TESTUJEME DailyMix koktejl. Skutečně je plnohodnotnou náhradou jídla?

Určitě jste už zažili ten pocit, když se po náročném dni vrátíte hladoví z práce, otevřete ledničku a ta zeje prázdnotou. Vám tak nezbývá nic jiného než se převléknout a pustit do vaření. Polévka v sáčku je sice rychlovka, avšak ani zdaleka nedodá vašemu tělu vše, co potřebuje. To se však nedá říct o koktejlu DailyMix, ve kterém není nouze o bílkoviny, vitamíny a minerály. DailyMix jsem vyzkoušela i já, vzhledem k tomu vám v této recenzi mohu zprostředkovat nejen zkušenosti ostatních uživatelů, ale i moje vlastní.

PRODEJ DAILYMIXU
V ketomix.cz
V dailymix.cz

Co je DailyMix?

Chutná a hlavně sytá náhrada jídla ve formě prášku. Ten stačí smíchat s libovolnou příchutí také v práškové formě, přidat trošku vody, protřepat a lahodný, nutričně vyvážený nápoj máte hotový. S přihlédnutím na skutečně snadnou přípravu minimální obsah sacharidů může mít několik využití. Ať už jako nízkokalorická náhrada hlavního jídla při hubnutí, nebo první pomoc ve chvílích, kdy nestíháte vařit. (1)

DailyMix koktejl jahodový v praktickém shakeru
DailyMix koktejl s jahodovou příchutí

Výrobce

Co se týče výrobce, nemáte důvod k obavám. I když je nápoj DailyMix ještě relativně novinkou, za jeho výrobou stojí česká značka KetoMix, známá zejména v souvislosti s ketonovou dietou. V její nabídce najdete množství produktů, od nízkosacharidových těstovin, kaší, dezertů, polévek až po kompletní výživové balíčky na hubnutí. Všechny tyto produkty, včetně DailyMix, jsou certifikovány prošly důkladnou kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Z tohoto důvodu doporučuji DailyMix nakupovat přímo z oficiálního eshopu, u kterého máte garanci, že vám přijde skutečně originální produkt vysoké kvality.

Složení

Žádné škodlivé chemické látky nebo glutamany ve složení nápoje DailyMix nenajdete. Pouze kvalitní suroviny, které nejenže dodají energii, ale mají i další pozitivní účinky na organismus.

Syrovátkový protein

Vedlejší produkt výroby sýra, který se může pochlubit vysokou výživovou hodnotou a všemi esenciálními aminokyselinami, včetně leucinu. Právě ten je důležitý pro podporu a růst svalové hmoty, což ocení nejen sportovci, ale i starší lidé s ochablým svalstvem. Nelze však opomenout ani roli syrovátkového proteinu při posílení imunitního systému, zmírňování zánětu v těle a také hubnutí. Podporuje spalování tuků a potlačuje chuť k jídlu podstatně více než jiné typy bílkovin. (2)

Sójový protein

Získává se izolací ze sójových bobů, přičemž obsahuje 85 až 90% rostlinných bílkovin. Vzhledem k tomu, že v něm nenajdete téměř žádné cukry ani tuky, se používá jako vděčná ingredience do nízkosacharidových proteinových tyčinek, kaší a nápojů. Navíc, podle odborného příspěvku zveřejněného v časopise o perinatálním vzdělávání (The Journal of Perinatal Education), sójový protein snižuje hladinu špatného (LDL) cholesterolu a triglyceridů, čímž snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. (3)

Rýžová mouka

Je oblíbenou surovinou v jihovýchodní Asii, Indii a Japonsku, avšak postupně se čím dál více objevuje i v našich kuchyních. V jejím složení je nejvíce vlákniny, která zlepšuje průchodnost střevsnižuje hladinu cholesterolu a pomáhá při problémech s játry. Na rozdíl od klasické mouky neobsahuje lepek, díky čemuž si na ní mohou pochutnat i lidé s alergií na lepek a celiakií. (4)

Čekanková vláknina

Zpracovává se z kořenů čekanky. V čisté čekankové vláknině se nachází přibližně 68% inulinu, tedy rozpustné vlákniny, která je vhodnou výživou pro bakterie ve střevě. Vzhledem k tomu zastává funkci probiotikzlepšuje střevní mikroflóru zmírňuje zácpu. (5)

VĚDECKÁ STUDIE: Důkazem pozitivních účinků čekankové vlákniny na změny ve frekvenci stolice je výzkum zveřejněný v odborné publikaci Food Hydrocoloidos. Zúčastnilo se ho 16 lidí, u kterých došlo po pravidelném podávání 10 g čekankové vlákniny ke zvýšení frekvence stolice ze 4 na 5 stolic týdně. (6)

Minerální látky

Z nich dominuje ve složení koktejlu DailyMix vápník, který zároveň patří k nejdůležitějším minerálním látkám v lidském těle. Spolu s hořčíkem a zinkem (také obsaženými v DailyMix) se podílí na stavbě kostí a zubů. Nesmíme však zapomínat ani na jeho význam při srážlivosti krve či svalové kontrakci. Druhým nejvíce zastoupeným minerálem je fosfor. Kromě toho, že ovlivňuje látkovou přeměnu, má pozitivní účinek na nervový systém a zdraví kostí. Zmíněnými minerály to však ani zdaleka nekončí. V prášku DailyMix má své zastoupení i několik dalších: draslík, železo, měď, mangan, selen jód. (7)

Vitamíny

Jsou nezbytné pro správné fungování lidského těla. Organismus si je však nedokáže sám syntetizovat, proto je musíme přijímat z jednotlivých potravin, například nápoje DailyMix. Ten obsahuje hned několik vitamínů. Ve vodě rozpustných jsou to vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12) a C, které by si měli doplňovat hlavně sportovci. Zajišťují přeměnu sacharidů na energii a starají se o správné fungování nervové soustavy. Na posílení imunitního systému je zase důležité přijímat vitamíny rozpustné v tucích, zvláště A, D E. Spolu s vitamínem K, potřebným při srážení krve, se taktéž nachází v DailyMix. (8)

Kompletní složení DailyMix uvedené na zadní straně obalu
DailyMix obsahuje množství vitamínů a minerálních látek

Komu je DailyMix určen?

Každému. S ohledem na výše uvedené složení je vhodný nejen pro sportovce, jako rychlý zdroj energie, ale i zaneprázdněné manažery, kteří nestíhají jít na oběd. Rovněž bude přínosem pro starší lidi, kteří chtějí aktivně trávit svůj čas v důchodu a zůstat v co nejlepší kondici. Nelze však zapomenout ani na mladé studenty a cestovatele. Ti ocení především jeho snadnou přípravu a skladovatelnost, díky čemuž si mohou nápoj DailyMix vychutnávat jak během cesty vlakem, tak i na přednášce. Navíc má nízkou kalorickou hodnotu s minimálním podílem sacharidů, což zase ocení lidé držící některou z nízkosacharidových diet. Na závěr nám už zbývá zmínit pouze rodiny, pro které bude záchranou v situacích, kdy jsou děti hladové, a lednice je prázdná.

Nabídka balíčků

Na výběr máte ze tří základních DailyMix balíčků. V případě, že chcete tento nápoj pouze vyzkoušet, doporučuji sáhnout po nejmenším balení, které zahrnuje 15 porcí za 650 Kč. K tomuto balení si můžete zdarma vybrat 1 libovolnou příchuť, která je také na 15 porcí. Zatímco u tohoto balíčku zaplatíte za jednu porci 43,33 Kč, u DailyMix nápoje s 30 porcemi a 2 příchutěmi v ceně 1200 Kč vás jedna porce bude stát pouze 37,5 Kč. Jak to již u většiny produktů bývá, největší balení je zároveň i cenově nejvýhodnější. Za balíček 45 porcí 3 příchutěmi DailyMix zaplatíte 1700 Kč, což vychází pouze 35,41 Kč na jednu porci.

Uvedené ceny jsou aktuální v době psaní této recenze a mohou se časem změnit.

DÁREK: Při nákupu nad 1200 Kč dostanete Daily Mix shaker na přípravu nápojů ZDARMA.

Z jakých příchutí máte na výběr?

Jak se říká, z každého růžku trošku. Svěží příchuť lesní směsi, sladký banán či výrazná jahodová příchuť lahodí chuťovým pohárkům milovníků ovoce. Příznivcům kávy zase doporučuji vyzkoušet kávovou příchuť, která povzbudí a nastartuje. Pokud preferujete sladké a lahodné nápoje, určitě zkuste čokoládu, vanilku nebo kokos. Dejte si však pozor, z vlastní zkušenosti mohu říci, že čokoláda je silně návyková.

Příprava DailyMix

Jedním z hlavních benefitů DailyMix je právě velmi jednoduchá příprava, kterou zvládnete do několika minut. Výrobce na oficiálním webu sice uvádí čas přípravy 30 sekund, avšak mně to trvalo trošku déle, cca 60-90 sekund. Vzhledem k tomu, že jde o plnohodnotné jídlo, to není vůbec špatný čas. Na přípravu navíc nepotřebujete žádné speciální pomůcky, stačí vám pouze odměrka (pokud nemáte, tak čajová a polévková lžička), shaker, základní balení DailyMix a příchuť. Nic si v kuchyni neušpiníte, což znamená, že nebudete muset ani mýt nádobí, a tak ušetříte další čas.

Postup:

  1. Do šejkru nalijte 350 ml čisté vody
  2. Přidejte 2 odměrky základní směsi DailyMix
  3. Dochuťte 1 čajovou lžičkou dochucovací směsi
  4. Zavřete a důkladně protřepejte.

Tipy na chutné recepty

Klasický nápoj DailyMix je velmi chutný, ale protože ráda experimentuji, rozhodla jsem se ho doplnit o několik dalších ingrediencí. Pro inspiraci přikládám pár tipů na chutné a především zdravé recepty z DailyMix.

UPOZORNĚNÍ: Jednotlivé nápoje mají vyšší kalorickou hodnotu. V případě, že hubnete, doporučuji zůstat u klasického DailyMix koktejlu, tudíž si do něj nepřidávat žádné další ingredience!

Čokoládový DailyMix s mandlovým mlékem

Nemusíte se bát, příprava nebude náročná. Místo vody nalijete do šejkru 350 ml mandlového mléka, přidáte práškovou směs, příchuť, protřepete, přelijete do sklenice a vrch posypete oříšky. Já jsem použila vlašské a lískové ořechy, které jsem měla doma, avšak skvěle by se tam hodily i kešu oříšky, případně slunečnicová semínka. Kromě toho, že jsou zdrojem zdravých tuků, dodají koktejlu lahodnou příchuť podobnou oříškové čokoládě. Zkuste, uvidíte, že neprohloupíte.

DailyMix s čokoládovou příchutí, mandlovým mlékem a vlašskými ořechy
Čokoládový DailyMix dochucený mandlovým mlékem a oříšky

Jahodový DailyMix s ovocem

Pokud inklinujete spíše ke svěžím a kyselejším příchutím, vyzkoušejte jahodový DailyMix s ovocem, například malinami nebo rybízem. Ty si můžete buď nakrájet na drobné kousky, přidat k prášku, zalít vodou a protřepat, nebo je dát v celku rovnou do hotového nápoje. Mně se osvědčila zejména první alternativa, kdy se jednotlivé chutě krásně spojily, a kousky ovoce jsem cítila v každém doušku.

Kousky ovoce v jahodovém nápoji DailyMix
DailyMix s jahodovou příchutí a černými malinami

Čokoládovo-jahodový pudink

DailyMix nemusí být pouze nápoj, ale klidně si z něj můžete udělat i pudink. Chvilku mi trvalo, než jsem přišla na správné množství, aby měl pudink ideální konzistenci, ale nakonec se to podařilo. Do misky si nejprve přidejte 2 odměrky základní DailyMix směsi, následně půl čajové lžičky čokoládové příchutě a 1 čajovou lžičku jahodové. Doplňte nakrájeným banánem nebo jiným ovocem a zalijte 220 ml mandlového mléka. Vše umixujte a dejte alespoň na půl hodiny do lednice. Uvidíte, jaká dobrota na vás čeká.

Lahodný pudink z DailyMix s lesním ovocem
DailyMix pudink s čokoládovo-jahodovou příchutí a ovocem
TIP: Nebojte se kombinovat i jiné příchutě, například čokoláda-kokos, banán-čokoláda či káva-vanilka.

Zkušenosti uživatelů

Sice je DailyMix na trhu krátce, ale i za tuto chvilku si získal několik obdivovatelů. Svědčí o tom nezávislá hodnocení uživatelů na Heurece, která jsou pouze pozitivní. Nejvíce si uživatelé pochvalují jeho rychlou přípravu, což zase oceníte zejména ve chvílích, kdy není čas na vaření. Pozitivní ohlasy však sklidilo i složení, díky kterému DailyMix koktejl skutečně zasytí a odežene hlad.

Pozitivní recenze na diskusním fóru Heureka
Pozitivní zkušenost s produkty DailyMix

Zdroj: Christian Třeba, heureka.cz/dailymix

Uživatelka si pochvaluje rychlou a nenáročnou přípravu
Velmi dobrá recenze a doporučení

Zdroj: Ověřený zákazník, instantni-jidlo.heureka.cz

Uživatelka si pochvaluje sytost nápoje
Pozitivní recenze z Heureky

Zdroj: Ověřený zákazník, instantni-jidlo.heureka.cz

TIP: Další zkušenosti uživatelů najdete i na samotném webu dailymix.cz v sekci Reference.

Moje zkušenost s nápojem DailyMix

Jak jsem již výše zmínila, z DailyMix jsem vyzkoušela dvě příchutě: jahodovou a čokoládovou. Popravdě, před samotným testováním jsem neměla velká očekávání. Přece jen jde o jídlo ve formě prášku, což ve mně evokovalo polotovar s množstvím chemických aditiv. Výsledek mě však příjemně překvapil. V nápoji nebyly žádné ,,hrudky“, základní směs spolu s příchutí se krásně rozpustily ve vodě. Dokonce jsem ani nemusela nápoj dlouho protřepávat.

Co se týče chuti, čokoládový DailyMix koktejl byl ze začátku sladší než jsem si myslela. Vzhledem k tomu, že nejsem velký fanoušek sladkého, podruhé jsem do koktejlu přidala pouze půl čajové lžičky čokoládové příchutě a nápoj byl přesně podle mých představ. Lahodný, přiměřeně sladký a sytý. Hlad zažene minimálně na nejbližší 4 hodiny.

Rovněž musím pochválit i praktické balení. Základní směs, podobně jako příchuť, je dodávána ve vakuově uzavíratelných sáčcích, které se dají snadno uzavřít a znovu otevřít. Součástí balení byl i shaker s odměrkou. Trošku hůře se otevírá a zavírá otvor na pití, avšak na druhé straně alespoň dobře těsní. Koktejl si tedy spokojeně beru s sebou do práce či na výlety do přírody. Nic se mi po cestě nevylije.

Výhody a nevýhody

  • nízká kalorická hodnota
  • minimální obsah sacharidů
  • neobsahuje lepek
  • při objednávce nad 1 490 Kč doprava ZDARMA
  • prášková forma
  • poměrně velké balení
PRODEJ DAILYMIXU
V ketomix.cz
V dailymix.cz

Časté otázky

Chtěli byste si DailyMix koktejl objednat a zajímají vás informace ohledně způsobu platby a doby doručení? Tak pak rozhodně nevynechejte následující sekci často kladených otázek, kde se dozvíte vše potřebné.

Za jak dlouho mi přijde objednávka?

Doba dodání se pohybuje v rozmezí 24 až 48 hodin. Pokud si ale DailyMix koktejl objednáte v pátek, pravděpodobně vám přijde až v úterý (objednávky se vyřizují pouze v pracovní dny).

Jak zaplatím za DailyMix?

Oficiální eshop dailymix.cz nabízí hned několik možností platby. Od klasického bankovního převodu, online platby kartou přes SMSku až po virtuální měnu Bitcoin. Samozřejmě je k dispozici i platba na dobírku přímo kurýrovi při převzetí zboží, za kterou se však k ceně dopravy (85 Kč) připlácí 35 Kč.

Mohu pít DailyMix i když hubnu?

Ano, s přihlédnutím na nízkou kalorickou hodnotu zanedbatelné množství sacharidů je DailyMix určen i pro lidi, kteří potřebují shodit pár kilogramů. Při dietě KetoMix se může pít až od 3. fáze.

Pro koho není DailyMix vhodný?

Vzhledem k tomu, že DailyMix obsahuje sušené mléko, nedoporučuje se konzumovat lidem s intolerancí na laktózu. Také nepředstavuje tu nejlepší volbu pro těhotné a kojící maminky, které potřebují v tomto období přijímat všechny makroživiny.

Závěrečné hodnocení

Nápoj DailyMix splňuje vše, co výrobce slibuje. Příprava nápoje je velmi rychlá, vzhledem k tomu přijde vhod hlavně v situacích, kdy nemáte čas vařit, případně jít na oběd. Ba co víc, můžete si ho připravit předem a vzít kamkoliv s sebou. Koktejl není příliš vodový, právě naopak, má ideální konzistenci a skutečně dokáže nahradit plnohodnotné jídlo. Za pozitivum považuji i širokou nabídku příchutí, ze kterých si vybere skutečně každý. Balení je trochu velké, avšak směs si stále máte možnost přesypat do menších krabiček. Jednu si necháte v práci, druhou zase doma a třetí například na chatě. DailyMix tak budete mít po ruce všude, kde potřebujete. Uspokojí potřeby různých věkových kategorií, přičemž každé z nich přinese několik výhod.

Závěrečné hodnocení, včetně výhod a nevýhod
Závěrečné hodnocení plnohodnotného jídla DailyMix

Zatímco někteří lidé si jídla v tekuté formě neumí vynachválit, jiní jsou k takovým produktům podstatně kritičtější. Ke které skupině patříte vy? Vyzkoušeli jste už plnohodnotné jídlo ve formě nápoje? Jak vám chutnalo? Bylo dostatečně syté? Budeme rádi, pokud nám o vaší zkušenosti napíšete do komentáře pod článek.

ZDROJE:

(1) Oficiálna stránka DailyMix – dailymix.cz

(2) 10 Evidence-Based Health Benefits of Whey Protein. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/10-health-benefits-of-whey-protein#section6

(3) MONTGOMERY, K. Soy Protein. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1595159/

(4) Is Rice Flour Good for You? Pros & Cons of Rice Flour Nutrition. Dostupné na: https://draxe.com/nutrition/rice-flour/

(5) 5 Emerging Benefits and Uses of Chicory Root Fiber. Dostupné na: https://www.healthline.com/nutrition/chicory-root-fiber#2.-May-aid-bowel-movements

(6) WATSON, A. a kol. Changes in stool frequency following chicory inulin consumption, and effects on stool consistency, quality of life and composition of gut microbiota. Dostupné na: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0268005X19303686

(7) Minerálne látky. Dostupné na: https://www.pulib.sk/web/kniznica/elpub/dokument/Poracova1/subor/5.pdf

(8) Vitamíny a ich úloha v metabolických a funkčných procesoch. Dostupné na: https://zona.fmed.uniba.sk/uploads/media/1_Vitaminy.pdf

Rate this post
Obdivovatelka přírody, milovnice čtyřnohých chlupáčů, a tak trochu introvertka. V životě se řídím mottem: ,,S úsměvem je den hezčí.“ Svými články se proto snažím nejen pomoci, ale také vykouzlit úsměv na tváři :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..