Recenze KetoFit (zkušenosti uživatelů + vzorový jídelníček)

Omezit konzumaci jídel bohatých na sacharidy a zvýšit příjem bílkovin. Základní princip ketonových diet, jejichž cílem je úbytek hmotnosti bez nutnosti fyzické aktivity a nepříjemného hladovění. Aktuálně se o důvěru uživatelů toužících zhubnout ucházejí některé diety fungující na principu ketózy. Jinak tomu není ani v případě proteinové diety pro ženy KetoFit, kterou vám v následujících řádcích blíže představím. Samozřejmě, že součástí recenze budou i zkušenosti uživatelek z nezávislých diskusí vzorový jídelníček na 3 dny, ať přesně víte, co vás čeká a nemine.

Princip KetoFit diety

Už v úvodu tohoto článku jsem naznačila, že jde o formu ketonové diety. Připravte se na omezený příjem sacharidů, max. 50 g za den. Díky tomu se váš organismus během 2 až 3 dnů dostane do stavu ketózy. To znamená, že energii na chod základních fyziologických funkcí nebude primárně čerpat ze sacharidů, ale bílkovin. Právě proteiny budou tvořit největší část vašeho jídelníčku. (1)

 

Nebojte se, při KetoFit se nezmění pouze váš jídelníček, ale i hodnota na váze. Sníženou konzumací jídel bohatých na sacharidy nebude mít organismus z čeho čerpat energii, a tak sáhne po tukových zásobách. V důsledku toho pocítíte úbytek tělesné hmotnosti, zejména během prvních týdnů. A to bez hladovění a fyzické aktivity. To nezní špatně, že?

Kde koupit KetoFit?

U potravinových a výživových doplňků musí být originalita na prvním místě. Vaše první kroky by tedy měly směřovat do oficiálního e-shopu ketofit.cz. Budete tak mít jistotu, že kupujete skutečně originální produkt deklarované kvality, ba co víc, můžete si přečíst informace o jednotlivých produktech, případně se inspirovat chutnými recepty.

JAK ZHUBNOUT
S keto dietou zaručeně zhubnete, jelikož je postavena na biochemických procesech v organismu (viz video). Důležité je, abyste pořád byli ve stavu ketózy. Nenechte se odradit cenou balíčků, vyjde vás to mnohem levněji než opakované kupování neúčinných produktů. Zjistěte, kolik potřebujete zhubnout a přečtěte si návod, jak začít.
Prodejci keto dietyMix & SlimKetoMixChiaShakeKetoDiet
Chci zhubnoutDo 5kgDo 10kgDo 15kgNad 15kg
Jídla na hubnutíDietní snídaněDietní obědDietní dezertyDietní těstovinová jídlaLow carb pečivo
Krabičková dietaZdravé stravováníChytrý jídelníček
Zkušenosti s keto dietou28 denní deník hubnutí
Výživovo na hubnutí doporučuje keto dietu. Pokud ale z různých příčin chcete dát přednost práškům, tak vězte, že prášky na hubnutí mají pouze podpůrný efekt a neudělají to za vás. Účinné mohou být pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem a pravidelným pohybem.
Přípravky na hubnutíBlokátor hladuDietní těstovinyPilulky na hubnutíNízkokalorické sladidloSpalovač tukůSirupy bez cukruKáva a čaj na hubnutíNízkokalorické dresinky

Pokud pokukujete po nějaké slevě a oficiální e-shop žádné nenabízí, akce na KetoFit se občas objeví i na Slevomatu. V žádném případě nenakupujte produkty KetoFit z inzertních portálů. Sice pár korun ušetříte, ale nikdy nevíte, jestli se opravdu jedná o originální produkt bez vedlejších účinků.      

DOPRAVA ZDARMA: Při nákupu produktů KetoFit nad 1 500 Kč za dopravu z oficiálního e-shopu neplatíte vůbec nic.

Redukční plány

Hubnout můžete v jednom ze 4 různých redukčních plánů, v závislosti na vašich preferencích a cílech. Zatím nejkratší program trvá jeden měsíc, v tom nejdelším dosáhnete cílové hmotnosti až po více než 3 měsících. (2)

SOFT

Je určen pro všechny ženy s minimálním stupněm nadváhy nebo po porodu, které chtějí zhubnout do 5,5 kilogramů. Celý stravovací program trvá 4 týdny. V průběhu prvního týdne intenzivně hubnete, čemuž musíte přizpůsobit i svůj jídelníček. Připravte se na 5 KetoFit jídel denně. Jejich výběr závisí pouze na vás, důležité je dodržet pravidelnost, jíst přibližně každé tři hodiny.

Po týdnu se dostáváte do tzv. stabilizační fáze, trvající zbývající 3 týdny. Během ní konzumujete 3 KetoFit jídla + 2 bílkovinná jídla dle vlastního výběru. Doporučuje se nejprve začít masovými a mléčnými potravinami. S jídly s vyšším obsahem sacharidů buďte opatrní a zařaďte je do jídelníčku až na závěr diety, když si budete jisti, že dokážete korigovat jejich množství.

OPTIMAL

Za 6 týdnů můžete dosáhnout úbytku na váze do 9 kilogramů. S přihlédnutím k tomu je ideální pro dámy se středním stupněm nadváhy, hledající snadný způsob, jak zhubnout za poměrně krátký čas. Hubnutí probíhá ve dvou fázích. První trvá dva týdny a zahrnuje pět KetoFit jídel denně, které lze libovolně kombinovat.

V druhé fázi budete také konzumovat 5 jídel denně, avšak pouze 3 z nich musí být KetoFit jídla. Zbývající dvě jídla s vysokým obsahem bílkovin si můžete zvolit podle sebe. Druhý týden této fáze již zařazujte do jídelníčku i maso, třetí mléčné výrobky a poslední i sacharidy v přiměřeném množství.

MAXI

Slibuje změnu vaší postavy k nepoznání. Na konci 9 týdenního dietního plánu byste měli zhubnout do 15 kg. Samozřejmě, pokud dodržíte všechna pravidla a udržíte váš organismus ve stavu ketózy. Pomocníkem budou pro vás KetoFit jídla, která se během 4 týdenní fáze hubnutí mají konzumovat 5-krát denně. 

Nebojte se, nebudete na těchto jídlech věčně. Posledních 5 týdnů redukčního plánu MAXI je dovoleno vyměnit 2 KetoFit jídla za jiná, domácí bílkovinná jídla dle vašeho gusta. Do jídelníčku můžete postupně přidat maso, mléčné výrobky a trošku sacharidů pro lepší náladu.

MAXIPLUS

Doporučuje se ženám s vyšším stupněm nadváhy až obezitou. Představuje kombinaci dvou předchozích redukčních plánů OPTIMAL A MAXI. Trvá ze všech nejdéle – 15 týdnů, avšak po jejich absolvování máte možnost shodit 24+ kilogramů. Nejdříve začínáte 9 týdenním MAXI plánem, přičemž měsíc budete intenzivně hubnout a zbývajících 5 týdnů stabilizujete svou hmotnost.

Posledních 6 týdnů se doporučuje řídit podle plánu OPTIMAL. Z toho první 2 týdny se připravte na intenzivně hubnutí s 5 KetoFit jídly denně. Závěrečný měsíc patří stabilizační fázi, která zahrnuje 3 KetoFit a 2 bílkovinná jídla denně, ideálně ve 3 hodinových intervalech.

Dietní plány Ketofit spolu s dobou trvání
Přehled jednotlivých redukčních plánů

Fáze KetoFit diety

Každý z uvedených redukčních plánů se skládá ze dvou hlavních fází: hubnutí a stabilizace. Přečtěte si, v čem se liší a jaká pravidla u nich je potřeba dodržet. (2)

Fáze hubnutí

Začíná omezením konzumace klasických jídel a jejich nahrazením KetoFit jídly s vysokým obsahem proteinů. Základ vašeho jídelníčku bude tvořit 5 KetoFit jídel denně dle vlastního výběru. Ty si můžete doplnit o 500 gramů zeleniny. Pozor, ne však jakékoliv, dovoleny jsou pouze následující druhy zeleniny:

 • okurka
 • salát
 • ředkvička
 • brokolice
 • zelí
 • cuketa
 • celer
 • kysané zelí
 • hlíva
 • červená řepa
 • hřiby
 • olivy

Kromě stravování ale nezapomínejte ani na pitný režim. Po každém jídle vypijte min. 250 až 500 ml čisté vody, což je přibližně 3 litry za den. Na to, aby fáze hubnutí skutečně měla svůj účinek, musíte dodržovat stanovený jídelníček, vyhýbat se zakázaným potravinám a jídlům bohatým na sacharidy.

TIP: Ve fázi hubnutí je tělo ochuzeno o některé minerály a vitamíny. Z tohoto důvodu byste měli zvýšit příjem soli zařadit do svého jídelníčku magnézium, ať už ve formě tablet, nebo nápoje.

Fáze stabilizace

Jejím primárním cílem není intenzivní úbytek hmotnosti, ale její udržení i po návratu k běžnému stravování. Vzhledem k tomu se váš jídelníček bude skládat už pouze ze 3 KetoFit a 2 bílkovinných jídel dle vlastního výběru. 3 hodinový interval mezi jídly a pitný režim platí i pro tuto fázi, avšak dobrou zprávou je, že se rozšířil seznam povolených potravin. K zelenině se přidaly mléčné a masné výrobky. V závěru stabilizační fáze si dokonce máte možnost dopřát i 1 sacharidové jídlo denně.

Seznam povolených potravin ve fázi stabilizace:

 • bílý jogurt
 • tvaroh
 • sýry: tvrdý sýr, korbáčiky, ovčí, kozí a přírodní sýr, mozzarella a uzené tofu
 • maso: kuřecí, králičí, hovězí
 • ryby
 • olej: olivový, kokosový, sezamový, avokádový
 • vejce, vaječný bílek
 • kuřecí šunka
 • ořechy
 • bylinky a koření
 • pečivo: max. 50 g za den (vícezrnný, celozrnný, slunečnicový chléb, pohanková bageta)
 • ovoce
 • těstoviny, rýže, bulgur, brambory
TIPY na chutné recepty nejen ve fázi stabilizace, ale i hubnutí, jsou na oficiální stránce KetoFit v sekci „Recepty.“

Produkty

V nabídce KetoFit si najde to své skutečně každý. Zatímco pro začátečníky jsou nejlepší volbou výhodné balíčky, které se vážou k jednotlivým redukčním plánům, pokročilí si mohou poskládat svůj vlastní jídelníček. Na výběr jsou proteinové koktejlykašechutné omelety, polévky, pečivo, těstoviny dezerty jako jahodový džem, kakaový nápoj či čokoládový pudink. Sladkým lákadlem jsou také proteinové tyčinky směs na palačinky, které si připravíte raz dva.

 

Většina produktů KetoFit má práškovou formu, díky čemuž jsou nenáročné jak na čas, tak i přípravu. V závislosti na stupni nadváhy a vašeho cíle se připravují 2 způsoby: s mlékem nebo s vodou. Pro ženy s nižším stupněm obezity je vhodnější smíchat KetoFit jídla s vodou, čímž se podpoří proces hubnutí. V kombinaci s mlékem naopak dochází ke zpomalení úbytku hmotnosti. Právě to se hodí při vyšším stupni obezity, kdy by zrychlením hubnutí mohly nastat vážné zdravotní komplikace. (2)

Ketofit dezerty, těstoviny, polévky, výhodné balíčky
Seznam produktů KetoFit: omelety, dezerty, těstoviny …

Vzorový jídelníček na 3 dny

Omeleta, čokoládový koktejl či chutné palačinky. Podívejte se, jak může vypadat váš jídelníček ve fázi stabilizace.

1. den2. den3. den
Snídaněsýrová proteinová omeleta s pórkem proteinová čoko kašečabajková omeleta
Svačinakokosový proteinový koktejlčesneková polévkaproteinová tyčinka
Obědgrilovaný losos se zeleninousvíčková + celerové nudličkykuřecí prsa na kari
Svačinaproteinové smoothie jahoda-banán-kokosproteinová Panna Cottaproteinové smoothie jablko + kokos
Večeředušená cuketa s proteinovými těstovinamizeleninový salátrajská polévka

Zkušenosti uživatelů

KetoFit dieta v České republice má slušnou základnu fanoušků. Důkazem jsou samotné zkušenosti uživatelek na Heurece nebo diskusních fórech, ve kterých nešetřily chválou.

Zatímco línější dámy ocenily viditelný úbytek hmotnosti bez nutnosti fyzické aktivity, jiné si pochvalovaly chuť některých jídel, hlavně palačinek, pečiva a koktejlů. Ty byly nejen chutné, ale i syté, díky čemuž nepociťovaly vůbec hlad.

Pozitivní zkušenost uživatelky, která si pochvaluje snadnou a rychlou přípravu jídel
Pozitivní zkušenost uživatelky týkající se diety KetoFit

Zdroj: Brusinka1, omlazeni.cz

„Ketofit mohu opravdu doporučit, je to první dieta, která funguje. Držím ji více jak týden a kila jdou dolů. A vůbec nepociťuji hlad :)“

Zdroj: Zuzana, heureka.sk

Uživatelky si v recenzích pochvalují zejména rozmanitost a kvalitu jídel
Uživatelka ocenila kvalitu a širokou nabídku produktů

Zdroj: Jana, zbozi.cz

Na druhé straně, všechno něco stojí. V případě KetoFit to platí dvojnásob, protože uživatelky se stěžovaly právě na vysoké ceny jednotlivých balíčků a produktů. Bez kritiky se neobešly ani polévky, které jsou podle některých uživatelek bez chuti. Toto tvrzení je však subjektivní. Přece jen jídlo, které nechutná vám, může být pro ostatní lahůdkou.

Recenze uživatelky spojená s vyššími cenami produktů
Uživatelka považuje za negativum hlavně vyšší ceny jednotlivých balíčků a produktů

Zdroj: Andrejka, zbozi.cz

negativní zkušenost týkající se chuti jídel a doby dodání
Negativní zkušenost s KetoFit dietou

Zdroj: Zuzana, zbozi.cz

UPOZORNĚNÍ: Tak, jak píše p. Anna ve své recenzi:

Balíček na 4 týdny obsahuje svíčkovou omáčku, která se ale nesmí jíst v hubnoucí fázi! Než si zákazník, v drtivé většině začátečník, všimne, že v balíčku je nevhodné jídlo pro hubnoucí fázi, bude ho jíst, tím si bude kazit dietu a věřit, že na něj tato dieta nefunguje… Na faktuře nebo letáčku by na to mělo být jasně a nepřehlédnutelně upozorněno.“

….,výrobce přibaluje do výhodného balíčku na 4 týdny i svíčkovou, která vzhledem k vyššímu obsahu sacharidů není vhodná ve fázi hubnutí. Dejte si na to pozor, jinak může dojít k přerušení ketózy a vy nezhubnete.

Dostupné alternativy

Proteinových diet, které těží z účinků ketózy, najdete na internetu několik. U nás v České republice je jednou z nejznámějších KetoMix. Je vhodná pro muže i ženy a na výběr jsou 4 dietní plány. V nabídce nechybí ani cenově výhodné balíčky a různé proteinové pochutiny, od chipsů, tyčinek až po čokolády a jiné sladkosti. Bílkoviny budou ve vašem jídelníčku převládat i při dietních programech Prodietix, se kterými můžete zhubnout 6 až 20 kilogramů, v závislosti na tom, jaký si vyberete. V případě, že upřednostňujete osobní kontakt a chcete hubnout pod dohledem odborníka, ketonová dieta NUTRI FOOD bude pro vás jako stvořená. Výživový poradce vám udělá vstupní diagnostiku a podle výsledků vybere jeden ze 6 dietních plánů. Následně vám pomůže sestavit jídelníček a po čase provede několik kontrolních vyšetření.

Výhody a nevýhody

 • široký výběr produktů
 • jednoduché a rychlé na přípravu
 • výhodné balíčky na jednotlivé redukční plány
 • český výrobce
 • doprava nad 1 500 Kč ZDARMA
 • vysoká cena produktů
 • dieta pouze pro ženy
 • nepřesnosti v důležitých informacích

Časté otázky

Na to, abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte mít o proteinové dietě KetoFit co nejvíce informací. Několik z nich se dozvíte i v následujících odpovědích na často kladené otázky.

Kdo stojí za vznikem KetoFit?

Produkty KetoFit se vyrábějí v Čechách, pod taktovkou společnosti KetoFit s.r.o. se sídlem v Brně. Jde tedy o originální českou dietu. Na stránce je jasně uveden jak provozovatel e-shopu (4FITNESS, s.r.o.), tak i fakturační a kontaktní údaje společnosti. I když jste o této dietě možná ještě neslyšeli, nemusíte se obávat. Nestojí za ní žádný pochybný výrobce. (2)

Jak se stravovat po skončení diety?

Po skončení redukčního plánu KetoFit se doporučuje 1-3 týdny pokračovat s tzv. lehkou péčí. Skládá se ze 2-3 KetoFit jídel, které je doporučeno doplnit 3-4 vlastními jídly. Každý den byste tedy měli přijmout 6 jídel. Vyhnete se tak obávanému jo-jo efektu a udržíte si svou váhu dlouhou dobu. (2)

Pro koho není dieta KetoFit vhodná?

Podobně jako všechny diety, ani tato se nedoporučuje těhotným a kojícím maminkám, které potřebují pro správnou výživu plodu přijímat pestrou a vyváženou stravu. Určitě ne hubnout. Rovněž není KetoFit vhodná pro ženy s poruchami příjmu potravy, cukrovkou, onemocněním ledvin, srdce, žlučovými kameny alergií na mléko, ryby, vejce, lepek či ořechy. (2)

Mohu během diety pít alkohol a kávu?

Alkoholické nápoje obsahují vyšší množství sacharidů, vzhledem k tomu se jim raději vyhněte. Co se týče kávy, 1 až 2 šálky kvalitního espressa ,,turka“ se lžičkou mléka si klidně můžete dopřát i během dietního programu. (2)

Závěrečné hodnocení

KetoFit je s přihlédnutím na bohatou nabídku jídel a potravin ideálním řešením pro ženy, které neinklinují k fyzické aktivitěnemají čas na každodenní vaření a přípravu jídel. Navíc jsou všechny produkty nízkosacharidové, nemusíte se tak bát, že překročíte povolené množství sacharidů a efekt se nedostaví. Na druhé straně mě nemile překvapila absence produktů bez lepku a laktózy, které byste hledali v nabídce marně. Vzhledem k tomu není zrovna nejlepší volbu pro dámy s celiakií či intolerancí na laktózu. Oficiální web je přehledný, oceňuji tipy na chutné recepty a ebooky zdarma, avšak zaostává online poradenství. Na mou otázku jsem dosud nedostala odpověď. Pokud tedy potřebujete rychlou odpověď, doporučuji využít telefonický kontakt přímo na výživové poradce.

Proteinová dieta KetoFit a její závěrečné hodnocení, pozitiva + negativa
Závěrečné hodnocení spolu s pozitivy a negativy

Ketonové diety se v současnosti těší velké popularitě. Vyzkoušeli jste již některou z těchto diet, případně máte již zkušenost s KetoFit dietou? Budeme se těšit, pokud nám o ní napíšete v komentářích, určitě tím usnadníte rozhodování několika ženám.

Zdroje:

Rate this post
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..