Malibu: Nejprodávanější karibský kokosový rum

0

Malibu vás rychle a snadno přenese do slunečních tropů. Oblíbený kokosový likér z Barbadosu je vyroben z karibského rumu. Kromě klasické kokosové příchutě na vás čeká chuť banánu, marakuji, manga či ananasu. Sortiment obsahuje i Malibu s příchutí máty, případně tequily. V čem je kouzlo Malibu a proč zažívá celosvětový úspěch? Ačkoliv nemá bohatou historii a možná ani nejzajímavější, je velmi oblíbený a zaslouží si naši pozornost.

Kde koupit rum Malibu?

Odpověď je všude. Malibu Original prodávají ve všech potravinách. Ať už v malé večerce, nebo v řetězcích tipu Kaufland, Billa, Tesco nebo Lidl. Cena za Malibu Original 0,7 l se pohybuje na úrovni 380 Kč v kamenném obchodě a 300 Kč na Heurece. U Malibu 1 l je to v průměru 350 Kč za lahev při nákupu online. Internetové obchody s alkoholem nabízejí již klasicky lepší výběr za výhodnější ceny. Online se snadno dostanete i k Malibu Black či Malibu Red.

Historie

Možná jste to netušili, ale Malibu rum vznikl za účelem zjednodušení přípravy koktejlu Piña Colada. Za jeho vznikem stojí Tom Jago a společnost International Distillers & Vintners. Malibu bylo původně vyráběno z ovocných alkoholických nápojů, ochucené rumem a kokosovou příchutí na ostrově Curacao.

Později (v roce 1895), kdy se rum Malibu uchytil, výroba se přesunula na Barbados. Tam se ho ujala destilérka West Indies Rum Distillery Ltd. Tato změna nepřinesla pouze nového majitele, ale i zlepšení kvality výroby a ingrediencí.

V roce 2002 byla značka prodána společnosti Allied Domecq za téměř 800 miliónů amerických dolarů. Následně společnost odkoupil za 14 miliard USD francouzský koncern Pernod Ricard. Díky této koupi si Pernod Ricard polepšil o několik značek alkoholických nápojů – spolu s nimi i Malibu. (1)

logo Malibu
Logo kokosového rumu Malibu. Zdroj: wikipedia

Proces výroby

Malibu vděčí za svou výraznou chuť precizní směsi karibského rumu s přírodní chutí kokosu a cukrové třtiny. Při výrobě se dbá na zachování tradičních postupů za použití novodobé technologie.

Celý proces začíná melasou. Konkrétně její extrakcí z cukrové třtiny. Melasa je výsledným produktem zahřívání cukrové třtiny na vysokou teplotu. Do melasy se následně přidá čistá voda a droždí. To podpoří a urychlí proces kvašení. Směs se následně třikrát destiluje. Výsledkem je čirý, bílý rum, který se smíchá s kokosovou příchutí. Směs se přelije do dubových sudů, kde přibližně dva roky dozrává. (2)

VĚDĚLI JSTE, ŽE: Přestože se Malibu nazývá rum, správně je to likér – nebo tedy ochucený rum. Aby Malibu mohlo nést pojmenování rum, muselo by obsahovat alespoň 37,5% alkoholu. Malibu má pouze 21%, což z něj dělá likér. (3)

Sortiment

Původní verze Malibu rumu má kokosovou příchuť. Nicméně, dnes už máme k dispozici různé tropické variace pro různé trhy. Sortiment Malibu se nezaměřuje pouze na lahve rumu. Rozšířil totiž svou produktovou řadu o plechovky.

Malibu Original

Klasický rum Malibu je vyroben z cukrové třtiny a čisté vody. Po namíchání zraje dva roky v dubových sudech. Rum s kokosovou příchutí je následně připraven jít do světa. Nejlépe se pije s kolou, mlékem nebo v jiných míchaných drincích. (4)

Malibu má plné, zaoblené kokosové aroma, lehkou chuť pečeného kokosu a vanilky. Tělo je plné a krémové s jemným dlouhotrvajícím hedvábným závěrem. (5)

lahev Malibu spolu s Aperolem a jiným alkoholem
Malibu v sobě spojuje kubánský rum s kokosem a cukrovou třtinou

Malibu Red

Nejnovější produkt z řady Malibu je Malibu Red. Jde o jedinečnou kombinaci rumu s kokosovou příchutí a stříbrné tequily. Na trhu s alkoholickými nápoji nemá konkurenci. Přestože nešlo o zašití díry na trhu a nikoho by asi nenapadlo kombinovat rum s tequilou, nápoj se ujal. A to i proto, že byl vyroben ve spolupráci se zpěvákem Ne-Yom.

Na začátku vás uvítá vůně rumu a kokosu. Po ochutnání ucítíte tequilu. V konečném důsledku se nedá hovořit o rumu či o tequile. Závěr je jiný, originální – je kombinací obou. Obsah alkoholu je 35%. (6)

Malibu Black

Malibu Black lahodí oběma skupinám lidí. Těm, kteří mají rádi ochucený kokosový rum, ale i milovníkům pravého pořádného rumu. Voní po čerstvých kokosech, madagaskarské vanilce a karamelu. Podtóny karibského rumu se rovněž neztrácejí. A to i díky 35% obsahu alkoholu.

Přestože jde stále o ochucený rum, rumovou příchuť nezakrývá množství cukru, jak bývá zvykem. Malibu Black vám díky své chuti nabídne karibskou dovolenou ve sklenici. A nemusíte ani nikam cestovat. (7)

Další dostupné rumy Malibu

 • Malibu Pineapple
 • Malibu Passion Fruit
 • Malibu Lime
 • Malibu Banana
 • Malibu Mango
 • Malibu Fresh

Plechovky

 • Malibu Pineapple
 • Malibu Pear
 • Malibu Pina Colada
 • Malibu Cola
 • Malibu Fizzy Pink Lemonade (8)(2)
VĚDĚLI JSTE, ŽE: Malibu ve spolupráci s organizací Earthwatch přispívá na záchranu mořských želv.(9)

Drinky

Malibu se prezentuje jako skvělý společník na léto, pláž a vše, co s tím souvisí. Říká se, že pokud by obyvatelé Karibiku brali život tak vážně jako lidé na západě, nikdy by Malibu nemohlo vzniknout.

Malibu Sun Berries

Drink přímo zrozený na pořádnou letní párty. Vyzkoušejte tento super jednoduchý koktejl s rumem Malibu, který zvládne skutečně každý. Je ovocný, osvěžující a lahodný.

Ingredience, které budete potřebovat:

 • 50 ml Malibu Original
 • 100 ml pomerančového džusu
 • 3-4 maliny
 • plátek pomeranče na ozdobu

Do vysoké a vychlazené sklenice vložte připravené maliny. Pomačkejte je jako koření v hmoždíři. Přidejte kostky ledu, Malibu a pomerančový džus. Drink už pouze pořádně promíchejte pro spojení chutí a ozdobte plátkem pomeranče. Váš míchaný koktejl je připraven k servírování. (10)

Raspberry Hot Shot

Maliny s Malibu tvoří senzační kombinaci a jsou součástí i následujícího receptu. Připravte se na pořádnou jízdu. Čeká na vás pikantní a zároveň osvěžující ,,horká střela“.

Co budete potřebovat?

 • 10 ml Malibu Original
 • 5 ml citrónového džusu
 • 5 ml cukrového sirupu
 • 2 kapky štiplavé omáčky
 • 3-5 malin

Na přípravu malinového shotu budete potřebovat šejkr, sítko a ,,panák“. Všechny ingredience i s ledem pořádně protřepejte v šejkru. Když bude směs patřičně vychlazená, přelijte ji přes sítko do sklenice. Na zdraví a do dna! (11)

 Raspberry Hot Shot drink s limetkou
Malinový drink s kokosovým rumem Malibu

Malibu Paloma

Tentokrát nepůjde o krásku z argentinské telenovely, ale o míchaný drink. Díky jeho barvě a osvěžující chuti se Paloma stane vaším společníkem nejen během letních měsíců. Jak si připravit jednoduchý grapefruitový nápoj s Malibu?

Na drink si připravte tyto přísady:

 • 50 ml Malibu Original
 • 15 ml čerstvé limetkové šťávy
 • 25 ml grapefruitové šťávy
 • 100 ml sody
 • sůl na okraj sklenice

Příprava Palomy vám nezabere více než dvě minutky. Jediné, co musíte udělat je, abyste navlhčili okraj sklenice a ponořili ho do soli. Všechny zbylé ingredience nalijte do sklenice s ledem a promíchejte. Nyní vám již nic nebrání, abyste si vychutnali osvěžující drink. (12)

Shrnutí

Kokosový rum Malibu je skvělým společníkem na léto. Nic však nezkazíte ani tím, když se stane součástí například oslav Nového roku. Pokud máte rádi představu jemného vánku, Karibiku a oceánu, o to lépe. S troškou představivosti vás tam přenese. A ne proto, že byste ho vypili příliš. Nejlepší bude, když ho přidáte do vašich oblíbených drinků. Pokud máte raději shoty, doporučujeme místo Malibu Original vybrat Malibu Black nebo Malibu Red s tequilou.

Zdroje:

(1) Malibu Rum – https://en.wikipedia.org/wiki/Malibu_(rum)

(2) Malibu: History, Distillation and Recipes – https://www.lifepersona.com/malibu-drink-history-distillation-and-recipes

(3) 8 Things You Should Know About Malibu Coconut Rum https://vinepair.com/articles/malibu-coconut-rum-guide/

(4) Malibu Original Caribbean Rum – https://drizly.com/liquor/rum/flavored-rum/malibu-original-caribbean-rum/p1257

(5) Malibu Original Rum – https://distiller.com/spirits/malibu-original-rum

(6) Malibu Red Review – https://bevvy.co/articles/malibu-red-review/12902

(7) Malibu Black Rum Review – https://www.thespruceeats.com/malibu-black-rum-review-760584#

(8) Flavored Rum – https://www.maliburumdrinks.com/en/products/

(9) Malibu donates toh help preservation of Sea Turtles – https://pernod-ricard.com/en/media/article/malibu-donates-help-preservation-sea-turtles/

(10) Sun Berries Recipe – https://www.maliburumdrinks.com/en/drinks/malibu-sun-berries/

(11) Raspberry Hot Shot – https://www.maliburumdrinks.com/en/drinks/raspberry-hot-shot/

(12) Malibu Paloma Recipe – https://www.maliburumdrinks.com/en/drinks/malibu-paloma/

UPOZORNĚNÍ
Povaha tohoto článku je striktně informativní. V žádném případě nenabádá čtenáře k užívání alkoholu. Neručíme za neblahé důsledky, které by mohly z jeho nekontrolované konzumace vyplynout. Recepty na míchané alkoholické nápoje uvedené v článku nenabádají čtenáře k jejich výrobě či konzumaci. Obsah článku je určen pro návštěvníky webu, kteří mají více než 18 let!
5/5 - (1 vote)
PŘEHLED RECENZE
Cena v poměru s kvalitou:
8/10
Barva:
8/10
Vůně:
8/10
Bohatost chuti:
7/10
Chuť:
8/10
Lahev:
7/10
rum-malibuMalibu vás rychle a snadno přenese do slunečních tropů. Oblíbený kokosový likér z Barbadosu je vyroben z karibského rumu. Kromě klasické kokosové příchutě na vás čeká chuť banánu, marakuji, manga či ananasu. Sortiment obsahuje i Malibu s příchutí máty, případně tequily. V čem je...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..