Masticha Active (recenze). Všechny důležité informace, včetně mé osobní zkušenosti

Určitě se všichni shodneme, že trávicí problémy nejsou nic příjemného. Obzvlášť, pokud přetrvávají delší dobu. V takových případech mohou pořádně zkomplikovat život, a to nejen ten pracovní, ale i osobní. Přitom nemusí být ani důsledkem žádného závažného onemocnění. Právě naopak, nepříjemné bolesti břicha, nadýmání či potíže s vyprazdňováním často způsobuje nedostatek trávicích bakterií a kvasinek. Ty mají za úkol podpořit průchodnost střev a obnovit střevní mikroflóru. Nacházejí se tak v některých potravinách i výživových doplňcích, včetně kapslí Masticha Active s Chioskou mastichou.

Přečtěte si, v čem je Masticha Active specifická, pro koho je vhodná a jaké s ní mám zkušenosti nejen já, ale i další uživatelé.

Jedno balení Masticha Active s obsahem 100 kapslí
Jedno balení Masticha Active s obsahem 100 kapslí

O Masticha Active

Prodej Masticha Active a dalších doplňků stravy z Chioské mastichy (Masticha Vena) v rámci České republiky zastřešuje společnost APOTHECARY. Na její výrobu se používá 100% Chioská masticha z řeckého ostrova Chios. Poznáte ji podle ochranného označení PDO, které garantuje její originalitu. S přihlédnutím na účinky samotné mastichy, bakterií a kvasinek je Masticha Active vhodná především při trávicích potížích.

Složení

Chioská masticha sice chrání žaludek před patogeny, avšak neobnovuje střevní mikroflóru. Tu mají na starosti probiotické kvasinky a bakterie, které také najdete ve složení Masticha Active. (1)

Chioská masticha

Čistě přírodní produkt ve formě průhledné pryskyřice vytékající z kůry stromu Pistáciovníka mastixového. Obsahuje přibližně 80 zdraví prospěšných látek, díky tomu se řadí do skupiny novodobých superpotravin. Podílí se na snižování cholesterolu v krvi, podporuje činnost trávicí soustavy, minimalizuje ukládání tuku v cévách a tepnách. Také je účinným přírodním léčivem při Crohnově chorobě žaludečních vředech. Dokonce se pro svou mírně nasládlou a zároveň i trošku nahořklou příchuť používá v moderní gastronomii jako dochucovadlo dezertů a omáček.

Zpracování Chioské mastichy

Pěstování Chioské mastichy se již dlouhá staletí spojuje s řeckým ostrovem Chios. Právě ten je jediným místem na světě, kde stromy Pistacius Lentiscus produkují čistou a průhlednou pryskyřici. Místní pěstitelé ji poslední srpnové týdny seškrabávají ze stromů, ukládají do pytlů a připravují na čištění. Samotné čištění je poměrně náročné a zdlouhavé. Ženy musí každý krystal důkladně vysušit očistit od všech nečistot. Takto zpracovanou mastichu dále předávají na prodej Asociaci pěstitelů Chioské mastichy, která ji následně distribuuje do celého světa.

VĚDĚLI JSTE, ŽE: Eshop mastichashop.cz prodávající Masticha Active a další produkty z pravé mastichy je jediný certifikovaný prodejce v rámci České republiky, který spolupracuje s Asociací pěstitelů Chioské mastichy.

Saccharomyces boulardii

Kvasinka původem z jihozápadní Asie se na celém světě používá jako vhodný doplněk na podporu činnosti střev. Její hlavní výhodou je, že působí výhradně v gastrointestinálním traktu, neovlivňuje tedy činnost dalších částí lidského těla. Saccharomyces boulardii je známá zejména v souvislosti s léčbou infekce způsobené bakterií Helikobakter pylori. Své účinky však prokazuje i při zmírnění infekčních, cestovatelských průjmůžaludečních vředů a obnově střevní mikroflóry.

Lactobacillus reuteri DSM17648

Lidskému tělu přirozená bakterie, která byla objevena ve střevech a stolici. V porovnání s jinými bakteriemi si Lactobacillus reuteri zachová své pozitivní účinky jak v teplém, tak i chladnějším prostředí. V žaludku identifikuje bakterii Helicobacter pylori, naváže se na ni, čímž zabrání přilnutí ke sliznici žaludku a podpoří její vyloučení ven z těla.

VĚDECKÁ STUDIE: Důkazem je výzkum kolektivu vědců z Irska zveřejněný v BMC Nutrition, kterého se zúčastnilo 24 dospělých lidí s pozitivním testem na helikobakter. Po 28 dnech pravidelného užívání došlo u 62,5% testovaných k viditelnému snížení koncentrace této bakterie. (2)
Složení kapslí Masticha Active
Podrobné složení

Účinky jednotlivých složek

 • podporují správnou funkci trávicího traktu
 • zmírňují pálení žáhy, nadýmání, plynatost a nepříjemné bolesti břicha
 • pomáhají při infekčním a cestovatelském průjmu
 • bojují s bakterií Helikobakter pyroli
 • chrání tělo před patogeny
 • slouží jako podpůrná léčba při Crohnově chorobě, vředech žaludku a dvanáctníku
 • využívají se při léčbě zubních kazů, zánětech dásní
 • snižují hladinu cholesterolu a glukózy v krvi
 • zabraňují ukládání tuků v cévách

Nežádoucí účinky

Masticha Active je čistě přírodní produkt. Neobsahuje žádné přidané chemické látky, které by mohly způsobit vážné zdravotní komplikace. Každé tělo je však jiné. Zatímco některý organismus přijme kapsle bez jakýchkoliv vedlejších účinků, jiný se na ně adaptuje déle. Z tohoto důvodu se mohou u někoho objevit zpočátku průjmy, pocit nafouknutého břicha nebo plynatost. V případě, že tyto příznaky přetrvávají delší dobu, doplňte mastichu o jablečný ocet. Pokud projevy nepominou, užívání přerušte a navštivte lékaře. Častou příčinou těchto symptomů je alergie na pryskyřici, o které jste ani nemuseli vědět.

Dávkování

Doporučené užívání pro lidi starší 15 let jsou 2 kapsle 3x denně. V průběhu jednoho dne je to 6 kapslí. POZOR, toto dávkování neplatí pro všechny. 6-10 leté děti by měly užívat pouze 1 kapsli 2x denně. Starším dětem 11-14 let dávejte 1 kapsli 3x denně.

Kapsle Masticha Active mají přiměřenou velikost
Kapsle Masticha Active mají přiměřenou velikost

Při užívání buďte důslední a trpěliví. První výsledky přicházejí zpravidla po dvou týdnech od začátku užívání. Pro získání dlouhotrvající změny byste měli kapsle užívat min. 1 měsíc. Samozřejmě, že vše závisí na konkrétních potížích. Pro zmírnění infekce helikobakterem a dosažení optimálních výsledků je vhodné nasadit delší 50-denní kompletní mastichovou kúru.

50-denní mastichová kúra

Jejím hlavním cílem je působit na organismus komplexně. Obsahuje kapsle Masticha Active, které se svým složením starají o správné fungování trávicí soustavy. Jablečný ocet stimuluje produkci žaludečních šťáv a pomáhá při hubnutí. Zdraví ústní dutiny mají pod palcem mastichové žvýkačky. Ty se doporučuje žvýkat spolu s mastichovými krystaly. Součástí kúry jsou také 2 testy na helikobakter.

 

TIP: Pro dosažení maximálního účinku doplňte 50-denní mastichovou kúru o pestrou a vyváženou stravu. Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny a minerály, brokolici, mrkev, kapustu, rajčata, rybí tuk, máslo, sýr a jogurty.

Balení a ceny

V případě, že nechcete utratit hodně peněz za produkt, u kterého nevíte, jak na něj zareaguje váš organismus, vyzkoušejte nejmenší balení s 30 kapslemi za 400 Kč. Zatímco toto balení stačí přibližně na 5 dní, větší 100-kapslové balení hravě pokryje vaši denní dávku na více než dva týdny. Samozřejmě to nebude zdarma, na oficiálním eshopu za něj zaplatíte 990 Kč. Podstatně hlouběji sáhnete do peněženky při koupi kompletní mastichové kúry na 50 dní, jejíž cena byla v době psaní této recenze 3490 Kč.

Nabídka produktů z eshopu mastichashop.cz
Nabídka základních produktů

Za zmínku rozhodně stojí i další výhodné balení Masticha Active. Například při zakoupení dvou 100-kapslových balení za 1990 Kč dostanete 2x mastichové žvýkačky, jablečný ocet, mastichové krystaly nebo test na helikobakter ZDARMA. To, kterou variantu si vyberete, je pouze na vás. Poměrně oblíbený je také balíček zahrnující 200 kapslí v kombinaci se zubní pastou Mastic & Herbs v ceně 2049 Kč.

Výhodné balíčky na eshopu mastichashop.cz
Výhodné balíčky na eshopu mastichashop.cz

Zkušenosti uživatelů

Zkušenosti uživatelů týkající se účinku kapslí Masticha Active najdete jak na webu mastichashop.cz, tak i na veřejných diskusních fórech. Několik z nich vám uvedu v následujících řádcích.

Už při popisu samotného složení jsem tušila, že se jedná o produkt vyšší kvality. Recenze uživatelů mě v tom utvrdily a negativní ohlasy jsem hledala marně. Uživatelé si Masticha Active pochvalovali především v souvislosti se zmírněním symptomů helikobaktera. Na rozdíl od antibiotik kapsle nezatěžují trávicí trakt, ale obnovují střevní mikroflóru a podporují chuť k jídlu.

,,Mám zkušenost, že po měsíci a půl zmizely bolesti žaludku, zmizelo pálení žáhy a vrátila se chuť k jídlu. HP test jsem si ještě nedělala. Ale po užívání antibiotik nebyla žádná změna. HP jsem měla nevyléčený. Po mastichové kúře věřím, že už tam nebude. Jsem maximálně spokojená.“

Zdroj: ninusqa_25, modrykonik.sk

Pozitivní recenze týkající se tobolek masticha Active
Pozitivní recenze týkající se tobolek Masticha Active

Zdroj: inzulin, modrykonik.sk

Masticha Active je vhodná nejen při infekci helikobakterem, ale i trávicích potížích. Zatímco některým uživatelům pomohla vyhrát boj s přetrvávajícími bolestmi břicha a častými průjmy, jiné zbavila pocitu nafouknutí a přispěla ke správné činnosti trávicí soustavy.

,,Masticha je pryskyřice, není to oficiální lék, je to pouze doplněk stravy. Já jsem ji brala a velmi mi pomohla. Měla jsem problémy s trávením, nafukovalo se mi břicho, špatně se mi trávilo, bývalo mi špatně – podezření na helikobaktera. Upravila jsem stravu, hodně zeleniny, málo cukru a bílé mouky a koupila jsem si ty mastichové kapsle. Nevím, co zabralo více, jestli strava nebo masticha. Nyní mastichu žvýkám surovou. Nemá nějakou výraznou chuť, voní trochu lesem – pryskyřičně. Ale hlavně je mi mnohem lépe.“

Zdroj: akricka, forum.zdravie.sk

Pozitivní zkušenost s masticha active na diskusním fóru
Pozitivní zkušenost s Masticha Active na diskusním fóru

Zdroj: markos703, najmama.aktuality.sk

Moje zkušenost s Masticha Active

Problémy s trávením mě trápí už od dětství. Nejdříve salmonelóza, potom helikobakter a časté bolesti břicha se odrazily jak na mém jídelníčku, tak i klesající hmotnosti na váze. Z tohoto důvodu jsem za poslední léta vyzkoušela několik možností léčby od bylinek až po výživové doplňky na přírodní bázi, včetně kapslí Masticha Active. Jelikož jsem nevěděla jak na ně můj organismus zareaguje, objednala jsem si nejdříve nejmenší 30-kapslové balení, které mi vydrželo přibližně 5 dní. Už po doužívání tohoto balení jsem zpozorovala zlepšení. Ranní nevolnost a večerní pálení žáhy už nebyly tak intenzivní. Dokonce se u mě neobjevily ani žádné vedlejší účinky. Vzhledem k tomu jsem si zakoupila další balení a pokračovala v užívání. Trávicích potíží jsem se úplně nezbavila, avšak mám podstatně větší chuť k jídlu a bolesti už nejsou tak intenzivní.

K Masticha Active kapslím jsem si objednala i test na helikobaktera. Součástí balení byl podrobný návod, jak při něm postupovat. Jednotlivé části mi přišly důkladně zabalené v originální krabičce. Podobně tomu bylo i u kapslí, které byly přiměřeně velké. Jediné co mi trošku vadilo byla nutnost užít dvě kapsle v jedné dávce. Pokud tedy moc nemusíte (podobně jako já) zapíjení více léků, doporučuji vysypat si prášek z kapslí na lžičku, a tak užívat.

Výhody a nevýhody (z mého pohledu)

 • obsahuje pravou Chioskou mastichu, bakterie a kvasinky
 • při objednávce nad 1500 Kč doprava ZDARMA
 • vhodná i na dlouhodobé užívání
 • zlepšení činnosti trávicí soustavy už po pár dnech
 • jedna dávka sestává až ze dvou kapslí

Dostupné alternativy

Trh nabízí nespočetné množství různých výživových doplňků s bakteriemi a kvasinkami, jejichž cílem je opětovně nastartovat trávení. 11 probiotických kmenů a více než 33 milionů živých kultur obsahuje Probio24. K dispozici je v 60 tabletovém balení za 319 Kč, které si můžete zakoupit nejen přes oficiální eshop, ale i v kamenných prodejnách se zdravou výživou. Obnovit střevní mikroflóru, zejména po užívání antibiotik, vám pomohou tablety Probio-fix s 12 miliardami bakterií v jedné dávce. Vzhledem k tomu, že obsahují laktózu a bílkovinu kravského mléka, nejsou vhodné pro lidi s intolerancí na laktózu. Pomocnou ruku při žaludečních potížích vám také podají probiotika Swiss Probiotix, z dílny švýcarské společnosti NaturalSwiss, která jsou určena i pro vegetariány.

Časté otázky

Uvažujete nad koupí Masticha Active? Tak pak určitě nepřeskočte sekci často kladených otázek. Dozvíte se množství užitečných informací, které byste měli před zahájením užívání vědět.

Pro koho nejsou kapsle Masticha Active vhodné?

Jelikož je jejich hlavní složkou pryskyřice z pistáciovníku, nedoporučuje se lidem s alergií na pryskyřici. Totéž platí i pro děti do 6 lettěhotné a kojící maminky, které by se měly před užíváním poradit se svým lékařem.

Co Masticha Active a jiné léky?

Účinek Chioské mastichy výrazně snižují léky na pálení žáhy a překyselení organismu jako Nolpaza, Helicid či Omeprazol. Rovněž se nedoporučuje kombinovat ani s léky na snižování krevního tlaku chemoterapeutiky, jejichž úkolem je bojovat proti kvasinkám a plísním. V případě, že vám lékař předepsal antibiotika, kapsle Masticha Active začněte užívat až po jejich vysazení. Pomohou vám znovu nastartovat střevní mikroflóru.

Kde koupit kapsle Masticha Active?

Výživové doplňky doporučuji vždy nakupovat od oficiálního prodejce. V tomto případě přímo z eshopu mastichashop.cz. Budete si tak 100% jisti, že kupujete skutečně originální produkt, který obsahuje pravou Chioskou mastichu z řeckého ostrova Chios. Na stránce máte kromě aktuálních slev a výhodných balíčků také množství užitečných informací.

Mohu Masticha Active užívat neomezeně?

Ano, dlouhodobé užívání Masticha Active s sebou nepřináší žádné vedlejší účinky. Obsažené bakterie a kvasinky jsou prospěšné pro činnost trávicí soustavy. Neuškodí vám ani, když je budete užívat déle, několik měsíců.

Moje závěrečné hodnocení

Největší benefit Masticha Active vidím v jejím složení. Výrobce vsadil na jistotu v podobě originální Chioské mastichy, kterou doplnil vhodnými probiotickými kulturami. Na první pohled se vám může zdát větší balení trošku dražší, ovšem s přihlédnutím na skutečně vysokou kvalitu jednotlivých složek je cena zcela adekvátní. Stejně pozitivně hodnotím i důkladný popis jednotlivých produktů na oficiální stránce mastichashop.cz. Web je přehledný a obsahuje všechny důležité informace. Tabletky mají optimální velikost a v případě potřeby je lze užívat i dlouhodobě. Neuškodí, právě naopak, mohou překvapit poměrně rychlým účinkem.

Závěrečné hodnocení Masticha Active, výhody a nevýhody
Závěrečné hodnocení spolu s výhodami a nevýhodami

S trávením mám problémy déle a vyzkoušela jsem už několik výživových doplňků a probiotik na podporu střevní mikroflóry. Dala jsem tedy šanci i Masticha Active a rozhodně nelituji. Co pomáhá v boji s trávicími potížemi vám? Máte nějaká ověřená probiotika, případně jste už vyzkoušeli i kapsle Masticha Active? Napište nám o svých zkušenostech do komentáře pod článkem a pomozte tak i ostatním čtenářům zvítězit nad nepříjemnými trávicími potížemi.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka výživového doplnku Masticha Active. Dostupné na: https://www.mastichashop.cz/

(2) BMC Nutrition – The effect of Lactobacillus reuteri supplementation in Helicobacter pylori infection: a placebo-controlled, single-blind study Dostupné na: https://bmcnutr.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40795-018-0257-4

5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Složení
10
Nabídka eshopu
9.2
Dávkování
8.1
Rychlost účinku
9.7
Velikost tablet
9.5
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)
masticha-active-recenzeUrčitě se všichni shodneme, že trávicí problémy nejsou nic příjemného. Obzvlášť, pokud přetrvávají delší dobu. V takových případech mohou pořádně zkomplikovat život, a to nejen ten pracovní, ale i osobní. Přitom nemusí být ani důsledkem žádného závažného onemocnění. Právě naopak, nepříjemné bolesti břicha, nadýmání...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..