Recenze KetoDiet – dietní plány, ceny, zkušenosti uživatelů a dostupné alternativy

Problémy s nadváhou trápí více než čtvrtinu populace. Potvrzují to údaje Úřadu veřejného zdravotnictví České republiky, podle kterých v Česku má nadváhu více než 35% populace (1). Zatímco některým lidem několik kilogramů navíc nepřekáží, jiní hledají způsoby, jak se jich co nejrychleji a bezbolestně zbavit.

Jednou z možností je KetoDiet, jinak nazývaná také ketonová nebo bílkovinová dieta. Pokud jste zvědaví v čem spočívá její úspěch, kolik Kč stojí dietní plán a jaké mají zkušenosti s KetoDiet ostatní lidé, čtěte dále. V tomto článku vám naservírujeme všechny potřebné informace, včetně množství praktických rad.

Základní princip KetoDiet

Snížením příjmu sacharidů pod 50 g za den a spotřebou zásobního glykogenu v tukové tkáni člověka nastává fyziologický stav – ketóza. Dospělý organismus se do ní dostane přibližně za 2 až 3 dny. Typickým znakem ketózy je pokles inzulínu v těle, přičemž hlavním zdrojem energie se stávající ketolátky (3).

Ketolátky jsou výsledným produktem oxidace mastných kyselin. Patří k nim 3 sloučeniny: kyselina acetoctová, β-hydroxymáselná a aceton. Přítomnost ketolátek v moči zjistíte prostřednictvím speciálních diagnostických proužků, které si můžete zakoupit v jakékoliv lékárně (2).

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

V porovnání s klasickým stravováním, u kterého se nespotřebované sacharidy ukládají ve formě glykogenu do tuků, je u KetoDiet příjem sacharidů velmi nízký. Právě díky tomu se veškerá glukóza využije jako zdroj energie pro jednotlivé orgány, a tudíž nedochází k jejímu ukládání do tukové tkáně (3).

Srdce, ledviny a svalstvo nemají problém v ketóze čerpat energii primárně z ketolátek. Mozek se na stav ketózy adaptuje pomaleji, avšak i on po čase dokáže cca 50% energie přijímat z ketolátek. Z tohoto důvodu vás mohou první dny diety provázet potíže s koncentrací či myšlením (2).

Logo ketonové diety KetoDiet
Logo KetoDiet

ZÁKLADEM stravovacího programu KetoDiet je pravidelné stravování ve formě 5 jídel denně – snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Rovněž snížení příjmu sacharidů na 30 g za den a naopak zvýšení příjmu bílkovin a zdravých tuků (6).

Kde koupit KetoDiet?

Originální potraviny a proteinové nápoje KetoDiet doporučuji nakupovat v oficiálním e-shopu KetoDiet.cz. Kromě jednotlivých dietních plánů a receptů tam najdete i aktuální akce a slevy.

Proč sáhnout po jídlech KetoDiet?

Představte si, že jste v obchodě a vybíráte potraviny, které neobsahují vysoký podíl sacharidů. Pravděpodobně strávíte několik hodin pouze čtením etiket a výběrem správných potravin. Nemluvě o samotném vaření. Balíčky KetoDiet obsahují jídla a nápoje s nízkým obsahem sacharidů, spolu s nimi dostanete i jídelníček, který je sestavený podle principů keto diety. Ušetříte tak mnoho času a energie. Navíc nemusíte každý večer přemýšlet, co si zítra připravíte do práce, dokonce ani disponovat speciálními kulinářskými schopnostmi. Přípravu jídel KetoDiet zvládne i úplný začátečník.

3 dietní plány KetoDiet

Cílem KetoDiet je nabídnout co nejefektivnější stravovací program, který bude v souladu s vašimi potřebami a cíli. V závislosti na vaší hmotnosti a stupni nadváhy máte na výběr ze tří programů.

Tři dietní plány KetoDiet. Uvedené ceny jsou aktuální v čase psaní recenze!
Tři dietní plány KetoDiet. Uvedené ceny jsou aktuální v čase psaní recenze!

Nejkratší stravovací plán BASIC trvá 6 týdnů a osloví zejména maminky s větším bříškem po porodu nebo lidi, kteří chtějí například zhubnout po svátcích. Pro jednotlivce s mírným stupněm nadváhy BMI pohybujícím se v rozmezí 25,0 až 29,9 je vhodný MEDIUM program s délkou 9 týdnů. Poslední INTENSE stravovací plán se doporučuje mužům a ženám s vysokým stupněm nadváhy až obezitou, tedy hodnotou BMI nad 30,0 (4).

Jaké jsou jednotlivé kroky KetoDiet?

Pokud se rozhodnete vydat na cestu redukce hmotnosti s jedním ze stravovacích programů KetoDietet, budete během 6 až 12 týdnů procházet 3 základními kroky. Ty se vzájemně diferencují množstvím přijatých sacharidů. Dodržením následujících kroků nejenže předejdete riziku vzniku jojo efektu, ba co víc, s velkou pravděpodobností dosáhnete i vytouženého výsledku v podobě úbytku kilogramů.

Víte, co znamená jojo efekt?Zvýšení tělesné hmotnosti zpravidla po dietě, které je způsobeno návratem ke konzumaci nezdravých jídel s vysokým obsahem sacharidů a zanedbáním pohybu (5).

1. krok

Patří k těm nejdůležitějším, ale zároveň i nejtěžším. Na stav ketózy se musí adaptovat nejen vaše tělo, ale i vy. Z tohoto důvodu jsou první dny doprovázeny únavou, slabostí či mírnou bolestí hlavy. Nelekněte se, tyto symptomy jsou zcela normální a po čase pominou.

Jak bude vypadat váš jídelníček?

1.Krok ketonové diety KetoDiet
1. krok ketonové diety KetoDiet

V prvním kroku budou pro vás hlavním zdrojem živin proteinová jídla a doplňky KetoDiet, které můžete obohatit o 500 g povolené zeleniny 105 g zdravých tuků. K nim řadíme především kokosový a olivový olej, avokádo a různé druhy semínek.

TIP: Během první fáze si můžete uvařit například takovouto chutnou Ketopolévku s cuketou:

2. krok

Vaše tělo je ve stavu ketózy. Únava postupně odchází a vaše psychika se úspěšně vyrovnává se změnou stravovacích návyků. Na urychlení metabolismu, a tudíž i procesu hubnutí, se v tomto kroku doporučuje zařadit do denního režimu krátkou cca 45 min. pohybovou aktivitu. Ať už to bude běh, plavání nebo procházka v přírodě, je to pouze na vás. Podstatné je, aby vás bavila a motivovala do dalších dnů a týdnů.

Jak bude vypadat váš jídelníček?

2. Krok ketonové diety KetoDiet
2. krok ketonové diety KetoDiet

Strava je výrazně pestřejší a bohatší. Čtyři Ketodiet jídla můžete každý den doplnit jedním běžným jídlem s vysokým obsahem bílkovin. Těch můžete přijmout až 90 g denně.  Zvyšuje se i množství sacharidů na 50 g za den. Kromě zeleniny a ovoce jsou pořád důležité zdravé tuky, jejichž doporučená gramáž se snižuje na 95 g.

DOPRAVA ZDARMA: Při nákupu jakýchkoliv potravin KetoDiet nad 1 500 Kč získáváte balné a dopravu zcela zdarma.

3. krok

Už jste téměř na konci vaší cesty za vysněnou postavou. Ani v tomto kroku však nepolevujte a dodržujte stanovený jídelníček. Alespoň 3x týdně si vyčleňte 45 minut na aktivní pohyb.

Jak bude vypadat váš jídelníček?

3. Krok ketonové diety KetoDiet
3. krok ketonové diety KetoDiet

Těžiště z jídel a nápojů KetoDiet se postupně přesouvá na klasická jídla s vysokým obsahem bílkovin. Nabídka zeleniny a ovoce se opět rozrostla, podobně se zvýšil příjem sacharidů na 80 g. Tuky a bílkoviny zůstávají ve stejném poměru jako v předchozím kroku.

TIP: Ve 2. a 3. kroku si můžete poskládat vlastní KetoDiet balíček z potravin a nápojů, které vám nejvíce chutnají. Výběr je opravdu široký, vždyť posuďte sami:
Široká nabídka produktů KetoDiet
Široká nabídka produktů KetoDiet

Jak postupovat po skončení programu?

V případě, že vám jídla a nápoje KetoDiet chutnají a jste s programem spokojeni, pokračujte ve stravování tak, jako byste byli ve 3. kroku. Samozřejmě si můžete dovolit více klasických jídel, avšak se sacharidy to rozhodně nepřehánějte. Jejich denní příjem by neměl převýšit 100 g. Ve svém jídelníčku nezapomínejte na bílkoviny, zdravé tuky a čerstvou zeleninu, kterou rozhodně nemusíte šetřit.

Seznam povolených potravin

Jídelníček u bílkovinové diety KetoDiet určitě nebude monotónní. V seznamu zelených, resp. povolených potravin, najdete několik druhů zeleniny, ovoce, ale i zdravých tuků či sacharidů, ze kterých se dají vykouzlit chutná a zdravá jídla.

POVOLENÉ POTRAVINY PŘI KETODIET
ZELENINAOVOCETUKYSACHARIDY
artyčok, lilek, brokolice, cibule bílá i červená, cuketa, čekanka, červená čočka, fenykl, hlávkové zelí, čerstvé houby, kedluben, květák, kapusta, kysané zelí, paprika, patizon, petržel, pórek, ředkvička, rukola, sójové klíčky, salát, chřest, špenát, dýně, okurka, celerbílý rybíz, bílý grep, broskve, citrón (max. 1/2 a pouze plátky do nápojů), borůvky, hrozny, jahody, strouhaný kokos, maliny, nektarinky, olivy, pomelo, švestky, vodní meloun, zelené jablkokokosový olej, máslo, olivový olej, ghí máslo, řepkový, slunečnicový, dýňový olej, arašídové máslo, avokádo, chia semínka, kešu, para ořechy, konopná, lněná, dýňová semínka, mandle, vlašské ořechybulgur, těstoviny z tvrdé pšenice, cizrna, červená čočka, fazole, kuskus, brambor ve slupce, grahamové pečivo, žitný chléb, špaldové pečivo

Kterým potravinám se vyhnout?

Do kategorie červených, resp. zakázaných potravin, patří zejména ovoce a zelenina s vysokým obsahem sacharidů a cukrů. Totéž platí i pro slazené nápoje, 100% džusy, meltu a alkohol.

 • zelenině: hrášek, mrkev, kukuřice, sterilovaná zelenina
 • kořením, dochucovacím směsím
 • sladkostem
 • všem druhům bílého pečiva
 • sádlu, margarínu
 • chipsům, slaným tyčinkám
 • cukru, medu, sirupům
 • přílohám: brambory, těstoviny, rýže, pohanka, kuskus, knedlíky, polenta
 • uzeninám
 • hořčici, kečupu
 • žvýkačkám s obsahem cukru
 • alkoholu a slazeným nápojům.

Zkušenosti uživatelů s KetoDiet

Stravovací programy české diety KetoDiet mají pozitivní recenze nejen od čerstvých maminek na diskusních fórech, ale i na portálu Heureka. Uživatelé vyzdvihují výbornou chuť proteinových jídel, široký výběr, sytost a jednoduchou přípravu.

Pozitivní recenze ketonové diety KetoDiet
Pozitivní recenze ketonové diety KetoDiet
Hodnocení KetoDiet na Heurece
Hodnocení KetoDiet na Heurece

S čím zákazníci neměli dobré zkušenosti byly aromatické tablety, u kterých jim nevyhovovala chuť a konzistence. Je potřeba však počítat s tím, že jde o subjektivní názory, to, co chutná vám, nemusí chutnat ostatním.

Zkušenosti uživatelů s ketonovou dietou
Zkušenosti uživatelů s ketonovou dietou

Zdroj: heureka.sk/ketodiet

Výhody a nevýhody KetoDiet

 • dietní plány jsou speciálně navrženy pro ženy a muže
 • pestrý výběr jídel, která jsou nenáročná na přípravu
 • většina doplňků je BEZ lepku
 • možnost poskládat si vlastní balíčky
 • během diety máte k dispozici řadu materiálů, receptů a online podporu od výživových poradců
 • bez jojo efektu
 • doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč
 • první dny často provázejí bolesti hlavy, hlad či potíže s koncentrací
 • nutnost přísně dodržovat stanovený jídelníček a množství sacharidů
 • vyšší cena některých jídel a nápojů KetoDiet

Dostupné alternativy ke Keto Diet

Bílkovinových diet, které se snaží podobně jako KetoDiet dostat tělo do stavu ketózy a zbavit se tak nadbytečných kilogramů, je na trhu několik. Pokud by vás dietní plány, jídla a další výživové doplňky KetoDiet neoslovily, máte na výběr hned z několika alternativ:

KetoMix

Svým uživatelům nabízí 4 dietní plány pro lehčí, střední, vyšší a velmi vysokou nadváhu. U každého dietního plánu najdete nejen trvání jednotlivých fází, ale i doporučený dietní balíček a základní popis s dovolenými potravinami či nápoji. Bližší informace o bílkovinové dietě KetoMix si můžete přečíst v naší recenzi.

KetoFit

KetoFit je ketonová dieta vyvinutá speciálně pro potřeby žen. V nabídce tohoto českého výrobce najdete včetně dietních balíčků i proteinové tyčinky, těstoviny, pečivo, polévky a mnohé další. Opět máte k dispozici 4 dietní programy, které jsou tvořeny 2 základními fázemi. Ve fázi hubnutí dochází k intenzivnímu úbytku váhy. Stabilizační fáze zase spočívá v postupném návratu k běžné stravě.

Prodietix

Francouzská bílkovinová dieta skládající se z 8 dietních programů, které se odlišují váhovou redukcí, trváním a počtem porcí. Kromě bohaté nabídky jídel a doplňků najdete na stránce také recepty nejen na proteinová jídla, ale i normální jídla. Motivací může být pro vás speciální bonusový program. Pokud budete mít s bílkovinovou dietou Prodietix dobrou zkušenost a rozhodnete se podělit o svůj příběh, získáte zpět 3 000 Kč z ceny vašeho programu nebo 90 porcí proteinových jídel zdarma.

Často kladené otázky

Ještě stále váháte, zda je KetoDiet pro vás ta správná dieta? Při rozhodování vám mohou pomoci následující odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Za jak dlouho zhubnete a kolik kilogramů?

Jak jsem již v článku zmínila, jednotlivé dietní plány KetoDiet trvají zpravidla 6 až 12 týdnů. To, kolik kilogramů za toto období zhubnete, závisí na rychlosti vašeho bazálního metabolismu, míry nadváhy, pohybové aktivity či dodržování stravovacího plánu.

TIP: Pokud přece jen chcete mít přibližnou představu o množství shozených kilogramů, tak vám doporučuji přečíst si výsledky uživatelek této diety na diskusním fóru Modrý koník v sekci: „Vaše zkušenosti s KetoDiet.“
Výsledky uživatelek, shozené kg
Výsledky uživatelek, shozené kg

Jsou dietní plány Keto Diet ze zdravotního hlediska bezpečné?

Ano, pro zdravého dospělého člověka není KetoDiet žádným zdravotním rizikem. Právě naopak, díky navození stavu ketózy se tělo zbavuje tukových zásob a detoxikuje se organismus. Dokonce mnohé vědecké studie dokazují pozitivní účinky ketonové diety na epilepsii (2).

Pro koho NENÍ stravovací program Keto Diet vhodný?

Vzhledem k možným kontraindikacím se KetoDiet nedoporučuje lidem s onkologickým onemocněním, diabetes I. stupně, onemocněním srdce, ledvinového systému či jater. Také není vhodná pro lidi, kteří prodělali infarkt, mozkovou příhodu nebo mají alergii na některou složku proteinových jídel.

Jaký dárek dostanu k nákupu?

Při objednávce nad 1 500 Kč si máte možnost vybrat praktický shaker na nápoje nebo misku na svačinu. V případě, že se rozhodne nakoupit za vyšší cenu min. 3 000 Kč, jako dárek vás potěší Vitamín C či HEAT- spalovač tuků. Pokud hodnota vaší objednávky přesáhne 4 500 Kč, tak budete mít na výběr kromě předchozích dárků i dámskou, případně pánskou plastovou lahev.

Moje závěrečné hodnocení

Stravovací plány KetoDiet hodnotím pozitivně. Oceňuji množství praktických informací včetně jídelníčku a receptů, které jsou také součástí programu. Kromě vyšší ceny jednotlivých balíčků tuto dietu doporučuji všem ženám i mužům, kteří chtějí změnit své stravovací návyky a dostat se znovu do formy. 

Závěrečné zhodnocení diety KetoDiet
Závěrečné zhodnocení diety KetoDiet

 

Jak jsem již v článku naznačila, diet fungujících na principu navození ketózy je několik. Diferencují se zejména nabídkou jídel, nápojů a jídelníčkem. V případě, že máte s některou bílkovinovou dietou nejen pozitivní, ale i negativní zkušenost, budu ráda, pokud se s ní podělíte v komentáři pod článkem. Pomůžete tak ostatním čtenářům, aby se správně rozhodli.

Zdroje:

(1) Obezita v ČR. Dostupné na: https://www.obezita-info.cz/obezita-v-cr/

(2) RECOVA,I. Ketogenní dieta, 2011, Brno: MU- Lekárska fakulta. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/176663/lf_b_b1/Recova_Ketogenni_dieta_xtkwt.pdf

(3) REJL, D. Účinky cyklické ketogenní diety v kombinaci s fyzickou aktivitou na redukci hmotnosti, 2017, Praha: Univerzita Karlova – Lekárska fakulta. Dostupné na: https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/130204597

(4) OBEZITA. Dostupné na: http://www.ruvzvk.sk/obezita.html

(5) Jojo efekt spôsobuje jediná chyba. Dostupné na: https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/jojo-efekt-sposobuje-jedina-chyba-robite-ju-tiez/

(6) Oficiální stránka KetoDiet – https://www.ketodiet.cz/

(7) Sprievodca chudnutím. Dostupné na: https://static.ketodiet.sk/files/system/pruvodce_hubnutim_ketodiet_sk.pdf

5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Rozmanitost jídel
9.1
Chuť produktů
8.8
Sýtost
9.2
Cena
7.5
Zákaznícky servis
9
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
ketodiet-recenzeProblémy s nadváhou trápí více než čtvrtinu populace. Potvrzují to údaje Úřadu veřejného zdravotnictví České republiky, podle kterých v Česku má nadváhu více než 35% populace (1). Zatímco některým lidem několik kilogramů navíc nepřekáží, jiní hledají způsoby, jak se jich co nejrychleji a bezbolestně zbavit. Jednou...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..