Choco Lite – koktejl na hubnutí. Důvody, pro které ho rozhodně nedoporučuji

Čokoláda a hubnutí. Pro mnohé z nás dvě slova, která prostě nejdou k sobě. Vždyť řekněme si upřímně, kdo by si pomyslel, že pitím kakaového nápoje se dá zhubnout. Snad pouze výrobce koktejlu Choco Lite, který spojuje právě tyto benefity. Zní to až příliš dobře, že? Pojďme se tedy spolu podívat na Choco Lite blíže. Prozradím vám nejen to, jaké má složení, ale také, kde se skrývá ten pověstný „háček“ a proč vám nedoporučuji Choco Lite kupovat.

O produktu Choco Lite

Pokud se podíváte na webstránku tohoto produktu, zjistíte, že tam chybí mnoho podstatných informací. Nikde se nedočtete, kdo stojí za jeho výrobou a distribucí. Žádný název firmy, podnikatelské či kontaktní údaje. Po kliknutí na „Zásady ochrany osobních údajů“ se vám zobrazí text ve španělském jazyce. Ani zde nejsou informace o společnosti (majiteli webstránky), která o vás shromažďuje údaje. Najdete tam pouze zmínku ohledně obchodních podmínek, které se řídí zákony Floridy, kde se pravděpodobně Choco Lite vyrábí.

Složení

Jelikož jde o kakaový koktejl, mezi jednotlivými látkami obsaženými v Choco Lite nechybí kakao. Podporuje spalování tuků, čímž vede ke snížení tělesné hmotnosti. Nelze však zapomenout ani na ostatní látky, které mají také vliv na tělesnou hmotnost – syrovátkový protein, sójový lecitin, glukomanan, vlákninu a komplex vitamínů a minerálů.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Co na něm nesedí?

Na první pohled se může zdát, že Choco Lite je opravdu kvalitní produkt s pestrým složením, díky kterému dosáhnete vytoužené hmotnosti. Je však potřeba si uvědomit, že nikde se nenachází zmínka o konkrétních množstvích obsažených látek. Uvedené látky mají slibovaný účinek pouze tehdy, pokud jsou v dostatečné koncentraci, vzhledem k tomu jsou jeho účinky sporné. Navíc prodejce nekonkretizuje, o jaké vitamíny a minerální látky jde, což rovněž stojí za zamyšlení. Informace o složení jsou tak neúplné a obecné. Jediné co víme, že má 217 kcal, 10 g sacharidů a 17 g proteinů. Ale na jaké množství se zmiňované hodnoty vztahují, případně podíl tuků obsažených v Choco Lite, to se na webu neuvádí.

ZAJÍMAVOST: Zkoušela jsem se proklikat na španělskou verzi webstránky, zda tam najdu podrobný výpis jednotlivých látek, ale jak se zdá, na této stránce se uvádí jiné složení než na té české. Jedná se přitom o identický produkt.
Na slovenské webstránce je uvedeno jiné složení Choco lite než na španělské
Porovnání složení na slovenské a španělské webstránce Choco Lite

Užívání a příprava Choco Lite

Vzhledem k tomu, že se Choco Lite prezentuje jako ranní koktejl, měl by se pít každé ráno místo snídaně. Maximální denní dávka je rozdílná jak pro ženy, tak pro muže. Zatímco ženám se doporučuje ve 200 ml vody rozmíchat 2 polévkové lžíce tohoto prášku, muži mají povoleno dát do 200 ml vody 3 polévkové lžíce. Choco Lite jsem nikdy neochutnala, tudíž vám nemohu přesně napsat, jakou má chuť. Podle složení tipuji, že bude podobná takovým řidším čokoládovým nápojům, které jsou v práškové formě a zalévají se horkou vodou.

Cena a balení

Podle dostupných fotografií se Choco Lite dodává ve 150 g uzavíratelné nádobě. Při dodržení výše zmíněného dávkování vám jedno balení vydrží přibližně 15 dní. Jelikož se má pít minimálně měsíc, na 30 dní jsou to 2 balení. Při současné ceně 890 Kč za jedno balení vás snídaňový koktejl na celý měsíc bude stát poměrně vysokou sumu.

UPOZORNĚNÍ: Uvedená cena je platná v době psaní této recenze. Může se v budoucnu změnit.
Kakaový nápoj Choco Lite
Kakaový koktejl Choco Lite se doporučuje pít ráno, místo snídaně

Zkušenosti uživatelů

Štíhlá postava a krásný úsměv Květy Horváthové nebo Adély Vinczeové, které si údajné hubnutí s Choco Lite nemohou vynachválit, působí na první pohled velmi důvěryhodně. Přece jde o známé tváře, a ty jsou motivací a vzorem mnoha žen. Ve skutečnosti se však nedá mluvit o žádné pozitivní zkušenosti s tímto kakaovým nápojem, ale o podvodu. Jak se píše také v jednom z článků na hoax.sk, jde o neoprávněné použití fotografií známých tváří na různých pochybných stránkách ruských domén. (2)

Identického scénáře si můžete všimnout i v rámci České republiky, kde se Choco Lite spojuje s několika známými tvářemi, např. Lucie Bílé nebo Lucie Vondráčkové. Samozřejmě, že také v tomto případě jde o podvod, na který poukazuje Mall TV v následující videorecenzi.

POZOR: Ve videu si všimněte, jaké složení je uvedeno na obalu tohoto nápoje. Vůbec se neshoduje s tím na webstránce. Máme tak už tři rozdílné verze složení: na obalu, české a španělské webstránce. Co myslíte, které je to skutečné? 🙂

Proč si Choco Lite nekupovat?

  • Nikde se neuvádí, kdo je výrobcem produktu, jaká je země původu či odkud pocházejí použité ingredience. Také chybí podnikatelské údaje výrobce a jeho adresa.
  • Pokud byste chtěli produkt vrátit nebo se vyskytly jakékoliv komplikace s dodáním objednávky, nemáte se na koho obrátit. Kontaktní údaje, telefonní číslo a e-mailovou adresu nikde nenajdete.
  • Proces objednání je poměrně neobvyklý. Nejprve musíte vyplnit své jméno a telefonní číslo. Následně vám zavolá pracovník zákaznické podpory, který od vás zjistí adresu doručení a další informace. V případě, že byste se chtěli na uvedené telefonní číslo, ze kterého vás kontaktovali, dovolat zpět, např. s nějakou otázkou, už se vám to nepodaří. Jedná se o jednosměrné číslo, které nepřijímá hovory.
  • Složení uvedené na webstránce je jiné než na obalu produktu. Chybí podrobný výpis obsažených látek, jejich množství a energetické údaje.
  • Samotný produkt nemá žádné certifikáty, tudíž neprošel testováním a jeho účinky nejsou vědecky podloženy.
  • Recenze známých umělců, kterým se podařilo zhubnout s Choco Lite, jsou zveřejněny na ruských doménách, přičemž se nezakládají na pravdě. Na diskusních fórech také nenajdete žádné pozitivní zkušenosti, právě naopak, jsou tam negativní recenze od uživatelů, kteří se nechali nachytat. (3)

„Váha se ani nepohnula, zbytečná ztráta peněz.“

Zdroj: Irča.P, emimino.cz/diskuze

recenze uživatelky
Recenze jedné z uživatelek

Zdroj: Mojki1, emimino.cz/diskuze

Tipy, jak můžete skutečně zhubnout

  • Hlídejte si příjem kalorií. K tomu, abyste dosáhli vytoužené hmotnosti, musíte dlouhodobě přijímat méně kalorií, než spálíte. Jak si vypočítáte svůj kalorický výdej, včetně online kalkulačky, podrobně popisuji v článku: „Bazální metabolismus…
  • V případě, že počítání kalorií a sestavování jídelníčku není pro vás, zkuste si vybrat ucelený dietní program, v jehož rámci budete mít stanovený jídelníček a možnost bezplatného poradenství. K těm nejznámějším patří například ketonová dieta KetoMix nebo KetoDiet.
  • Dosáhnout vytoužené hmotnosti můžete i prostřednictvím pravidelné pohybové aktivity. Při hubnutí se doporučuje především aerobní cvičení, jako cyklistika, běh či plavání. Kromě ní však nezapomínejte na správnou životosprávu, která je nejdůležitější.
Pokud chcete zhubnout, nezapomeňte na změnu stravovacích návyků
Změna stravovacích návyků je při hubnutí nezbytná

Časté dotazy

I vás napadly další otázky ohledně vedlejších účinků, případně výrobce? Nebojte se, nezapomněla jsem ani na tyto informace. Můžete si je přečíst v následujících řádcích.

Kolik kilogramů lze s Choco Lite zhubnout?

Podle informací na webstránce můžete pravidelným pitím tohoto kakaového nápoje zhubnout 10 kilogramů během jednoho měsíce, což je přibližně 2,5 kg za týden. To sice není nemožné. Ale pokud budete jíst cokoliv a kdykoliv, váš kalorický příjem bude vyšší než výdej a žádný nápoj vám zhubnout nepomůže.

Pro koho není Choco Lite vhodný?

Sice výrobce neuvádí konkrétní skupiny lidí, kterým se pití tohoto koktejlu nedoporučuje, ale to automaticky neznamená, že je vhodný pro všechny. Podle dostupných informací se Choco Lite definuje jako prášek na hubnutí, vzhledem k tomu by se mu měly vyhnout těhotné a kojící ženy, které potřebují přijímat pestrou a nutričně vyváženou stravu. Také není tou nejlepší volbou pro mladé lidi do 18 let a jednotlivce s různými potravinovými intolerancemi, protože není jasné, jaké je jeho skutečné složení.

Kdo vyrábí Choco Lite?

Jméno společnosti, která vyrábí Choco Lite, se nikde neuvádí. Chybí také podnikatelské a kontaktní údaje. Na webstránce tak nenajdete ani základní informace, které se ze zákona musí uvádět. Neznámá je také firma nebo osoba zastřešující distribuci pro Českou republiku. V případě jakýchkoliv komplikací se tak nemáte na koho obrátit. Žádný e-mail, telefonní číslo a adresa nejsou zveřejněny, což je potvrzením toho, že se jedná o podvodný produkt.

Má Choco Lite vedlejší účinky?

Výrobce označuje Choco Lite za přírodní produkt bez chemických látek, parabenů a barviv, který nemá žádné vedlejší účinky. V každém případě však buďte na pozoru.

Malá rada na závěr

Celý způsob prodeje koktejlu Choco Lite je velmi podobný prodeji Black Latte, kávovému nápoji na hubnutí, za kterým také stojí vymyšlené příběhy lidí a podvodné praktiky. Pokud hledáte skutečně účinný způsob, jak zhubnout nadbytečné kilogramy, pamatujte, že bez úpravy jídelníčku vám žádná dieta, prášky na hubnutí či léky nepomohou. Místo utrácení peněz na produkty, které slibují rychlý úbytek kilogramů, změňte své stravovací návyky, počítejte si příjem kalorií a nezapomínejte na pohyb. Nic vás to nebude stát a uvidíte, že výsledky se po čase dostaví, pouze je potřeba vytrvat.

Zdroje:

(1) Choco Lite – chocolitestore.com

(2) Zneužitá Kvetka Horváthová z Telerána a Choco Lite podvodné chudnutie. Dostupné na: https://hoax.sk/zneuzita-kvetka-horvathova-z-telerana-a-choco-lite-podvodne-chudnutie/

(3) Choco Lite – Klamstvá, prachy a chudnutie.  Dostupné na: https://sk.mall.tv/rozum-v-rure/choco-lite-klamstva-prachy-a-chudnutie-pripad-pre-kriminalku

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..