Montmorillonit® – jak pozitivně působí na tělo?

0

Pod cize znějícím názvem Montmorillonit se neskrývá nic jiného než český výraz pro vápencový jíl. Někdy je známý také jako bentonitový jíl nebo aztécký jíl a najdete v něm širokou škálu minerálních látek, včetně vápníku či hořčíku. Sepsali jsme pro vás několik základních rad a tipů, jak z Montmorillonitu vytěžit maximum a dodat jej svému organismu.

Základní informace o Montmorillonitu

 • skládá se z množství přirozeně se vyskytujících stopových minerálů
 • neutralizuje toxiny
 • vytváří ochranný antibakteriální účinek
 • zklidňuje trávicí trakt a střevní prostředí
 • byl intenzivně testován NASA

 

Montmorillonit - vápencový jíl

Dokonce se traduje, že i Mahatmá Ghándí někdy pojídal kousky jílu, jako je Montmorillonit, aby tak důkladně pročistil své tělo. Stejně tak jíl v dnešní době pojídají i ženy v asijském Kyrgystánu, které jej sbírají na poli. Detoxikují si tak vlastní organismus, aniž by tento pojem vlastně vůbec znaly. Takhle to fungovalo i stovky let v minulosti – jíl byl používán jako „léčivý přípravek“, o jeho použití ve formě detoxikační kúry se však dá mluvit až v posledních letech.

Účinky Montmorillonitu na lidské tělo

Montmorillonit není rozhodně žádným moderním vynálezem, právě naopak. Po stovky let se dříve využíval v potravinářství, kosmetice a hlavně léčitelství. Lékaři jej v dobách dávno minulých používali třeba jako neutralizátor jedů a otrav nebo jako protiplísňový přípravek. Používal se primárně formou zábalů nebo obkladů s tím, že jeho účinné složky byly aktivní do té doby, dokud byl jíl vlhký. Jakmile uschl, jednoduše se sloupl a v případě potřeby se použil jíl nový.

Často se Montmorillonit používal (a toto užití se přeneslo i do dnešní doby) jako doplněk standardní lékařské terapie – hlavně při poúrazových terapiích, kdy urychloval léčbu zranění, například popálenin.

Je dokázáno, že přípravky s obsahem Montmorillonitu podporují zdraví kostí, svalů a šlach. Navíc úspěšně bojuje proti řídnutí kostí (osteoporóze). Své uplatnění najde i při bodnutí hmyzem – vzpomínáte, jak vám prarodiče říkali, že na vosí bodnutí je ideální nanést hlínu? Tak to si jen trochu upravili stovky let starý způsob, kdy se na hmyzí bodnutí přikládal jíl, který tlumil reakci organismu a urychloval hojení.

Montmorillonit je ale hlavně nezbytnou součástí řady detoxikačních kúr. Tím, že dokáže neutralizovat toxiny v těle a postarat se o jejich vyloučení z organismu, dokáže také ve střevním prostředí vytvářet antibakteriální ochranu. Je důležitým pomocníkem i pro naše játra, kterým usnadňuje jejich náročnou funkci v trávicí soustavě.

I v tomto případě je důležité opět zmínit neutralizaci toxinů, pomocí které dokáže Montmorillonit napomáhat k uzdravení jater, došlo-li k jejich poškození.

Shrnutí prospěšných vlastností:

 • vytváří antibakteriální ochranu ve střevech
 • napomáhá játrům k jednodušším trávicímu procesu
 • zklidňuje střeva
 • napomáhá předcházet riziku zánětů ve střevech
 • neutralizuje toxiny v těle, pohlcuje je a napomáhá jejich odstranění z těla
 • podporuje zdraví kostí, šlach a svalů
 • zpomaluje řídnutí kostí
 • urychluje léčbu ledvin – snižuje vysoký obsah krevní močoviny
 • zlepšuje celkový stav organismu, čímž příznivě působí i na lidskou psychiku

Vyvážený životní styl

Jíl obecně, nejenom přímo Montmorillonit, je zkrátka skvělým a veskrze jednoduchým pomocníkem na cestě k vyváženému životnímu stylu a dokonale detoxikovanému organismu. Detoxikace však rozhodně není jediný důvod, proč jej používat. Zapomeňme teď na chvíli na jeho vnitřní použití a soustřeďme se na to vnější.

Kromě detoxikačních účinků totiž jíl i skvěle revitalizuje a je tak ideální volbou pro péči o pleť – často je i přímo součástí pleťových masek. Jeho remineralizační účinky obnovují svrchní vrstvu pleti, odstraňují z ní únavu a vyživují ji. Jíl se tak dá považovat za malý zázrak…

Jak tělu prospějeme, když mu dodáme Montmorillonit

Montmorillonit ve své surové formě, tedy ne jako součást detoxikačních přípravků, má podobu klasického jílovitého prášku. Obsahuje v sobě 57 prvků iontových minerálů, které jsou nutně potřebné pro zajištění tělesných funkcí jak u lidí (a to i nenarozených dětí), tak i u zvířat.

Jednou z velkých výhod Montmorillonitu je, že se v něm stopové minerály vyskytují ve formě chelátů, což znamená, že je tělo absorbuje pouze v případě, že je potřebuje získat. Nedochází tedy k nadměrnému zvyšování hladiny stopových minerálů v těle. Pokud jich má tělo dostatek, jsou přebytečné stopové minerály z těla vyloučeny spolu s toxiny a tělo není zbytečně zatěžováno.

Užívání detoxikačních přípravků s obsahem Montmorillonitu je jednou z nejsnazších cest, jak tělo zbavit všech škodlivých toxinů a zajistit mu vyvážené zažívání bez obtíží. Montmorillonit dodá tělu stopové prvky, které ve většině běžných vitamínů nejsou obsaženy a tělu chybí.

Příznivé účinky Montmorillonitu potvrdily i testy, které provedl americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (známý také jako NASA). Spolu s testy amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv bylo potvrzeno, že Montmorillonit je bezpečný přípravek a přináší lidskému organismu širokou škálu biologicky pozitivních účinků.

Jak Montmorillonit dostat do těla?

Montmorillonit lze tělu dodávat v čisté formě jako samotný vápencový jíl, mnohem komfortnější formou je však začlenit jej do komplexní detoxikační kúry. Jednou z detoxikačních kúr, které využívají blahodárné účinky Montmorillonitu, je prodetox. Ten v sobě kromě Montmorillonitu obsahuje i další čtyři aktivní látky:

 • LactoSpore® – přátelská bakterie, která odolává kyselému prostředí žaludku. Jejím cílem je zajištění správného fungování střev a zmírňování rozmnožování škodlivých mikrobů v žaludku.
 • Caromin® – přírodní spektrální karotenoidová směs, která zajišťuje organismu ochranu ve formě antioxidantů.
 • Směs bylin – kombinace zázvoru, máty peprné, bodláku a vojtěšky je zárukou blahodárných účinků na funkci střev.
 • Přírodní vláknina – podporuje peristaltiku střev, chrání trávicí soustavu a celkově napomáhá trávení. Kromě guarové gumy najdete ve složení přírodní vlákniny i prášek z jitrocele či jablečný pektin.

Vyvážený životní styl

Dohromady s Montmorillonitem tvoří tyto látky účinný detoxikační přípravek prodetox, který dokáže už během 14 dnů z těla odstranit škodlivé toxiny a jiné odpadní látky, vyčistit trávicí trakt a také stabilizovat zažívání. Montmorillonit má v prodetoxu za úkol na sebe navázat toxiny a usnadnit jejich odstranění z organismu.

Montmorillonit dokáže v lidském organismu, a především v jeho trávicí soustavě, opravdu zázraky. Přesvědčte se o tom s prodetoxem i Vy a užívejte si rovnováhu střevní mikroflóry i fungující zažívání.

Rozhodně se nemusíte bát nežádoucích účinků při užívání Montmorillonitu – jediný vedlejší účinek, který byl při jeho užívání kdy prokázán, je zlepšení celkového stavu organismu. A pokud se naše tělo cítí dobře, cítíme se dobře i my, máme lepší náladu a jsme mnohem více odolnější vůči stresu.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..