejobjektivnější recenzi vám přináším několik názorů uživatelů z diskusních fór Modrý koník, Zdraví a portálu Heureka.

Ze zkušeností, které jsem našla, je zřejmé, že uživatelům jednotlivá Prodietix jídla chutnají a dostatečně je zasytí. Kromě toho si pochvalují i přehledný e-shop s detailním popisem jednotlivých fází a výbornou zákaznickou online podporu.

Recenze proteinové diety Prodietix.
Pozitivní zkušenosti s dietou Prodietix

Za největší nevýhodu zákazníci považují absenci speciálních slev a věrnostních bodů pro stálé zákazníky, kteří si zboží objednali již několikrát, doporučují ho a jsou velmi spokojení. Zklamáním pro věrné zákazníky je taktéž nemožnost bezplatného doobjednání zboží při objednávce pod 1 500 Kč.

hodnocení Prodietix
Hodnocení Prodietix z portálu Heureka
TIP: Pokud byste chtěli zveřejnit svůj příběh hubnutí s dietním programem Prodietix, můžete získat zpět až 3 000 Kč z vašeho dietního balíčku nebo 90 porcí Prodietix jídel ZDARMA. Příběhy spokojených uživatelů jsou zveřejněny na oficiální stránce prodietix.cz v sekci „Naši zákazníci“.

Výhody a nevýhody

 • velký výběr dietních programů
 • důkladně vypracovaný jídelníček při každé fázi
 • rychlá a nenáročná příprava jídel
 • přiměřená cena proteinových balíčků
 • neustálá online podpora
 • možná výměna jídel
 • garance vrácení peněz
 • absence rozdělení produktů pro celiatiky a lidí s intolerancí na laktózu

Dostupné alternativy

Prodietix není jedinou dietou, která účinkuje na principu ketózy. V posledním období se můžete setkat s několika podobnými dietami. Jednou z nich je KetoMix s dietními programy rozdělenými podle stupně nadváhy. Svůj jídelníček si můžete poskládat z 22 plnohodnotných jídel a dalších potravinových doplňků, které jsou bez jakýchkoliv chemických přísad. Se širokou paletou dietních produktů se setkáte i při dietním programu KetoDiet, kde máte na výběr ze tří základních dietních plánů v trvání od 6 do 12 týdnů. Na povinné vstupní konzultaci a diagnostice je založena dieta Nutrifood. Sestává z 6 dietních programů, ze kterých nutriční poradce vybere na základě výsledků diagnostiky ten nejvhodnější pro vás.

Časté otázky

Stále váháte, zda je pro vás dieta Prodietix vhodná? Malou pomůckou při rozhodování vám budou odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Musím během diety Prodietix cvičit?

Pohybová aktivita není nezbytným předpokladem redukce hmotnosti, avšak může celý proces hubnutí urychlit a zefektivnit. V případě, že se ji rozhodnete zařadit do svého denního programu, učiňte tak min. 3krát týdně (vždy přibližně 40 minut). K nejvhodnějším aerobním pohybovým aktivitám patří: plavání, pomalejší běh, rychlejší chůze, cyklistika či jízda na kolečkových bruslích.

Jak se stravovat po ukončení dietního programu?

Přibrat nadbytečné kilogramy je velmi snadné, avšak shodit je už je obtížnější. Z tohoto důvodu je potřeba v nových stravovacích návycích pokračovat. Dodržovat pitný režim, pravidelně jíst a konzumovat dostatek zeleniny. V případě, že jste pracovně zaneprázdněni a obáváte se opětovného nárůstu hmotnosti, doplňte normální jídla o jedno Prodietix proteinové jídlo denně. Nejenže nebudete přibírat, ba co víc, mnohé studie dokazují, že pravidelná konzumace Prodietix jídel snižuje hladinu cholesterolu, upravuje glykemický index a zlepšuje činnost svalů, kostí a dalších orgánů v těle.

Jsou dietní programy Prodietix vhodné i pro těhotné a kojící ženy?

Během těhotenství je úkolem ženy konzumovat plnohodnotnou stravu bohatou nejen na vitamíny, minerály a bílkoviny, ale i na tuky a sacharidy. Z tohoto důvodu není nízkosacharidová dieta Prodietix vhodná pro těhotné a ani kojící ženy.

Co se stane, když poruším pravidla dietního programu?

Byť jen krátkodobé přerušení diety v jakékoliv fázi může mít za následek přerušení ketózy, čímž se zpomalí, v některých případech dokonce zastaví, proces hubnutí. Pokud budete chtít v dietě pokračovat, pravděpodobně budete muset znovu navodit v těle stav ketózy, což trvá zmiňované 2 – 3 dny.

Moje závěrečné hodnocení

Velké pozitivum diety Prodietix vidím v nabídce 8 dietních programů. S jejich správným výběrem uživateli pomůže jednoduchá online kalkulačka, která na základě vyplněných hodnot a redukčního cíle navrhne nejlepší dietní program. Přehlédnout nelze ani přiměřené ceny balíčků a dalších produktů, které jsou pro mnohé lidi také rozhodujícím faktorem v nákupním procesu. Naopak za negativum dietních programů Prodietix považuji nutnost přísně dodržet dietní plán, což je však požadavkem i dalších diet na principu ketózy.    

Pozitiva a negativa proteinové diety Prodietix.
Závěrečné hodnocení diety Prodietix

Základní jídla v jednotlivých dietních programech mají zpravidla formu prášku. Zatímco u některých lidí taková forma jídla vyvolává nechuť a obavy, jiní si ji zase pochvalují. Jaký názor máte na ,,prášková“ jídla vy? Znáte nějaký ověřený tip, jak si je chutně připravit?  Podělte se s námi v komentáři pod článkem.

Zdroje:

(1) https://www.prodietix.cz

(2) https://unibook.upjs.sk/img/cms/2018/lf/dietologia-a-liecebna-vyziva-web.pdf

Rate this post
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..