eSlim®. Kompletní recenze tabletek na hubnutí, včetně zkušeností uživatelů a dostupných alternativ

Sladký donut, maxi pizza či čokoládový dort ke kávičce a šup, ručička na váze vyskočila o několik čísel nahoru. Najednou je vám tričko těsnější a s knoflíkem na kalhotách svádíte nelítostný souboj. Vyšší tělesná hmotnost se podepíše nejen na oblečení, ale také na vašem fyzickém zdraví. Po malé procházce jste příliš zadýchaní, přičemž ani zrychlený tlukot srdce se nedá přehlédnout. O několik důvodů navíc, proč zhubnout.

Nemusíte se bát, škrundání v břiše nebudete vůbec slyšet. V současnosti nahradily diety na principu odříkání a hladovění moderní způsoby hubnutí. Včetně cvičení a různých diet nelze opomenout ani tabletky na hubnutí. K nim patří také nové, méně známé tabletky eSlim, na které si posvítím v následujících řádcích. Seznámím vás s jejich složením, účinky, a samozřejmě také se zkušenostmi uživatelů.

Výrobce tabletek eSlim

Reklama je mocný čaroděj. Dříve než uvěříte chytlavým reklamním sloganům či vás nadchnou slibované výsledky, ověřte si, kdo za značkou stojí. Jsou u značky zveřejněny údaje výrobce, případně distributora? Mají tabletky na hubnutí certifikát schválení Úřadu veřejného zdravotnictví? Za výrobu výživových doplňků eSlim odpovídají odborníci ze společnosti Pharmatico Ltd. se sídlem v Londýně. Oficiálním distributorem a zároveň i provozovatelem eshopu eSlim v rámci České republiky je firma Pharmatico CE, která má centrálu v Bratislavě. Kromě schválení Úřadem veřejného zdravotnictví potvrzují kvalitu tabletek eSlim a serióznost prodejce také certifikáty akreditovaných zkušebních laboratoří. (1)

Účinky

Vzhledem ke kombinaci bylinných extraktů a vitamínů jsou tabletky eSlim primárně určeny na snížení tělesné hmotnosti. Pomocnou ruku ale podají i věčným hladovcům a mlsounům, u kterých zaženou pocity hladu či chuť na sladké. U lidí s pomalejším metabolismem přispějí k jeho zrychlení a také přiloží uhlík do spalovacího kotle přebytečných kalorií.

Pokud hoříte nedočkavostí a očekáváte viditelný úbytek hmotnosti hned po užití prvních tablet, zklamu vás. Žádný zázrak se nekoná. Tabletky na hubnutí eSlim jsou sice jedním ze způsobů hubnutí, avšak vězte, že bez vaší snahycvičení a změny životosprávy to nepůjde.

účinky pilulek na hubnutí značky eSlim
Účinky tabletek eSlim

Složení

eSlim vysílají do boje proti nadbytečným kilogramům ty nejsilnější bojovníky z řad bylin, vitamínů a aminokyselin. Ti vytvářejí unikátní spojení čistě přírodního původu, ve kterém chemikálie a umělé stabilizátory nemají místo.

Složení eSlim
Etiketa znázorňující složení, dávkování a skladování eSlim

Divoký pomeranč

Podobně jako většina citrusových plodů pochází ze subtropických oblastí Asie, kde se mu mimořádně daří. Své příznivce si získal nejen mezi vyznavači tradiční čínské medicíny, ale i lidmi s touhou zhubnout. Včetně vitamínu C a některých přírodních látek obsahuje i sloučeninu synefrin, která v kombinaci s kofeinem zlepšuje výkonnost, ba co víc, podporuje správnou funkci trávicího traktu spalování tuků. (1)

VĚDĚLI JSTE, ŽE extrakt z divokého pomeranče se využívá i v různých esenciálních a vonných olejíčkách? Příznivě působí na nervový systém, vzhledem k tomu, že svou vůní dokáže pozvednout náladu a přivát pozitivní energii.

Zelený čaj

S jeho historií se váže legenda o buddhistických mniších z Japonska, pro které byl zdrojem síly a vytrvalosti během náročných meditací. V současnosti má podstatně širší využití. Díky svému složení (katechinům, kofeinu, vitamínům, aminokyselinám a minerálním látkám) zpomaluje růst nádorových buněk, snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění a zvyšuje spalování kalorií. Potvrzuje to i výzkum A.G. Dullu a další autoři v odborném časopisu ,,The American Journal of Clinical Nutrition“, ve kterém muži po vypití zeleného čaje s kofeinem spálili až o 80 kalorií více než jiné dny, kdy pili pouze kofein, případně placebo tekutinu. (2)

Zelený čaj
Zelený čaj

L- Karnitin

Svou roli hraje především při metabolismu tuků. Dokáže nejen navázat, ale i přenést mastné kyseliny do mitochondrií a svalů, kde následně v kombinaci s fyzickou aktivitou dochází k jejich efektivnějšímu spalování. Nelze ale opomenout ani jeho roli při zlepšení fyzické výkonnosti a obranyschopnosti organismu. Zajímavostí je, že určité množství L-karnitinu si naše tělo dokáže vytvořit samo, avšak jde pouze o velmi malé procento. Zbytek je potřeba přijmout z masa (jehněčí, hovězí), mléčných výrobků hub. (3)

Kofein

Historie kofeinu sahá do daleké Číny, kde si lidé pochutnávali na čaji s jeho obsahem již od 3. století. Aktuálně může mít mnoho podob, přičemž se nachází nejen v kávě a čaji, ale také v čokoládě a cole. Zatímco pro sportovce je zdrojem energie a prostředkem na zvýšení výkonnosti, lidem s vyšší tělesnou hmotností zase stimuluje tvorbu tepla v organismu, díky čemuž vzroste energetický výdej organismu. (4)

ZAJÍMAVOST: První kavárna se otevřela v 17. století v Benátkách a sloužila především pro výše postavené lidi, diplomaty, umělce, finančníky.

Chilli

Plodina původem z Jižní Ameriky má již od svého vzniku čestné místo v kulinářském umění. Stala se nejen výborným dochucovadlem jídel, ale také výzvou pro milovníky štiplavé kuchyně, kteří rádi překonávají své hranice. Za její štiplavou chuť odpovídá kapsaicin, který prokazatelně tlumí bolest, zlepšuje prokrvování končetin reguluje termogenezi. Ve spojení s extraktem ze zeleného čaje přispívá k efektivnímu spalování tuků, díky čemuž dochází ke snížení tělesné hmotnosti. (5)

Chilli papričky
Chilli papričky

Vitamín C

Poslední složkou tabletek eSlim je známý antioxidant – vitamín C. Nejčastěji se spojuje s posílením imunitního systému, přičemž podporuje funkci bílých krvinek likvidujících patogenní bakterie. Účastní se metabolismu železa, mědi a vybraných aminokyselin. Snaží se udržet buňky v co nejlepší kondici, zpomaluje jejich stárnutí a napomáhá předcházení různých virových či kardiovaskulárních onemocnění. Doporučená denní dávka vitamínu C pro dospělého člověka je 70 – 100 mg/den. (6)

Dávkování

S přihlédnutím na koncentrace zmíněných látek a jejich přírodní charakter se eSlim doporučuje užívat po 2 tabletách 2krát denně. V průběhu dne tak můžete užít maximálně 4 tablety. Ale na to, aby tabletky skutečně splnily svůj účel, je vhodné užít první dávku (2 tablety) hned po snídani a druhou (2 tablety) v odpoledních hodinách. Nejlépe před cvičením nebo jakoukoliv fyzickou aktivitou. Naopak v pozdních večerních hodinách eSlim neužívejte. Obsahuje kofein, který není zrovna nejlepším přítelem klidného spánku.

1 kapsle eSlim
1 kapsle eSlim
TIP: Pokud chcete dosáhnout optimálního účinku eSlim, vyzbrojte se dávkou trpělivosti a zásobami na min. 3 až 4 měsíce. Přibližně tolik trvá, než naplno prokážou svůj účinek.

Cena

Cena se odvíjí od počtu balení. Platí, že čím více balení nakoupíte, tím více ušetříte. V případě, že chcete eSlim zatím pouze vyzkoušet, sáhněte po jednom balení se 60 kapslemi, které vám poslouží přibližně 15 dní. Aktuálně, tedy v době psaní této recenze, je k dispozici za cenu 529 Kč. Pokud se však rozhodnete pro 2 či 3 balení po 60 kapslí, jedno balení vás bude stát 499 Kč. Při zakoupení 7 balení je cena jedné krabičky ještě nižší -471 Kč.

DOPRAVA ZDARMA: Při nákupu nad 1800 Kč za dopravu a náklady za balení neplatíte.

Kdo by se měl tabletám eSlim vyhnout?

Výživové doplňky na přírodní bázi jsou sice pro organismus tou nejlepší volbou, avšak nejsou vhodné pro každého. Tabletky eSlim se nedoporučuje užívat:

 • lidem s kardiovaskulárními problémy vysokým krevním tlakem
 • jednotlivcům s onemocněním jater vředy
 • osobám s alergií na některou z výše zmíněných látek
 • těhotným a kojícím ženám
 • mladým, kteří ještě nedovršili 18 let
eSlim není vhodný pro každého
eSlim není vhodný pro každého

Zkušenosti

Doplněk stravy eSlim je na českém a slovenském trhu pořád poměrně neznámý. Z tohoto důvodu jsem v době psaní této recenze nenašla na diskusních fórech žádné relevantní zkušenosti uživatelů, které se vážou k tomuto produktu. Několik osobních příběhů spokojených zákazníků je však k dispozici na oficiální stránce distributora.

Uživatelé si pochvalují zejména jeho přírodní složení a účinnost. Zatímco někomu pomohl zmírnit chuť k jídlu, u jiných zrychlil metabolismus a podpořil spalování tuků. Nelze opomenout ani pozitivní zkušenost aktivního sportovce Tomáše (48 let), kterému pomáhá udržet se pořád ve skvělé formě.

Hodně sportuji, ale přípravek eSlim mi pomohl nastartovat lepší spalování a celkový metabolismus. Snažím se udržovat a mohu tento přípravek jen doporučit.

Zázraky na počkání ale nečekejte. Tak, jak píše několik uživatelů, beze změny stravovacích návyků, úpravy jídelníčku a pohybové aktivity to nepůjde.

Zkušenosti s tabletkami eSlim
Zkušenosti s tabletkami eSlim

Zdroj: Petra, Michal (www.eslim.sk)

Výhody a nevýhody

 • přírodní složení z bylin, vitamínů a aminokyselin
 • certifikát Úřadu veřejného zdravotnictví
 • diskrétní balení
 • cenově výhodné balíčky
 • novinka na trhu s malým počtem uživatelských referencí
 • 2 tablety v jedné dávce
 • musíte užívat delší dobu

Dostupné alternativy

Tabletek na hubnutí je na trhu nepočetně. Některé potlačují chuť k jídlu, jiné zase nastartují metabolismus a spalování kalorií. Navzájem se odlišují nejen grafickým designem balení či reklamním sloganem, ale také složením a cenami. Přírodním složením se může pochlubit Lipoxal Effect, který podporuje tvorbu tepla v organismu, čímž zvyšuje energetický výdej a úbytek hmotnosti. Prodává se jak na internetu, tak i známých lékárnách Dr. Max po celém Česku. Pozitivními ohlasy a také přírodním složením zaujmou i tabletky na hubnutí Garsin. Jejich hlavní složkou je Garcinia kambodžská, známá rostlinka, která nejenže podporuje hubnutí, ale také zmírňuje bolesti při revmatismu a snižuje hladinu cholesterolu. Sílu garcinie využívá ve svůj prospěch i Zerex Assassin, který rovněž přiloží polínko do spalovací pece tuků.

Alternativní tabletky na hubnutí
Alternativní tabletky na hubnutí

Časté otázky

Účinky tabletek na hubnutí často vzbuzují u lidí pochybnosti a nedůvěru. Je tak zcela přirozené, že chcete vědět o eSlim co nejvíce informací.

Mají tabletky eSlim vedlejší účinky?

Jak jsem již zmínila, tabletky eSlim mají 100% přírodní složení. Navíc před samotným uvedením na trh prošly několika přísnými testy, při kterých se neprokázaly žádné vedlejší účinky. Ale v případě, že překročíte maximální denní dávku, mohou se objevit mírné bolesti hlavy či únava.

Mohu užívat eSlim spolu s jinými léky?

Vzhledem k tomu, že produkty eSlim obsahují kofein a synefrin, které přímo působí na nervovou soustavu, poraďte se se svým lékařem. Ten zná nejen váš zdravotní stav, ale i složení a účinky vašich dalších léků.

Kde všude mohu tabletky eSlim koupit?

Originální balení si můžete objednat výhradně v eshopu oficiálního distributora pro Českou republiku na webové stránce www.eslim.cz. Vyhnete se tak různým napodobeninám nižší kvality s minimálním účinkem. Navíc máte v případě nespokojenosti možnost využít garanci vrácení peněz. Pokud nejste zrovna technický typ, nebo objednávání přes internet moc nedůvěřujte, tabletky eSlim se dají objednat i telefonicky či prostřednictvím SMS zprávy na t. č. 0949 209 200.

Moje závěrečné hodnocení

Před psaním této recenze jsem o eSlim slyšela pouze ve spojitosti s doplňky na podporu erekce eJoy, jejichž výrobu a distribuci zastřešuje stejná společnost. Po důkladném přezkoumání složení mě však velmi mile překvapily. Včetně látek na podporu spalování tuků obsahují antioxidant ve formě vitamínu C a látky na podporu energie. Za komplexním složením nezaostává ani cena. Ta se zpočátku může zdát vyšší, avšak při koupi skupinového balení ušetříte na každé krabičce 50 až 80 Kč. Na druhé straně považuji za negativum chybějící zkušenosti uživatelů na diskusních fórech, v důsledku čehož mají lidé obavy a pochybnosti o skutečných účincích tohoto produktu. Je to ale důsledek toho, že tabletky eSlim jsou na trhu relativně krátce.

Závěrečné hodnocení eSlim
Závěrečné hodnocení eSlim

Slyšeli jste už o eSlim, případně jste je stihli i vyzkoušet? Pokud ano, budeme rádi, pokud nám o vaší zkušenosti napíšete do komentáře pod článkem.

Zdroje:

(1) Oficiálna stránka tabletiek na chudnutie eSlim. Dostupné na: https://www.eslim.cz/

(2) MACKOVÁ, J. Bakalárska práca: Zelený čaj. 2010. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/syorg/Bak-prace-JM.pdf

(3) ŠIRC, P. Bakalárska práca: Spalovače tuku. 2015. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/uc4jc/Bakalarska_prace_-_Petr_Sirc.pdf

(4) DRESLEROVÁ, D. Bakalárska práca: Kofein a vyživě človeka. 2017. Masarykova univerzita, Lekárska fakulta. Dostupné na: https://is.muni.cz/th/zvz2c/Dreslerova_Daniela_Kofein_a_vyziva_cloveka.pdf

(5) Súčasná klinická prax 2018: Lokálne podávaný kapsaicín na zmiernenie bolesti. Dostupné na: http://www.skp-casopis.sk/default/text/view?id=1040

(6) BUCHANEC J. a kol. Vitamín C – ČO O ŇOM (NE) VIEME. Dostupné na: https://www.solen.cz/pdfs/ped/2005/01/04.pdf

Rate this post
PŘEHLED RECENZE
Složení
8.8
Užívání
7.9
Zdravotní benefity
8.5
Cena
8
Online poradenství
9.3
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
eslim-recenzeSladký donut, maxi pizza či čokoládový dort ke kávičce a šup, ručička na váze vyskočila o několik čísel nahoru. Najednou je vám tričko těsnější a s knoflíkem na kalhotách svádíte nelítostný souboj. Vyšší tělesná hmotnost se podepíše nejen na oblečení, ale také na vašem fyzickém zdraví. Po malé procházce jste příliš zadýchaní,...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..