TESTUJEME: 40-denní kúra Venira na vlasy, nehty a pleť doplněná o šampon a arganový olej

Ten pocit, když vám ranní česání trvá déle než celá hygiena a snídaně. S každým pramínkem svádíte nelítostný souboj, přičemž většina z nich vám i tak zůstává bezradně na hřebenu. Problém slabých, vypadávajících vlasů netrápí pouze starší ženy v důchodovém věku, ale i mladé slečny, včetně mě. Při pohledu na mé čím dál řidší vlasy jsem si řekla, že je nejvyšší čas tento problém začít řešit. Na základě mé předchozí zkušenosti s kolagenem Venira PREMIUM jsem se rozhodla vyzkoušet i 40-denní kúru Venira na vlasy. Tu jsem ještě navíc doplnila o šampon a arganový olej, které by měly výsledný efekt podpořit. Přečtěte si, jaký byl výsledek a co vnímám jako největší výhodu a naopak nevýhodu 40-denní vlasové kúry Venira.

Jaké jsou možné příčiny nadměrného vypadávání vlasů?

S řídkými, suchými a lámavými vlasy mají problém muži i ženy různých věkových kategorií. Zatímco v některých případech hraje velkou roli genetika, u jiných zase může být na vině onkologické onemocněníhormonální nerovnováha, stres, ale i nedostatek vybraných vitamínů a minerálních látek. Právě ty jsou nezbytné pro správný růst vlasových vláken.

 

V případě nedostatečného vyživení vlasového folikulu nebude vlasová cibulka schopna regenerace a vytvoření vlasového vlákna. Růst vlasů se tak výrazně zpomalí nebo se dokonce v některých případech úplně zastaví. Z tohoto důvodu je potřeba přijímat dostatek živin, které jsou obsaženy jak v běžných potravinách – ovoci a zelenině, tak i doplňcích stravy.

O 40-denní vlasové kúře Venira

Jde o první produkt českého výrobce přírodní kosmetiky doplňků stravy Venira, byl uveden na trh v roce 2017. V současnosti je k dispozici s novým, vylepšeným, ale také přírodním složením s komplexním účinkem. Díky obsahu vitamínů, aminokyselin a minerálních látek příznivě působí na pojivové tkáně, což se projeví na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky. 40-denní vlasová kúra není určena pouze pro lidi s nízkou kvalitou vlasů, ale i pro jedince, které trápí suchá pokožka, akné nebo slabé, lámavé nehty. (1)

Krabička kapslí Venira pro vlasy, nehty a pleť
Balení doplňku stravy Venira na vlasy, nehty a pleť
Kapsle Venira, stejně tak i všechny další produkty, nejsou testovány na zvířatech a jejich výroba splňuje všechny přísně stanovené Evropské normy.

Složení kapslí Venira na vlasy, nehty a pleť

Zatímco původní kapsle Venira na vlasy, nehty a pleť obsahovaly 18 složek, aktuálně se v jedné kapsli nachází 19 účinných látek. Své zastoupení zde mají vitamíny, minerály, aminokyseliny a rostlinné extrakty.

Vitamíny

Jejich příjem je nezbytný pro správnou činnost jednotlivých orgánů, přičemž se aktivně podílejí na mnoha enzymatických procesech. Z vitamínů, které jsou rozpustné v tucích, se v kapslích nachází vitamín A. Ten má kromě zraku pozitivní účinek i na kvalitu pokožky, kostí a zubů. Podstatně větší zastoupení mají vitamíny rozpustné ve vodě, z nichž převládá kyselina listová a biotin, který je známý svými blahodárnými účinky na pokožku a vlasy. Jimi se může pochlubit i vitamín C, který také podporuje tvorbu kolagenu. Sérii vitamínů uzavírá kyselina pantotenová s vitamínem B6. (2)

Minerální látky a stopové prvky

Účastní se několika biochemických reakcí, ba co víc, jsou důležitým stavebním prvkem svalů, kostí a tkání. Zatímco selen působí jako antioxidant, tudíž chrání buňky před poškozením volnými radikály, MSM (methylsulfomethan) podporuje tvorbu keratinu, který je základní složkou vlasů. Nesmíme však zapomenout ani na měď a zinek, který se podílí na dělení buněk a syntéze bílkovin. (3)

Aminokyseliny

Představují důležitou součást proteinů. Rozdělují se na esenciální (tělo si je neumí vytvořit) a neesenciální (přirozeně se tvoří v organismu). Z esenciálních aminokyselin je v kapslích Venira methionin. Podporuje růst vlasů a zároveň pomáhá při léčbě kožních problémů. Pozitivní účinek na nervovou soustavu má tyrosin, který však spolu s cysteinem patří k neesenciálním aminokyselinám.

Rostlinné extrakty

Včetně výše zmíněných složek jsou součástí kapslí Venira i výtažky z kopřivy dvoudomé a přesličky rolní, která je doplněna o pivovarské kvasnice. Ty nejenže posilují nehty, ale také zmírňují vypadávání vlasů a zpomalují stárnutí buněk. Pro dosažení maximálního účinku se výrobce rozhodl do kapslí přidat i extrakt ze Saw palmetto. To je sice známé přírodní afrodiziakum, ovšem málokdo ví, že ovlivňuje i zdraví a kvalitu vlasů.

Vzhledem k tomu, že jde o 40-denní kúru na vlasy, nehty a pleť, nechybí ve složení ani hydrolyzovaný kolagen kyselinou hyaluronovou. Obě složky jsou známé svými pozitivními účinky na pojivové tkáně, které udržují v co nejlepší kondici.

Složení kapslí je uvedeno na boční straně krabičky
Složení kapslí Venira na vlasy, nehty a pleť

Pro koho je Venira na vlasy, nehty a pleť vhodná?

Převážnou většinu jsem zmínila v předchozích řádcích, ale rozhodně ne všechny. Venira kapsle jsou vhodné pro:

 • jednotlivce s aknózní pletí a vyrážkami nejen v oblasti obličeje
 • ženy a muže, kteří hledají způsob, jak podpořit růst vlasů a zmírnit jejich vypadávání
 • dámy s křehkými a lámavými nehty
 • lidi, kteří mají suchou, slabě hydratovanou pokožku
 • ženy s rozštěpenými konečky či početnými lupy

Ceny a užívání

Jedno balení Venira na vlasy, nehty a pleť zahrnuje 80 kapslí. Výrobce doporučuje užívat dvě kapsle za den. Nejlépe ráno a večer, 5 minut před jídlem. Při dodržování doporučeného dávkování vám jedno balení vydrží 40 dní, tudíž celou kúru. Zakoupit si ho můžete jak v internetových lékárnách, tak i oficiálním e-shopu, kde se momentálně prodává za cenu 699 Kč. Navíc k nákupu dostanete milý dárek v podobě Imuni shotu s pomerančovou příchutí a dopravu zdarma. (1)

TIP: S přihlédnutím k tomu, že Venira kapsle jsou vhodné i pro dlouhodobé užívání, po ukončení 40-denní kúry můžete směle pokračovat další. V nabídce je také 80 či 120-denní kúra Venira na vlasy, nehty a pleť.

Zkušenosti uživatelů

Mnoho výsledků spokojených zákazníků spolu s fotografiemi najdete na oficiální webstránce v sekci ,,zkušenosti“. Určitě mi však dáte za pravdu, že není nad zkušenosti uživatelů z nezávislých diskusních fór. Právě na nich si uživatelky pochvalovaly především účinky na vlasy, které byly nejen pevnější, ale i hustší.

Uživatelka si pochvaluje účinek kapslí na vlasy, které jsou pevnější
Recenze vlasové kúry Venira

Zdroj: doplnky-stravy.heureka/venira

Vlasovou kúru Venira doporučuje ostatním uživatelům i paní Marcela v jednom ze svých příspěvků:

,,Venira……za 2 měsíce mi vlasy vyrostly přibližně o 10 cm“

Zdroj: marcellka32, modrykonik.sk/forum

Uživatelka si pochvaluje účinek kapslí na vlasy, které jsou pevnější
Pozitivní recenze uživatelky na Heurece

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira

Samozřejmě, také jsem narazila i na negativní recenze. Musím ale dodat, že uživatelé si stěžovali na nedostatečný výsledek po velmi krátké době užívání. Pro dosažení maximálního účinku se vlasová kúra doporučuje užívat min. 40 dní. Počítejte tedy s tím, že výsledky se nedostaví po týdnu ani po dvou, ale zpravidla až po měsíci od začátku užívání.

,,Po 2 týdnech užívání jsem nezaznamenala žádnou pozitivní změnu na vlasech, nehtech a ani na pleti. Z tohoto důvodu nemohu napsat, zda to opravdu funguje.“

Zdroj: doplnky-stravy.heureka.cz/venira-pece-o-vlasy-nehty-a-plet

Moje zkušenost se 40-denní kúrou Venira na vlasy, nehty a pleť

Podobně jako v případě Venira kolagenu, i u kapslí je vidět, že výrobce si dal na balení opravdu záležet. Působí luxusně. Rovněž musím vyzdvihnout přehledné složení a všechny potřebné informace nacházející se na bočních stranách balení. Kapsle jsou dodávány v uzavíratelné krabičce, kterou hravě dáte do kabelky či příruční tašky. Můžete si je tak vzít téměř kamkoliv s sebou.

Účinky

Pojďme však na to nejdůležitější – účinky. Před zahájením této kúry jsem trošku experimentovala s barvením vlasů, což mým beztak křehkým a vypadávajícím vlasům vůbec nepomohlo. Právě naopak, při každém česání mi zůstalo na kartáči čím dál více pramínků. Nyní, s odstupem 40 dní, mohu napsat, že je to na dobré cestě. Jak můžete vidět i na následujících fotografiích, vlasy mám nejen hustší, ale i delší. Vyrostly mi přibližně o 4 cm, z čehož mám velkou radost. Pozitivních účinků jsem si všimla i na kvalitě pleti, která je podstatně hydratovanější, díky čemuž působí svěže a udržovaně.

Délka vlasů před a po Venira 40-denní vlasové kúře
Před a po 40-denní vlasové kúře Venira

Kapsle

Co se týče samotných kapslí, ty mají výraznější vůni, ale ta mi nijak nepřekážela. Trošku mě zklamala velikost kapslí, které byly na můj vkus větší. Hůře se mi polykaly. S přihlédnutím ke skutečně bohatému složení se to dá pochopit. Navíc lze kapsle snadno otevřít, obsah vysypat do úst a zapít. Pokud tedy máte problém s polykáním větších tablet, z vlastní zkušenosti mohu doporučit tento způsob užívání.

Jedna kapsle Venira pro zdravé vlasy, nehty a pleť
Kapsle Venira

Další produkty Venira, které jsem vyzkoušela

Současně s kapslemi jsem používala i další dva produkty značky Venira s cílem zmírnit vypadávání vlasů, podpořit jejich růst a také zlepšit kvalitu pokožky.

Šampon na podporu růstu vlasů

Jde o přírodní produkt doplněný jemným kokosovým aroma. V jeho složení dominuje Chlorella vulgaris, sladkovodní řasa, která je účinným antioxidantem. Spolu s dalšími látkami dodává vlasovým kořínkům pevnost podporuje stimulaci vlasové cibulky. Navíc je šetrný nejen k vašim vlasům, ale také pokožce. Vzhledem k tomu, že má 98% přírodní složení, lze ho používat dlouhodobě, klidně i každý den. (1)

Šampon Venira má přírodní složení pro podporu růstu vlasů
Venira šampon s kokosovým aroma pro podporu růstu vlasů

Moje zkušenost

Jelikož mám ráda kokos nejen v jídle, ale také v kosmetických doplňcích, na tento šampon jsem se moc těšila. Po jeho otevření mě přivítala příjemně sladká kokosová vůně, která předčila moje očekávání. Ačkoliv šampon patří svou konzistencí mezi ty hustší, poměrně snadno se dá rozetřít po hlavě a napěnit. Menší obavy jsem měla spíše ze suchých lupů, se kterými bojuji již dlouhodobě, a některé šampony mi v tom vůbec nepomáhají. Naštěstí k nim šampon Venira nepatří. Po jeho použití jsem neměla téměř žádné lupy, což bylo pro mě jedno z největších pozitivních překvapení.

Šampon Venira má hustší konzistenci, avšak přesto se velmi snadno roztírá a výborně pění
Šampon Venira má hustší konzistenci

Arganový olej

Samotný arganový olej patří k nejvzácnějším olejům na světě. Získává se zastudena lisováním plodů Argánie trnité, která roste v jižních oblastech Maroka. Plody jsou výborným zdrojem jak vitamínů (A, E, F), tak i esenciálních mastných kyselin, karotenoidů, sterolů a skvalenu. Arganový olej čistí a hydratuje pokožkuvyživuje konečky vlasůzpomaluje tvorbu vrásek a posiluje nehtové lůžko. Lze ho aplikovat na vlasy, nehty nebo pokožku, přičemž je vhodný pro všechny typy pleti. (4)

Arganový olej je dodáván v malé lahvičce s pipetou pro lepší aplikaci
Arganový olej Venira

Moje zkušenost

Oleje sice moc nepoužívám, ale o arganovém jsem slyšela samé chvály. To byl zároveň jeden z důvodů, proč jsem se ho rozhodla vyzkoušet. Podobně jako výše zmíněné produkty, i Venira arganový olej je dodáván v pěkné krabičce, na které jsou všechny potřebné informace. Uvnitř se nachází lahvička s olejem doplněná o praktickou pipetu. Ta výrazně usnadňuje jeho aplikaci, protože si snadno nanesete pouze tolik oleje, kolik potřebujete.

 

Já jsem si arganový olej aplikovala na pleť v oblasti obličeje, kterou mám v letních měsících poměrně suchou. Zpočátku mě trošku zarazil mastný film, který mi zůstal na rukou a pleti, ale po důkladném vmasírování (nejlépe krouživými pohyby) se postupně vstřebá do pokožky. První výsledky se dostavily přibližně po 2 týdnech každodenní aplikace, kdy si i kolegyně v práci všimla, že moje pleť působí svěže a hydratovaně.

Všechny produkty, které jsem vyzkoušela od značky Venira
Šampon, arganový olej, kapsle pro vlasy, nehty a pleť

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • čistě přírodní a bohaté složení (19 látek v jedné kapsli)
 • dárek k objednávce
 • bez cukru a laktózy (vhodné i při hubnutí)
 • lze užívat dlouhodobě bez přestávky
 • praktické a luxusní balení
 • obsahuje lepek, a tudíž není vhodná pro lidi s celiakií

Časté otázky

Zajímá vás, kdy můžete očekávat první viditelné výsledky, případně zda lze užívat kapsle Venira na vlasy, nehty a pleť i během hubnutí? Tak potom rozhodně nevynechte následující sérii odpovědí na nejčastěji kladené otázky.

Je Venira na vlasy vhodná i pro těhotné a kojící ženy?

Kapsle Venira mají přírodní složení bez jakýchkoliv chemických přísad, ale před užíváním se pro jistotu poraďte se svým lékařem. Obzvláště, pokud máte rizikové těhotenství. (1)

Mohu z doplňků stravy Venira přibrat?

Určitě ne. Kapsle sice obsahují pivní kvasinky, avšak ne v takovém množství, že byste z nich přibrala. Navíc jsou bez cukru a laktózy. 40-denní kúra Venira na vlasy, nehty a pleť je tak vhodná i pro lidi, kteří hubnou či jednotlivce s intolerancí na laktózu. (1)

Kdy se dostaví první výsledky?

Vzhledem k tomu, že jde o 40-denní kúru, první viditelné výsledky lze očekávat přibližně po měsíci od zahájení užívání. Kapsle jsou vhodné na dlouhodobé užívání, tudíž čím déle je budete užívat, tím se jejich účinek znásobuje. Z vlastní zkušenosti však mohu napsat, že při pohledu na výsledek to čekání určitě stojí za to. (1)

Komu se nedoporučuje užívat kapsle Venira na vlasy?

V první řadě nejsou určeny pro lidi s celiakií nebo bezlepkovou dietou, jelikož se v pivních kvasinkách nachází lepek. Přítomný křemík může uškodit jednotlivcům se zánětem, případně poškozením ledvin. (1)

Závěrečné hodnocení

Kapsle Venira obsahují kombinaci několika účinných látek, vzhledem k tomu se právem řadí k nejsilnějším doplňkům na vlasy, nehty a pleť. Odpovídá tomu i luxusní balení, které už na první pohled evokuje pocit, že jde o nutriční doplněk vysoké kvality. Na samotné účinky si je potřeba chvilku počkat, ale protože jde o produkt určený k dlouhodobému užívání, je to pochopitelné. Včetně čistě přírodního složení vnímám jako velký benefit i to, že kapsle jsou bezlaktózové a neobsahují cukr. Po skončení kúry se tak nemusíte bát postavit na váhu. Za nevýhodu však považuji přítomnost lepku v kapslích Venira. Z tohoto důvodu nejsou vhodné pro celiaky.

Závěrečné hodnocení kapslí Venira s výhodami i nevýhodami
Závěrečné hodnocení kapslí Venira na vlasy, nehty a pleť

40-denní kúra Venira na vlasy spolu s dalšími produkty této značky splnila má očekávání a potřeby. Vlasy mi narostly přibližně o 4 cm. To je skvělý začátek, co říkáte? 🙂

ZDROJE: 

(1) Oficiálna webstránka Venira – https://www.venira.cz

(2) FAJFROVÁ, J. Vitaminy a jejich funkce v organizmu. Dostupné na: https://internimedicina.cz/pdfs/int/2011/12/02.pdf

(3) Minerálne látky. Dostupné na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(4) Arganový olej. Dostupné na: https://sk.wikipedia.org/wiki/Arganov%C3%BD_olej

5/5 - (1 vote)
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..